Ухвала суду № 99551702, 13.09.2021, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.09.2021
Номер справи
560/11522/21
Номер документу
99551702
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 560/11522/21

УХВАЛА

13 вересня 2021 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Божук Д.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить:

1. Визнати протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2021 рік у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком.

2. Зобов`язати Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_1 недоплачену грошову допомогу до 5 травня за 2021 рік у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням раніше виплачених сум.

3. Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов`язання Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради подати в установлений судом термін, з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду (згідно ст. 382 КАС України).

Згідно пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Проте позовна заява не відповідає таким вимогам.

Відповідно до пунктів 4-5 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються:

- зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;

- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Суд зазначає, що правову категорію "зміст позовних вимог" слід розуміти як дію суду, про вчинення якої позивач вимагає ухвалити судове рішення, що спрямована на задоволення певної матеріально-правової вимоги. Зважаючи на те, що рішення суду завжди спрямоване на захист конкретного суб`єктивного права, зміст позовних вимог не може бути абстрактним чи містити певні умовні категорії і повинен формулюватись максимально чітко і зрозуміло, оскільки від якості позовної заяви, юридично правильного змісту позовних вимог, зазначення способу судового захисту залежить швидкий і ефективний розгляд справи.

Зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, на рівні формулювання викладу їх змісту мають бути достатніми, щоб визначити предмет спору, його юрисдикційну належність, характер вимог, часові рамки події порушення, нормативне регулювання спірних відносин, а також обставини, за яких можна ухвалити одне із обов`язкових процесуальних рішень, пов`язаних із визнанням позовної заяви прийнятною/неприйнятною.

Суд зазначає, що обов`язок по визначенню (формулюванню) позовних вимог, з якими особа звертається до суду за захистом своїх прав на етапі подання позовної заяви процесуальним законодавством покладено саме на позивача, і саме для цього законодавцем визначені вимоги до позовної заяви, що міститься в статті 160 КАС України.

У прохальній частині позовної заяви позивач просить зобов`язати Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради нарахувати та виплатити недоплачену грошову допомогу до 5 травня за 2021 рік у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням раніше виплачених сум.

У той же час, мотивувальна частина позову містить твердження позивача про те, що відповідач не виплатив у 2021 році щорічну разову грошову допомогу до 5 травня як учаснику бойових дій в порядку передбаченому Постановою Кабінету Міністрів України № 112 від 19 лютого 2020 року (вказана допомога визначала питання виплати допомоги у 2020 році), а також те, що відповідач порушує встановлене право на призначення одноразової грошової допомоги до 5 травня як учаснику бойових дій.

Отже, наведені твердження містять різні відомості про те, отримав позивач допомогу до 5 травня за 2021 рік повністю чи частково.

При цьому, відповідач у листі від 19.08.2021 вказав про те, що у 2021 році в списках на виплату допомоги, поданих до управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради, позивач не значиться. Додатково повідомлено, що отримувачам грошової допомоги із числа військовослужбовців, поліцейських, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, служби судової охорони, осіб начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби, які проходять службу (крім пенсіонерів), виплата грошової допомоги проводиться шляхом перерахування коштів місцевими органами соціального захисту населення, центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на спеціальні рахунки військових частин, установ, організацій за місцем їх служби.

Однак позивач не надає доказів в підтвердження позовних вимог, та не спростовує вказані відповідачем відомості щодо проходження (чи непроходження) позивачем служби не за своїм місцем реєстрації.

При цьому Кабінет Міністрів України у п.6 постанови від 8 квітня 2021 р. №325 установив, що отримувачам грошової допомоги із числа військовослужбовців, поліцейських, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, служби судової охорони, осіб начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби, які проходять службу (крім пенсіонерів), виплата грошової допомоги проводиться шляхом перерахування коштів місцевими органами соціального захисту населення, центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на спеціальні рахунки військових частин, установ, організацій за місцем їх служби.

Отже, вказана норма визначає, що вказані особи отримують грошову допомогу за місцем їх служби. Отже, місцевими органами соціального захисту населення, які здійснюють таку виплату, є органи за місцем служби особи, а не за місцем її реєстрації. Відповідач, який є органом соціального захисту за місцем реєстрації позивача, вказує, що в списках на виплату допомоги, поданих до управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради, позивач не значиться

Із урахуванням того, що позовна заява містить недоліки, відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України вона підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків. Недоліки повинні бути усунені позивачем шляхом подання до суду нової редакції позовної заяви (у двох екземплярах) , у якій зазначити :

- зміст позовних вимог, узгоджений з викладом обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги (а саме, виплачено позивачу допомогу 2021 році частково чи не виплачено взагалі);

- відомості щодо проходження (чи непроходження) позивачем служби не за своїм місцем реєстрації, та, у разі проходження, із наданням відповідних доказів цього.

Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 , залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Головуючий суддяД.А. Божук