
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
07 вересня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/4730/21 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О., перевіривши матеріали адміністративного позову адвоката Церковної Антоніни Олексіївни в інтересах ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 ) до Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області (місце знаходження: 91480, Луганська область, Новоайдарський район, місто Щастя (пн), площа Міра, будинок 9) про визнання протиправними дії, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду 03 вересня 2021 року надійшов адміністративний позов адвоката Церковної Антоніни Олексіївни в інтересах ОСОБА_1 (далі-позивач) до Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області (далі-відповідач), в якому позивач просить:
1) визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу, у нарахуванні та виплаті середньомісячної заробітної плати на період працевлаштування, але не більше шести місяців;
2) зобов`язати відповідача шляхом видання відповідного розпорядження нарахувати та виплатити позивачу середньомісячну заробітну плату сільського голови на період працевлаштування, але не більше шести місяців, в сумі 119070,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що згідно рішення Першої сесії Шостого скликання Передільської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області від 12.11.2010 № 1/1 позивач була обрана на посаду голови Передільської сільської ради Станично-Луганський району Луганської області.
Дану посаду Позивач займала по 02 березня 2021 року, коли її повноваження були припинені згідно розпорядження № 01 Передільського сільського голови.
Після звільнення з посади і по теперішній час Позивач не була працевлаштована, що підтверджується записами трудової книжки НОМЕР_1 .
Позивач зазначає, що у період з 12.11.2010 по 02.03.2021 вона працювала головою Передільської сільської ради Станично-Луганський району Луганської області, а тому на неї поширюється дія норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», якими встановлено права, обов`язки та гарантії діяльності сільських, селищних, міських голів, у тому числі встановлені ч. 2 ст. 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» щодо виплати середньої заробітної плати на період працевлаштування у випадку неможливості надання попередньої роботи.
Позивач 26 квітня 2021 року звернулася до відповідача з проханням виплатити їй середню заробітну плату за шість місяців з моменту закінчення повноважень сільського голови, як це передбачено частиною другою статті 33 Закону України «Про статус місцевих депутатів місцевих рад».
Не отримавши відповіді на звернення, позивач 21.05.2021 вимушена була звернутися до Новоайдарського районного Центрі зайнятості населення Щастинського району Луганської області з метою реєстрації та отриманні статусу безробітної, де їй запропонували надати підтвердження про неможливість скористатися передбаченою цією статтею гарантією.
Позивач 21 травня 2021 року, повторно звернулася до відповідача з проханням видати їй довідку «...щодо виплати/невиплати грошової компенсації за статті 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та причини відмови в її виплаті».
За змістом листа Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області від 24.05.2021 вих. № 885/01 вбачається, що дана відповідь фактично є результатом розгляду першого звернення позивача від 26 квітня 2021 року про виплату їй середньої заробітної плати за шість місяців з моменту закінчення повноважень сільського голови. Так, з інформації, яка зазначена Відповідачем, вбачається, що «...виплата грошової компенсації відповідно до ст. 33 Закону України «Про статус місцевих депутатів місцевих рад» Позивачу не нараховувалася у зв ’язку з тим, що її повноваження як депутата місцевої ради були припинені не після закінчення депутатського терміну відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а відповідно Закону України «Про військові-цивільні адміністрації», з урахуванням Указу Президента України від 19 лютого 2021 року № 62/2021 «Про утворення та реорганізацію військово-цивільних адміністрацій у Луганській області», Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 №807-IX «Про утворення та ліквідацію районів», Розпорядження Кабінету України від 12.06.2020 №717-Р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Луганської області», рішення Щастинської районної ради Луганської області восьмого скликання від 21.12.2020 №2/3 «Про початок реорганізації Новоайдарської районної ради Луганської області та Станично-Луганської районної ради Луганської області шляхом приєднання до Щастинської районної ради Луганської області».
На підставі зазначеного, відповідач зробив висновок про відсутність підстав щодо виплати вихідної допомоги.
З урахуванням зазначено, позивач просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідно до частини другої статті 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено, тому вважаю за необхідне відкрити провадження у цій справі.
Оглядом позовної заяви встановлено, що позивачем заявлено клопотання про розгляд справи в спрощеному провадженні.
Щодо клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні).
Частинами першою, другою та третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до пункту 1 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України «Про запобігання корупції» займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частиною п`ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Керуючись положеннями статті 9, 77, 80 КАС України, суд вважає за необхідне з власної ініціативи витребувати від відповідача докази, яких, на думку суду, не вистачає для з`ясування всіх обставин у справі.
Керуючись статтями 12, 122, 162-163, 168, 171, 173, 179, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Запропонувати відповідачу надати до суду протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше ніж до першого судового засідання:
- відзив на позовну заяву разом зі всіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та доказами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Встановити строк для подання до суду відповіді на відзив та заперечення – протягом 5 днів з дня одержання відзиву (відповіді на відзив), але не пізніше ніж до першого судового засідання.
Зобов`язати відповідача у строк до 21 вересня 2021 року надати суду:
- довідку про заробітну плату позивача за останні два повних місяці, що передували звільненню, з детальним визначенням усіх складових.
Роз`яснити сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п`ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Попередити сторони, що відповідно до частини дев`ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі «Електронний суд» для тримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:
- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;
- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію адміністративного позову разом з доданими до нього документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду. з
СуддяК.О. Пляшкова