
номер провадження справи 5/100/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.09.2021 Справа № 908/2067/21
м. Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі: судді Проскурякова К.В., при секретарі судового засідання Шельбуховій В.О., розглянувши матеріали справи
За позовом: Публічного акціонерного товариства "Запоріжжяобленерго" в особі Запорізьких міських електричних мереж (69035, м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, буд. 14; код ЄДРПОУ 00130926)
До відповідача: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ладозька 20А20" (69096, м. Запоріжжя, вул. Ладозька, буд. 20А, 20; код ЄДРПОУ 40362031)
про стягнення 62 910,32 грн.,
За участю представників сторін:
Від позивача: Кіктенко О.В., довіреність №656 від 24.12.2020 р.
Від відповідача: Пінаєв В.В., довіреність №б/н від 19.07.2021 р.
СУТНІСТЬ СПОРУ:
15.07.2021 р. до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Публічного акціонерного товариства "Запоріжжяобленерго" в особі Запорізьких міських електричних мереж № 360/82 від 15.07.2021 р. (вх. № 2208/08-07/21 від 15.07.2021 р.) до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ладозька 20А20" про стягнення 62 910,32 грн.
15.07.2021 р. автоматизованою системою документообігу господарського суду Запорізької області здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, справу №908/2067/21 розподілено судді Проскурякову К.В.
Ухвалою суду від 16.07.2021 р. прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі № 908/2067/21 в порядку спрощеного позовного провадження, присвоєно справі номер провадження - 5/100/21, перше судове засідання з розгляду справи по суті у спрощеному позовному провадженні призначено на 11.08.2021 р. о 11 год. 30 хв. з повідомленням (викликом) сторін. Явку представників сторін визнано обов`язковою.
Ухвалою суду від 11.08.2021 р. оголошено перерву з розгляду справи по суті до 14.09.2021 р. о 10 год. 30 хв. з повідомленням (викликом) сторін.
Представник відповідача надав у судовому засіданні письмове клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та надання додаткового строку для подання відзиву, пояснивши, що відповідач до цього часу копію позовної заяви з додатками не отримав, а отримав лише ухвалу суду, у зв`язку з чим не може подати до матеріалів справи обґрунтований відзив на позовну заяву. Окрім цього, відповідач не згоден з позовними вимогами в повному обсязі та вважає за необхідне призначити по даній справі експертизу та для проведення експертизи у позивача потрібно витребувати певні документи. На підставі викладеного, просить призначити розгляд справи № 908/2040/21 за правилами загального позовного провадження та надати додатковий строк для підготування відзиву на позовну заяву та відповідних заяв (клопотань) по суті спору.
Відповідно до ч. 1 ст. 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно з ч. 5 статті 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Частиною 7 ст. 252 ГПК України передбачено, що клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
Суд зазначає, що в ухвалі від 16.07.2021 р. судом вирішено розгляд справи №908/2067/21 здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження.
В матеріалах справи міститься копія ухвали суду від 16.07.2021 р. про відкриття провадження у справі №908/2067/21, яка була направлена судом на адресу відповідача, та повернулась до суду з зазначенням причини повернення АТ «Укрпошта» - за закінченням терміну зберігання.
ОСББ "Ладозька 20А20" згідно довіреності від 19.07.2021 р. уповноважило ПінаєваВ.В. представляти інтереси об`єднання в суді.
Суд зазначає, що відповідач протягом двох місяців з моменту видачі йому довіреності не звертався до суду з заявою про ознайомлення з матеріалами справи №908/2067/21, письмового відзиву на позовну заяву не надав, однак подав клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження. Разом з тим, до позовної заяви додано належні та допустимі докази направлення на адресу відповідача копії позовної заяви з додатками. Вказані дії свідчать про зловживання відповідачем своїми процесуальними правами.
Крім того, суд не вбачає за необхідне призначати у цій справі судову експертизу та вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній документами.
З урахуванням викладеного, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання відповідача про розгляд справи в порядку загального позовного провадження та надав відповідачу час для ознайомлення з матеріалами справи №908/2067/21 та підготування письмового відзиву на позовну заяву, оголосивши перерву в судовому засіданні 14.09.2021р., яке розпочалось об 11 год. 30 хв. до 14.09.2021 р. об 15 год. 00 хв.
В судовому засіданні 14.09.2021 р. судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 222 Господарського процесуального кодексу України, судове засідання 14.09.2021 р. здійснювалось із застосуванням технічних засобів фіксації судового процесу на комплексі «Акорд».
Представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги, зазначивши, що 14.06.2017р. між ПАТ «Запоріжжяобленерго» в особі Запорізьких міських електричних мереж та Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Ладозька 20А20» укладено договір про постачання електричної енергії № 13771. 26.06.2020 р. під час здійснення технічної перевірки електроустановки відповідача, за адресою вул. Ладозька, буд. 20 А у м. Запоріжжя, у присутності особи, яка допустила Осадча Т.В., якою забезпечено безперешкодний доступ до електроустановки, було виявлено порушення п. 8.4.2.7 ПРРЕЕ, а саме: самовільне підключення струмоприймачів до електричної мережі, що не є власністю ПАТ «Запоріжжяобленерго» з порушенням схеми обліку. Підключення виконано від розподільчих щитків першого під`їзду першого, сьомого та дев`ятого поверхів по мережі 0,22 кВ. Порушення виявлено під час проведення технічної перевірки та продемонстровано споживачу». У зв`язку із виявленим порушенням та відповідно до пунктів 5.5.5, 8.2.5 ПРРЕЕ складено Акт про порушення ПРРЕЕ від 26.06.2020 р. за № 10002593. 30.07.2020 р. відбулося засідання комісії з розгляду Акту про порушення ПРРЕЕ, де протокольним рішенням комісії № 220 затверджено розрахунок недоврахованої електричної енергії по Акту про порушення ПРРЕЕ № 10002593 від 26.06.2020 року у розмірі 24 780 кВт.год. на суму 62 910,32 грн. Відповідач своїм правом бути присутнім на засіданні комісії по розгляду Акту про порушення не скористався, повноважного представника не направив. На адресу відповідача, 30.07.2020 р. поштою були направлені другий екземпляр Протоколу, розрахунок та рахунку (квитанція) на сплату на суми заборгованості 62 910,32 грн. Відповідач протокол засідання комісії з розгляду Актів про порушення ПРРЕЕ у судовому порядку не оскаржував та суму недоврахованої електричної енергії в розмірі 62 910,32 грн. не сплатив. На підставі викладеного, посилаючись на ст. ст. 174, 175, 193 Господарського кодексу України, ст. ст. 11, 15, 16, 526, 530, 599, 610, 611, 612, 625, 629 Цивільного кодексу України, п.п. 5.1.1, 5.5.5, 8.2.6, 8.2.7, 8.4.2 ПРРЕЕ, Закон України «Про ринок електричної енергії», постанови НКРЕКП №312, №1415, позивач просить суд позов задовольнити.
Представник відповідача в удовому засіданні 14.09.2021 р. надав письмовий відзив на позовну заяву від 14.09.2021 р. пояснивши, що в багатоквартирному будинку 20А по вул. Ладозькій створено ОСББ «Ладозька 20А20». Відповідно до норм Закону України «Про об`єднання співвласникам багатоквартирного будинку» власникам житлових і нежитлових приміщень на підставі права спільної сумісної власності належать всі допоміжні приміщення, інженерні системи та інше майно. Об`єднання створюється з метою отримання якісних житлово-комунальних послуг та захисту прав співвласників. Підстави для складення актів про порушення ПАТ «Запоріжжяобленерго», підстави задоволення даних актів, та застосування певних оперативних господарських санкцій визначені Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 р. № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії». Відповідач зазначає, що в акті про порушення, який долучено до матеріалів справи зазначено, що відповідач вичинив порушення передбачене п. 8.4.2.7 ПРРЕЕЕ, тобто самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електромережі, що не є власністю оператора системи, з порушенням схеми обліку. Однак, Акт який долучений до матеріалів справи не містить переліку дій працівників ПАТ «Запоріжжяобленерго» щодо виявлення порушення, а також вироблена ними схема не містить посилань на місця взяття зразків кабелю, крім цього акт не містить відомостей чи вилучалися дроти самовільного підключення чи ні. До матеріалів позовної заяви також не додано зразки таких кабелів, які були вилучені, хоча додані фотознімки. Щодо розрахунку вартості необлікованої електричної енергії відповідач зазначив, що відповідно до наданих розрахунків позивач вказує на порушення п. 8.4.2.7, однак розрахунки проводить за різними схемами (т. 9, т. 10, т. 11). Отже, з урахуванням того, що самовільно була підключена лише енергозберігаюча лампочка на всіх трьох підключеннях, що вбачається з фото, відповідач має право на проведення перерахунку вартості електричної енергії виходячи з енергопотужності даних ламп. Крім цього, представник відповідача не був присутній на засіданні комісії. На підставі викладеного, відповідач просить суд в задоволенні позову відмовити.
Наявні матеріали справи дозволяють розглянути справу по суті.
Розглянувши та дослідивши матеріали справи, заслухавши представників позивача та відповідача, суд,
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з матеріалів справи, між Публічним акціонерним товариством «Запоріжжяобленерго» в особі Запорізьких міських електричних мереж (далі - Постачальник електричної енергії) та Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Ладозька 20А20» (далі - Споживач) укладено договір про постачання електричної енергії від 14.06.2017 р. за № 13771.
Згідно Розділу 1 Договору «Предмет Договору», Постачальник електричної енергії продає електричну енергію для забезпечення потреб електроустановок Споживача, а Споживач своєчасно сплачує вартість використаної електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору.
Розділом 2 договору передбачено, що під час виконання умов цього Договору, а також при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим договором, Сторони зобов`язуються керуватися чинним законодавством України.
Відповідно до положень п. 13 розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ринок електричної енергії» під час здійснення заходів з відокремлення оператора системи розподілу вертикально інтегрований суб`єкт господарювання повинен до 01.01.2019 р. вжити заходів для відокремлення оператора системи розподілу від виробництва, передачі, постачання електричної енергії шляхом створення відповідних суб`єктів господарювання.
У разі відокремлення оператор системи розподілу є правонаступником в частині прав та обов`язків, зокрема, пов`язаних із провадженням діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом за договорами на постачання електричної енергії та про користування електричною енергією.
У зв`язку з чим, згідно з п. 2 Постанови НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 р. зі споживачами електричної енергії укладались договори до 01.12.2018 р. шляхом приєднання споживачів до публічних договорів приєднання (договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, відповідних договорів про постачання електричної енергії) на умовах чинних договорів про постачання електричної енергії та про користування електричною енергією, укладених з відповідними постачальниками електричної енергії за регульованим тарифом, шляхом подання заяви-приєднання.
Згідно з п. 2.1.6 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими Постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 р. (надалі - ПРРЕЕ) фактом приєднання споживача до умов договору споживача про надання послуг з розподілу е/енергії (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір споживача про надання послуг з розподілу е/енергії, зокрема повернення (надання) підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора системи розподілу та/або документально підтверджене споживання е/енергії.
Згідно з п. 6 Постанови НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 р., після укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії договори про користування електричною енергією та договори про постачання електричної енергії продовжують свою дію в частині регулювання відносин щодо заборгованості/переплати за цими договорами з відповідними правами та обов`язками, пов`язаними з такою заборгованістю/переплатою, а також щодо нарахування пені, неустойки, обмеження та припинення постачання електричної енергії тощо.
Пунктами 1, 2 Постанови НКРЕКП № 1415 від 13.11.2018 р. «Про видачу ПАТ «Запоріжжяобленерго» ліцензії з розподілу електричної енергії та анулювання ліцензій з передачі енергії місцевими (локальними) електричними мережами і постачання електричної енергії за регульованим тарифом» видано ПАТ «Запоріжжяобленерго» ліцензію на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії у межах місць провадження господарської діяльності та анульовано ліцензію на право провадження господарської діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом.
Пунктом 4 цієї Постанови зазначено, що ця Постанова набирає чинності з дня прийняття, крім пунктів 1 та 2, які набирають чинності з 01.01.2019 р.
Отже, з 01.01.2019 р. відповідач приєднався до публічного договору споживача про надання послуг з розподілу е/енергії (надалі - Договір про розподіл), який розміщено на офіційному сайті ПАТ «Запоріжжяобленерго» і є у загальному доступі.
Приєднання відбулося на умовах чинного договору про постачання електричної енергії від 14.06.2017 р. за № 13771 щодо індивідуальних характеристик об`єкта, потужності, класу надійності, ідентифікаційних кодів, особливостей обліку тощо згідно п. 4 постанови НКРЕКП від 14.03.2018р. № 312.
Таким чином, укладена заява-приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії від 01.01.2019 р., яка підписана та скріплена печаткою відповідача.
Згідно з ч.ч. 2, 3 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є: договори та інші правочини. Цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.
Аналогічні положення містить ст. 174 ГК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 175 ГК України, майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
Майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, що визначено ч. 2 ст. 175 ГК України.
Статтею 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Аналогічні положення містить ст. 193 ГК України.
Ст. 629 ЦК України визначено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Згідно ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Згідно з ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно з п. 6.2 Договору про розподіл, споживач зобов`язується:
1) Виконувати умови цього Договору.
2) Забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх внутрішніх електромереж, електроустановок та електроприладів.
4) Узгоджувати з Оператором системи нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності.
Також зазначені норми містяться і в Договорі про постачання електричної енергії від 14.06.2017 р. за № 13771.
Згідно з п. 8.7 Договору про розподіл, у разі виявлення представниками Оператора системи пошкоджень чи зриву пломб та/або індикаторів, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів вимірювальної техніки, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів вимірювальної техніки з метою зміни їх показів, самовільних підключень до електричних мереж, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії розрахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до методики визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, затвердженої Регулятором.
Зазначені норми також містяться в п. 8.2.4. Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 р., (із змінами, внесеними згідно з Постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2002 від 21.12.2018 та № 1525 від 18.07.2019), (надалі - ПРРЕЕ або Правила).
Пунктом 5.5.5 ПРРЕЕ визначені наступні зобов`язання Споживача:
1) користуватися електричною енергією виключно на підставі договору (договорів);
4) здійснювати оплату рахунків, виставлених на підставі актів про порушення цих Правил та умов договору;
5)дотримуватися правил технічної експлуатації, правил безпеки під час експлуатації власних електроустановок, нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та умов укладених договорів;
6)забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та електроприладів згідно з вимогами нормативно-технічних документів та нормативно-правових актів України;
10) узгоджувати з оператором системи нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності;
20) не допускати безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж споживача, а також відшкодовувати збитки, завдані оператору системи та/або споживачу (основному споживачу), у разі виявлення безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж споживача;
22) утримувати власні мережі у стані, що відповідає вимогам нормативних документів.
Згідно з підпунктом 3 пункту 1.1.2 ПРРЕЕ акт про порушення - це документ установленої форми, який складається для фіксації факту порушення на об`єкті споживача цих Правил та який є підставою для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії.
Відповідно до п. 8.2.5 ПРРЕЕ, у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи), оформлюється акт про порушення згідно з формою, наведеною в додатку 8 до цих Правил.
Акт про порушення складається представниками оператора системи, які мають таке право згідно з посадовою інструкцією, пройшли відповідне навчання та інструктаж, після пред`явлення ними службових посвідчень.
В акті про порушення мають бути зазначені зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих Правил та всі необхідні для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії параметри, що характеризують електроустановку споживача, схему підключення електроустановки споживача та її графічне зображення із зазначенням: меж балансової належності; перерізів та матеріалу всіх проводів (кабелів), наявних у схемі підключення; номінальної сили струму спрацювання комутаційних апаратів, задіяних у схемі підключення; фазування лічильника на дату оформлення акта про порушення.
Споживачі, представники оператора системи, інші особи, присутні при перевірці, під час здійснення перевірки електроустановок мають право здійснювати фото- та відеозйомку для фіксації виявлених порушень та/або відмови споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення, про що зазначається в акті про порушення.
В акті про порушення заповнюються всі графи та рядки без пропусків. Виправлення чи підчищення не допускаються. Текст повинен бути однозначним, без можливості подвійного тлумачення.
В акті зазначаються заходи, яких було вжито або яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.
Акт про порушення складається у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.
Акт про порушення підписується представником (представниками) оператора системи, який (які) брали участь у перевірці, та споживачем (представником споживача) або іншою особою, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи).
У разі відмови споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписати акт про порушення в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт про порушення вважається дійсним, якщо його підписали більше одного уповноваженого представника оператора системи та незаінтересована особа (представник житлово-експлуатаційної організації, балансоутримувача або управителя будинку, виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоорганізації населення або представник органу місцевого самоврядування, інший споживач тощо) за умови посвідчення цієї особи або більше одного уповноваженого представника оператора системи, а відмова споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення підтверджується відеозйомкою.
До акта про порушення сторонами можуть бути додані пояснення, зауваження та докази, перелік яких (за наявності) зазначається в цьому акті.
Представники оператора системи перед складанням акта про порушення зобов`язані повідомити споживача про його право внести пояснення та зауваження до акта, викласти мотиви своєї відмови від його підписання або підписати його без зауважень.
Облік бланків актів про порушення ведеться оператором системи у пронумерованому, прошнурованому та скріпленому печаткою журналі.
Акти про порушення та документи, що підтверджують факт їх отримання споживачем, повинні зберігатися оператором системи протягом трьох років з дня оформлення акта про порушення.
Зазначені норми також містяться у п. 8.7 Договору про розподіл.
Судом встановлено, що 26.06.2020 р. під час здійснення технічної перевірки електроустановки відповідача, за адресою вул. Ладозька, буд. 20 А у м. Запоріжжя, в присутності представника відповідача - Осадчої Т.В., виявлено порушення п. 8.4.2.7 ПРРЕЕ, а саме: самовільне підключення струмоприймачів до електричної мережі, що не є власністю ПАТ «Запоріжжяобленерго» з порушенням схеми обліку. Підключення виконано від розподільчих щитків першого під`їзду першого, сьомого та дев`ятого поверхів по мережі 0,22 кВ. Порушення виявлено під час проведення технічної перевірки та продемонстровано споживачу».
У зв`язку із виявленим порушенням та відповідно до пунктів 5.5.5, 8.2.5 ПРРЕЕ складено Акт про порушення №10002593 від 26.06.2020 р.
Отже, з Акту вбачається, що перевірка проводилась у присутності представника споживача - Осадчої Т.В., якою було забезпечено безперешкодний доступ до електроустановки.
У графі «З актом про порушення ознайомлений споживач (представник споживача або інша особа, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територія) споживача)» міститься підпис Осадчої Т.В. та у графі «Зауваження до складеного акта» зазначено «немає» та стоїть підпис Осадчої Т.В.
Отже, представник споживача не скористався своїм правом щодо надання будь-яких письмових зауважень щодо порушення.
Доводи відповідача про те, що в Акт не містить переліку дій працівників ПАТ «Запоріжжяобленерго» щодо виявлення порушення, а також вироблена ними схема не містить посилань на місця взяття зразків кабелю, крім цього акт не містить відомостей чи вилучалися дроти самовільного підключення чи ні. До матеріалів позовної заяви також не додано зразки таких кабелів, які були вилучені, хоча додані фотознімки. Осадча Т.В. не є уповноваженим представником ОСББ, яка допустила представників ПАТ «Запоріжжяобленерго» до електроустановки, судом до уваги не приймаються, з огляду на наступне.
Згідно з підпунктом 7 п. 8.4.2 ПРРЕЕ, визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії здійснюється оператором системи на підставі акта про порушення, складеного у порядку, визначеному цими Правилами, у разі виявлення таких порушень:7) самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електромережі, що не є власністю оператора системи, з порушенням схеми обліку.
У відповідності до п. 8.4.6. Правил, у разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпунктах 6-8 пункту 8.4.2 цієї глави, положення цієї глави застосовуються за умови виявлення місця підключення до відповідних мереж, про що зазначається в акті про порушення та позначається на схемі (крім випадків, передбачених цим пунктом).
У разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпунктах 5-8 пункту 8.4.2 цієї глави, зразки кабелів (проводів), через які було здійснено самовільне підключення, можуть вилучатися, про що робиться відповідний запис в акті про порушення. Місця вилучення зразків позначаються на схемі.
Суд дослідивши зміст Акту та доданого до нього схеми встановив, що у розділі «Результати проведення вимірів параметрів схеми електроживлення споживача на дату складання акту про порушення» в таблиці «Точка на схемі, де було вилучено зразок кабелю (проводу) або комутаційний апарат» вказано точки 9, 10, 11, зазначено номер пломби №327Б1620, якою було опломбовано пакет з кабелем (проводом) або комутаційним апаратом, та на Схемі електроживлення споживача - ОСББ «Ладозька 20А20» Додатку №1 до Акту про порушення від 26.06.2020 р. №10002593 також відображені відповідні точки, де було вилучено зразок кабелю. Крім того, зазначену Схему підписано зі сторони Споживача - представником Осадчою Т.В.
Отже, на підтвердження дотримання вищезазначених вимог Правил, при складанні Акту представниками позивача було виявлено точки самовільного підключення: т. 9, т.10 та т.11, про що зазначено у п. 4 Акту, а у додатку №1 до Акту відображені всі дані, що характеризують електроустановку споживача та схему самовільного підключення, та вилучено, упаковано і опломбовано пломбою № 32751620 зразки проводів, точки вилучення яких позначені на схемі, як т.9, т.10 та т.11, про що також зазначено у п. 4 Акту про порушення.
Крім того, вказаний пункт 8.2.5 ПРРЕЕ визначає як випадки, за наявності яких оформлюється акт про порушення згідно з формою, наведеною в додатку 8 до ПРРЕЕ, а саме, у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень ПРРЕЕ, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, так і місце оформлення відповідно акта про порушення, а саме, на місці виявлення порушення.
Також зазначеним пунктом 8.2.5 ПРРЕЕ визначено коло осіб, у присутності яких оформлюється відповідний акт про порушення та коло осіб, якими такий акт про порушення підписується.
Зокрема, такими особами, згідно з підпунктами 1, 8 пункту 8.2.5 ПРРЕЕ, є представник (представники) оператора системи, який (які) брали участь у перевірці, та споживач (представник споживача) або інша особа, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи).
Аналогічні вимоги містить і пункт 6.5.13 Кодексу комерційного обліку електричної енергії у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки порушень цього Кодексу або Правил роздрібного ринку електричної енергії (далі - ПРРЕЕ), зокрема фактів безоблікового споживання електричної енергії, пошкодження чи зриву пломб тощо, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи), оформлюється акт про порушення відповідно до ПРРЕЕ.
Зокрема у підпункті 2 пункту 8.2.5 ПРРЕЕ визначено вимоги, за наявності яких особа вважається представником оператора системи, у розумінні ПРРЕЕ, із повноваженнями складення акта про порушення. Акт про порушення складається представниками оператора системи, які мають таке право згідно з посадовою інструкцією, пройшли відповідне навчання та інструктаж, після пред`явлення ними службових посвідчень.
У підпункті 66 пункту 1.1.2 ПРРЕЕ міститься визначення споживача, зокрема, споживач електричної енергії - це фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, або юридична особа, що купує електричну енергію для власного споживання.
Поряд з тим ні ПРРЕЕ ні Кодекс комерційного обліку електричної енергії не надають визначення (вимог) щодо представника споживача та іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи).
У той же час у підпункті 11 пункту 8.2.5 ПРРЕЕ лише визначено, що представники оператора системи перед складанням акта про порушення зобов`язані повідомити споживача про його право внести пояснення та зауваження до акта, викласти мотиви своєї відмови від його підписання або підписати його без зауважень.
Аналіз наведених вище положень ПРРЕЕ та Кодексу комерційного обліку електричної енергії дає підстави дійти висновку, що представник споживача повинен бути наділений такими ж правами як і споживач. Тобто представником споживача слід вважати особу, яку споживачем, у передбаченому чинним законодавством порядку, уповноважено, крім участі в процесі контрольного огляду або технічної перевірки, вносити пояснення та зауваження до акта про порушення, викладати мотиви своєї відмови від підписання акта про порушення, підписувати акт про порушення без зауважень.
Подібний правовий висновок викладений у постанова Верховного Суду від 19.07.2018 р. у справі №923/832/17, від 06.06.2020 р. у справі №916/2504/18, від 16.06.2021 р. у справі №911/26/20 та 03.08.2021 р. у справі №910/5998/20.
Отже, за відсутності визначення, зокрема, ПРРЕЕ, поняття "інша особа, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи)", наведене у підпунктах 1, 8 пункту 8.2.5 ПРРЕЕ, такою особою слід вважати особу, яка: 1) має доступ до електрифікованої споруди, частини електрифікованої споруди, сукупності електрифікованих споруд на одній території, що належить на праві власності або користування споживачу, або має доступ до території, на якій розміщено електрифікована споруда, частина електрифікованої споруди, сукупність електрифікованих споруд, що належить на праві власності або користування споживачу; 2) має можливість допуску представників оператора системи до електрифікованої споруди, частини електрифікованої споруди, сукупності електрифікованих споруд на одній території, що належить на праві власності або користування споживачу, або до території, на якій розміщено електрифікована споруда, частина електрифікованої споруди, сукупність електрифікованих споруд, що належить на праві власності або користування споживачу, для проведення перевірки; 3) таку особу встановлено за документами, які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо цієї особи. При цьому, ПРРЕЕ не передбачено обов`язку зазначати у акті про порушення документ, за яким відбулось встановлення особи.
Таким чином, виходячи із аналізу положень пункту 8.2.5 ПРРЕЕ якщо споживач або представник споживача не погоджується зі змістом акту, він робить про це зауваження в самому акті. Так само споживач або його представник має право викласти мотиви своєї відмови від його підписання. Враховуючи те, що Осадча Т.В. знаходилась на об`єкті відповідача, мав доступ до закритих приміщень та допустив представників позивача до перевірки, чого не може зробити неуповноважена особа, то суд приходить до висновку, що Акт про порушення №10002593 від 26.06.2020 р. відповідає положенням пункту 8.2.5 ПРРЕЕ та пункту 6.5.13 Кодексу комерційного обліку електричної енергії, як такий, що складений у присутності уповноваженого представника відповідача, як того і вимагає ПРРЕЕ, оскільки зазначена особа знаходилася на об`єкті відповідача, мала доступ до закритих приміщень ОСББ, допустила представників позивача на об`єкт для проведення перевірки, чого не може зробити неуповноважена особа, а відтак, доводи відповідача щодо невідповідності Акту вимогам ПРРЕЕ та порядку його складання судом до уваги не приймаються.
Акт про порушення не містить зауважень стосовно відсутності у Осадчої Т.В. повноважень на його підписання чи стосовно відсутності трудових відносин між ним та відповідачем. Поряд з тим у графі "Зауваження до складеного акта" представником споживача вказано: «немає».
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що Акт про порушення ПРРЕЕ від 26.06.2020 р. за № 10002593 складено з дотриманням норм чинного законодавства, в присутності представника споживача, в Акті зазначені зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих Правил, вказано всі дії, які виконувались працівниками ПАТ «Запоріжжяобленерго», будь-які зауваження до складеного Акту зі сторони Споживача відсутні, а отже Акт є належним та допустимим доказом порушення відповідачем ПРРЕЕ.
В п. 11 Акту про порушення, представника відповідача запрошено на засідання комісії з розгляду Актів про порушення для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії на 30.07.2020 р. за адресою: вул. Волгоградська, буд. 2-Б, каб. 306 з 13-00 год.
Відповідач зазначає, що представник відповідача не був присутній на засіданні комісії.
Судом встановлено, що Споживач був належним чином повідомлений про час, місце та дату проведення засідання комісії з розгляду Акту про порушення ПРРЕЕ № 10002593 від 26.06.2020 р. Однак, відповідач своїм правом бути присутнім на засіданні комісії по розгляду Актів про порушення не скористався.
У відповідності до п.8.2.6 Правил, 30.07.2020 р. відбулося засідання комісії з розгляду Акту про порушення ПРРЕЕ від 26.06.2020 р. за № 10002593, де протокольним рішенням комісії № 220 затверджено розрахунок недоврахованої електричної енергії по вказаному Акту у розмірі 24 780 кВт.год. на суму 62 910,32 грн.
ПАТ «Запоріжжяобленерго» на адресу ОСББ «Ладозька 20А20» направило 30.07.2020 р. другий екземпляр Протоколу №220 від 30.07.2020 р., розрахунок та рахунок на сплату 62 910,32 грн., що підтверджується Реєстром відправленої кореспонденції рекомендованих листів з рекомендованим повідомленням від 30.07.2020 р. та фіскальним чеком від 30.07.2020 р.
Відповідачем не надано доказів оскарження в судовому порядку вказаного протоколу засідання комісії з розгляду Актів про порушення ПРРЕЕ.
Розрахунок необлікованої електроенергії по Акту виконано згідно п. 8.4.12 ПРРЕЕ, яким передбачено нарахування у разі виявлення у непобутового споживача порушень, зазначених у підпунктах 6-8 пункту 8.4.2 цієї глави. Отже, величина розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії через проводи (кабелі), якими здійснене самовільне підключення (Wдоб.с.п., кВт·год), розраховується за формулою:
Wдоб.с.п. = Pс.п. х tвик.с.п., (8)
де Pс.п. - потужність самовільного підключення (кВт), що розраховується за формулами у разі підключення до однієї фази
Pс.п. = I х Uном.фаз. х cos; (9)
де I - сила струму, що може протікати по колу самовільного підключення, визначена виходячи з найменшого допустимого струму, який може протікати через поперечну площу перерізу проводів (кабелів), що використані у схемі самовільного підключення до електричної мережі, згідно з главою 1.3 ПУЕ, А, а саме:
1) За порушення виявлене у 1-му під`їзді (т. 9), у відповідності до табл. 1.3.4 ПУЕ сила струму складає 19 А, так як пунктом 4 Акту про порушення встановлено, що самовільне підключення виконано алюмінієвим проводом перерізом 2,5 мм2;
2) За порушення виявлене у 1-му під`їзді (т. 10), у відповідності до табл. 1.3.4 ПУЕ сила струму складає 19 А, так як пунктом 4 Акту про порушення встановлено, що самовільне підключення виконано алюмінієвим проводом перерізом 2,5 мм2;
3) За порушення виявлене у 3-му під`їзді (т. 11), у відповідності до табл. 1.3.4 ПУЕ сила струму складає 19 А, так як пунктом 4 Акту про порушення встановлено, що самовільне підключення виконано алюмінієвим проводом перерізом 2,5 мм2.
U ном.фаз.- номінальна фазна напруга, кВ (0,22 кВ);
Cos - косинус кута між фазною напругою Uфаз та струмом навантаження, який протікає тією самою фазою, визначений на підставі показів відповідних засобів вимірювальної техніки, повірених у терміни, передбачені законодавством у сфері метрології. У разі відсутності у представників оператора системи відповідних засобів вимірювальної техніки cos приймається рівним 0,9;
t вик.с.п. - час використання самовільного підключення протягом доби (приймається рівним 12 год/добу).
У відповідності до п.п. 2, п. 8.4.8. Правил, кількість днів, протягом яких споживання електричної енергії здійснювалося з порушенням вимог цих Правил, визначається виходячи з кількості робочих днів електроустановки споживача (крім випадків фіксації засобами комерційного обліку кількості днів, протягом яких споживання електричної енергії здійснювалося з порушенням вимог цих Правил):
2) якщо споживач здійснив самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі з порушенням схеми обліку, вчинив інші дії, що призвели до споживання необлікованої електричної енергії, виявити які представники оператора системи під час проведення контрольного огляду засобу комерційного обліку мали можливість, - з дня останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку або технічної перевірки (якщо технічну перевірку було проведено після останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку) до дня виявлення порушення, але не більше загальної кількості робочих днів у шести календарних місяцях, що передували дню виявлення порушення.
Отже, нарахування по Акту проведено за 183 дні за період з 26.12.2019 р. по 26.06.2020 р., тобто за 6 календарних місяців згідно з вимогами Правил.
Таким чином, загальна кількість необлікованої електроенергії складає 24 780 кВт.год на загальну суму 62 910,32грн., яка розрахована за трьома поверхами, де було виявлено самовільне підключення, а сааме: за порушення виявлене у 1-му під`їзді (першого поверху) кількість необлікованої електричної енергії складає 8260 кВт/г на суму 20970,11 грн., за порушення виявлене у 1-му під`їзді (сьомий поверх) кількість необлікованої електричної енергії складає 8260 кВт/г на суму 20970,11 грн., за порушення виявлене у 1-му під`їзді (дев`ятий поверх) кількість необлікованої електричної енергії складає 8260 кВт/г на суму 20970,11 грн.
Твердження відповідача що у зв`язку з порушенням п. 8.4.2.7, позивачем розрахунки проводяться за різними схемами, а також відповідач має право на проведення перерахунку вартості електричної енергії виходячи з енергопотужності ламп, які самовільно були підключені на всіх трьох підключеннях, судом до уваги не приймається, оскільки розрахунок необлікованої електроенергії по Акту виконано згідно п. 8.4.12 ПРРЕЕ, яким передбачено нарахування у разі виявлення у непобутового споживача порушень, зазначених у підпунктах 6-8 пункту 8.4.2 цієї глави.
Також відповідач зазначив, що з розрахунку недоврахованої електричної енергії по Акту про порушення №10002593 від 26.06.2020р. не вбачається розміру тарифу на електричну енергію, за яким він здійснювався, та зазначив про постійну зміну цього тарифу.
Суд зазначає наступне, згідно Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого Указом Президента України від 10.09.2014 р. № 715/2014, НКРЕКП здійснює державне регулювання шляхом формування цінової і тарифної політики у сферах енергетики та комунальних послуг та реалізації відповідної політики у випадках, коли такі повноваження надані Регулятору законом.
В межах наданих законодавством повноважень НКРЕКП встановлює порядки (методики) формування, розрахунку та встановлення державних регульованих цін і тарифів для суб`єктів природних монополій у сферах енергетики та комунальних послуг, а також для інших суб`єктів господарювання, що провадять діяльність на ринках у сферах енергетики та комунальних послуг, якщо відповідні повноваження надані Регулятору законом.
Контроль за відповідністю розрахунку роздрібних тарифів на електричну енергію, що відпускається для кожного класу споживачів, крім населення, на території України, нормативно-правовим актам здійснюється НКРЕКП.
Тарифи на електроенергію для промислових підприємств та інших непобутових споживачів затверджуються Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) щоквартально. Ці тарифи встановлюються в залежності від класу споживача для кожної енергопостачальної компанії. Споживачі електричної енергії розподіляються за двома класами відповідно до встановленого чинним законодавством порядку визначення класів споживачів електричної енергії, диференційованих за ступенями напруги.
Непобутовими споживачами першого класу є великі промислові підприємства, другого класу - бюджетні установи, підприємства середнього та малого бізнесу.
НКРЕКП розраховує тарифи для непобутових споживачів першого і другого класу для кожного підприємства енергопостачання. При цьому НКРЕКП враховує середню прогнозну ціну закупівлі електроенергії, технологічні втрати в місцевих мережах, тарифи на розподіл і постачання електроенергії.
Оплата послуг, наданих оператором системи, здійснюється за тарифами, які встановлюються Регулятором (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики) відповідно до затверджених ним нормативно-правових актів (правила/постанови/законодавство в сфері електроенергетики).
Тарифи на послуги оператора системи оприлюднюються операторами систем у порядку та строки, визначені нормативно-правовими актами, що регулюють функціонування ринку електричної енергії. Оператор системи щомісяця оприлюднює в засобах масової інформації та/або на власному офіційному веб-сайті інформацію про середню ціну купівлі електричної енергії на балансуючому ринку протягом календарного місяця (Ц, грн/кВттод).
Суд зазначає, що розрахунок здійснено у відповідності до тарифів у відповідному періоді, встановлених НКРЕКП наступними постановами: від 14.03.2018 р. №307, від 11.12.2018 р. №1833, від 30.08.2019 р. №1781, а саме тариф для юридичних споживачів: за грудень 2019 р. - 1,41887 грн. / кВт.год.; за січень 2020 р. - 1.92310 грн./кВт.год; за лютий 2020 р. - 1.77297 грн./кВт.год; за березень 2020 р. - 2.45785 грн./кВт.год; за квітень 2020 р. - 2.14797 грн./кВт.год; за травень 2020 р. - 2.23563 грн./кВт.год; за червень 2020 р. - 2.30718 грн./кВт.год.
Судом встановлено, що дії уповноважених працівників ПАТ "Запоріжжяобленерго" при проведенні перевірки дотримання ПРРЕЕ та при складанні Акта про порушення №10002593 від 26.06.2020 р., рішення комісії ПАТ "Запоріжжяобленерго" по розгляду вказаного Акту, оформлене протоколом №220 від 30.07.2020 р., нарахування вартості електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення ПРРЕЕ, відповідачем у встановленому порядку до суду не оскаржувались.
Згідно з п. 5.5.5 ПРРЕЕ, споживач зобов`язаний:
- здійснювати оплату рахунків, виставлених на підставі актів про порушення цихПравил та умов договору.
Згідно п. 8.2.7 ПРРЕЕ, Відповідач повинен був оплатити розрахункові документи за недовраховану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка.
Отже, матеріалами справи доведено безоблікове споживання електричної енергії споживачем. Доказів оплати виставленого позивачем рахунку на суму 62 910,32 грн. відповідачем не надано. Також відповідачем контррозрахунку суми необлікованої електричної енергії до суду не надано.
Таким чином, позовні вимоги про стягнення з відповідача суми 62 910,32 грн. боргу за необліковану електроенергію є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно з ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до статті 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Статтею 77 ГПК України передбачено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 79 ГПК України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно із ч. 1 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Європейський суд з прав людини вказав, що пункт перший статті 6 Конвенції зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов`язку можуть бути різними, залежно від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов`язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (Проніна проти України, № 63566/00, § 23, ЄСПЛ, від 18 липня 2006 р.).
Також у рішенні у справі "Серявін та інші проти України" Європейський суд з прав людини в вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях, зокрема, судів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожен довід (рішення Європейського суду з прав людини у справі Трофимчук проти України).
З огляду на викладене, враховуючи предмет та визначені позивачем підстави позову, принципи диспозитивності, змагальності та рівності сторін перед законом і судом, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 129 ГПК України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 76-79, 86, 129, 233, 236 - 238, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ладозька 20А20" (69096, м. Запоріжжя, вул. Ладозька, буд. 20А, 20; код ЄДРПОУ 40362031) на користь Публічного акціонерного товариства "Запоріжжяобленерго" в особі Запорізьких міських електричних мереж (юридична адреса: 69035, м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, буд. 14; поштова адреса: 69035, м. Запоріжжя, вул. Волгоградська, буд. 25; код ЄДРПОУ 00130926; рахунок № НОМЕР_1 в ПАТ «Метабанк», МФО 313582) заборгованість за необліковану електричну енергію в розмірі 62 910 (шістдесят дві тисячі дев`ятсот десять) грн. 32 коп. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 2 270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн. 00 коп. Видати наказ після набрання рішенням чинності.
Повне рішення складено 20.09.2021 р.
Суддя К.В. Проскуряков
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з ч. 1 ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.