Рішення № 99555321, 13.09.2021, Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
13.09.2021
Номер справи
357/9797/21
Номер документу
99555321
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 357/9797/21

2-а/357/194/21

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 вересня 2021 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючий - суддя Бебешко М. М. ,

при секретарі - Кравченко О. Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Адміністративної комісії виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «ТД Український Продукт» про скасування постанови у справі про накладення адміністративного стягнення,

В С Т А Н О В И В:

У серпні 2021 року ОСОБА_1 через свого представника - адвоката Жуковського Я.А. звернулась до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області з позовом про скасування постанови у справі про накладення адміністративного стягнення.

В обґрунтування позову зазначала, що постановою № 355/360 від 16.07.2021 Адміністративною комісією виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області її притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 13 600 грн. Позивач не погоджуючись з вказаною постановою, вважає такою, що не відповідає положенням ч.1, 2 ст.283 КУпАП, а саме не було враховано ст.15-3 Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», п.1.5 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань Європейської інтеграції України № 219 від 24.07.2002, а також ч.1 ст.73, ч.1 ст.90, ч.2 ст.156, ст.251 КУпАП. Крім того, оскаржувана постанова винесена без її участі, що вказує на її недолік. Магазин-кафетерій « Червоне та біленька » є типом закладу (підприємства) ресторанного господарства, що виключає підстави притягнення позивача до адміністративної відповідальності. В магазині « Червоне та біленька », що знаходиться за адресою: Київська область, м.Біла Церква, бул.Олександрійський, 54-Д наявна ліцензія № 10270308202100147 на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями в якій зазначено, що даний заклад є магазин-кафетерій. Посилаючись на вказані обставини, позивач просить суд постанову № 355/360 про накладення адміністративного стягнення від 16.07.2021 адміністративної комісії виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області складеної за ч.2 ст.156 КУпАП, відносно ОСОБА_1 у вигляді накладення штрафу в розмірі 13 600 грн. - скасувати, а провадження у справі закрити.

Ухвалою суду від 20.08.2021 поновлено ОСОБА_1 пропущений процесуальний строк, встановлений законом щодо оскарження постанови № 355/360 у справі про притягнення до адміністративної відповідальності. Прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Виконавчий комітет Білоцерківської міської ради Київської області. Витребувано від Адміністративної комісії виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області матеріали адміністративної справи на підставі яких 16.07.2021 винесено постанову № 355/360 про накладення адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 .

З матеріалів справи вбачається, що ухвалу про відкриття провадження у справі представник позивача - адвокат Жуковський Я.А. отримав 10.09.2021. Відповідач - Адміністративна комісія виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області, ухвалу про відкриття провадження справи з доданими до неї документами отримав 27.08.2021. Третя особа - виконавчий комітет Білоцерківської міської ради Київської області отримали ухвалу про відкриття провадження у справі та позовну заяву з доданими до неї документами 27.08.2021. Третя особа - ТОВ «ТД Український Продукт» отримали ухвалу про відкриття провадження у справі та позовну заяву з доданими до неї документами 31.08.2021.

01.09.2021 року до суду надійшов відзив на позовну заяву на підписом представника відповідача за довіреністю В.Донченко, в якому останній просив у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити в повному обсязі, посилаючись на те, що під час винесення постанови, адміністративною комісією виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області було досліджено протоколи про адміністративні правопорушення від 09.07.2021 № 323/21 та від 04.07.2021 № 318/21, фіксальні чеки, лист ТОВ «ТД Український продукт» № 17/03-УП від 17.03.2020, фотофіксацію фасаду магазину « Червоне та біленька ». Підставами для складення протоколів є продаж громадянкою ОСОБА_1 - продавцем магазину «Червоне та біленька» алкогольних напоїв о 08 годині 49 хвилин та о 00 годин 25 хвилин, у заборонений рішенням Білоцерківської міської ради від 29.11.2018 № 3003-60-VII час. Продаж алкогольних напоїв у заборонений рішенням Білоцерківської міської ради час дозволяється лише суб`єктам господарювання громадського харчування, суб`єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів.

Зазначали, що відповідно до пункту 1.5 Правил № 219, вибір типу закладу (підприємства) ресторанного господарства та класу ресторану або бару здійснюється суб`єктом господарської діяльності самостійно з урахування вимог законодавства України. В той же час, пунктом 1.5 Правил № 219 встановлений вичерпний перелік типів закладів (підприємств) ресторанного господарства, в якому відсутній такий тип як «Магазин-кафетерій». Суб`єктом господарювання ТОВ «ТД Український продукт» визначено не передбачений чинним законодавством тип закладу для здійснення господарської діяльності в точці за адресою: м.Біла Церква, бул.Олександрійський, 54-Д . Крім того, на фасаді приміщення закладу (підприємства) ресторанного господарства повинна розміщуватися вивіска із зазначенням його типу (класу), назви, найменування суб`єкта господарської діяльності та режиму роботи. Разом з тим, як вбачається з фото фіксації фасаду приміщення магазину « Червоне та біленька » на фасаді приміщення магазину « Червоне та біленька » за адресою: м.Біла Церква, бул.Олександрійський, 54-Д зазначено «мережа фірмових магазинів алкогольних напоїв» та графік роботи магазину з 10:00 год. до 22:00 год. (тобто позивачем порушується встановлений графік роботи магазину). Крім того, як вбачається з листа ТОВ «ТД Украївський продукт» від 17.03.2020 № 17/03-УП в якому дано роз`яснення роботодавця позивача щодо роботи магазинів « Червоне та біленька », що магазини « Червоне та біленька » вважаються продуктовими магазинами та не є ресторанами, кафе, ПАБами або закладами громадського харчування.

Отже, магазин « Червоне та біленька » не є закладом (підприємством) ресторанного господарства, тому не може здійснювати продаж алкогольних напоїв у заборонений рішенням міської ради час, а тому постанова адміністративної комісії виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області про накладення адміністративного стягнення № 355/360 від 16.07.2021, є такою, що повністю відповідає вимогам чинного законодавства України.

Заперечень щодо розгляду справи без повідомлення (виклику) сторін на адресу суду не надходило.

В силу вимог ч.4 ст.229 КАС України фіксування судового процесу технічними засобами не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Позивач ОСОБА_1 з 09.06.2021 перебуває в трудових відносинах з ТОВ «ТД Український продукт» на посаді продавця-консультанта, про що в матеріалах справи свідчить копія наказу (розпорядження) № ТТД00000143-0000001252 від 09.06.2021.

04.07.2021 інспектором з благоустрою відділу контролю за благоустроєм К ПБМР «Муніципальна варта» Коробковим М.О. складено протокол № 318/21 про адміністративне правопорушення за ст.156 КУпАП,

Згідно протоколу, 04.07.2021 о 00 год. 25 хв. в місті Біла Церква по бул.Олександрійському 54-Д в магазині-кафетерії « Червоне та біленька » було виявлено, що гр. ОСОБА_1 перебуваючи на своєму робочому місці продавця здійснила продаж пива «Білий медвідь», об`ємом 0,45 л, ціною 28 грн. за пляшку, на території та в час заборонений Рішенням Білоцерківської міської ради № 3003-60-VII від 29 листопада 2018 року, чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.2 ст.156 КУпАП.

Під час складення протоколу гр. ОСОБА_1 було роз`ясненно її права та обов`язки передбачені ст.63 Конституції України та ст.268 КУпАП, про що свідчить її підпис у протоколі. Крім того, в протокол містить письмові пояснення останньої.

В протоколі вказано, що до протоколу додається фото фіксація та відео фіксація правопорушення та службовий чек.

Крім того, 09.07.2021 інспектором з благоустрою відділу контролю за благоустроєм К ПБМР «Муніципальна варта» Коробковим М.О. складено протокол № 323/21 про адміністративне правопорушення за ст.156 КУпАП.

Згідно протоколу, 09.07.2021 о 08 год. 49 хв. в місті Біла Церква по бул.Олександрійському 54-Д в магазині-кафетерії « Червоне та біленька » було виявлено, що гр. ОСОБА_1 перебуваючи на своєму робочому місці продавця здійснила продаж пива «Білий медвідь», об`ємом 0,45 л, ціною18 грн. 70 коп. за пляшку, на території та в час заборонений Рішенням Білоцерківської міської ради № 3003-60-VII від 29 листопада 2018 року, чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.2 ст.156 КУпАП.

Під час складення протоколу гр. ОСОБА_1 було роз`ясненно її права та обов`язки передбачені ст.63 Конституції України та ст.268 КУпАП, про що свідчить її підпис у протоколі. Крім того, в протокол містить письмові пояснення останньої.

В протоколі вказано, що до протоколу додається фото фіксація та відео фіксація правопорушення та службовий чек.

До відзиву відповідачем додано розписку про отримання ОСОБА_1 запрошення (повістку) на засідання адміністративної комісії виконавчого комітету Білоцерківської міської ради о 14 год. 00 хв. 16 липня 2021 року.

16 липня 2021 року адміністративною комісією виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області винесено постанову № 355/360 про накладення адміністративного стягнення, згідно якої визнано громадянку ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке визначена частиною 2 статті 156 КУпАП і накладено на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 13 600 грн.

Під час розгляду комісією установлено, що громадянка ОСОБА_1 вчинила правопорушення передбачене частиною 2 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке полягає в тому, що 04.07.2021 о 00 год. 25 хв. в приміщенні магазину «Червоне та біленька» (ТОВ «ТД УКРАЇНСЬКИЙ ПРОДУКТ») за адресою: місто Біла Церква, Олександрійський бульвар, 54-Д, здійснила продаж пива «Білий медвідь», вартістю 28 грн. у заборонений рішенням Білоцерківської міської ради від 29 листопада 2018 року № 3003-60-VII час та 09.07.2021 о 08 год. 49 хв. в приміщенні магазину «Червоне та біленька» (ТОВ «ТД УКРАЇНСЬКИЙ ПРОДУКТ») за адресою: місто Біла Церква, Олександрійський бульвар, 54-Д, здійснила продаж пива «Білий медвідь», вартістю 18 грн. 70 коп. у заборонений рішенням Білоцерківської міської ради від 29 листопада 2018 року № 3003-60-VII час.

09.08.2021 громадянці ОСОБА_1 вручено копію постанови від 16.07.2021 № 355/360, про що свідчить розписка про її одержання.

Звертаючись до суду з адміністративним позовом, позивач вважає, що її безпідставно було притягнуто до відповідальності, оскільки в матеріалах справи відсутні докази її вини у вчиненні адміністративного правопорушення, магазин-кафетерій «Червоне та біленька» є типом закладу (підприємства) ресторанного господарства, що виключає підстави притягнення її до відповідальності, оскільки в магазині « Червоне та біленька » за адресою: Київська область, м.Біла Церква, Олександрійський бульвар, 54 Д , наявна ліцензія № 10270308202100147 на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, а якій зазначено, що даний заклад є магазин-кафетерій. Крім того, оскаржувана постанова не відповідає вимогам ч.1, 2 ст.283 КУпАП, а саме не зазначено повного імені та по батькові членів адміністративної комісії. Ініціали, які зазначені в постанові не відповідають вимогам оформлення рішення адміністративної комісії, які зазначенні в п.1 ч.2 ст.283 КУпАП. Постанова не містить посилання на особу, яка придбала алкогольний напій, не зазначено відсоток спирту в проданому товарі, який алкогольний напій був реалізований та за якою ціною, не зроблено посилання на фіксальний чек як на доказ реалізації алкогольної продукції у заборонений час та саме в цьому закладі. Не долучено до справи відомостей про вилучення алкогольного напою чи його огляд, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено жодного свідка події, до адміністративної справи не долучено чек в якому зафіксовано факт реалізації саме алкогольного напою.

Позивачем до позову додано копію ліцензії на право Роздрібної торгівлі алкогольними напоями, реєстраційний номер 10270308202100147, дата реєстрації 19.01.2021, термін дії: з 23.02.2021 до 23.02.2022, суб`єкт господарювання: Товариство з обмеженою відповідальністю «ТД Український продукт», ідентифікаційний код: 38707225, місцезнаходження: Україна, 87515, Донецька область, м.Маріуполь, Жовтневий район, вул.Митрополитська, буд.4. Адреса місця торгівлі: Україна, Київська обл., м.Біла Церква, бул.Олександрійський, буд. 54-Д, магазин-кафетерій.

Вивчивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позовна заява не підлягає до задоволення з таких підстав.

Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.

Спірним питанням у справі є правомірність постанови відповідача від 16.07.2021 № 355/360 про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.156 КУпАП.

Частиною другою статті 156 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами, а саме: торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами в приміщеннях або на територіях, заборонених законом, або в інших місцях, визначених рішенням відповідного органу місцевого самоврядування, як таких, де роздрібна торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами заборонена, а так само торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами через торгові автомати чи неповнолітніми особами, а також продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, або продаж тютюнових виробів в упаковках, що містять менш як 20 сигарет або цигарок, чи поштучно (крім сигар), або торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, винами столовими у заборонений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування час доби, - у вигляді накладення штрафу від ста до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Спірні правовідносини врегульовані Конституцією України, Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі -КУпАП), Законами України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР (далі - Закон № 481/95-ВР), Правилами роздрібної торгівлі алкогольними напоями затверджені наказом Міністерства зовнішніх економічних зв`язків і торгівлі України від 27.05.96 № 293 (далі Правила № 293, Правилами роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затвердженими наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 № 219 (далі - Правила № 219).

Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями затверджені наказом Міністерства зовнішніх економічних зв`язків і торгівлі України від 27.05.96 № 293, регламентують порядок роздрібної торгівлі горілкою і лікеро-горілчаними виробами, вином виноградним і плодово-ягідним, коньяком, шампанським (далі - алкогольні напої), а також визначають вимоги у дотриманні прав споживачів щодо належної якості товару і рівня торговельного обслуговування.

Відповідно до п.1 Правил - алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом понад 8,5 відсотка етилового спирту.

Відповідно до п. 2 вказаних правил - роздрібна торгівля - діяльність по продажу алкогольних напоїв безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших підприємствах громадського харчування. Роздрібна торгівля алкогольними напоями здійснюється через спеціалізовані підприємства, в т.ч. фірмові, відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом продовольчих товарів, стаціонарну дрібнороздрібну мережу, підприємства споживчої кооперації "Товари повсякденного попиту", а також підприємства громадського харчування.

Відповідно до п.3 Правил - правила поширюються на всі господарюючі суб`єкти на території України незалежно від форм власності, які пройшли реєстрацію в установленому порядку і мають патент на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Режим роботи господарюючого суб`єкта (спеціалізованих відділів, секцій) встановлюється за погодженням з місцевими органами державної виконавчої влади (п.4 Правил).

29.11.2018 Білоцерківською міською радою Київської області прийнято рішення № 3003-60-VІІ "Про встановлення заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб`єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) на території міста Біла Церква".

Пунктом 1 вказаного рішення заборонено продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових на території міста Біла Церква суб`єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) у період з 22.00 години вечора до 10.00 години ранку щоденно, враховуючи вихідна та святкові дні.

Відповідно до пункту 2 - дія цього рішення поширюється на всіх суб`єктів господарювання на території міста Біла Церква незалежно від форм власності, які зареєстровані в установленому порядку і мають ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, отриману згідно з вимогами законодавства.

Отже, вказаним рішенням ради передбачено обмеження не тільки в частині доби, з якої заборонено роздрібну торгівлю алкогольними напоями, але й в частині місця здійснення відповідної торгівлі.

Відповідно до наявної в матеріалах справи ліцензії на право Роздрібної торгівлі алкогольними напоями, реєстраційний номер 10270308202100147, суб`єкт господарювання, який знаходиться за адресою: Україна, Київська обл., м.Біла Церква, бул.Олександрійський, буд. 54-Д, значиться як магазин-кафетерій.

Відповідно до Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, які затвердженні Наказом Міністерства економіки та з питанть європейської інтеграції України 24.07.2002 р. № 219 зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20 серпня 2002 р. за № 680/6968, ресторанне господарство - вид економічної діяльності суб`єктів господарської діяльності щодо надавання послуг відносно задоволення потреб споживачів у харчуванні з організуванням дозвілля або без нього.

Заклад ресторанного господарства - організаційно-структурна одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виробляє і (або) доготовляє, продає і організовує споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, може організовувати дозвілля споживачів.

Відповідно до п.1.4. вказаних Правил - суб`єктами господарської діяльності здійснюється діяльність у сфері ресторанного господарства після їх державної реєстрації в установленому законодавством порядку. Роздрібна торгівля алкогольними напоями і тютюновими виробами в закладах (підприємствах) ресторанного господарства здійснюється суб`єктами господарської діяльності за наявності відповідних ліцензій.

Заклади (підприємства) ресторанного господарства поділяються за типами: фабрики-кухні, фабрики заготівельні, ресторани, бари, кафе, їдальні,закусочні, буфети, магазини кулінарних виробів, кафетерії, а ресторани та бари - також на класи (перший, вищий, люкс) ( п.1.5.Правил).

Отже, суб`єкти господарської діяльності, які здійснюють господарську діяльність у сфері ресторанного господарства мають право здійснювати свою діяльність лише після державної реєстрації в установленому законодавством порядку.

Разом з цим, позивачем на обґрунтування своїх вимог не надано доказів державної реєстрації ресторанного господарства в установленому законодавством порядку.

При цьому, відповідно до п.1.7 Правил - на фасаді приміщення закладу (підприємства) ресторанного господарства повинна розміщуватися вивіска із зазначенням його типу (класу), назви, найменування суб`єкта господарської діяльності та режиму роботи.

Відповідачем на підтвердження свої заперечень надано фотофіксацію фасаду приміщення суб`єкта господарювання, що знаходиться за адресою: м.Біла Церква, Олександрійський бульвар,54-Д, де зазначено, що «Червоне та біленька» являється мережею фірмових магазинів алкогольних напоїв, з графіком роботи магазину з 10 год. 00 хв. до 22 год. 00 хв.

Крім того, відповідачем до відзиву додано лист Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД УКРАЇНСЬКИЙ ПРОДУКТ» від 17.03.2020 за № 17/3-УП, з роз`ясненнями, що магазини «Червоне та біленька» вважаються продуктовими магазинами та не є ресторанами, кафе, ПАБами або закладами громадського харчування.

Посилання позивача на те, що постанова не містить посилання на особу, яка придбала алкогольний напій, не зазначено відсоток спирту в проданому товарі, який алкогольний напій був реалізований та за якою ціною, не зроблено посилання на фіксальний чек як на доказ реалізації алкогольної продукції у заборонений час та саме в цьому закладі, не можуть братися до уваги, оскільки наявними в матеріалах справи службовими чеками підтверджуються обставини, які стали підставою для притягнення позивача до адміністративної відповідальності, а саме реалізацією товару в заборонений час та не встановлений графіком час роботи магазину.

Крім того, з матеріалів справи вбачається, що громадянка ОСОБА_1 про дату, час та місце засідання адміністративної комісії виконавчого комітету міської ради була повідомлена, про що свідчить розписка з підписом. При цьому, будь-яких письмових пояснень нею подано до комісії не було.

Не зазначення повної інформації про осіб, які винесли постанову про притягнення до адміністративної відповідальності не впливають на незаконність винесеної постанови.

Відповідно до статті 77 КАС України, у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Разом з тим, відповідно до висновку Великої палати Верховного Суду, викладеного в постанові від 25 червня 2020 року по справі № 520/2261/19, визначений статтею 77 КАС України обов`язок відповідача - суб`єкта владних повноважень довести правомірність рішення, дії чи бездіяльності не виключає визначеного частиною першою цієї ж статті обов`язку позивача довести ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

Враховуючи те, що «Червоне та біленька» не являється закладом ресторанного господарства, тому не може здійснювати продаж алкогольних напоїв у заборонений рішенням міської ради час, а отже постанова адміністративної комісії виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області про накладення адміністративного стягнення № 355/360 від 16.07.2021, є такою, що відповідає вимогам чинного законодавства України.

Під час судового розгляду відповідачем були надані належні та допустимі докази вчинення адміністративного правопорушення позивачем, спростовано твердження останнього про її не винуватість у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.156 КУпАП.

За таких обставин суд вважає, що рішення відповідача суб`єкта владних повноважень під час накладення адміністративного стягнення щодо позивача прийнято без порушення вимог ст. 2 КАС України, що в свою чергу є підставою для залишення рішення суб`єкта владних повноважень без змін, а позовної заяви без задоволення.

На підставі ст.139 КАС України судові витрати слід залишити за позивачем.

Керуючись ст. 2, 6, 9, 77, 242-246, 250, 255, 262 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

У задоволенні позову ОСОБА_1 - відмовити.

Рішення суб`єкта власних повноважень - Адміністративної комісії виконавчого комітету міської ради міста Біла Церква, оформленого постановою № 355/360 від 16 липня 2021 року, про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за частиною 2 статті 156 Кодексу України про адміністративне правопорушення, залишити без змін, а позовну заяву ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Судові витрати по сплаті судового збору залишити за позивачем.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити рішення суду в апеляційному порядку повністю або частково протягом десяти днів з дня його складення до Шостого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідного рішення.

Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 . РНОКПП: НОМЕР_1 .

Відповідач: Адміністративна комісія виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області. Місцезнаходження: 09117, Київська область, м.Біла Церква, вул.Ярослава Мудрого, буд.15. Код ЄДРПОУ 26376300.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Товариство з обмеженою відповідальністю «ТД Український Продукт». Місцезнаходження: 87515, Донецька обл., м.Маріуполь, вул.Митрополитська, буд.4. Код ЄДРПОУ: 38707225.

Третя особа, яка не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Виконавчий комітет Білоцерківської міської ради Київської області. Місцезнаходження: 09117, Київська обл., м.Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого,15. Код ЄДРПОУ: 04055009.

СуддяМ. М. Бебешко