Постанова № 9978853, 03.06.2010, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.06.2010
Номер справи
2а-1282/10/0370
Номер документу
9978853
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2010 рокуСправа № 2а-1282/10/0370

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Димарчук Т.М.,

при секретарі судового засідання Лащуку О.Ю.,

з участю прокурора Ревухи І.В.,

представника позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом виконуючого обов’язки прокурора Ківерцівського району в інтересах держави в особіКіверцівського районного центру зайнятості до приватного підприємства «Станколіс» про стягнення заборгованості по донарахованих сумах внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, пені та штрафу

ВСТАНОВИВ:

Виконуючий обов’язки прокурора Ківерцівського району в інтересах держави в особіКіверцівського районного центру зайнятості (надалі Ківерцівський РЦЗ) звернувся з адміністративним позовом до приватного підприємства «Станколіс» (надалі ПП «Станколіс», підприємство) про стягнення заборгованості по донарахованих сумах внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 839,09 грн., пені у розмірі 55,18 грн. та штрафу у розмірі 50875 грн., а всього на загальну суму 51769,27 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач в порушення вимог ст.35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» не в повному обсязі сплачує страхові внески до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Заборгованість ПП «Станколіс» перед Фондом за період з 01 січня 2008 року по 31 грудня 2009 року становить 51769,27 грн., в тому числі по донарахованих сумах внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 839,09 грн, пені у розмірі 55,18 грн. та штрафу у розмірі 50875 грн. Просить стягнути з відповідача вказану суму заборгованості.

Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.

Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не прибув повторно, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 32), причини неприбуття до суду не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутності не заявив. Оскільки відповідно до ст. 128 КАС України повторне неприбуття в судове засідання відповідача , який не є суб’єктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, не перешкоджає розгляду справи, тому справу розглянуто та вирішено за відсутності представника відповідача на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги слід задовольнити повністю з наступних підстав.

Судом встановлено, що ПП «Станколіс», 02.07.2002 року зареєстроване як юридична особа Ківерцівською районною державною адміністрацією, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію юридичної особи.

Згідно довідки № 1225 відповідача включено до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України 02.07.2002 року.

Згідно з повідомленням про взяття на облік платника страхових внесків, ПП «Станколіс» з 15.07.2002 року перебуває на обліку як платник страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

З преамбули Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року №1533-ІІІ (далі – Закон №1533-ІІІ) вбачається, що цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Частиною 1 статті 2 Закону №1533-ІІІ передбачено, що Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в обов’язковому порядку фінансує витрати пов’язані з наданням матеріального забезпечення у випадку безробіття та соціальних послуг в обсягах передбачених цим Законом.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 16 Закону №1533-ІІІ, джерелами формування коштів Фонду є страхові внески страхувальників-роботодавців, застрахованих осіб, що сплачують на умовах і в порядку передбачених законодавством.

Частина 2 статті 4 Закону №1533-ІІІ визначає, що роботодавець набуває статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з дня реєстрації.

Стаття 12 Закону №1533-ІІІ встановлює, що функції виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття покладаються на органи державної служби зайнятості.

У відповідності до частини 1 статті 18 Закону України «Про зайнятість населення», для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України (вищим органом виконавчої влади), створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Частина 2 статті 18 названого вище Закону, постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження положень щодо застосування Закону УРСР «Про зайнятість населення» №47 від 24.06.1991 року передбачає, що державна служба зайнятості складається з: державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості АРК, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості тощо.

За таких підстав, органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у даних спірних відносинах є Ківерцівський районний центр зайнятості, який входить до складу державної служби зайнятості.

Спеціалістом Ківерцівського РЦЗ 03 березня 2010 року проведено планову перевірку відповідача з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасної сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01 січня 2008 року по 31 грудня 2009 року. За результатами перевірки складено акт № 31 від 03.03.2010 року. Актом перевірки встановлено несвоєчасність та неповноту сплати страхових внесків ПП «Станколіс» до Фонду, у зв’язку з чим підприємству донараховано страхові внески в розмірі 839,09 грн. За несвоєчасну сплату страхових внесків відповідачу нараховано пеню у розмірі 55,18 грн. та накладено штраф за неповне перерахування страхових внесків та приховування фонду оплати праці за період з січня 2008 року по грудень 2009 року у розмірі 50875 грн.

На підставі акта перевірки № 31 від 03.03.2010 року директором Ківерцівського РЦЗ винесено рішення №3 від 07.04.2010 року про стягнення з ПП «Станколіс» простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки ), пені та штрафу у розмірі 51769,27 грн. Вказане рішення згідно корінця рекомендованого поштового повідомлення отримане відповідачем 12.04.2010 року.

Крім цього, розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового страхування України на випадок безробіття за 1-й квартал 2010 року відповідачем зазначена сума заборгованості, яка підлягає до сплати, а саме: по страхових внесках - 839,09 грн., пені - 55,18 грн. та штрафу - 50875 грн.

Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2001 року № 1533-Ш (надалі Закон України № 1533-Ш) загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі - страхування на випадок безробіття) - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Згідно з п.1 ч.1 ст. 19 Закону України № 1533-Ш розміри страхових внесків установлюються на календарний рік для роботодавця - у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошове забезпечення військовослужбовців, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату доходу (прибутку) фізичним особам за виконання робіт (послуг) за договорами цивільно-правового характеру, які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.

Згідно п.2. ч. 2 ст.35 Закону України № 1533-Ш роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Частиною 1 ст. 38 Закону України № 1533-Ш визначено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Відповідно до абзаців 3,4 частини 1 вищевказаної статті штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Враховуючи те, що на день розгляду справи відповідач не надав суду доказів про сплату до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття донарахованих сум страхових внесків у розмірі 839,09 грн. , пені у розмірі 55,18 грн. та штрафу у розмірі 50875 грн., суд дійшов висновку, що позовні вимоги законні, обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 11, 17, 158, 160 ч.3, 162, 163 КАС України, на підставі Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства «Станколіс»на користь Ківерцівського районного центру зайнятості заборгованість по страхових внесках на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у розмірі 839,09 грн. (р/р 37175971900128, код платежу 500401), пеню у розмірі 55,18 грн. та штраф у розмірі 50875 грн. (р/р 37171975900128, код платежу 50040500), а всього 51769,27 грн. (п’ятдесят одну тисячу сімсот шістдесят дев’ять гривень двадцять сім копійок). Одержувач держбюджет Ківерцівського району код 21740362, банк ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається прокурором та представником позивача протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі –з 08.06.2010 року, а представником відповідача протягом десяти днів з дня отримання ним копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя                               Т.М. Димарчук