
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 вересня 2021 р. Справа№200/4993/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд: у складі - головуючого судді - Крилової М.М., при секретарі судового засідання Ситенських А.Є.,
за участю представника відповідача - Сельська О.З.,
розглянувши у судовому засіданні за правилами загального позовного провадження справу за позовом Виконувача обов`язків керівника Волноваської окружної прокуратури Донецької області в інтересах держави до Голови Хлібодарівської сільської територіальної громади ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування розпорядження, -
В С Т А Н О В И В:
27 квітня 2021 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Виконувача обов`язків керівника Волноваської окружної прокуратури Донецької області в інтересах держави до Голови Хлібодарівської сільської територіальної громади ОСОБА_1 про:
- визнання протиправними та скасування розпоряджень від 25.09.2018 року № 51, від 25.09.2018 року № 52, від 25.10.2018 року № 60, від 27.11.2018 року № 65, від 27.11.2018 року № 66, від 21.12.2018 року № 69, від 21.12.2018 року № 70, від 25.01.2019 року № 5, від 25.02.2019 року № 09, від 25.03.2019 року № 14, від 25.03.2019 року № 15, від 24.04.2019 року № 26, від 24.04.2019 року № 27, від 24.06.2019 року № 52, від 27.06.2019 року № 56, від 28.08.2019 року № 71, від 25.09.2019 року № 83, від 27.11.2019 року № 99, від 27.11.2019 року № 100, від 20.12.2019 року № 103, від 21.12.2019 року № 106, від 24.01.2020 року № 4, від 24.03.2020 року № 7, від 05.11.2019 року № 94, від 08.10.2018 року № 53, від 05.11.2018 року № 61 в частині преміювання голови Рівнопільської сільської ради ОСОБА_2 .
Позовні вимоги вмотивовані тим, що ухвалою Волноваського районного суду від 18.12.2020 року у справі № 221/6054/20 голову Рівнопільської сільської ради ОСОБА_2 визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення та на останню накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави.
Прокурор зазначає, що відповідно до ухвали Волноваського районного суду ОСОБА_2 , будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування та згідно п. п. «б» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги статей 28, 35 Закону України «Про запобігання корупції» та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», у період часу з 2018 по 2020 роки вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час встановлення собі премій розпорядженнями від 25.09.2018 року за № 51 та № 106 від 21.12.2019 року, № 103 від 20.12.2019 року, № 100 від 27.11.2019 року, № 99 від 27.11.2019 року, № 94 від 05.11.2019 року, № 83 від 25.09.2019 року, № 71 від 28.08.2019 року, № 70 від 21.12.2018 року, № 69 від 21.12.2018 року, № 66 від 27.11.2018 року, № 65 від 27.11.2018 року, № 61 від 05.11.2018 року, № 60 від 25.10.2018 року, № 56 від 27.06.2019 року, № 53 від 08.10.2018 року, № 52 від 24.06.2019 року, № 27 від 24.04.2019 року, № 52 від 25.09.2018 року, № 26 від 24.04.2019 року, № 4 від 24.01.2020 року, № 5 від 25.01.2019 року, № 7 від 24.03.2020 року, № 15 від 25.03.2019 року, № 14 від 25.03.2019 року, № 09 від 25.02.2019 року.
Прокурор наголошує, що ОСОБА_2 , будучи головою Рівнопільської сільської ради Волноваського району Донецької області, посадовою особою органу місцевого самоврядування та згідно п.п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги статей 28, 35 Закону України «Про запобігання корупції» та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування», перебуваючи в робочому кабінеті Рівнопільської сільської ради Волноваського району Донецької області за адресою: Донецька обл., Волноваський район, с. Рівнопіль, вул. Донецька, буд. 33, прийняла спірні розпорядження, якими встановила собі премію не повідомивши у встановленому Законом випадку Національне агентство з питань запобігання корупції та (або) колегіальний орган - сільську раду, про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
З огляду на вказані обставини прокурор вважає, що спірні розпорядження підлягають визнанню протиправними та скасуванню в частині призначення сільському голові Рівнопільської сільської ради ОСОБА_2 премій.
Прокурор у судове засідання з`явився, у судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги та просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Відповідач правом подати відзив на позовну заяву не скористався.
Відповідно до ч. 6 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Враховуючи те, що відповідач у встановлений строк не подав відзив на позовну заяву, суд дійшов висновку про розгляд справи за наявними матеріалами.
Третя особа у судове засідання не з`явилась, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, письмової думки з приводу заявлених позовних вимог суду не надала.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 30 квітня 2021 року прокурору поновлено строк звернення до суду з даним позовом, прийнято позовну заяву та відкрито провадження в адміністративній справі за правилами загального позовного провадження у підготовче засідання на 27 травня 2021 року о 13 год. 00 хв..
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду 27 травня 2021 року відкладено підготовче засідання на 30 червня 2021 року об 11 год. 30 хв., у зв`язку з неприбуттям у підготовче засідання представників сторін.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 30 червня 2021 року залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_2 , продовжено строк підготовчого провадження у справі та призначено підготовче засідання на 21 липня 2021 року о 10 год. 00 хв.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 21 липня 2021 року відкладено підготовче засідання та призначено на 30 липня 2021 року о 13 год. 00 хв., у зв`язку з необхідністю отримання додаткових доказів у справі.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 30 липня 2021 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 30 серпня 2021 року о 13 год. 30 хв.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.
Виконувач обов`язків керівника Волноваської окружної прокуратури Донецької області звернувся до суду з даним позовом в інтересах держави.
Волноваська окружна прокуратура Донецької області зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Частиною першою статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Частиною першою статті 23 Закону України «Про прокуратуру» визначено, що представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом.
Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу (частина третя статті 23 Закону України «Про прокуратуру»).
При цьому, суд враховує правову позицію Великої Палати Верховного Суду від 26.06.2019 у справі № 587/430/16-ц, згідно якої прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави в разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює компетентний орган, а також у разі його відсутності. Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній заяві самостійно визначає, у чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також зазначає компетентний орган. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі набуває статусу позивача.
Тобто, прокурору надане право здійснювати представництво в суді законних інтересів держави.
Відповідач - Голова Хлібодарської сільської територіального громади ОСОБА_1 .
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 710-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Донецької області» відповідно до абзацу першого пункту 7-1 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено адміністративні центри та затверджено території територіальних громад Донецької області згідно з додатком.
Згідно додатку до Розпорядження визначено, що до Хлібодарівської сільської територіальної громади увійшла, зокрема, Рівнопільська сільська рада Волноваського району Донецької області.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб,фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, наявних в матеріалах справи, встановлено, що 29.04.2021 року внесено запис № 1002391120011000446 про державну реєстрацію припинення Рівнопільської сільської ради (а.с. 62).
Хлібодарівська сільська територіальна громада (Хлібодарська громада) зареєстрована в якості юридичної особи 16.01.2009 року за № 12391200000000743, включено до ЄДРПОУ за № 03331393, керівником визначено - ОСОБА_1 , що підтверджується інформацією у Єдиному державному реєстри юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (а.с. 63).
З огляду на те, що Рівнопільська сільська рада припинила діяльність на підставі рішення про реорганізацію та увійшла до складу Хлібодарської сільської територіальної громади, головою якої є ОСОБА_1 , суд вважає, що належним відповідачем у даній справі є голова Хлібодарської сільської територіальної громади ОСОБА_1 .
З матеріалів справи встановлено, що на сесії Рівнопільської сільської ради Волноваського району Донецької області прийнято рішення від 05.11.2015 року № VII/1-01 «Про визначення повноважень голови», відповідно до якого визначено повноваження сільського голови ОСОБА_2 , та зазначено про закінчення повноважень виконуючої обов`язків сільського голови ОСОБА_3 (а.с. 55).
Під час здійснення повноважень головою Рівнопільської сільської ради ОСОБА_2 були прийняті розпорядження сільського голови:
- № 51 від 25.09.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління за вересень місяць 2018 року», яким вирішено преміювати працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи) за вересень місяць 2018 року, зокрема, сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 60% (а.с. 29);
- № 52 від 25.09.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята 170 річчя заснування с. Рівнопіль», яким вирішено преміювати до 170-річчя заснування с. Рівнопіль, працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи), зокрема,сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 100% (а.с. 30);
- № 60 від 25.10.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління за жовтень 2018 року», яким вирішено преміювати працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи) за жовтень місяць 2018 року, зокрема, сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 60% (а.с. 31);
- № 65 від 27.11.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Дня місцевого самоврядування 2018 року», яким вирішено преміювати до свята Дня місцевого самоврядування в Україні, працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи), зокрема, сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 100 % (а.с. 32);
- № 66 від 27.11.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління за листопад місяць 2018 року», яким вирішено преміювати працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи) за листопад місяць 2018 року, зокрема, сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 60% (а.с. 33);
- № 69 від 21.12.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління за грудень місяць 2018 року», яким вирішено преміювати працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи) за грудень місяць 2018 року, зокрема, сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 60% (а.с. 34);
- № 70 від 21.12.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Нового 2019 року», яким вирішено преміювати до свята нового 2019 року, працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи), зокрема, сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 60% (а.с. 35);
- № 5 від 25.01.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за січень місяць 2019 року», яким вирішено преміювати працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи) за січень місяць 2019 року, зокрема, сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 100% (а.с. 36);
- № 9 від 25.02.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за лютий 2019 року», яким вирішено преміювати працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи) за лютий місяць 2019 року, зокрема, сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 100% (а.с. 37);
- № 14 від 25.03.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за березень місяць 2019 року», яким вирішено преміювати працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи) за березень місяць 2019 року, зокрема, сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 100% (а.с. 38);
- № 15 від 25.03.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Міжнародного дня 8 березня», яким вирішено преміювати до свята Міжнародного дня 8 Березня працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи), зокрема, сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 100% (а.с. 39);
- № 26 від 24.04.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за квітень місяць 2019 року», яким вирішено преміювати працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи) за квітень місяць 2019 року, зокрема, сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 100% (а.с. 40);
- № 27 від 24.04.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Пасхи», яким вирішено преміювати до свята Пасхи, працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи), зокрема, сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 100% (а.с. 41);
- № 52 від 24.06.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за червень місяць 2019 року», яким вирішено преміювати працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи) за червень місяць 2019 року, зокрема, сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 100% (а.с. 42);
- № 56 від 27.06.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Конституції України», яким вирішено преміювати до свята дня Конституції України, працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи), зокрема, сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 100% (а.с. 43);
- № 71 від 28.08.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за серпень місяць 2019 року», яким вирішено преміювати працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи) за серпень місяць 2019 року, зокрема, сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 100% (а.с. 44);
- № 83 від 25.09.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за вересень місяць 2019 року», яким вирішено преміювати працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи) за вересень місяць 2019 року, зокрема, сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 100% (а.с. 45);
- № 99 від 27.11.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за листопад місяць 2019 року», яким вирішено преміювати працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи) за листопад місяць 2019 року, зокрема, сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 100% (а.с. 46);
- № 100 від 27.11.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Дня місцевого самоврядування 2019 року», яким вирішено преміювати до свята Дня місцевого самоврядування в Україні, працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи), зокрема, сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 100 % (а.с. 47);
- № 103 від 20.12.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за грудень місяць 2019 року» яким вирішено преміювати працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи) за грудень місяць 2019 року, зокрема, сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 100% (а.с. 48);
- № 106 від 21.12.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Нового 2020 року», яким вирішено преміювати до свята нового 2020 року, працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи), зокрема, сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 80% (а.с. 49);
- № 4 від 24.01.2020 року «Про преміювання працівників апарату управління за січень місяць 2020 року», яким вирішено преміювати працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи), за січень місяць 2020 року, зокрема, сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 100% (а.с. 50);
- № 7 від 24.03.2020 року «Про преміювання працівників апарату управління за березень місяць 2020 року», яким вирішено преміювати працівників апарату управління Рівнопільської сільської ради, відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у межах затвердженого фонду оплати праці, згідно середньої заробітної плати (посадовий оклад, ранг, вислуга років та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи), за березень місяць 2020 року, зокрема, сільського голову ОСОБА_2 у розмірі 100% (а.с. 51);
- № 94 від 05.11.2019 року «Про присвоєння чергового рангу сільському голові ОСОБА_2 », яким присвоєно сільському голові ОСОБА_2 , як такій, що успішно відпрацювала на займаній посаді два роки, черговий 7 (сьомий) ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах четвертої категорії (а.с. 52);
- № 61 від 05.11.2018 року «Про надання надбавки за вислугу років ОСОБА_2 », яким визначено стаж роботи, який дає право на отримання щомісячного добавки за вислугу років, розмір надбавки ОСОБА_2 10% станом на 05.11.2018 року: Рівнопільська сільська рада: 05.11.2015 року - 05.11.2018 року, загальний стаж державної служби складає 3 (три) роки. Зобов`язано головного бухгалтера зробити необхідні розрахунки та проводити щомісячні виплати надбавок з 05.11.2018 року (а.с. 53);
- № 53 від 08.10.2018 року «Про надання матеріальної допомоги ОСОБА_2 на вирішення соціально-побутових питань», яким надано матеріальну допомогу сільському голові ОСОБА_2 для вирішення соціально - побутових питань (придбання вугілля) (а.с. 54).
Відповідно до ухвали Волноваського районного суду Донецькій області від 18 грудня 202020 року у справі № 221/6054/20, яка набрала законної сили 28 грудня 2020 року, ОСОБА_2 визнано винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та накладено на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави (Отримувач: Волноваське УК/Волноваський р-н, Код отримувача (ЄДРПОУ) 37980308, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: UA 808999980313020106000005179, Код платежу: 21081100) у розмірі 3400,00 грн.
Стягнуто з ОСОБА_2 на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/ м.Київ /22030106, Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України(ЕАП), Рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять) гривні 40 копійок.
У вказаній ухвалі Волноваським районним судом зазначено, що ОСОБА_2 , голова Рівнопільської сільської ради Волноваського району Донецької області, будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування та згідно п.п. «б» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги статей 28, 35 Закону України «Про запобігання корупції» та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування», (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті Рівнопільської сільської ради за адресою: Донецька обл., Волноваський район, с. Рівнопіль, вул. Донецька, буд. 33, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про встановлення премії працівникам Рівнопільської сільської ради в тому числі і собі, не повідомила у встановлено Законом випадку Національне агентство з питань запобігання корупції та (або) колегіальний орган - сільську раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про встановлення премії працівникам Рівнопільської сільської ради приймаючи розпорядженнями № 51 від 25.09.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління за вересень місяць 2018 року», № 52 від 25.09.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята 170 - річчя заснування с. Рівнопіль», № 60 від 25.10.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління за жовтень 2018 року», № 65 від 27.11.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Дня місцевого самоврядування 2018 року», № 66 від 27.11.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління за листопад місяць 2018 року», № 69 від 21.12.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління за грудень місяць 2018 року», № 70 від 21.12.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Нового 2019 року», № 5 від 25.01.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за січень місяць 2019 року», № 9 від 25.02.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за лютий 2019 року», № 14 від 25.03.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за березень місяць 2019 року», № 15 від 25.03.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Міжнародного дня 8 березня», № 26 від 24.04.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за квітень місяць 2019 року», № 27 від 24.04.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Пасхи», № 52 від 24.06.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за червень місяць 2019 року», № 56 від 27.06.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Конституції України», № 71 від 28.08.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за серпень місяць 2019 року», № 83 від 25.09.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за вересень місяць 2019 року», № 99 від 27.11.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за листопад місяць 2019 року», № 100 від 27.11.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Дня місцевого самоврядування 2019 року», № 103 від 20.12.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за грудень місяць 2019 року», № 106 від 21.12.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Нового 2020 року», № 4 від 24.01.2020 року «Про преміювання працівників апарату управління за січень місяць 2020 року», № 7 від 24.03.2020 року «Про преміювання працівників апарату управління за березень місяць 2020 року», № 94 від 05.11.2019 року «Про присвоєння чергового рангу сільському голові ОСОБА_2 », № 61 від 05.11.2018 року «Про надання надбавки за вислугу років ОСОБА_2 », № 53 від 08.10.2018 року «Про надання матеріальної допомоги ОСОБА_2 на вирішення соціально-побутових питань», чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за які передбачена ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП.
Крім того, у вказаній ухвалі зазначено, що ОСОБА_2 винна у тому, що не повідомила у встановленому Законом випадку про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання себе (як сільський голова), тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП та вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання себе (як сільський голова), тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
З огляду на те, що ухвалою Волноваського районного суду Донецької області від 18 грудня 2020 року у справі № 221/6054/20 ОСОБА_2 вчинено адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачені ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, прокурор звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 140 Конституції України встановлено, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
Закон України «Про місцеве самоврядування» від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Відповідно до частини другої статті 2 Закону України від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
У частині першій статті 10 Закону № 280/97-ВР передбачено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно статті 12 Закону № 280/97-ВР сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об`єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.
Сільський, селищний, міський голова обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових місцевих виборах, визначається Конституцією України.
Сільський, селищний, міський голова очолює виконавчий комітет відповідної сільської, селищної, міської ради, головує на її засіданнях.
Сільський, селищний, міський голова не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.
Відповідно до п. 20 ч. 4 Закону № 280/97-ВР сільський, селищний, міський голова, зокрема, видає розпорядження у межах своїх повноважень.
При цьому, Закон України «Про запобігання корупції» № 1700-VII визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення недоліків корупційних правопорушень.
У статті 1 цього Закону надано значення термінів, які у ньому вживаються:
близькі особи - особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом і мають взаємні права та обов`язки із суб`єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов`язки яких із суб`єктом не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, а також - незалежно від зазначених умов - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням згаданого суб`єкта;
потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об`єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень;
реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Зокрема, згідно з підпунктом "б" пункту 1 частини першої статті 3 Закону № 1700-VII суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до частини першої статті 28 Закону № 1700-VII особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані:
1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;
2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;
3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
4) вживати заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Приписами статті 35 Закону України «Про запобігання корупції» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) правила врегулювання конфлікту інтересів в діяльності Президента України, народних депутатів України, членів Кабінету Міністрів України, керівників центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України, суддів, суддів Конституційного Суду України, голів, заступників голів обласних та районних рад, міських, сільських, селищних голів, секретарів міських, сільських, селищних рад, депутатів місцевих рад визначаються законами, які регулюють статус відповідних осіб та засади організації відповідних органів.
У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.
Про конфлікт інтересів такої особи може заявити будь-який інший член відповідного колегіального органу або учасник засідання, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заява про конфлікт інтересів члена колегіального органу заноситься в протокол засідання колегіального органу.
У разі якщо неучасть особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу, у прийнятті рішень цим органом призведе до втрати правомочності цього органу, участь такої особи у прийнятті рішень має здійснюватися під зовнішнім контролем. Рішення про здійснення зовнішнього контролю приймається відповідним колегіальним органом.
Так, матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_2 вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про встановлення собі премії, відповідно до розпоряджень № 51 від 25.09.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління за вересень місяць 2018 року», № 52 від 25.09.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята 170 - річчя заснування с. Рівнопіль», № 60 від 25.10.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління за жовтень 2018 року», № 65 від 27.11.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Дня місцевого самоврядування 2018 року», № 66 від 27.11.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління за листопад місяць 2018 року», № 69 від 21.12.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління за грудень місяць 2018 року», № 70 від 21.12.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Нового 2019 року», № 5 від 25.01.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за січень місяць 2019 року», № 9 від 25.02.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за лютий 2019 року», № 14 від 25.03.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за березень місяць 2019 року», № 15 від 25.03.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Міжнародного дня 8 березня», № 26 від 24.04.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за квітень місяць 2019 року», № 27 від 24.04.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Пасхи», № 52 від 24.06.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за червень місяць 2019 року», № 56 від 27.06.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Конституції України», № 71 від 28.08.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за серпень місяць 2019 року», № 83 від 25.09.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за вересень місяць 2019 року», № 99 від 27.11.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за листопад місяць 2019 року», № 100 від 27.11.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Дня місцевого самоврядування 2019 року», № 103 від 20.12.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за грудень місяць 2019 року», № 106 від 21.12.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Нового 2020 року», № 4 від 24.01.2020 року «Про преміювання працівників апарату управління за січень місяць 2020 року», № 7 від 24.03.2020 року «Про преміювання працівників апарату управління за березень місяць 2020 року», № 94 від 05.11.2019 року «Про присвоєння чергового рангу сільському голові ОСОБА_2 », № 61 від 05.11.2018 року «Про надання надбавки за вислугу років ОСОБА_2 », № 53 від 08.10.2018 року «Про надання матеріальної допомоги ОСОБА_2 на вирішення соціально-побутових питань»,
Крім того, ОСОБА_2 не повідомила у вставленому законом випадку Національне агентство з питань запобігання корупції та (або) колегіальний орган - сільську раду, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про встановлення премії працівникам Рівнопільської сільської ради в тому числі і собі, при винесенні спірних розпоряджень.
Вказані обставини встановлені в ухвалі Волноваського районного суду Донецької області від 18.12.2020 року у справі № 221/6054/20, яка набрала законної сили 28 грудня 2020 року.
Частиною 6 статті 78 КАС України передбачено, що вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.
Отже, під час прийняття рішення по даній справі суд повинен приймати до уваги висновки викладені Волноваським районним судом в ухвалі від 18.12.2020 року у справі №221/6054/20.
Суд наголошує, що відповідно до ч. 1 ст. 67 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що нормативно-правові акти, рішення, видані (прийняті) з порушенням вимог цього Закону, підлягають скасуванню органом або посадовою особою, уповноваженою на прийняття чи скасування відповідних актів, рішень, або можуть бути визнані незаконними в судовому порядку за заявою заінтересованої фізичної особи, об`єднання громадян, юридичної особи, прокурора, органу державної влади, зокрема Національного агентства, органу місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 10 ст. 95 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
З аналізу положень статті 67 випливає, що прийняття рішення з порушенням цього Закону є підставою для його скасування, таке рішення може бути скасоване у судовому порядку, зокрема за позовом прокурора.
Крім того, суд зазначає, що до матеріалів справи долучено рішення Рівнопільської сільської ради Волноваського району Донецької області від 19.08.2017 року № VII/19-136 «Про затвердження Положення про оплату праці працівників Рівнопільської сільської ради», яким відповідно до статті 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», Постанови КМУ від 09 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», наказом Міністерства праці України «Про умови оплати праці робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів» від 02.10.1996 року № 77, п. 3 ст. 247 Кодексу законів про працю України, ст. ст. 21, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою стимулювання добросовісної праці працівників сільської ради, сесія сільської ради вирішила затвердити Положення про оплату праці працівників Рівнопільської сільської ради (додаток № 5) (а.с. 56).
Згідно п. 2.6 розділу 2 «Умови оплати праці» про оплату праці працівників Рівнопільської сільської ради, сільському голові, секретарю ради, спеціалістам і службовцям встановлено надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірі 50% посадового окладу з урахуванням надбавок за ранг та вислугу років. Сільському голові дана надбавки встановлюється рішенням ради, посадовим особам ОМС - по розпорядженню сільського голови.
Відповідно до п. 3.2 розділу 3 «Преміювання» Положень про оплату праці працівників Рівнопільської сільської ради визначено, що преміювання сільського голови здійснюється на підставі рішення ради.
Пунктом 4.2 зазначених вище Положень визначено, що матеріальна допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки працівникам сільської ради є обов`язковою в розмірі посадового окладу (ст. 21 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»), а при наявності коштів на оплату праці допомога для оздоровлення, а також матеріальна допомога для вирішення соціально - побутових питань виплачується в розмірі середньомісячної заробітної плати за рішенням ради сільському голові, розпорядженням сільського голови працівникам сільської ради (а.с. 57-61).
Отже, Положення про оплату праці працівників Рівнопільської сільської ради було передбачено, що надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи з урахуванням надбавок за ранг та вислугу років, преміювання та матеріальна допомога на соціально - побутові питання встановлюють та надаються сільському голові на підставі рішення Рівнопільської сільської ради, а не на підставі розпорядження сільського голови.
Суд наголошує, що відповідачем не надано суду доказів прийняття Рівнопільською сільською радою Волноваського району Донецької області рішень про преміювання, надання надбавки за вислугу років та матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових та встановлення, а також присвоєння чергового рангу сільському голові Рівнопільської сільської ради ОСОБА_2 .
З огляду на встановлену ухвалою Волноваського районного суду Донецької області від 18.12.2020 року у справі № 221/6054/20 вину ОСОБА_2 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 1, 2 ст 172-7 КУпАП та підтвердження факту прийняття нею спірних розпоряджень в умовах реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про своє преміювання, суд дійшов висновку про наявність підстав для застосування приписів ч. 1 ст. 67 цього Закону, та скасування розпоряджень голови Рівнопільської сільської ради Волноваського району Донецької області № 51 від 25.09.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління за вересень місяць 2018 року», № 52 від 25.09.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята 170 - річчя заснування с. Рівнопіль», № 60 від 25.10.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління за жовтень 2018 року», № 65 від 27.11.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Дня місцевого самоврядування 2018 року», № 66 від 27.11.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління за листопад місяць 2018 року», № 69 від 21.12.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління за грудень місяць 2018 року», № 70 від 21.12.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Нового 2019 року», № 5 від 25.01.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за січень місяць 2019 року», № 9 від 25.02.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за лютий 2019 року», № 14 від 25.03.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за березень місяць 2019 року», № 15 від 25.03.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Міжнародного дня 8 березня», № 26 від 24.04.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за квітень місяць 2019 року», № 27 від 24.04.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Пасхи», № 52 від 24.06.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за червень місяць 2019 року», № 56 від 27.06.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Конституції України», № 71 від 28.08.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за серпень місяць 2019 року», № 83 від 25.09.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за вересень місяць 2019 року», № 99 від 27.11.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за листопад місяць 2019 року», № 100 від 27.11.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Дня місцевого самоврядування 2019 року», № 103 від 20.12.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління за грудень місяць 2019 року», № 106 від 21.12.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління до свята Нового 2020 року», № 4 від 24.01.2020 року «Про преміювання працівників апарату управління за січень місяць 2020 року», № 7 від 24.03.2020 року «Про преміювання працівників апарату управління за березень місяць 2020 року», № 94 від 05.11.2019 року «Про присвоєння чергового рангу сільському голові ОСОБА_2 », № 61 від 05.11.2018 року «Про надання надбавки за вислугу років ОСОБА_2 », № 53 від 08.10.2018 року «Про надання матеріальної допомоги ОСОБА_2 на вирішення соціально-побутових питань» в частині преміювання голови Рівнопільської сільської ради ОСОБА_2 .
Зазначене відповідає правовим висновкам Верховного Суду, наведеним у постанові від 21.09.2018 року у справі № 237/2242/17.
У постанові від 31.10.2018 року № 810/2500/16 Верховний Суд зазначив, що альтернатива у стаття 67 Закону України «Про запобігання корупції» зазначена, виключно, щодо вибору способу оскарження рішення прийнятого за наявності конфлікту інтересів (скасування органом або посадовою особою, уповноваженою на прийняття чи скасування відповідних актів, рішень, чи визнання незаконними рішень в судовому порядку), і не передбачає іншої компетенції суду, ніж визнання такого рішення незаконним у порядку, установленим процесуальним законом.
Згідно ч. 1, 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
У відповідності до вимог ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до ч. 1ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
З урахуванням зазначеного, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог виконувача обов`язків керівника Волноваської окружної прокуратури Донецької області.
Статтею 139 КАС України не передбачено стягнення з відповідача сплаченого прокурором судового збору.
Керуючись статтями 2, 5-10, 19, 72-77, 90, 132-139, 143, 241-246, 250, 255, 295, підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов Виконувача обов`язків керівника Волноваської окружної прокуратури Донецької області в інтересах держави до Голови Хлібодарівської сільської територіальної громади ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування розпорядження, - задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати розпорядження голови Рівнопільської сільської ради від 25.09.2018 року № 51, від 25.09.2018 року № 52, від 25.10.2018 року № 60, від 27.11.2018 року № 65, від 27.11.2018 року № 66, від 21.12.2018 року № 69, від 21.12.2018 року № 70, від 25.01.2019 року № 5, від 25.02.2019 року № 09, від 25.03.2019 року № 14, від 25.03.2019 року № 15, від 24.04.2019 року № 26, від 24.04.2019 року № 27, від 24.06.2019 року № 52, від 27.06.2019 року № 56, від 28.08.2019 року № 71, від 25.09.2019 року № 83, від 27.11.2019 року № 99, від 27.11.2019 року № 100, від 20.12.2019 року № 103, від 21.12.2019 року № 106, від 24.01.2020 року № 4, від 24.03.2020 року № 7, від 05.11.2019 року № 94, від 08.10.2018 року № 53, від 05.11.2018 року № 61 в частині преміювання голови Рівнопільської сільської ради ОСОБА_2 .
Вступна та резолютивна частини рішення проголошені у судовому засіданні 14 вересня 2021 року, повний текст рішення виготовлено 22 вересня 2021 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до пункту 3 розділу VІ Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя М.М. Крилова