
243/4897/21
3/243/1941/2021
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 вересня 2021 року м. Слов`янськ
Слов`янський міськрайонний суд у складі:
головуючого судді Сидоренко І.О.,
за участю:
секретаря судового засідання Зубкова В.В.,
прокурора Цяпи Ю.О.,
особи, що притягується до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали справи, яка надійшла від Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , який народився у м. Слов`янську Донецької області, працюючого ТОВ «Арагорн», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , займаючи посаду водія 3 класу Слов`янського міського відділу 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) Головного управління СБ України в Донецькій та Луганській областях, будучи згідно пп. «е» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюються вимоги даного Закону, 28.04.2020 несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави за період не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 ст. 172-6 КУпАП.
Так, проведеною перевіркою встановлено, що відповідно до наказу т.в.о. начальника Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях № 31-ОС/дск від 30.01.2020 ОСОБА_1 звільнено з військової служби та виключено зі списків особового складу з 31 січня 2020 року.
Згідно п. п. «е» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», суб`єкти на яких поширюється дія цього Закону є посадові та службові особи органів прокуратури, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, дипломатичної служби, державної лісової охорони, державної охорони природно-заповідного фонду, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, і центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику.
Тобто, ОСОБА_1 , займаючи посаду водія 3 класу Слов`янського міського відділу 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) Головного управління СБ України в Донецькій та Луганській областях є посадовою особою Служби безпеки України та на нього поширюється дія цього Закону.
Відповідно до абзацу 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Отже, ОСОБА_1 зобов`язаний подати декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану із виконанням функцій держави «перед звільненням» за період не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до Роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції 13.02.2020 № 1 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» декларація суб`єкта декларування, який припиняє відповідну діяльність (декларація перед звільненням) - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а» та «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Декларація «перед звільненням» охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування.
Однак, відповідно до ст. 52-1 Закону України «Про запобігання корупції» стосовно осіб, зазначених у підпунктах "в", "г", "д", "е", "з", "и" пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, які за посадами, що вони займають, належать до кадрового складу розвідувальних органів України та/або займають посади, перебування на яких пов`язане з державною таємницею у зв`язку з безпосереднім здійсненням такими особами оперативно-розшукової, контррозвідувальної, розвідувальної діяльності, а також осіб, які претендують на зайняття таких посад, та осіб, які припинили діяльність, заходи, передбачені розділом VII цього Закону, організовуються і здійснюються у спосіб, що унеможливлює розкриття належності таких осіб до відповідних державних органів чи військових формувань, у порядку, що визначається Національним агентством.
Згідно п. 2 Розділу II Порядку здійснення заходів фінансового контролю в Службі безпеки України стосовно окремих категорій осіб, затвердженого Рішенням НАЗК від 19.07.2019 за № 2167-дск, суб`єкти декларування, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування в СБУ, подають декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, до такого припинення діяльності, але не пізніше дня припинення. Декларація подається не пізніше дня виключення зі списків особового складу (для військовослужбовців) чи дня звільнення (для державних службовців та працівників) або дня переміщення чи переведення на іншу посаду, перебування на якій не передбачає виконання функцій держави.
Тобто, ОСОБА_1 зобов`язаний був до 31 січня 2020 року подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подав декларацію «перед звільненням» 28.04.2020 о 12 год. 07 хв.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у скоєння даного адміністративного правопорушення визнав частково, пояснив, що він дійсно не подав своєчасно декларацію через власну неуважність, проте, жодного наміру приховувати свої доходи у нього не було.
Прокурор обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, просив призначити ОСОБА_1 покарання у вигляді штрафу.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить висновку про доведеність провини ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 був звільнений з 31 січня 2020 року з посади водія Слов`янського міського відділу управління (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) Головного управління СБ України у Донецькій та Луганській областях, тобто був посадовою особою Служби безпеки України та на нього поширювалися вимоги Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно із роздруківкою з сайту Єдиного державного реєстру декларацій ОСОБА_1 28.04.2020 року о 12.07 год. подав декларацію «перед звільненням».
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При цьому, вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо порушення вимог фінансового контролю, яке полягало у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, слід враховувати в першу чергу об`єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема його об`єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративні правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлюють наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність цієї особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення 289 від 06.05.2021 року та додані матеріали, приходжу до висновку про те, що ОСОБА_1 своїми діями скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки несвоєчасно подав декларацію, а саме 28.04.2020 року.
При обранні міри адміністративного стягнення судом враховуються обставини справи, ступінь суспільної небезпеки вчиненого та тяжкість наслідків від скоєного адміністративного правопорушення, виходячи з яких, суд вважає, що до ОСОБА_1 достатньо застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу на мінімальному рівні, передбаченому санкцією інкримінованої йому статті КУпАП.
Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків.
На підставі викладеного, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, керуючись ст. ст. 279, 280, 283, 284 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винуватим у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. в дохід держави, на рахунок отримувача: UA488999980313020106000005658, отримувач коштів: Донецьке ГУК/Слов`янська МТГ/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37967785, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100, призначення платежу: «Адміністративні штрафи та інші санкції».
Постанова може бути оскаржена в судову палату по кримінальним справам Донецького апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Слов`янський міськрайонний суд протягом десяти днів, з дня її проголошення.
Строк пред`явлення виконавчого документа до виконання три місяці.
Суддя Слов`янського
міськрайонного суду
Донецької області І.О. Сидоренко