Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 червня 2010 р. справа № 2а-9332/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Буряк І. В.
при секретаріЯровій Ю.Ю.
за участю представників сторін:
позивача:Домашенко Т.Г. (дов. від 02.06.2010р. №21550/10/10-013-5)
відповідача:не зявився
прокурора: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні
позовну заяву Прокурора Ленінського району м. Донецька в інтересах Держави в особі Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Донецька
доФізичної особи-підприємця ОСОБА_2
простягнення штрафних санкцій
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Прокурор Ленінського району м. Донецька в інтересах Держави в особі Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Донецька (надалі позивач, ДПІ у Ленінському районі м.Донецька) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (надалі відповідач) про стягнення штрафних санкцій у розмірі 3 030,00 грн.
Позов мотивовано несплатою відповідачем фінансових санкцій, застосованих позивачем за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
У судовому засіданні від 26.05.2010р. оголошувалось про відкладення розгляду справи до 10.06.2010р. у звязку із неявкою відповідача.
У судовому засіданні від 10.06.2010р. представник позивача надав заяву про зменшення позовних вимог, відповідно до якої ДПІ у Ленінському районі м.Донецька зменшує позовні вимоги до 1230,00 грн.
Представник позивача у судовому засіданні від 10.06.2010р. позовні вимоги, з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог, підтримав надав суду відповідні пояснення та просив позов задовольнити повністю.
Відповідач письмових заперечень на позовну заяву не надав.
Відповідач в судове засідання від 10.06.2010р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений, в тому числі шляхом розміщення оголошення у друкованому засобі масової інформації, не повідомив суд про причину неявки в судове засідання.
Прокурор в судове засідання від 10.06.2010р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений, не повідомив суд про причину неявки в судове засідання.
Суд, заслухавши пояснення сторін, що зявились, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи адміністративного позову,-
ВСТАНОВИВ:
11 вересня 2009 року ДПІ у Ленінському районі м.Донецька проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності господарської одиниці закусочна, за адресою: м. Донецьк, вул. Старобешевська, 183, яка належить відповідачу, за наслідками якої був складений відповідний акт № 0249/05/67/23/НОМЕР_1 (надалі акт перевірки №0249/05/67/23/НОМЕР_1 від 11.09.2009р.).
Відповідно висновків вказаного акту перевірки №0249/05/67/23/НОМЕР_1 від 11.09.2009р. встановлено порушення вимог законодавства України, а саме:
- не проведення розрахункової операції через РРО.;
- невидача розрахункового документу споживачу;
- невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів згідно денного х-звіту по РРО;
- реалізація не облікованого товару на загальну суму 60,00 грн.
На підставі зазначеного акту ДПІ у Ленінському районі м.Донецька прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 23.09.2009 р. №0002612343, згідно якого до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 3 330,00 гривень за порушення п.1, 12, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Згідно корінця вказаного рішення, 23.09.2009р. відповідач отримав рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 23.09.2009 р. №0002612343
Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п.1 ст. 3 зазначеного Закону);
- вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг) (п.12 ст. 3 зазначеного Закону);
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (п.13 ст. 3 зазначеного Закону).
Відповідно до ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Статтею 20 зазначеного Закону встановлено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст. 22 зазначеного Закону встановлено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 зазначеного Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Пунктом 4 статті 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні», встановлено, що Державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.
Згідно п. 11 ст. 11 ЗаконуУкраїни «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України
Згідно п.2.2.7 Акту перевірки №0249/05/67/23/НОМЕР_1 від 11.09.2009р. загальний розмір розрахункової операції проведеної без застосування реєстратора розрахункових операцій ставить 615,00 грн.
Згідно п.2.2.7 вказаного Акту невідповідність суми готівкових коштів склала 17,00 грн.
З Актом перевірки №0249/05/67/23/НОМЕР_1 від 11.09.2009р. відповідач ознайомлений, зауважень до акту перевірки не надано, про що свідчать відповідні відмітки на копії акту.
Як вбачається із наданого позивачем зворотного боку облікової картки платника відповідача, станом на 08.06.2010р. відповідач має недоїмку по штрафним санкціям у розмірі 1230,00 грн., яка на початок року складала 3030,00 грн.
Таким чином, із наведених документів вбачається, що відповідач не повністю погасив заборгованість по рішенню про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 23.09.2009 р. №0002612343, та залишок заборгованості розмірі 1230,00 00 грн., належить примусовому стягненню.
Пунктом 11. ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» передбачено, що Державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Враховуючи викладене, суд вважає доводи позивача обґрунтованими та вбачає наявність підстав для задоволення позову ДПІ у Ленінському районі м.Донецька.
Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Прокурора Ленінського району м. Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Донецька до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (83005, АДРЕСА_1; ІПН НОМЕР_1) на користь Державного бюджету суми штрафних санкцій у розмірі 1230 (одна тисяча двісті тридцять) гривень 00 копійок на рахунок № 31117104700009 у ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, отримувач: Управління Державного казначейства у Ленінському районі міста Донецька (ЄДРПОУ 34687064), код платежу: 21080900.
2. Постанова набирає законної сили порядку передбаченому ст. 254 КАС України
3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 10 червня 2010 року, повний текст виготовлено 15 червня 2010 року.
4.Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Буряк І. В.