Ухвала суду № 99518179, 07.09.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
07.09.2021
Номер справи
320/9505/21
Номер документу
99518179
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

07 вересня 2021 року м. Київ № 320/9505/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Григоровича П.О., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами

за позовом ОСОБА_1 доДержавної митної служби України Державної фіскальної служби Українипро визнання протиправними та нечинними листи, зобов`язання вчинити дії, В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду 04.08.2021 з даним позовом, в якому просить:

1) визнати протиправними та нечинними листи Державної фіскальної служби України №16873/7/99-99-19-02-03-17 від 16.05.2016 та 12352/7/99-99-19-03-01-17 від 17.05.2017 щодо класифікації автомобілів «Chevrolet» модель «VOLT»;

2) зобов`язати Державну митну службу України надати роз`яснення усім своїм структурним підрозділам, які здійснюють митне оформлення транспортних засобів, щодо класифікації автомобіля марки «Chevrolet» модель «Volt» згідно УКТ ЗЕД версії 2017 року, виходячи із технічних характеристик виробника (General Motors LLC) та правової позиції Верховного Суду, викладеної у постанові Верховного Суду від 13.10.2020 по справі №420/5592/19 та постанові від 11.12.2018 по справі №820/898/18.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 12.08.2021 позовну заяву ОСОБА_1 до Державної митної служби України, Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, передано за підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.09.2021, дану справу розподілено на суддю Григоровича П.О.

За змістом пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі також - КАС України) Суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам статей 160, 161, 172 КАС України.

По-перше, відповідно до підпунктів 15.1, 15.3 Розділу VII "Перехідні положення" КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи:

подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі.

розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі.

Водночас, відповідно до частини другої статті 160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Між тим, позов у письмовій формі на паперових носіях, як і додатки до нього, позивачем до суду не подані, а відтак, враховуючи те, що функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи не розпочато, подання таким чином позовної заяви не відповідає встановленим вимогам, зазначеним вище.

По-друге, відповідно до пункту 4 частини п`ятої статті 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

В той же час згідно частини першої статті 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Позивач звернувся до суду з позовними вимогами, які зводяться до незгоди з листами ДФС України «Про класифікацію автомобіля «Chevrolet VOLT», які адресовані Одеській митниці ДФС і Митниці ДФС. Таким чином, вказані листи не є актами індивідуальної дії або нормативно-правовими актами, що стосуються позивача, а отже, позовні вимоги сформовано з порушенням частини першої статті 5, пункту 4 частини п`ятої статті 160 КАС України.

По-третє, відповідно до частини другої статті 160 КАС України, позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Відповідно до частини першої статті 55 КАС України сторона в адміністративній справі може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Згідно із частини першої статті 57 КАС України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Частиною четвертою статті 59 КАС України визначено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" (далі також - ЗУ "Про адвокатуру і адвокатську діяльність"). Позовну заяву від імені ОСОБА_1 підписано адвокатом Романюком Валерієм Іллічем.

Відповідно до п/п 15.4 п. 15 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 17.12.2012 № 36 (далі - Положення), ордер містить наступні реквізити: назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності, відповідно до статті 19 Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Зі змісту долученого до позовної заяви і роздрукованого Київським окружним адміністративним судом із системи «Електронний суд» ордеру на представництво інтересів позивача в суді вбачається, що в графі "назва органу" зазначено "Київський окружний адміністративний суд, Шостий апеляційний адміністративний суд, Верховний суд", в той час як в дійсності має бути зазначено «Окружний адміністративний суд міста Києва», як суд, якому підсудний даний позов.

Наведене вказує на те, що ордер не відповідає встановленим вимогам та не є юридично значимим документом для цілей підтвердження повноважень адвоката діяти в Окружному адміністративному суді міста Києва в якості представника позивача.

По-четверте, відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частин першої та другої статті 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до пункту 1 частини третьої статті 4 Закону України "Про судовий збір" розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до абзацу другого частини третьої статті 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Згідно з пункту 24 частини першої статті 4 КАС України, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 01.01.2021 у розмірі 2 270,00 грн.

За таких обставин, суд відзначає, що в розмір судового збору за одну позовну вимогу немайнового характеру в 2021 році складає 908,00 грн.

Отже, після приведення позовних вимог у відповідність до вимог пункту 4 частини п`ятої статті 160, частини першої статті 5 КАС України, про що зазначено вище, позивачу слід сплатити судовий збір в сумі 908,00 грн. за кожну вимогу немайнового характеру.

При цьому, додана до позовної заяви квитанція № 0.0.2218418884.1 від 03.08.2021 не приймається судом до уваги як доказ сплати судового збору, адже за вказаним платіжним документом судовий збір сплачений на користь іншого суду - Київського окружного адміністративного суду.

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху.

Для усунення недоліків позовної заяви, позивачу необхідно подати до суду заяву на усунення недоліків позовної заяви із зазначенням номера справи, до якої долучити:

1) позовну заяву у паперовій формі разом з додатками до неї у кількості для суду та інших учасників справи складену з дотриманням вимог пункту 4 частини п`ятої статті 160, частини першої статті 5 КАС України;

2) ордер на підтвердження повноважень адвоката Романюка Валерія Ілліча діяти в Окружному адміністративному суді міста Києва в якості представника ОСОБА_1 ;

3) документ про сплату судового збору в сумі 908,00 грн за кожну позовну вимогу немайнового характеру за наступними реквізитами (з 01.01.2021): отримувач коштів: ГУК у м.Києві/Печерс.р-н/22030101, код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA908999980313181206084026007, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: «*;101;_____ (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Окружний адміністративний суд міста Києва»;

Вказані недоліки позовної заяви позивачу необхідно усунути протягом п`яти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

У Х В А Л И В:

Залишити позовну заяву без руху.

Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.

Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені частиною четвертою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, за якою позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Ухвала, відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя П.О. Григорович