Рішення № 99479346, 09.09.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.09.2021
Номер справи
520/10059/21
Номер документу
99479346
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

09 вересня 2021 року № 520/10059/21

Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Білової О.В., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ43983495) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Харківській області, в якому просить суд:

визнати протиправними дії Головного управління Державної податкової служби в Харківській області щодо анулювання реєстрації платника єдиного податку шляхом виключення з Реєстру платників єдиного податку фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

скасувати анулювання реєстрації шляхом виключення з Реєстру платників єдиного податку фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та зобов`язати поновити реєстрацію фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , платником єдиного податку, 2 група, з 01 травня 2018 року.

Ухвалою суду від 08.06.2021 року позовну заяву було залишено без руху, надано позивачу термін - десять календарних днів з дня отримання копії ухвали, для усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою суду від 12.07.2021 відкрито спрощене позовне провадження у справі без виклику сторін.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 27.04.2018 зареєструвався як фізична-особа підприємець, про що у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис за номером 24800000000208133. Під час реєстрації ФОП ОСОБА_1 подав заяву про застосування спрощеної системи обліку та звітності з 01.05.2018 року державному реєстратору як додаток до заяви про державну реєстрацію, 2 група єдиного податку, 20% мінімальної заробітної плати. Позивач 1 травня 2018 року був внесений до Реєстру як фізична особа - підприємець платник єдиного податку 2 групи. Але того ж 1 травня 2018 року був виключений з Реєстру. Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ФО-П ОСОБА_1 02 травня 2018 року взятий на облік як платник податків у ГУ ДПС в Харківській області, Східне управління, Індустріальна ДПІ (Основ`янський район м. Харкова) за № 203818090087. Позивача було внесено в Реєстр платників єдиного податку, тобто прийнято рішення про реєстрацію, а не про відмову у реєстрації платником єдиного податку. У своєму листі ГУ ДПС у Харківській області 26 березня 2021 року надало відповідь, що на даний час ФОП ОСОБА_1 не являється платником єдиного податку, причиною чому стала наявність заборгованості з транспортного податку фізичних осіб у розмірі 25 000 гривень, що і стало підставою для виключення його з Реєстру платників єдиного податку. Підстава, на яку посилається відповідач, може бути використана для відмови платнику податку до внесення у Реєстр платників єдиного податку, на етапі розгляду заяви про реєстрацію суб`єкта платником єдиного податку. Але фактично відповідач анулював реєстрацію платником єдиного податку позивача, на підставі чого виключив його з Реєстру платників єдиного податку.

Представник відповідача ГУ ДПС у Харківській області - не погодився з позовними вимогами, направив до суду відзив, в якому зазначив, що в зв`язку з тим, що згідно картки особового рахунку ОСОБА_1 станом на 27.05.2018 року лічилася заборгованість по податку на транспорт з фізичних осіб в сумі 12500,00 грн, без врахування пені, ГУ ДПС Харківської області (Основ`янський район), Східне управління не мало можливості задовольнити заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з 01.05.2018 як платника єдиного податку.

Представник позивача не погодився з викладеними у відзиві доводами та подав до суду відповідь на відзив, в якій зазначив, що згідно даних Реєстру платників єдиного податку ФОП ОСОБА_1 був зареєстрований платником єдиного податку другої групи. В той же день реєстрація була анульована з підстав, не передбачених для анулювання реєстрації платником єдиного податку. Доводи відповідача не відповідають положенням ПК України, оскільки рішення про відмову в реєстрації платником єдиного податку має наслідком відсутність запису в Реєстрі платників єдиного податку.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно з положеннями ч.4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

27.04.2018 позивач подав державному реєстратору заяву про реєстрацію його як фізичної-особи підприємця, за результатами розгляду якої у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприєммів та громадських формувань внесено запис про реєстрацію позивача як ФОП за номером 24800000000208133.

Під час реєстрації ФОП ОСОБА_1 також як додаток до заяви про державну реєстрацію подав державному реєстратору заяву про застосування спрощеної системи обліку та звітності з 01.05.2018 року, 2 група єдиного податку, 20% мінімальної заробітної плати.

Позивач зазначає, що його було зареєстровано в Реєстрі платників єдиного податку як платника єдиного податку 2 групи з 01.05.2018 та з того ж дня виключено з вказаного реєстру.

Будь-яких рішень відповідачем позивачу не надсилалося. Про те, що позивач не є платником єдиного податку останній дізнався під час оформлення відчуження транспортного засобу, коли йому було повідомлено про наявність обтяження - податкової застави № 16684894 від 25.01.2021.

Ухвалою суду від 12.07.2021 було витребувано у позивача копію книги обліку доходів платника єдиного податку, у відповідача письмову відмову в реєстрації позивача платником єдиного податку з доказами направлення (вручення) позивачу.

Представником позивача 03.08.2021 на виконання вимог ухвали суду надано копію книги обліку доходів платника єдиного податку.

З копії вказаної книги вбачається, що її зареєстровано Східною ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області (правонаступником якої є ГУ ДПС у Харківській області) 07.06.2018. Вказана книга містить засвідчу вальний напис «У книзі прошнуровано та пронумеровано 50 (п`ятдесят) аркушів № 2128 від 07.06.2018. Голова комісії з реорганізації Східної ОДПІ м. Харкова _ (підпис) _О.О. Андрєєвська». Вказаний напис засвідчено підписом посадової особи податкового органу, а також гербовою печаткою Східної ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області (правонаступником якої є ГУ ДПС у Харківській області). Книгу зареєстровано 07.06.2018 за № 2128.

Крім того, ГУ ДФС у Харківській області (правонаступником якої є ГУ ДПС у Харківській області) 04.02.2020 та 03.02.2021 прийняті від позивача податкові декларації платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця за 2019 та 2020 роки відповідно, що підтверджується квитанціями № 2 (а.с. 14-18).

Відповідачем на виконання ухвали суду надано копію листа Східної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області від 27.04.2018 № 752/ФОП/20-38-13-11, згідно якого позивачу роз`ясненої зміст положень ст. 298 ПК України та зазначено, що «суб`єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм цього Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб`єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування суб`єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому цього підпункту, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб`єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в пункті 291.4 статті 291 цього Кодексу.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених цією главою.

Згідно ст. 291.5.8 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку: 291.5.8 суб`єкти господарювання, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

Станом на 27.04.2018 за Вами лічиться борг зі сплати:

Податок на транспорт з фізичних осіб в сумі - 12500,00 грн….»

У зв`язку з зазначеним Східною ОДПІ було вказано на відсутність можливості задовольнити заяву позивача про застосування спрощеної системи оподаткування з 01.05.2018.

Доказів направлення (вручення) вказаного листа позивачу на виконання ухвали суду від 12.07.2021 відповідачем не надано.

Як вбачається з матеріалів справи, представником позивача було подано на адресу відповідача адвокатський запит щодо надання інформації про взяття позивача на облік як платника єдиного податку у 2018 році.

На вказаний запит листом від 26.03.2021 відповідачем було повідомлено, що відповідно до інформаційних ресурсів ГУ ДПС області станом на 22.03.2021 ОСОБА_1 (податковий номер НОМЕР_1 ) не є платником єдиного податку, оскільки станом на 01.05.2018 мав заборгованість з транспортного податку з фізичних осіб у сумі 25000,00 грн. Станом на 23.03.2021 року податковий борг по ОСОБА_1 , відсутній, податкова вимога, рішення про опис майна в податкову заставу, акт опису майна 53108-17 від 25.01.2021, податкова застава № 16684894 від 25.01.2021 вважаються відкликаними.

Судом встановлено, що згідно інформації з Електронного кабінету платника податків - позивача (розділ «Реєстр платників єдиного податку») зазначена дата (період) обрання або переходу на єдиний податок - 01.05.2018 та дата виключення з Реєстру платників єдиного податку - 01.05.2018.

Позивач, вважаючи свою заяву про реєстрацію платником єдиного податку задоволеною, вважає дії відповідача щодо його переведення на загальну систему оподаткування протиправними, у зв`язку з чим звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.

Порядок подання та розгляду документів про реєстрацію фізичної особи-підприємця визначений Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Згідно ст. 18 вказаного закону (в редакції станом на день подання позивачем заяви державному реєстратору) для державної реєстрації фізичної особи підприємцем подаються такі документи, 1) заява про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем; 2) заява про обрання фізичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової і митної політики, - за бажанням заявника; 3) нотаріально засвідчена письмова згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника чи органу опіки та піклування - для фізичної особи, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю, але не має повної цивільної дієздатності.

Згідно ч. 2 ст. 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, включає:

1) заповнення форми заяви про державну реєстрацію - у разі подання документів особисто заявником (за бажанням заявника);

2) прийом документів за описом - у разі подання документів у паперовій формі;

3) виготовлення копій документів в електронній формі - у разі подання документів у паперовій формі;

4) внесення копій документів в електронній формі до Єдиного державного реєстру;

5) перевірку документів на наявність підстав для зупинення розгляду документів;

6) перевірку документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації;

7) прийняття рішення про проведення реєстраційної дії - для громадських формувань, символіки та засвідчення факту наявності всеукраїнського статусу громадського об`єднання;

8) проведення реєстраційної дії (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови в державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру;

9) формування та оприлюднення на порталі електронних сервісів виписки, результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації та установчих документів;

10) видача за бажанням заявника виписки з Єдиного державного реєстру у паперовій формі за результатами проведеної реєстраційної дії (у разі подання заяви про державну реєстрацію у паперовій формі).

Згідно зі ст. 26 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій, здійснюється у такі строки:

1) щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - протягом 24 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій, крім вихідних та святкових днів.

Відповідно до ч. 1,2, 6 ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» інформаційна взаємодія між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами державних органів у випадках, визначених цією статтею, здійснюється інформаційно-телекомунікаційними засобами в електронній формі у порядку, визначеному Міністерством юстиції України спільно з відповідними державними органами.

Технічний адміністратор Єдиного державного реєстру в день проведення реєстраційної дії забезпечує передачу до інформаційних систем: до центрального органу виконавчої влади, що реалізує єдину державну податкову політику та державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, одночасно з відомостями Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію створення юридичної особи та державну реєстрацію фізичної особи - підприємця технічним адміністратором Єдиного державного реєстру забезпечується передача копії заяви про обрання спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційної заяви про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість в електронній формі, якщо такі заяви були подані як додаток до заяви про державну реєстрацію.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику та державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, забезпечує передачу до Єдиного державного реєстру таких відомостей:, зокрема про відсутність (наявність) заборгованості із сплати податків і зборів та відсутність (наявність) заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування - у день отримання запиту від суб`єкта державної реєстрації.

Питання реєстрації платників податків, в тому числі, як платників єдиного податку, врегульовано нормами ПК України.

Відповідно до п.п. 299.1-299.6 ст. 299 ПК України реєстрація суб`єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників єдиного податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку.

У разі відсутності визначених цим Кодексом підстав для відмови у реєстрації суб`єкта господарювання як платника єдиного податку контролюючий орган зобов`язаний протягом двох робочих днів від дати надходження заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування зареєструвати таку особу платником єдиного податку.

У випадках, передбачених підпунктом 298.1.2 пункту 298.1 статті 298 цього Кодексу, контролюючий орган, у разі відсутності визначених цим Кодексом підстав для відмови, здійснює реєстрацію суб`єкта господарювання як платника єдиного податку з дати, визначеної відповідно до зазначеного підпункту, протягом двох робочих днів з дати отримання контролюючим органом заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування або отримання цим органом від державного реєстратора електронної копії заяви, виготовленої шляхом сканування, одночасно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця, якщо така заява додана до реєстраційної картки.

У разі відмови у реєстрації платника єдиного податку контролюючий орган зобов`язаний надати протягом двох робочих днів з дня подання суб`єктом господарювання відповідної заяви письмову вмотивовану відмову, яка може бути оскаржена суб`єктом господарювання у встановленому порядку.

Підставами для прийняття контролюючим органом рішення про відмову у реєстрації суб`єкта господарювання як платника єдиного податку є виключно:

1) невідповідність такого суб`єкта вимогам, встановленим статтею 291 цього Кодексу;

2) наявність у суб`єкта господарювання, який утворюється у результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, непогашених податкових зобов`язань чи податкового боргу, що виникли до такої реорганізації;

3) недотримання таким суб`єктом вимог, встановлених підпунктом 298.1.4 пункту 298.1 статті 298 цього Кодексу.

Системний аналіз вказаних норм свідчить про те, що у разі відмови в задоволенні заяви суб`єкта господарювання про перехід на спрощену систему оподаткування контролюючим органом має бути прийняте відповідне рішення, яке протягом двох робочих днів з дня подання суб`єктом господарювання відповідної заяви має бути надане заявнику.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно даних Реєстру платників єдиного податку, в реєстрі зазначено дату обрання /переходу на єдиний податок - 1 травня 2018 року, 2 група, та дата виключення з Реєстру платників єдиного податку - позивача - 1 травня 2018, тобто датою обрання та датою виключення є одна й та сама дата.

Відповідно до п. 299.7 ст. 299 ПК України до реєстру платників єдиного податку вносяться такі відомості про платника єдиного податку: 1) найменування суб`єкта господарювання, код згідно з ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відповідну відмітку у паспорті); 2) податкова адреса суб`єкта господарювання; 3) місце провадження господарської діяльності; 4) обрані фізичною особою - підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності; 5) ставка єдиного податку та група платника податку; 6) дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування; 7) дата реєстрації; 8) види господарської діяльності; 9) дата анулювання реєстрації.

З огляду на зміст вказаної норми, суд приходить до висновку, що дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування; дата реєстрації; дата анулювання реєстрації є окремими змістовними частинами Реєстру платників єдиного податку.

Відомостей про прийняття рішення про здійснення реєстрації, дата такої реєстрації та дата анулювання реєстрації позивача як платника єдиного податку запис у Реєстрі платників єдиного податку в Електронному кабінеті платника податків - позивача не містить.

Отже, в ході судового розгляду не встановлено та не підтверджено належними доказами реєстрації позивача з травня 2018 як платника єдиного внеску та, відповідно, не підтверджено і факту прийняття відповідачем рішення про анулювання такої реєстрації.

При цьому ПКУ не визначає чіткий порядок внесення відомостей до Реєстру платників єдиного податку у випадку наявності підстав для відмови в реєстрації особи платником єдиного податку, а визначає виключно порядок таких дій у випадку, коли підстави для відмови відсутні.

Відтак, посилання позивача на анулювання відповідачем реєстрації його як платника єдиного податку не підтверджуються наявними в матеріалах справи доказами. З огляду на що, позовні вимоги в частині анулювання задоволенню не підлягають.

В той же час, суд звертає увагу, що згідно п. 299.5 ст. 299 ПК України у разі відмови у реєстрації платника єдиного податку контролюючий орган зобов`язаний надати протягом двох робочих днів з дня подання суб`єктом господарювання відповідної заяви письмову вмотивовану відмову, яка може бути оскаржена суб`єктом господарювання у встановленому порядку.

В той же час, відповідачем ані разом з відзивом, ані на виконання вимог ухвали про витребування доказів не надано до суду підтвердження прийняття та направлення позивачу рішення про відмову в реєстрації особи платником єдиного податку.

Доказів направлення позивачу листа від 27.04.2018 № 752/ФОП/20-38-13-11, в якому зазначено, що Східна ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області не має можливості задовольнити заяву позивача про застосування спрощеної системи оподаткування з 01.05.2018, до матеріалів справи також не додано.

Крім того, суд завертає увагу, що вказаний лист підписаний В.о. начальника інспекції Східної ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області О.О. Андрєєвською, за підписом якої в подальшому 07.06.2018 року, тобто після складення вказаного листа, позивачу було зареєстровано книгу обліку доходів платника єдиного податку.

Суд також враховує, що звітність, яка подавалась позивачем як платником єдиного податку 04.02.2020 та 03.02.2021 відповідно за 2019 та 2020 роки, приймалась відповідачем без зауважень.

З огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що позивач обґрунтовано вважав свою заяву про реєстрацію його платником єдиного податку задоволеною, тому дії відповідача щодо обліку його на загальній системі оподаткування з 01.05.2018 є протиправними.

Відтак, в ході розгляду справи встановлено порушення відповідачем прав позивача внаслідок недодержання вимог Податкового кодексу України при розгляді заяви суб`єкта господарювання щодо переходу на спрощену систему оподаткування, а саме: неповідомлення про прийняте рішення про відмову в реєстрації платником єдиного податку.

В той же час, зважаючи на відсутність даних та доказів щодо прийняття рішення про реєстрацію та подальше анулювання такої реєстрації позивача як платника єдиного податку, суд вважає, що обраний позивачем спосіб захисту є неналежним, тому в задоволенні заявлених вимог слід відмовити.

При цьому, враховуючи, що порушення прав позивача встановлені та підтверджені в ході розгляду справи, суд задля їх відновлення вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та визнати протиправною бездіяльність ГУ ДПС у Харківській області (яка є правонаступником Східної ОДПІ ДФС у Харківській області) щодо ненаправлення ФОП ОСОБА_1 рішення про відмову в реєстрації позивача як платника єдиного податку з 01.05.2018, а також визнати протиправними дії ГУ ДПС у Харківській області щодо обліку ФОП ОСОБА_1 з 01.05.2018 на загальній системі оподаткування.

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 241-247, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність ГУ ДПС у Харківській області щодо не направлення ФОП ОСОБА_1 рішення про відмову в реєстрації позивача як платника єдиного податку з 01.05.2018 за результатом розгляду його заяви від 27.04.2018.

Визнати протиправними дії ГУ ДПС у Харківській області щодо обліку ФОП ОСОБА_1 з 01.05.2018 на загальній системі оподаткування.

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення шляхом подачі апеляційної скарги до Другого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складено 09.09.2021.

Суддя Білова О.В.