Постанова № 9979445, 08.06.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.06.2010
Номер справи
2а-11894/10/0570
Номер документу
9979445
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 червня 2010 р. справа № 2а-11894/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Галатіної О.О.

при секретаріМичак О.С.

за участю представника позивача Стасенка О.В.

відповідача не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Калінінському районі міста Донецька до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Калінінському районі міста Донецька звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості.

В обґрунтування позову позивач посилається на те, що відповідач в порушення п. 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» не сплачує встановлену суму єдиного податку у звязку з чим у нього виникла заборгованість перед бюджетом на загальну суму 404.85 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з'явився з невідомих суду причин; про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Причини своєї неявки суду не повідомив. Заперечення проти позову або заяву про його визнання суду не надав.

На підстав ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності відповідача.

Розгляд справи здійснювався за допомогою автоматизованої системи звукозапису та протоколювання судових засідань «Камертон».

Заслухавши представника позивача та розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.

ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа підприємець 21.01.2008 року виконавчим комітетом Донецької міської ради, ідентифікаційний номер НОМЕР_1; перебуває на обліку в ДПІ у Калінінському районі м. Донецька як платник податків з 22.01.2008 року за № 71; є платником єдиного податку, що підтверджується корінцем свідоцтва НОМЕР_2.

В Україні окремими законодавчими актами, якими врегульовано відносини, що складаються стосовно сплати податків, є Закон України «Про систему оподаткування», а стосовно сплати єдиного податку, це Указ Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва» і Закон України «Про державну підтримку малого підприємництва».

Це дає підстави вважати, що в Україні запроваджено дві самостійні системи оподаткування: звичайну і спрощену.

Звичайна система запроваджена Законом України «Про систему оподаткування» та конкретними законами про податки, збори (обов'язкові платежі) (далі - податки), які зобов'язують платників податків справляти загальнодержавні і місцеві податки, що передбачені статтями 13, 14 названого Закону.

Спрощена система запроваджена Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва» і закріплена в Законі України «Про державну підтримку малого підприємництва», суть якої відповідно до статті 11 цього Закону полягає в заміні сплати, передбачених звичайною системою оподаткування податків, сплатою єдиного податку.

Запровадження спрощеної системи оподаткування є економічним питанням, яке до цього не було врегульоване законами України.

Указ Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва» виданий в межах повноважень Президента України, закріплених в пункті 4 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України.

Названим Указом суб'єктам малого підприємництва надано право самостійно обирати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком, встановлено ставки єдиного податку, визначено базу та об'єкти оподаткування, строки і порядок сплати єдиного податку та коло осіб, на яких дія Указу не поширюється.

Заміна сплати звичайних податків сплатою єдиного податку відповідно до статті 5 Закону України «Про державну підтримку малого підприємництва» є одним з напрямків державної підтримки малого підприємництва поряд, зокрема, з встановленням системи пільг для зазначених платників податків. Це означає, що вказана заміна не є ні пільгою в оподаткуванні, ні звільненням від сплати податків.

Відповідно до пункту 4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва» для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації.

16.12.2008 року відповідачем до податкового органу подана письмова заява про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності з 01.01.2009 року за видом діяльності: операції з нерухомістю, надання в оренду нежилого приміщення, офісної та електро-обчислювальної техніки.

Відповідно до пункту 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва» суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Згідно із зазначеним пунктом Указу ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

Податковим органом на підставі заяви відповідача про право засосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 16.12.2008р. було видано свідоцтво про сплату єдиного податку НОМЕР_2 та встановлена ставка єдиного податку у розмірі 200 грн. на місяць.

Проте, як встановлено судом та підтверджується зворотнім боком облікової картки платника відповідачем даний вид податку сплачувався не належним чином у звязку з чим у нього виникла заборгованість зі сплати єдиного податку в розмірі 404.85 грн.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

За правилами пункту 4 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» обовязок фізичної особи щодо сплати податків припиняється їх сплатою. Доказів сплати заборгованості відповідач не надав. Наявність заборгованості на час розгляду справи підтверджена податковим органом.

Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - це податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.

П.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Виходячи з правил ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що є у державі, суд вважає, що податковий орган, виходячи з покладених на нього функцій, правомірно звернувся до суду щодо стягнення заборгованості. За таких підстав, суд дійшов висновку про обґрунтованість позову та вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

Таким чином, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги державної податкової інспекції у Калінінському районі міста Донецька до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (іпн. НОМЕР_1, АДРЕСА_1) заборгованість по єдиному податку в сумі 404 (чотириста чотири) гривні 85 копійок на користь місцевого бюджету Калінінського району м. Донецька (р/р 34211379700005, код платежу 16050200, банк ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34687090).

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 08.06.2010 року в присутності представника позивача. Постанова виготовлена в повному обсязі 13.06.2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Галатіна О.О.