Рішення № 99514228, 10.09.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.09.2021
Номер справи
160/11454/21
Номер документу
99514228
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 вересня 2021 рокуСправа № 160/11454/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Військової частини А1302 про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

І. ПРОЦЕДУРА

1. 13.07.2021 засобами поштового зв`язку до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Військової частини А1302 про:

- визнання протиправною бездіяльності Військової частини А1302 щодо виплати позивачу не в повному обсязі суми індексації грошового забезпечення за період з 01.12.2015 по 25.02.2017 та період з 21.07.2017 по 28.02.2018 із врахуванням базового місяця для розрахунку індексу споживчих цін січень 2008 року;

- визнання протиправною бездіяльності Військової частини А1302 щодо виплати позивачу не в повному обсязі суми індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 26.01.2021 із врахуванням базового місяця для обчислення індексу споживчих цін березень 2018 року із застосуванням абзацу 4 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078;

- зобов`язання Військової частини А1302 здійснити розрахунок та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за період з 01.12.2015 по 25.02.2017 та з 21.07.2017 по 28.02.2018 із врахуванням базового місяця для розрахунку індексу споживчих цін січень 2008 року;

- зобов`язання Військової частини А1302 здійснити розрахунок та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 26.01.2021 із врахуванням базового місяця для обчислення індексу споживчих цін березень 2018 року із застосуванням абзацу 4 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078.

2. Ухвалою від 16.07.2021 прийнято позов до розгляду, відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, встановлено сторонам строк для подання до суду заяв по суті спору, витребувано докази у сторін.

3. 26.08.2021 відповідач надав відзив на позов та витребувані докази.

ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА

4. Позивач з 16.03.2015 по 25.02.2017 та з 21.07.2017 по 26.01.2021 проходив службу у ВЧ А1302, з метою досудового врегулювання спору звернувся до військової частини, яка повідомила про те, що фінансового ресурсу для виплати індексації грошового забезпечення в 2016-2018 роках не було.

5. Щодо базового місяця січень 2008 року правова позиція викладена у постановах Верховного Суду у справах № 400/3017/19, № 200/9297/19-а.

6. У період часу з 16.03.2015 по 25.07.2017 позивачем недоотримано індексацію грошового забезпечення у розмірі 68800,75 грн.

7. У зв`язку із невиплатою у повному обсязі грошового забезпечення, зокрема сум його індексації, позивач звернувся до суду із цим позовом.

ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА

8. Відповідач проти позову заперечив повністю, зазначивши, що індексація грошового забезпечення не може вважатися тією складовою грошового забезпечення, в розумінні статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», так як вона не є постійною та сталою величиною, яка не змінюється, має несистемний характер, оскільки індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка, що виключає можливість включення її до складу грошового забезпечення, яким забезпечується військовослужбовець, звільнений з військової служби, на день виключення зі списків особового складу військової частини.

9. В даному випадку відсутні підстави для визнання дій військової частини по невиплаті індексації грошового забезпечення протиправними, оскільки військова частина відповідно до Інструкції № 260 діяла відповідно до роз`яснення Департаменту фінансів міністерства о/борони України від 04.01.2016 № 248/3/9/1/2, в якому було зазначено про ненарахування індексації грошового забезпечення.

10. Індексація грошових доходів населення здійснюється в межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, що підтверджується роз`ясненнями Міністерства соціальної політики України.

11. У межах наявного фінансового ресурсу можливості виплати індексації грошового забезпечення військовослужбовцям у січні 2016 – лютому 2018 року у Міністерства оборони України не було.

ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ

12. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є учасником бойових дій згідно посвідчення серії НОМЕР_1 , виданого 28.12.2015, та проходив військову службу у військовій частині А 1302 Міністерства оборони України з 16.03.2015 по 25.02.2017 та з 21.07.2017 по 26.01.2021 на різних посадах.

13. Згідно із довідкою відповідача про нарахування та виплату індексації ОСОБА_1 від 13.08.2021 № 1100/ФЕС:

- за період березень 2015 року – листопад 2018 року індексація не нараховувалась;

- у 2018 році нараховано та виплачено індексацію грошового забезпечення: за грудень у розмірі 71,08 грн;

- у 2019 році нараховано та виплачено індексацію грошового забезпечення: за січень у розмірі 71,08 грн; за лютий у розмірі 71,08 грн; за березень у розмірі 134,47 грн; за квітень у розмірі 134,47 грн; за травень у розмірі 134,47 грн; за червень у розмірі 134,47 грн; за липень у розмірі 206,72 грн; за серпень у розмірі 206,72 грн; за вересень у розмірі 206,72 грн; за жовтень у розмірі 206,72 грн; за листопад у розмірі 206,72 грн; за грудень у розмірі 216,51 грн;

- у 2020 році нараховано та виплачено індексацію грошового забезпечення: за січень у розмірі 216,51 грн; за лютий у розмірі 216,51 грн; за березень у розмірі 216,51 грн; за квітень у розмірі 216,51 грн; за травень у розмірі 216,51 грн; за червень у розмірі 216,51 грн; за липень у розмірі 226,29 грн; за серпень у розмірі 226,29 грн; за вересень у розмірі 226,29 грн; за жовтень у розмірі 226,29 грн; за листопад у розмірі 226,29 грн; за грудень у розмірі 233,81 грн;

- у 2021 році нараховано та виплачено індексацію грошового забезпечення: за січень у розмірі 277,97 грн;

-- разом 4943,52 грн.

V. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

14. Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі визначені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XІІ (далі – Закон № 2011-XІІ).

15. Відповідно до частини другої статті 9 № 2011-XII до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

16. Частиною третьою статті 3 Закону № 2011-XII визначено, що грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону

17. Відповідно до статті 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі – Закон № 1282-XII):

- індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг;

- індекс споживчих цін - показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання;

- поріг індексації - величина індексу споживчих цін, яка надає підстави для проведення індексації грошових доходів населення.

18. Індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення) (частина перша статті 2 Закону № 1282-XII).

19. Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення (частина шоста статті 2 Закону № 1282-XII).

20. Згідно із статтею 4 Закону № 1282-XII індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.

21. Підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з Державного бюджету України, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв`язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів Державного бюджету України (частина друга статті 5 Закону № 282-XII).

22. Індексація доходів працюючого населення проводиться за основним місцем роботи (стаття 10 Закону № 1282-XII).

23. Спори, що виникають з питань індексації грошових доходів населення, вирішуються у судовому порядку (стаття 16 Закону № 1282-XII).

24. Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення визначені «Порядком проведення індексації грошових доходів населення», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (далі – Порядок № 1078).

25. Підвищення грошових доходів громадян у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка.

26. Для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість та у зв`язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи, для новоприйнятих працівників, а також для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник (пункт 10-2 Порядку № 1078, застосовується з 01.12.2015).

27. Постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 № 1013, яка набирала чинності з дня її опублікування та застосовується з 01.12.2015, збільшено розміри посадових окладів з 01.12.2015 у штатному розписі посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери.

28. Пунктом 3 Постанови № 1013 встановлено:

- міністрам, керівникам інших центральних органів виконавчої влади, головам обласних, Київської міської державних адміністрацій та інших державних органів у межах передбачених коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та власних коштів вжити заходів для підвищення з 01.12.2015 розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), перегляду розмірів надбавок, доплат, премій, спрямувавши на зазначені цілі всі виплати, пов`язані з сумою індексації, яка склалась у грудні 2015 року, з тим, щоб розмір підвищення всіх складових заробітної плати у сумарному виразі для кожного працівника у грудні 2015 року перевищив суму індексації, яку йому повинні були виплатити у грудні 2015 року;

- для проведення подальшої індексації заробітної плати обчислення індексу споживчих цін починається з січня 2016 року відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078.

VІ. ОЦІНКА СУДУ

щодо індексації грошового забезпечення за період з 01.12.2015 по 25.02.2017

29. Надаючи оцінку доводам сторін, суд виходить із того, що позивач вважає протиправним ненарахування та невиплату сум індексації грошового забезпечення за період з 01.12.2015 по 25.02.2017 та з 21.07.2017 по 28.02.2018, відповідач, заперечуючи проти позову, зазначає про відсутність підстав для нарахування та виплати спірної індексації у зв`язку із невиділенням бюджетних асигнувань на такі витрати, керуванням роз`ясненнями Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 04.01.2016 № 248/3/9/1/2 про ненарахування індексації грошового забезпечення, відсутності фінансової можливості виплати сум індексації.

30. Матеріалами справи не підтверджено виплату сум індексації грошового забезпечення за період з 01.12.2015 по 25.02.2017 та з 21.07.2017 по 28.02.2018

31. Вирішуючи заявлений спір, суд зазначає, що положеннями статтей 1, 2, 4 Закону № 1282-XII визначено, що індексація грошових доходів населення це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

32. Індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення). Індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.

33. Як визначено абзацом 2 частини третьої статті 9 Закону № 2011-XII, грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

34. Таким чином, право на індексацію грошового забезпечення військовослужбовця встановлено законом.

35. При визначені наявності підстав для нарахування та виплати індексації грошового забезпечення за спірний період вирішальним є встановлення місяця підвищення або «базового» місяця.

36. Надаючи оцінку доводам сторін щодо нарахування індексації грошового забезпечення військовослужбовцю за спірний період, суд виходить із того, що з 01.12.2015 до Порядку № 1078 внесено зміни та, зокрема, змінено редакцію пункту 10-2, згідно з яким змінилися правила індексації оплати праці (грошового забезпечення).

37. Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації доходів, починаючи з грудня 2015 року, здійснюється не індивідуально для кожного працівника в залежності від прийняття його на роботу або зростання його доплат та надбавок, а від моменту останнього перегляду тарифної ставки (окладу) за посадою, яку займає такий працівник.

38. На підставі пункту 5 Порядку № 1078, у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.

39. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

40. Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу.

41. Згідно із пунктом 14 Порядку № 1078 роз`яснення щодо застосування цього Порядку надає Мінсоцполітики.

42. Мінсоцполітики в листі від 28.04.2016 № 201/10/1.37-16 надало роз`яснення щодо індексації заробітної плати, яке полягає в наступному: «Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації, починаючи з грудня 2015 року, здійснюється не індивідуально для кожного працівника в залежності від прийняття його на роботу або зростання його доплат та надбавок, а від моменту останнього перегляду тарифної ставки (окладу) за посадою, яку займає працівник. Враховуючи викладене та наведені у листі дані, для працівника, який працює з лютого 2014 року, обчислення індексу споживчих цін має здійснюватися з місяця підвищення тарифної ставки (окладу) за посадою, яку займає працівник. Якщо останнє підвищення окладу за посадою відбулося у квітні 2012 року, то для визначення суми індексації такому працівнику з грудня 2015 року має застосовуватись індекс споживчих цін, обчислений наростаючим підсумком з травня 2012 року».

43. При цьому, підвищення грошових доходів населення у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

44. Згідно із абзацами 4-5 пункту 5 Порядку № 1078, якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу. У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.

45. Отже, місяцем підвищення (базовим) вважається місяць, у якому підвищено тарифну ставку (посадовий оклад), а не грошове забезпечення за рахунок його постійних складових (абзац перший пункту 5 Порядку № 1078), сума індексації визначається залежно від останнього підвищення окладу за посадою, яку обіймає військовослужбовець, а підвищення грошового забезпечення за рахунок інших складових, без підвищення окладу, не впливає на індексацію та не призводить до зміни базового місяця й зменшення суми індексації. Індексацію нараховують пропорційно відпрацьованому часу.

46. При цьому, індексація не нараховується, якщо сума збільшення грошового забезпечення в місяці підвищення посадового окладу перевищує суму індексації.

47. Таким чином, суд зазначає, що позивач має право на нарахування та виплату індексації грошового забезпечення за спірний період із застосуванням місяця для обчислення індексу споживчих цін для розрахунку індексації грошового забезпечення (місяця підвищення або базового місяця) січень 2008 року, оскільки розмір посадового окладу позивача у спірних періодах підвищено востаннє в січні 2008 року згідно пункту 13 постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 07.11.2007 № 1294.

48. Доводи відповідача про відсутність фінансування, керування роз`ясненнями Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 04.01.2016 № 248/3/9/1/2 про ненарахування індексації грошового забезпечення не можуть слугувати підставою для відмови у задоволенні позову у цій частині.

49. Окремо суд зазначає про застосування пункту 3 Постанови № 1013, яким встановлено, що для проведення подальшої індексації заробітної плати обчислення індексу споживчих цін починається з січня 2016 року відповідно до Порядку № 1078, суд вважає їх незастосовними у спірних правовідносинах, зокрема щодо індексації грошового забезпечення військовослужбовця, з огляду на наступне.

50. Постановою № 1013 з 01.12.2015 підвищено посадові оклади працівників бюджетної сфери та пунктом 3 цієї постанови встановлено, що у такому випадку для подальшої індексації саме заробітної плати обчислення індексу споживчих цін починається з січня 2016 року.

51. Тобто, пунктом 3 визначено у повній логічній та структурні відповідності нормам Постанови № 1013, у тому числі новій редакції пункту 10-2 Порядку № 1078, базовий місць для індексації саме заробітної плати працівникам, яким підвищено оклад з 01.12.2015, та пунктом 3 не встановлюється базовий місяць (місяць підвищення окладу) для військовослужбовців, оскільки Постановою № 1013 не встановлено підвищення окладу для такої категорії осіб, як військовослужбовці.

52. У розглянутому випадку не тільки порушене право позивача на індексацію грошового забезпечення є предметом спору, а й застосування базового місяця для обчислення індексації – січня 2008 року.

53. В іншому випадку, у разі, якщо суд не надаватиме оцінку правовим нормам щодо місяця підвищення грошового забезпечення (базового місяця), судовий захист порушених прав позивача не буде ефективним, оскільки констатації судом факту порушення права є недостатньо для такого захисту, так як суд має визначити у чому саме полягає таке порушення та обрати належний спосіб судового захисту.

54. З огляду на викладене, позов у розглянутій частині підлягає задоволенню.

щодо індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 26.01.2021

55. Постановою № 704, в редакції від 24.02.2018, яка набрала чинності з 01.03.2018, змінено систему виплати грошового забезпечення військовослужбовцям та розміри тарифних ставок, зокрема, відповідно до пункту 4 Постанови № 704 розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.

56. Таким чином, з 01.03.2018 було визначено інший порядок встановлення та розміру посадового окладу.

57. Визначення базового періоду належить здійснювати із урахуванням пункту 10-2 Порядку № 1078, яким встановлено, що обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник.

58. Отже, базовим місяцем для нарахування індексації грошового забезпечення позивача є березень 2018 року, оскільки саме в цьому місяці фактично відбулося підвищення розміру грошового забезпечення, за посадою, яку займав позивач.

59. Згідно із пунктом 5 Порядку № 1078, у разі підвищення тарифних ставок (окладів), значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.

60. Відтак, індекс споживчих цін у березні 2018 року дорівнює 1 та індексація грошового забезпечення не нараховується.

61. Виходячи із статі 4 Закону № 1282-XII - індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка, а обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів провадиться наростаючим підсумком.

62. Таким чином, у місяці підвищення тарифних ставок (окладів) значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 %, а обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації розпочинається з місяця, що йде за місяцем підвищення тарифних ставок (окладів).

63. Право на поточну індексацію зарплати настає, коли індекс споживчих цін, розрахований наростаючим підсумком, перевищить поріг індексації (103 %).

64. За даними Держкомстату України тільки в грудні 2018 року індекс споживчих цін перевищив 103 %, що є підставою для виплати індексації грошового забезпечення позивачу.

65. Суд зазначає, що пунктом 4 Порядку № 1078 визначено, що індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

66. Грошове забезпечення індексуються у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

67. Аналіз цієї норми свідчить, що грошове забезпечення військовослужбовців повинно індексуватись у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.

68. Тобто індексації підлягало грошове забезпечення тільки в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи. Сума, що перевищує цю межу, не індексується.

69. В грудні 2018 року індекс споживчих цін перевищив 103%, що є підставою для виплати індексації грошового забезпечення позивачу.

70. З матеріалів справи судом встановлено, що позивачу нараховані та виплачені суми індексації грошового забезпечення у розмірі 4943,52 грн:

- з грудня 2018 року по лютий 2019 року: у розмірі по 71,08 грн щомісячно, із застосуванням показника прожиткового мінімуму 1921 грн та індексу споживчих цін 3,70% (1921 грн х 3,70% = 71,08 грн);

- з березня 2019 по червень 2019 року: у розмірі по 134,47 грн щомісячно, із застосуванням показника прожиткового мінімуму 1921 грн та індексу споживчих цін 7% (1921 грн х 7% = 134,47 грн);

- з липня 2019 по листопад 2019 року: у розмірі по 206,72 грн щомісячно, із застосуванням показника прожиткового мінімуму 2007 грн та індексу споживчих цін 10,3% (2007 грн х 10,3% = 206,72 грн);

- з грудня 2019 по червень 2020: у розмірі по 216,51 грн щомісячно, із застосуванням показника прожиткового мінімуму 2102 грн та індексу споживчих цін 10,3% (2102 грн х 10,3% = 216,51 грн);

- з липня 2020 по листопад 2020: у розмірі по 226,29 грн щомісячно, із застосуванням показника прожиткового мінімуму 2197 грн та індексу споживчих цін 10,3% (2197 грн х 10,3% = 226,29 грн);

- за грудень 2020: у розмірі 233,81 грн, із застосуванням показника прожиткового мінімуму 2270 грн та індексу споживчих цін 10,3% (2270 грн х 10,3% = 233,81 грн);

- за січень 2021 року до 26.01.2021: у розмірі 277,97 грн, із застосуванням показника прожиткового мінімуму 2270 грн та індексу споживчих цін 14,6% (2270 грн х 14,6%) / 31 х 26 = 277,97 грн).

71. Вищезазначені нарахування та виплати відповідають приписам Порядку № 1078 та Закону № 1282-XII.

72. Отже, відсутні підстави для визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 26.01.2021 оскільки індексація за цей період проведена правильно, із застосуванням базового місяця березень 2018 року, що обумовлює відсутність підстав для задоволення позову у розглянутій частині.

VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ

73. З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення заявленого позову.

74. При цьому, судом також встановлено ненарахування позивачеві сум індексації грошового забезпечення за періоди з 01.12.2015 по 25.02.2017 та з 21.07.2017 по 28.02.2018, у зв`язку із чим суд виходить за межі позову, оскільки встановлення бездіяльності у цій частині потребує захисту порушеного права позивача.

75. Керуючись статтями 241-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

76. Адміністративний позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ; АДРЕСА_1 ) до Військової частини А1302 (ЄДРПОУ 07946341; смт. Черкаське, Новомосковський район, Дніпропетровська область, 51272) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити частково.

77. Визнати протиправною бездіяльність Військової частини А1302 щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 сум індексації грошового забезпечення за періоди з 01.12.2015 по 25.02.2017 та з 21.07.2017 по 28.02.2018 із врахуванням базового місяця для розрахунку індексу споживчих цін січень 2008 року.

78. Зобов`язати Військову частину А1302 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 суми індексації грошового забезпечення за періоди з 01.12.2015 по 25.02.2017 та з 21.07.2017 по 28.02.2018 із врахуванням базового місяця для розрахунку індексу споживчих цін січень 2008 року.

79. В іншій частині позовних вимог відмовити.

80. Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 КАС України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 КАС України.

Суддя І.О. Верба