Рішення № 99514535, 10.09.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.09.2021
Номер справи
200/7854/21
Номер документу
99514535
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 вересня 2021 р. Справа№200/7854/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Арестової Л.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в порядку письмового провадження) в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Донецькій області (місцезнаходження: вул. Італійська, буд. 59, м. Маріуполь, Донецька області; код ЄДРПОУ ВП: 44070187) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Пром Технолоджи» (місцезнаходження: вул. Незалежності, буд. 65, м. Бахмут, Донецька область; код ЄДРПОУ: 40506384) про стягнення з платника податків податкового боргу,

У С Т А Н О В И В:

24 червня 2021 року на адресу Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДПС у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Пром Технолоджи» про стягнення коштів з рахунків у банківських установах, які обслуговують Товариство з обмеженою відповідальністю «Пром Технолоджи» в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 11 390 (одинадцять тисяч триста дев`яносто) гривень 00 копійок.

Позивач в обґрунтування адміністративного позову посилається на те, що відповідачем обов`язок щодо сплати суми податкового зобов`язання не виконується. Зазначає, що на теперішній час за відповідачем наявна заборгованість з податку на додану вартість у сумі 11 390,00 гривень, з податку на прибуток підприємств – 170,00 гривень. Податкові повідомлення – рішення, вимоги позивачем отримані та не оскаржені, але сума наявного боргу відповідачем не сплачена. За таких обставин позивач вимушен звернутись до суду за стягненням на його користь суми не сплачених грошових зобов`язань.

Відповідач правом надання відзиву на позовну заяву не скористався. З клопотаннями або заявами потягом розгляду справи до суду не звертався.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 29 червня 2021 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

З 16 серпня 2021 року по 07 вересня 2021 року суддя Арестова Л.В. знаходилась у щорічній основній відпустці.

Суд, дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

Позивач, Головне управління ДПС Донецької області, є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Податковим кодексом України повноваження, згідно ст. 43 КАС України здатний здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки.

Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю “Пром технолоджи” (місцезнаходження: вул. Незалежності, буд. 65, м. Бахмут, Донецька область; код ЄДРПОУ: 40506384); дата державної реєстрації: 25.05.2016; номер запису: 15881020000015400.

В матеріалах справи наявний корінець податкової вимоги форми “Ю” від 28 серпня 2018 року № 78095-42, яка виставлена Товариству з обмеженою відповідальністю “Пром технолоджи”, відповідно до якого загальна сума податкового боргу платника податків станом на 27 серпня 2018 року становить 6290,00 гривень.

Відповідно до акту Головного управління ДФС у Донецькій області від 12.06.2018 року № 252/05-99-42-03/40506384 про результати камеральної перевірки з питань неподання або несвоєчасного подання податкової звітності з податку на додану вартість за листопад 2017, грудень 2017, січень 2018, квітень 2018 ТОВ «Пром технолоджи» позиваем встановлені порушення та винесено податкове повідомлення рішення від 17.07.2018 року № 0014624203, яким до ТОВ «Пром Технолоджи» застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 6 120, 00 грн. за платежем податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів.

Акт та податкове повідомлення-рішення були відправлені на податкову адресу відповідача, проте були повернуті за зворотною адресою у зв`язку із закінченням встановленого терміну зберігання.

Актом Головного управління ДФС у Донецькій області від 09 серпня 2018 року № 354/05-99-42-03/40506384 про результати камеральної перевірки з питань неподання або несвоєчасного подання податкової звітності з податку на додану вартість за червень 2018 року ТОВ «Пром технолоджи» встановлено порушення податкового законодавства та на його підставі винесено податкове повідомлення-рішення від 19 вересня 2018 року №0021544203, яким застосовано до ТОВ «Пром технолоджи» штрафні (фінансові) санкції у сумі 1 020,00 гривень за платежем податок на додану вартість.

Акт та податкове повідомлення-рішення були відправлені на податкову адресу відповідача, проте були повернуті за зворотною адресою у зв`язку із закінченням встановленого терміну зберігання.

Актом Головного управління ДФС у Донецькій області від 24 вересня 2018 року № 497/05-99-42-03/40506384 про результати камеральної перевірки з питань неподання або несвоєчасного подання податкової звітності з податку на додану вартість за липень, серпень 2018 року ТОВ «Пром Технолоджи`позивачем встановлено порушення податкового законодавства та винесено податкове повідомлення-рішення від 30 жовтня 2018 року № 0029244203, яким до ТОВ «Пром технолоджи» застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 2 040, 00 гривень за платежем податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).

Акт та податкове повідомлення-рішення були відправлені на податкову адресу відповідача, проте були повернуті за зворотною адресою у зв`язку із закінченням встановленого терміну зберігання.

Відповідно до акту Головного управління ДФС у Донецькій області від 23.11.2018 року № 635/05-99-42-03/40506384 про результати камеральної перевірки з питань неподання або несвоєчасного подання податкової звітності з податку на додану вартість за вересень 2018 ТОВ «Пром технолоджи» позивачем встановлені порушення та винесено податкове повідомлення рішення від 14 січня 2019 року № 0000634203, яким до ТОВ «Пром Технолоджи» застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 1020, 00 гривень за платежем податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів.

Акт та податкове повідомлення-рішення були відправлені на податкову адресу відповідача, проте були повернуті за зворотною адресою у зв`язку із закінченням встановленого терміну зберігання.

Відповідно до акту Головного управління ДПС у Донецькій області від 01.11.2019 року № 92/05-99-50-04-18/40506384 про результати камеральної перевірки з питань неподання або несвоєчасного подання податкової звітності з податку на додану вартість за травень 2018 ТОВ «Пром технолоджи» позивачем встановлено порушення та винесено податкове повідомлення рішення від 24 грудня 2019 року № 0008945004, яким до ТОВ «Пром Технолоджи» застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 1 020, 00 гривень за платежем податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів.

Акт та податкове повідомлення-рішення були відправлені на податкову адресу відповідача, проте були повернуті за зворотною адресою у зв`язку із закінченням встановленого терміну зберігання.

Відповідно до акту Головного управління ДФС у Донецькій області від 20.04.2018 року № 50/05-99-42-04/40506384 про результати камеральної перевірки щодо неподання податкової звітності з податку на прибуток за 2017 рік ТОВ «Пром технолоджи» позивачем встановлено порушення та винесено податкове повідомлення рішення від 23.05.2018 року № 0010634204 яким до ТОВ «Пром Технолоджи» застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 170,00 гривень за платежем податок на прибуток підприємств, створених за участю іноземних інвесторів.

Як зазначає позивач у позовної заяві, та підтверджено матеріалами справи та інтегрованої карткою платника податку загальна сума боргу, що підлягає стягненню з відповідача складає 11 390,00 грн.

При ухваленні рішення суд виходив з наступних мотивів та керувався такими положеннями законодавства.

Статтею 67 Конституції України визначено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.п. 14.1.175 п.14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (пп.14.1.39 п. 39.14 ст. 14 ПК України).

Відповідно до пп. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 ПК України податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до пп. 14.1.157 п. 14.1 ст. 14 ПК України податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов`язок платника податків сплатити суму грошового зобов`язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.

Згідно з пп. 14.1.265 п. 14.1 ст. 14 ПК України штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до пункту 20.1.19 статті 20 Податкового кодексу України (далі за текстом “ПК України”) контролюючі органи, зокрема, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно з п. 46.1 ст. 46 Податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов`язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов`язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

У відповідності з п. 49.1 ст. 49 ПК України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Згідно із пунктом 54.1 статті 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

Платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п. 57.1 ст. ПК України).

Відповідно до п 57.1, п. 57.3 ст. 57 ПК України платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно з п.п.129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПК України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження)

Згідно з пунктом 59.1 статті 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

На виконання зазначених приписів контролюючим органом сформована та направлена на адресу Товариства податкова вимога форми “Ю” №78095-42 від 28 серпня 2018 року.

Згідно пункту 95.1 статті 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до пункту 95.2 статті 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Щодо податку на додану вартість.

Контролюючим органом в ході перевірки встановлено порушення щодо неподання податкової звітності з податку на додану вартість.

На підставі вказаних перевірок сформовані податкові повідомлення – рішення:

- Головного управління ДФС у Донецькій області від 17.07.2018 року № 0014624203, яким до ТОВ «Пром технолоджи» застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 6 120,00 гривень;

- Головного управління ДФС у Донецькій області від 19 вересня 2018 року № 0021544203, яким до ТОВ «Пром технолоджи» застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 1 020 гривень;

- Головного управління ДФС у Донецькій області від 30 жовтня 2018 року № 0029244203, яким до ТОВ «Пром технолоджи» застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 2040 гривень;

- Головного управління ДФС у Донецькій області від 14 січня 2019 року № 0000634203, яким до ТОВ «Пром технолоджи» застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 1 020 гривень;

- Головного управління ДФС у Донецькій області від 24.12.2019 року № 0008945004, яким до ТОВ «Пром технолоджи» застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 1 020 гривень.

Відповідно до п.1.58 ст. 58 ПК України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов`язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт: невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації; завищення розміру задекларованого від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу; заниження або завищення суми податкових зобов`язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.

Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов`язання та/або зменшення суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість, або заниження чи завищення суми податкових зобов`язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов`язань платника податків; суму грошового зобов`язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного бюджетного відшкодування та/або зменшення від`ємного значення результатів господарської діяльності або від`ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов`язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про необхідність складення та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної/розрахунку коригування до неї або про необхідність виправлення помилок, допущених під час зазначення реквізитів податкової накладної, у випадках, передбачених цим Кодексом; попередження про наслідки несплати грошового зобов`язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення.

До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов`язання (за наявності) та штрафних (фінансових) санкцій.

Форма та порядок надіслання податкового повідомлення-рішення і розрахунку грошового зобов`язання визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

У разі зменшення (збільшення) контролюючим органом суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платнику податків надсилаються (вручаються) окремі податкові повідомлення-рішення.

Контролюючий орган веде реєстр виданих податкових повідомлень-рішень щодо окремих платників податків.

Податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному пунктом 42.4 статті 42 цього Кодексу. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.

У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

У разі якщо вручити податкове повідомлення - рішення неможливо через помилку, допущену контролюючим органом, податкове повідомлення - рішення вважається таким, що не вручено платнику податків.

Суду надано докази направлення вказаних повідомлень-рішень за податковою адресою відповідача. Доказів їх оскарження суду не надано.

Щодо податку на прибуток підприємств.

Контролюючим органом в ході перевірки встановлено порушення щодо неподання податкової звітності з податку на прибуток, на підставі якої сформоване податкове повідомлення – рішення від 23.05.2018 року № 0010634204, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі платежем податок на прибуток підприємств, створених за участю іноземних інвесторів в сумі 170 гривень.

Інтегрованою карткою платника податків підтверджується наявність боргу з податку на додану вартість у розмірі 11 220,00 гривень та з податку на прибуток підприємств у розмірі 170,00 гривень.

Підстави виникнення податкової заборгованості та наявність боргу у визначеному позивачем розмірі підтверджені інтегрованою карткою платника податків та податковою звітністю.

Дотримання податковим органом встановленої законодавством процедури, що передує стягненню податкового боргу в судовому порядку підтверджується надісланням позивачем відповідачу податкової вимоги та податкових повідомлень-рішень.

Суд також звертає увагу, що відповідачем не оскаржена ані податкова вимога, ані податкові повідомлення - рішення, які були належним чином отримані.

Таким чином, враховуючи, що відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив суму податкового боргу, суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Згідно вимог ч.2 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Керуючись ст. ст. 2-15, 31-32, 72-80, 160-161, 168, 171, 173-183, 192-198, 210, 223-225, 227-229, 241-246, 250-251, 255, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

В И Р І Ш И В:

Позов Головного управління ДПС у Донецькій області (місцезнаходження: вул. Італійська, буд. 59, м. Маріуполь, Донецька області; код ЄДРПОУ ВП: 44070187) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Пром Технолоджи» (місцезнаходження: вул. Незалежності, буд. 65, м. Бахмут, Донецька область; код ЄДРПОУ: 40506384) про стягнення з платника податків податкового боргу – задовольнити повністю.

Стягнути на користь Головного управління ДПС у Донецькій області кошти з рахунків у банківських установах, які обслуговують Товариство з обмеженою відповідальністю «Пром Технолоджи» в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 11 390 (одинадцять тисяч триста дев`яносто) гривень 00 копійок.

Рішення складено у повному обсязі та підписано 10 вересня 2021 року.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя Л.В. Арестова