
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 380/594/21
У Х В А Л А
з питань повернення позовної заяви в частині позовних вимог
16 вересня 2021 року
м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Сакалоша В.М.,
за участі секретаря судового засідання Наум`як Х.О.,
представника позивача Акберов А.Е.,
представник відповідача Наконечна О.М.,
представник третьої особи Куц М.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання відповідача про повернення позовної заяви у частині нової позовної вимоги за позовом Державної екологічної інспекції України до Львівської міської ради, Виконавчого комітету ЛМР, Товариства з обмеженою відповідальністю «АВЕ Львів», Товариства з обмеженою відповідальністю «ДВ-Екосвіт», Товариства з обмеженою відповідальністю «Ековей Вест Менеджмент», Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецавтотранс-Львів», Товариства з обмеженою відповідальністю «ДВ-Вейст Груп», Товариства з обмеженою відповідальністю «Грінера Україна», Львівського комунального підприємства «Транспортне підприємство «Львівспецкомунтранс», Товариства з обмеженою відповідальністю «Санком Львів», Громадської організації «Львівський ГАК», ОСОБА_1 про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії,-
У С Т А Н О В И В
на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна Державної екологічної інспекції України (01042, м. Київ, пров. Новопечерський, 3, корп. 2) до Львівської міської ради (79008, м. Львів, площа Ринок, 1) в якій позивач просить суд:
1. Визнати протиправною бездіяльність Львівської міської ради в частині невжиття заходів щодо виконання вимоги Державної екологічної інспекції України № 4.2-0006 від 11.09.2020 про усунення Львівською міською радою ряду порушень вимог законодавству у сфері охорони навколишнього природного середовища та вимог законодавства у сфері поводження з відходами;
2. Зобов`язати Львівську міську раду вжити заходи щодо виконання вимоги Державної екологічної інспекції України № 4.2-0006 від 11.09.2020 про усунення Львівською міською радою ряду порушень вимог законодавству у сфері охорони навколишнього природного середовища та вимог законодавства у сфері поводження з відходами, а саме:
- зберігання та захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об`єктах;
- організувати у повному обсязі збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організацію роздільного збирання корисних компонентів цих відходів;
- забезпечити контроль за діяльністю суб`єктів підприємницької діяльності у сфері поводження з відходами, а саме за операціями щодо збирання, перевезення, зберігання, сортування, знешкодження і захоронення відходів;
- забезпечити здійснення контроль за додержанням юридичними та фізичними особами вимог у сфері поводження з побутовими та виробничими відходами та розгляд справ про адміністративні правопорушення або передача їх матеріалі ви на розгляд інших державних органів у порушення законодавства про відходи;
- розробити, затвердити та погодити схему санітарного очищення населеного пункту м. Львів;
- затвердити місцеві програми поводження з відходами з урахуванням правил благоустрою території населеного пункту та з урахуванням схеми санітарного очищення населеного пункту м. Львів та здійснювати контроль за їх виконанням; вживати заходи для стимулювання суб`єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері поводження з відходами, з метою створення об`єктів для сортування, оброблення, перероблення, утилізації, видалення, знешкодження та організації місць захоронення відходів;
- вирішити питання щодо розміщення на своїй території об`єктів поводження з відходами, а саме для збирання, зберігання, сортування, оброблення, перероблення, утилізації, видалення, знешкодження та захоронення відходів та здійснити в повному обсязі контроль за раціональним використанням та безпечним поводженням з відходами на своїй території;
- забезпечити в повному обсязі ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів на території м. Львова;
- забезпечити виявлення та облік безхазяйних відходів, створення постійної діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами, встановленому постановою Кабінетом Міністрів України від 03.08.1998 № 1217 «Про затвердження Порядку виявлення та обліку безхазяйних відходів»;
- визначити виконавців послуг з вивезення побутових відходів на конкурсних засадах у порядку, встановленому Постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 № 1173 «Питання надання послуг з вивезення побутових відходів».
Від відповідача ТОВ «Ековей Вейст Менеджемнт» надійшло клопотання про повернення позовної заяви в частині нової позовної вимоги. Клопотання вмотивоване тим, що позивач подав до суду 29.03.2021 року заяву про уточнення позовних вимог. Відповідач вважає, що позивач заявою про уточнення позовних вимог змінює предмет позову шляхом доповнення новою позовною вимогою та новими обставинами.
При вирішенні клопотання суд керується таким.
Відповідно до ч. 1 ст. 47 КАС України, позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п`ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Ч. 7 ст. 47 КАС України встановлено, що у разі подання будь-якої заяви, визначеної частиною першою або третьою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у судовому рішенні.
Як встановлено судом, представник позивача подав до суду клопотання про уточнення позовних вимог 29.03.2021 року до початку розгляду справи по суті.
Згідно з п.6 ч.3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підлягає поверненню позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Оскільки суддею при вирішенні питання про повернення позовної заяви в частині позовних вимог не встановлено порушення позивачем правил предметної підсудності, не змінено предмет та підстав позову, клопотання відповідача до задоволення не підлягає.
Керуючись ст. 18, 21, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання про повернення позовної заяви в частині нової позовної вимоги – відмовити.
Ухвала набирає законної сили згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено та підписано 20.09.2021..
Суддя В.М.Сакалош