Постанова № 99614500, 14.09.2021, Роменський міськрайонний суд Сумської області

Дата ухвалення
14.09.2021
Номер справи
581/398/21
Номер документу
99614500
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 581/398/21

Номер провадження 3/585/691/21

П О С ТА Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 вересня 2021 року м.Ромни

Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі головуючого судді Шульги В.О., з участю секретаря Ю.В. Кириленко, прокурора К.О. Яковенко розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку АДРЕСА_1 , працюючу завідувачем відділення соціальної допомоги Липоводолинського територіального центру соціального обслуговування (присяжна Липоводолинського райсуду Сумської області),

РНОКПП НОМЕР_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до рішення 27 сесії 7 скликання Липоводолинської районної ради від 20.09.2019 «Про затвердження списку присяжних Липоводолинського районного суду Сумської області» затверджено список присяжних Липоводолинського районного суду Сумської області в кількості 15 осіб строком на три роки серед яких під номером 13 міститься ОСОБА_1 . Відповідно до підпункту «ґ» п.1 ч.1 ст.3 Закону присяжні під час виконання ними обов`язків у суді відносяться до суб`єктів, на яких поширюється дія даного Закону. Отже ОСОБА_2 є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією. В ч. 1 ст. 45 Закону вказано, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. З вищевикладеного вбачається, що присяжна ОСОБА_1 повинна подати щорічну Декларацію за 2020 рік до 01.04.2021. Згідно публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" ОСОБА_2 подала щорічну Декларацію за 2020 рік, 18.04.2021 о 11 год. 55 хв. Згідно з додатком до листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 13.05.2021 № 47-06/32211/21, послідовність дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" які вчинила ОСОБА_1 остання зареєструвалася в зазначеному реєстрі лише 25.03.2021 та цього ж дня почала роботу над заповненням своєї декларації, але не виконала для цього всіх необхідних дій і подала щорічну Декларацію за 2020 рік лише 18.04.2021 року, про що свідчить факт того, що у останньої були всі необхідні умови та можливості для своєчасного подання даної Декларації. Про технічну справність реєстру та можливість подання щорічної декларації ОСОБА_1 свідчить лист Національного агентства з питань запобігання корупції від 05.05.2021 року №47-06/30342/21.Таким чином, присяжна Липоводолинського районного суду Сумської області ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, що є вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією передбаченого ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Прокурор в судовому засіданні вважав, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і її слід піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу.

ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що їй не було відомо, про необхідність подати декларацію, тому вона і не була подана. Їй зателефонували із м.Суми з Національної поліції та повідомили про необхідність подати декларацію за всі роки коли вона була присяжною і встановили термін до кінця квітня 2021 року. Раніше їй цього не було відомо, її не попереджали про необхідність подати декларацію ні в суді ні в раді. Вона почала заповнювати декларацію в кінці березня 2021 року, але до кінця не заповнила, а потім у зв`язку з зайнятістю на роботі не закінчила і забула про необхідність подати декларацію.

Судом встановлено, що рішенням 27 сесії 7 скликання Липоводолинської районної ради від 20.09.2019 «Про затвердження списку присяжних Липоводолинського районного суду Сумської області» затверджено список присяжних Липоводолинського районного суду Сумської області в кількості 15 осіб строком на три роки. В списку присяжних під номером 13 вказана ОСОБА_1 .

З списку розгляду справ за участю присяжних вбачається, що ОСОБА_1 в 2020 році брала участь в розгляді справи № 581/296/18.

Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру декларацій ОСОБА_1 18.04.2021 року подала щорічну декларацію за 2020 рік.

Згідно наданої Національним агентством з питань запобігання корупції послідовності дій користувача інформаційно-телекомунікаційної систем «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» які вчинила ОСОБА_1 , вона була зареєстрована у системі 25.03.2021 в 19:50:53, потім проводилися дії 26 березня 2021 року з 09:43:11 до 11:14:22 остання дія - збереження документа і список, після цього 14.04.2021 в 19:26:22 був наступний вхід, потім вхід був 18.04.2021, потім 23.04.2021 о 17:02:36 і 23.04.2021 о 17:13:14 - подання документа підтверджено.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП визначена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які, відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та зобов`язана, у визначеному законом порядку подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави.

Відповідно до ч.1 ст. 1 Закону України «Про запобіганню корупції», «корупція» - це використання особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, наданих їй службових повноважень чи пов`язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній у частині першій статті 3 цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов`язаних з ними можливостей.

Цією ж нормою також визначено термін «корупційне правопорушення» - діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Таким чином, ОСОБА_1 несвоєчасно подала без поважних причин, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що підтверджується матеріалами справи, а відповідно в її діях містяться ознаки адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172- 6 КУпАП.

При цьому суд не може взяти до уваги заперечення з цього приводу ОСОБА_1 , про те що вона не знала про необхідність подання декларації, оскільки в березні 2021 року вона знала що повинна подати декларацію і намагалася це зробити, але не подала її. Причин які суд міг би визнати поважними у неподання такої декларації за 2020 рік, ОСОБА_1 суду не повідомила.

Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь її вини, суд вважає за необхідне застосувати до правопорушника за вчинення правопорушення адміністративне стягнення в межах санкції статті

Керуючись ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі вісімсот п`ятдесят (850 грн.) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь держави судовий збір в розмірі 454,00грн. (чотириста п`ятдесят чотири гривні). (Отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄРПОУ) - 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача – UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).

Постанова може бути оскаржена в Сумському апеляційному суді через Роменський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ В. О. Шульга