Постанова № 99525830, 10.09.2021, Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
10.09.2021
Номер справи
233/4098/21
Номер документу
99525830
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Код суду 233 № 233/4098/21

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 вересня 2021 року м. Костянтинівка

Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Леміщенко О.О., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з Військової комендатури м. Костянтинівка Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Маріуполь Донецької області, громадянина України, військовослужбовця військової служби за контрактом, військове звання – матрос, обіймає посаду номера обслуги 1 розрахунку 2 мінометного взводу мінометної батареї військової частини А1275, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-19 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

Визначення засад оборони України та підготовки держави до оборони, порядок та підстави призову на військову службу, умови її проходження, правове регулювання соціального і правового статусу військовослужбовців визначаються Законом України «Про оборону України», Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Законом України «Про військовий обов`язок та військову службу». Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Указами Президента України та іншими підзаконними актами.

За змістом статті 3 Закону України «Про оборону України» підготовка держави до оборони в мирний час включає, зокрема, забезпечення Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, та правоохоронних органів підготовленими кадрами, озброєнням, військовою та іншою технікою, продовольством, речовим майном, іншими матеріальними та фінансовими ресурсами; розвиток військово-технічного співробітництва з іншими державами з метою забезпечення Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, та правоохоронних органів озброєнням, військовою технікою і майном, які не виробляються в Україні; підготовку національної економіки, території, органів державної влади, органів військового управління, органів місцевого самоврядування, а також населення до дій в особливий період.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування. Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань. Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано. Демобілізація - комплекс заходів, рішення про порядок і терміни проведення яких приймає Президент України, спрямованих на планомірне переведення національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на роботу і функціонування в умовах мирного часу, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати мирного часу (стаття 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).

Таким чином, особливий період закінчується з прийняттям Президентом України відповідного рішення про переведення усіх інституцій України на функціонування в умовах мирного часу.

Рішень про закінчення такого періоду на час розгляду справи Президент України не приймав, тобто, особливий період діє в Україні від 17.03.2014, після оприлюднення Указу Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 «Про часткову мобілізацію» і до теперішнього часу.

18.08.2021 року о 14-30 год. на блокпості БП2П001 в м. Костянтинівка у матроса ОСОБА_1 було виявлено боєприпаси, а саме – набої: калібру 9 мм – 1 шт серії НОМЕР_1 , калібру 5,45 мм – 1 шт серії 6090, калібру 7,62– 3 шт серії 71189, 53972, 27071, які він під час виконання обов`язку військової служби зберігав та перевозив у власних цивільних речах в цивільному автомобілі без відповідних на те дозволів, чим порушив вимоги ст. 148; 152, 144 Статуту Внутрішньої служби ЗСУ та вимоги Наказу МОУ №359 від 29.06.2005 року, в умовах особливого періоду.

У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про день та час розгляду справи був повідомлений телефонограмою, надав суду заяву, в якій визнав свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-19 КУпАП у повному обсязі та просив розглянути справу без його участі.

Крім повного визнання вини ОСОБА_1 , його вина повністю підтверджується долученими до протоколу про адміністративне правопорушення доказами:

- копією військового квитка ОСОБА_1 ;

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 ;

- протоколом огляду місця події від 18.08.2021 року, в ході якого під час огляду добровільно наданих на огляд ОСОБА_1 особистих речей всередині павербанку (прототипного акумулятора) були виявлені 5 набоїв;

- висновком експерта №СЕ-19/105-21/6440-БЛ від 27.08.2021 року, відповідно до якого п`ять патронів, вилучених 18.08.2021 року у ОСОБА_1 є боєприпасами, а саме: один патрон є пістолетним патроном калібру 9х18 мм з кулею зі сталевим осереддям, нарізної вогнепальної зброї калібру 9 мм (пістолетів «ПМ», Форт-12, «АПС» та ін.); три патрони є проміжними патронами калібру 7,62х39 мм до нарізної вогнепальної зброї калібру 7,62 мм (автоматів конструкції Калашникова «АКМ», «АК-103», «АК-104», ручного кулемету Дегтярьова – РПД та ін.); один патрон є проміжним патроном калібру 5,45х39 мм (автоматів і кулеметів конструкції Калашникова «АК-74», «АКС-74У», «РПК-74» та ін.); патрони для стрільби придатні;

- постановою старшого слідчого СВ ВП №2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області від 28.08.2021 року по кримінальному провадженню, внесеному до ЄРДР за №12021052380000509 від 18.08.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу кримінального правопорушення.

Враховуючи викладене, вважаю, що обставини, викладені в протоколі про військове адміністративне правопорушення серії ДНК-2 №2489 від 02 вересня 2021 року, знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, і вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за встановлених обставин є доведеною, а його дії необхідно кваліфікувати за ч. 1 ст. 172-19 КУпАП як порушення правил поводження з боєприпасами, вчинене в умовах особливого періоду.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, ступінь його вини , ставлення до скоєного, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 2 ст. 172-19 КУпАП.

Згідно з п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків, звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.

Враховуючи те, що ОСОБА_1 є військовослужбовцем, його необхідно звільнити від сплати судового збору на підставі п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст.ст. 24, 27, 33, 172-20 ч. 3, 283 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-19 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 145 (ста сорока п`яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 2465 (дві тисячі чотириста шістдесят п`ять) грн. 00 коп.

Штраф слід перерахувати на рахунок (IBAN) – UA328999980313060106000005692, отримувач – Донецьке ГУК/Костянтинів. МТГ/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37967785, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП).

Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору на підставі п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути пред`явлена до примусового виконання протягом трьох місяців після набрання нею законної сили.

Суддя О.О. Леміщенко