ПОСТАНОВА Іменем України 09 липня 2009 року Справа № 2а-20705/09/1270 Категорія 6.14
Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді: Борзаниці С. В. при секретарі: Гапоновій І.В.,
за участю: представника прокуратури - Шидлаускас П.В.
в присутності сторін: представника позивача - Орлянко Д.Ю.
відповідач - Зезюліна К.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом Прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства „Перевальське ремонтне - транспортне підприємство" про стягнення суми штрафної санкції в дохід Державного бюджету України, -
ВСТАНОВИВ:
25 лютого 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства „Перевальське ремонтне - транспортне підприємство" про стягнення суми штрафної санкції в дохід Державного бюджету України.
У позовній заяві зазначено, що Луганським територіальним управлінням ДКЦПФР 04.07.2007 року було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 254-ЛУ, з терміном усунення порушень до 05.09.2007 року. Інформація щодо виконання розпорядження до Луганського територіального управління ДКЦПФР від Відкритого акціонерного товариства „Перевальське ремонтне - транспортне підприємство" не надходило. У зв'язку з цим 04.10.2007 року начальником ЛТУ ДКЦПФР у відношенні Відкритого акціонерного товариства „Перевальське ремонтне - транспортне підприємство" була винесена
Постанова № 482-ЛУ про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 3400, 00 грн. На підставі цього позивач просив стягнути з Відкритого акціонерного товариства „Перевальське ремонтне -транспортне підприємство" суму штрафної санкції у розмірі 3400, 00 грн. в дохід Державного бюджету України - р/р 31118106700241 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046917, код бюджетної класифікації 21081100.
Представник прокуратури та представник позивача позов підтримали у повному обсязі.
Відповідач визнав позовні вимоги у повному обсязі.
Заслухавши пояснення представника прокуратури, представника позивача відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що Луганським територіальним управлінням ДКЦПФР 04.07.2007 року було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 254-ЛУ, з терміном усунення порушень до 05.09.2007 року, з терміном усунення порушень до 05.09.2007 року.
Відповідачем інформація щодо виконання розпорядження до Луганського територіального управління ДКЦПФР не надсилалася.
На підставі цього начальником Луганського територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку була винесена
Постанова № 482-ЛУ від 04.10.2007 року про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів про застосування санкцій у вигляді накладення штрафу у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 3400 грн.
Відповідно до п. 10, ст. 8 та ст. 9 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства. Уповноважені особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку мають право вимагати необхідні документи та іншу інформацію у зв'язку з реалізацією своїх повноважень.
Відповідно до ст. 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з ч.2 ст. 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді, але позивач своє право не використав, а тому штрафні санкції підлягають стягненню.
4.1, 2 ст. 136 КАС України визначено, що позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається
Постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Крім того відповідач визнав позовну заяву у повному обсязі, про що виклав у письмовому зверненні до суду.
Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач, звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст. 11 Закону України „ Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні ", ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністратвиний позов Прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства „Перевальське ремонтне - транспортне підприємство" про стягнення суми штрафної санкції в дохід Державного бюджету України задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства „Перевальське ремонтне -транспортне підприємство" суму штрафної санкції у розмірі 3400, 00 грн. в дохід Державного бюджету України - р/р 31118106700241 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046917, код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом,
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.