Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 14 травня 2009 року № 2-а-1274/09/1970
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі: головуючої судді Крапівницькій Н.Л. при секретарі с/з Саланді О.М.
за участю:
представника позивача Жукевич Л.Б.
представника відповідача ОСОБА_3,
розглянувши у судовому засіданні в м. Тернополі справу за позовом Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами по штрафним (фінансовим) санкціям за порушення законодавства про патентування, норм регулюючих обіг готівки та застосування РРО в сумі 1050 грн., суд, -
ВСТАНОВИВ:
Тернопільська об'єднана державна податкова інспекція звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами по штрафним (фінансовим) санкціям за порушення законодавства про патентування, норм регулюючих обіг готівки та застосування РРО в сумі 1050 грн.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з мотивів, викладених у позовній заяві та просить позов задоволити.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що відповідачем порушено норми Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», в результаті чого, застосовано штрафні санкції. В підтвердження викладеного додає копію акту від 04.04.2008р. №015009/1918/23-03/НОМЕР_1 «Перевірки щодо контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів», корінець рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002302303/27059 від 17.04.2009р., розрахунок штрафних (фінансових) санкцій, розрахунок суми позовних вимог, зворотній бік облікових карток платника.
Представник відповідача заперечив в задоволенні позовних вимог та надав пояснення аналогічні долученому до матеріалів справи запереченню на позов а саме, 19.09.08 р. суд виніс постанову про відмову в задоволенні позову ОСОБА_4 щодо визнання не чинним та скасування рішення Тернопільської ОДПІ про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17.04.08 р. № 0002302303/27059, яке винесено на підставі акту перевірки від 04.04.08 р. 27.10.08 р. Львівським апеляційним адміністративним судом відкрито апеляційне провадження по справі.
Вислухавши пояснення представника позивача, представника відповідача дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав :
Судом встановлено, що ОСОБА_4 зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа 05.12.2006р., про що видано свідоцтво про державну реєстрацію
04 квітня 2008 року працівниками Тернопільської ОДПІ була проведена перевірки господарської одиниці бар «Руслана», що розташований за адресою вул. Морозенка, 5а, м. Тернопіль та належить приватному підприємцю ОСОБА_4, за результатами якої складено Акт від 04.04.2008р. №015009/1918/23-03/НОМЕР_1 «Перевірки щодо контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів».
Перевіркою встановлено, що підприємцем порушено порядок проведення розрахунків за готівку, а саме, розрахункову операцію на повну суму покупки надання послуги не проведено через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи РРО ( 6 пл. горілки «Немирів особлива» по ціні 35, 00 грн.) - розрахунковий документ (касовий чек) не видано; не забезпечено щоденне друкування на РРО фіскальних звітних чеків та забезпечення їх зберігання в КОРО (роздрукування та зберігання фіскального звітного чеку - звіт №00016 за 15.01.2008р. згідно КОРО № 4342011 від 25.12.06р.). В розділі 4 КОРО відсутні записи сервісної служби про ремонт РРО. Розрахункові книжки та КОРО не використовувалися. В розділі 4 КОРО зроблена відмітка Тернопільської ОДПІ що підтверджує відсутність вищевказаних записів, чим порушено пункти 1, 2, 9 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. №265/95 -ВР.
За наслідками результатів перевірки Тернопільською ОДПІ 04.04.2007р. прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002302303/27059 від 17.04.2009р, яким до приватного підприємця ОСОБА_4 застосовані штрафні санкції в розмірі 1390, 00 грн.
Як вбачається із довідки Тернопільської ОДПІ відповідачем частково сплачувалися штрафні санкцій, а саме згідно платіжного документу від 30.04.2008р. №111 на загальну суму 340 грн.
Однак, станом на 17.04.2009р. за відповідачем - приватним підприємцем ОСОБА_4 залишається заборгованість перед бюджетами і державними цільовими фондами в сумі 1050 грн. штрафних санкцій, яка в повному обсязі не сплачена, що підтверджується картками особового рахунку.
Відповідно до п.п 1, 2 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" органам податкової служби надано право здійснювати документальні невиїзні перевірки ( на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способі їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), а також здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Згідно п.11 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" надає право органам державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до пунктів 1, 2, 9 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», надалі Закон про РРО, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операції;
Відповідно до пункту п.1, п.4 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
За таких обставин, податковим органом правомірно, в порядку, визначеному законодавством прийняте рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" державній податковій службі надано право подавати до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
На час розгляду справи відповідач не представив доказів сплати штрафних санкцій в розмірі 1050 грн., а тому підлягають до стягнення в судовому порядку.
Відповідно до ст. 94 КАС України судовий збір та судові витрати з відповідача не стягуються. Керуючись ст. ст. 6, 50, 86, 128, 158, 163, 186 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи -підприємця ОСОБА_4 про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами по штрафним (фінансовим) санкціям за порушення законодавства про патентування, норм регулюючих обігу готівки за застосування РРО в сумі 1050 грн. задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 ( код НОМЕР_1, проживає: АДРЕСА_1) за рахунок її активів заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами по штрафним (фінансовим) санкціям за порушення законодавства про патентування, норм регулюючих обіг готівки та застосування РРО в сумі 1050 грн., на користь державного бюджету на р/р 31110104700002 код платежу 21080900 державного бюджету ВДК у м. Тернополі, код одержувача 23588119, банк УДК в Тернопільській області, МФО 838012.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк,
Постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги
Постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяв про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.