Рішення № 99412623, 06.09.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.09.2021
Номер справи
200/7685/21
Номер документу
99412623
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 вересня 2021 р. Справа№200/7685/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Мозгової Н.А.

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України в Донецькій області, Дружківського міського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

22.06.2021 року позивач, ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ), звернувся до суду з позовом до Головного управління Державної міграційної служби України в Донецькій області (код ЄДРПОУ: 37841728, місцезнаходження: Донецька область, м. Маріуполь, вул.Митрополитська, 20), Дружківського міського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Донецькій області (код ЄДРПОУ:37841728, місцезнаходження: Донецька область, м. Дружківка, вул.Машинобудівників, 54) про визнання протиправним та скасування рішення щодо відмови в розгляді та прийнятті декларації про відмову від громадянства Російської Федерації, зобов`язання прийняти декларацію про відмову від громадянства Російської Федерації та видати паспорт громадянина України.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 05.04.2021 року він звернувся до Дружківського міського відділу, як територіального підрозділу Головного управління ДМС у Донецькій області з заявою, у якій просив прийняти додану декларацію про відмову від іноземного громадянства та повідомити про дату та час передачі оригіналу тимчасового посвідчення громадянина України для отримання паспорта громадянина України. 27.05.2021 року він отримав рішення - відповідь від 20.04.2021 року, у якому відмовлено у прийнятті декларації про відмову від іноземного громадянства. Мотивами такого рішення зазначено, що розмір вартості виходу з громадянства Російської Федерації на момент набуття ним громадянства України становив 1823,18 грн. (виходячи з офіційного курсу Національного банку України 1 дол. США = 23,3741 грн.), що нижче половини розміру мінімальної заробітної плати. Однак, вважає, що на момент прийняття його до громадянства України, а саме 20.12.2019 року вартість оформлення виходу з громадянства складала: 26 - курс долара США по відношенню до гривні, який використовувався для перерахунку консульством для перерахунку консульством на той період; 78 - розмір збору за вчинення консульських дій в доларах США за оформлення заяви про вихід з громадянства; 65 - розмір консульського збору в доларах США при оформленні заяви про вихід з громадянства; 13 - розмір збору за відшкодування фактичних витрат в доларах США при оформленні заяви про вихід з громадянства. Вважає, що сукупна вартість однієї консульської дії, яка складає частину процедури оформлення виходу з громадянства на момент набуття громадянства складе 4056,00 грн. Сукупна вартість однієї консульської дії, яка складає частину процедури оформлення виходу з громадянства на момент звернення до ДМС складе 4524,00 грн. Також, для завершення процедури припинення іноземного громадянства необхідним є також отримання довідки про відсутність громадянства Російської Федерації, яку необхідно надати органу, котрий видав тимчасове посвідчення громадянина України. Вартість даної довідки складає 78 доларів США. Отже, повна вартість оформлення процедури виходу з іноземного громадянства з оформленням необхідних документів складе: на момент набуття громадянства - 6084, 00 грн., на момент звернення до ДМС - 6786,00 грн. Згідно ст.8 Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2019 року становив 4173,00 грн. Вважає, що на момент отримання ним громадянства України, так і на момент звернення до територіального підрозділу ДМС України розмір вартості процедури оформлення виходу з іноземного громадянства перевищував половину розміру мінімальної заробітної плати. Вказав, що відповідачем 2 протиправно було прийнято рішення щодо неприйняття декларації про відмову від іноземного громадянства та невірно проведено розрахунок вартості оформлення процедури виходу з громадянства Російської Федерації. Вказане і стало підставою для звернення позивача з даним адміністративним позовом.

Ухвалою суду від 01.07.2021 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням сторін.

У період з 30.07.2021 року по 03.09.2021 року включно суддя Мозговая Н.А. перебувала у щорічній відпустці.

Ухвалою суду від 06.09.2021 року відмовлено у задоволенні клопотання представника відповідача 1 про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Представник відповідача 1 через відділ діловодства та документообігу суду надав відзив на адміністративний позов, у якому вказав, що адміністративний позов не підлягає задоволенню. Свою позицію обґрунтував тим, що місцем звернення позивача з питанням щодо подання декларації про відмову від іноземного громадянства є орган, що видав йому тимчасове посвідчення громадянина України - Управління ДМС України в Херсонській області, а не Дружківський МВ ГУДМС у Донецькій області. «Вартість оформлення припинення іноземного громадянства (підданства) перевищує половину розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом в Україні на момент, коли особа набула громадянство України», як незалежна умова не подачі позивачем документу, який би підтверджував його вихід із громадянства Російської Федерації - не відповідає дійсності.

Представник відповідача 2 відзив на адміністративний позов не надав.

Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, судом встановлено наступне.

14.03.2019 року позивач подав Президентові України заяву про прийняття до громадянства України відповідно до ст.9 Закону України «Про громадянство України» (а.с.13-14).

Разом із заявою про прийняття до громадянства України ОСОБА_1 подав зобов`язання припинити іноземне громадянство протягом двох років з моменту набуття громадянства України та припинити громадянство (підданство) Російської Федерації (а.с.17).

22.03.2019 року Президент Федерації хокею України звернувся з листом до Міністра молоді та спорту України з проханням звернутися до Президента України з поданнями про прийняття позитивного рішення за клопотанням про прийняття громадянства України хокеїста ОСОБА_1 з урахуванням пільг, які передбачені ч.3 ст.9 Закону України «Про громадянство України», оскільки прийняття його до громадянства України становить державний інтерес для України (а.с.18).

Міністр молоді та спорту України звернувся із поданням до Президента України, у якому просив прийняти позитивне рішення за клопотанням про прийняття до громадянства України громадянина Російської Федерації ОСОБА_1 з урахуванням пільг, які передбачені ч.3 ст.9 Закону України «Про громадянство України», оскільки прийняття його до громадянства України становить державний інтерес для України (а.с.19).

22.12.2019 року Департамент з питань громадянства, паспортизації та реєстрації ДМС України повідомило УДМС в Херсонській області, що Указом Президента України від 20.12.2019 року №931/2019 до громадянства України прийнято ОСОБА_1 , 1993 року народження, як особу, прийняття якого до громадянства України становить державний інтерес для України (а.с.20).

09.01.2020 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , видано тимчасове посвідчення громадянина України № НОМЕР_2 . Тимчасове посвідчення громадянина України відповідно до Закону України «Про громадянство України» посвідчує особу та підтверджує її належність до громадянства України (а.с.11).

09.01.2020 року Управлінням ДМС України в Херсонській області видано ОСОБА_1 довідку №17/47/19 про реєстрацію особи громадянином України. У довідці зазначено про те, що відповідно до законодавства України позивач є громадянином України з 20.12.2019 року. Довідка видана до паспорта громадянина Російської Федерації № НОМЕР_3 від 11.04.2013 року і є підставою для оформлення документа, що підтверджує громадянство України тимчасового посвідчення громадянина України (а.с.21).

23.01.2020 року позивачу надана відповідь від Генерального консульства Російської Федерації в Одесі. У відповіді зазначено про те, що в період з 27.11.2019 року по 10.01.2020 року діяв тариф, який затверджено наказом Посольства Російської Федерації в Україні від 27.11.2019 року №254. Збір за оформлення заяви про вихід з громадянства Російської Федерації у спрощеному порядку складає 78 доларів США: в період з 27.11.2019 року по 10.01.2020 року складає 2028,00 грн., за курсом 1 долар США - 26 грн. (а.с.22).

27.08.2020 року позивачу надана відповідь від Генерального консульства Російської Федерації в Одесі. У відповіді зазначено про те, що на час надання відповіді сплата консульських зборів та зборів в рахунок відшкодування фактичних витрат здійснюється на території України у відповідності з Тарифом зборів за відшкодування консульських дій, який затверджено наказом Посольства Російської Федерації на Україні від 03.08.2020 року №91. Консульський збір за оформлення заяви про вихід з громадянства Російської Федерації складає 2184, 00 грн. (78 доларів США за курсом 28,00 грн. за 1 долар США) (а.с.23).

28.08.2020 року Управління ДМС України в Херсонській області надало відповідь позивачу про те, що за наявними обліками УДМС України в Херсонській області він був прийнятий до громадянства України Указом Президента України №931/2019 від 20.12.2019 року. Станом на 20.12.2019 року розмір мінімальної заробітної плати в Україні становив 4173,00 грн. Вартість оформлення виходу з громадянства Російської Федерації (1820 грн.) не перевищує половини розміру мінімальної заробітної плати в Україні станом на момент набуття громадянства України (2086,50 грн.). Вказано, що оформлення паспорта громадянина України на ім`я позивача без пред`явлення документа з консульської установи Російської Федерації про вихід з громадянства Російської Федерації не є можливим (а.с.24).

31.08.2020 року позивач звернувся до начальника управління ДМС України в Херсонській області із заявою, у якій повторно просив дозволу на оформлення паспорта громадянина України без наявності довідки про вихід з іноземного громадянства, обмежившись поданням декларації про відмову від громадянства Російської Федерації (а.с.25).

05.04.2021 року позивач звернувся до начальника Дружківського міського відділу ГУ ДМС України в Донецькій області із заявою, у якій просив прийняти декларацію про відмову від іноземного громадянства, повідомити про дату та час передачі оригіналу тимчасового посвідчення громадянина України та отримання паспорта громадянина України, повідомити про прийняте рішення у встановленому законом порядку (а.с.26).

Листом від 20.04.2021 року №П-58/6/1432-21/1402.46/21-21 позивача повідомлено про те, що в наданій декларації про відмову від іноземного громадянства необхідно вказувати суми мінімальної заробітної плати та вартість оформлення виходу з громадянства Російської Федерації, які діяли 20.12.2019 року. Станом на 20.12.2019 року офіційний курс долара США, встановлений НБУ становить 23,3741 грн. Здійснивши розрахунок вартості виходу з громадянства Російської Федерації на момент набуття громадянства України, встановлено, що сума виходу з громадянства РФ не перевищує половини розміру мінімальної заробітної плати, установленого законом України на момент набуття позивачем громадянства України, оскільки 78 доларів США становить 1823,18 грн., а розмір половини мінімальної заробітної плати в Україні 2086,50 грн. Зазначено, що для вирішення питання щодо документування паспортом громадянина України рекомендовано оформити вихід з громадянства РФ та надати про це відповідну довідку (а.с.33).

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Правовий зміст громадянства України, підстави і порядок його набуття та припинення, повноваження органів державної влади, що беруть участь у вирішенні питань громадянства України, порядок оскарження рішень з питань громадянства, дій чи бездіяльності органів державної влади, їх посадових і службових осіб визначає Закон України «Про громадянство України» (далі - Закон №2235-ІІІ у редакції на момент звернення позивача із заявою від 05.04.2021 року).

Відповідно до п.9 ч.2 ст.9 Закону №2235-ІІІ іноземець або особа без громадянства можуть бути за їх клопотаннями прийняті до громадянства України.

Умовами прийняття до громадянства України є:

1) визнання і дотримання Конституції України та законів України;

2) подання декларації про відсутність іноземного громадянства (для осіб без громадянства) або зобов`язання припинити іноземне громадянство (для іноземців).

Іноземці, які подали зобов`язання припинити іноземне громадянство, повинні подати документ про це, виданий уповноваженим органом відповідної держави, до уповноваженого органу України протягом двох років з моменту прийняття їх до громадянства України. Якщо іноземці, маючи всі передбачені законодавством цієї держави підстави для отримання такого документа, з незалежних від них причин не можуть отримати його, вони подають декларацію про відмову від іноземного громадянства.

Відповідно до п.12 та 13 ч.1 ст.1 Закону № 2235-ІІІ зобов`язання припинити іноземне громадянство - письмово оформлена заява іноземця про те, що в разі набуття громадянства України він припинить громадянство (підданство) іншої держави або громадянства (підданства) інших держав і протягом двох років з моменту набуття ним громадянства України подасть документ про припинення громадянства (підданства) іншої держави або громадянств (підданств) інших держав до органу, що видав йому тимчасове посвідчення громадянина України; незалежна від особи причина неотримання документа про припинення іноземного громадянства - невидача особі, в якої уповноважені органи держави її громадянства (підданства) прийняли клопотання про припинення іноземного громадянства (підданства), документа про припинення громадянства (підданства) у встановлений законодавством іноземної держави термін (за винятком випадків, коли особі було відмовлено у припиненні громадянства (підданства) чи протягом двох років від дня подання клопотання, якщо термін не встановлено, або відсутність у законодавстві іноземної держави процедури припинення її громадянства за ініціативою особи чи якщо така процедура не здійснюється або вартість оформлення припинення іноземного громадянства (підданства) перевищує половину розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом в Україні на момент, коли особа набула громадянство України.

Відповідно до п. 16 ч.1 ст.1 Закону № 2235-ІІІ декларація про відмову від іноземного громадянства - документ, у якому іноземець, який узяв зобов`язання припинити іноземне громадянство і в якого існують незалежні від нього причини неотримання документа про припинення іноземного громадянства (підданства) або іноземних громадянств (підданств), засвідчує свою відмову від громадянства (підданства) іншої держави або громадянств (підданств) інших держав.

Аналіз вказаних правових норм дає можливість зробити висновок, що особа, яка набула громадянство України, зобов`язана протягом двох років подати до органу, що видав тимчасове посвідчення громадянина України, документ про припинення громадянства (підданства) іншої держави або громадянств (підданств) інших держав або, у випадку неможливості надання такого документу з незалежних від них причин, декларацію про відмову від іноземного громадянства. При цьому, до незалежних причин законодавцем віднесено, зокрема, якщо вартість оформлення припинення іноземного громадянства (підданства) перевищує половину розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом в Україні на момент, коли особа набула громадянство України.

Судом встановлено, що 14.03.2019 року позивачем підписано зобов`язання про припинення іноземного громадянства - Російської Федерації протягом двох років з моменту набуття громадянства України. Відповідно до змісту вказаного документа позивач зобов`язався подати до органу, що видав йому тимчасове посвідчення громадянина України, документ про припинення громадянства Російської Федерації, виданий уповноваженим на те органом цієї держави. У разі неотримання ним з незалежних причин документа про припинення громадянства Російської Федерації, зобов`язався подати декларацію про відмову від громадянства Російської Федерації і повернути національний паспорт громадянина Російської Федерації до уповноваженого органу цієї держави (а.с.17).

Управлінням ДМС України у Херсонській області прийнято рішення про оформлення набуття ОСОБА_1 громадянства України на підставі ст.9 Закону України «Про громадянство України» з 20.12.2019 року та позивачу видана довідка №17/47/19 про реєстрацію особи громадянином України від 09.01.2020 року (а.с.21).

09.01.2020 року позивач отримав тимчасове посвідчення громадянина України № НОМЕР_2 , видане органом №6501 (Управління ДМС у Херсонській області) (а.с.11).

Таким чином, датою прийняття позивача до громадянства України є 20.12.2019 року та з цієї дати позивач повинен був протягом двох років виконати підписане зобов`язання щодо припинення громадянства Російської Федерації.

Позивач, звертаючись до суду з даним адміністративним позовом, обґрунтовує не подання ним документа про припинення громадянства Російської Федерації, неможливістю з незалежних від нього причин отримання такого документа від уповноваженого на те органу Російської Федерації, оскільки згідно абзацу 13 статті 1 Закону України «Про громадянство України» незалежна від особи причина неотримання документа про припинення іноземного громадянства, зокрема, є - вартість оформлення припинення іноземного громадянства (підданства) перевищує половину розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом в Україні на момент, коли особа набула громадянство України.

На підтвердження зазначеного, позивачем надано: відповідь від Генерального консульства Російської Федерації в Одесі від 23.01.2020 року, у якій зазначено про те, що в період з 27.11.2019 року по 10.01.2020 року діяв тариф, який затверджено наказом Посольства Російської Федерації в Україні від 27.11.2019 року №254. Збір за оформлення заяви про вихід з громадянства Російської Федерації у спрощеному порядку складає 78 доларів США: в період з 27.11.2019 року по 10.01.2020 року складає 2028,00 грн., за курсом 1 долар США - 26 грн. (а.с.22); відповідь Генерального консульства Російської Федерації в Одесі від 27.08.2020 року, у якій зазначено про те, що на час надання відповіді сплата консульських зборів та зборів в рахунок відшкодування фактичних витрат здійснюється на території України у відповідності з Тарифом зборів за відшкодування консульських дій, який затверджено наказом Посольства Російської Федерації на Україні від 03.08.2020 року №91. Консульський збір за оформлення заяви про вихід з громадянства Російської Федерації складає 2184, 00 грн. (78 доларів США за курсом 28,00 грн. за 1 долар США) (а.с.23).

Листом від 20.04.2021 року №П-58/6/1432-21/1402.46/21-21 позивача повідомлено про те, що в наданій декларації про відмову від іноземного громадянства необхідно вказувати суми мінімальної заробітної плати та вартість оформлення виходу з громадянства Російської Федерації, які діяли 20.12.2019 року. Станом на 20.12.2019 року офіційний курс долара США, встановлений НБУ становить 23,3741 грн. Здійснивши розрахунок вартості виходу з громадянства Російської Федерації на момент набуття громадянства України, встановлено, що сума виходу з громадянства РФ не перевищує половини розміру мінімальної заробітної плати, установленого законом України на момент набуття позивачем громадянства України, оскільки 78 доларів США становить 1823,18 грн., а розмір половини мінімальної заробітної плати в Україні 2086,50 грн. Зазначено, що для вирішення питання щодо документування паспортом громадянина України рекомендовано оформити вихід з громадянства РФ та надати про це відповідну довідку (а.с.33).

Водночас, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до абзацу 13 статті 1 Закону № 2235-ІІІ незалежна від особи причина неотримання документа про припинення іноземного громадянства - невидача особі, в якої уповноважені органи держави її громадянства (підданства) прийняли клопотання про припинення іноземного громадянства (підданства), документа про припинення громадянства (підданства) у встановлений законодавством іноземної держави термін (за винятком випадків, коли особі було відмовлено у припиненні громадянства (підданства) чи протягом двох років від дня подання клопотання, якщо термін не встановлено, або відсутність у законодавстві іноземної держави процедури припинення її громадянства за ініціативою особи чи якщо така процедура не здійснюється або вартість оформлення припинення іноземного громадянства (підданства) перевищує половину розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом в Україні на момент, коли особа набула громадянство України.

Аналізуючи вказані положення, суд доходить висновку, що при оформленні припинення іноземного громадянства (підданства) необхідно застосовувати суму мінімальної заробітної плати, яка встановлена законом в Україні на момент, коли особа набула громадянство України. Тобто, у даному випадку станом на 20.12.2019 року - дата набуття позивачем громадянства України відповідно до ст.9 Закону України «Про громадянство України».

Відповідно до ст.8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» № 2629-VIII установлено у 2019 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі, з 1 січня - 4173,00 грн.

Відповідно, половина розміру мінімальної заробітної плати складає 2086,50 грн.

Станом на 20.12.2019 року офіційний курс долара США, встановлений НБУ становив 23,3740 грн.

Відповідно до наданих позивачу листів Генеральним консульством Російської Федерації в Одесі від 23.01.2020 року та від 27.08.2020 року збір за оформлення заяви про вихід з громадянства Російської Федерації у спрощеному порядку складає 78 доларів США, а не як помилково зазначає позивач в адміністративному позові 156 доларів США.

Тобто, розмір консульських дій, який включає в себе консульський збір та збір на відшкодування фактичних витрат становить 1823,17 грн. (78 доларів США (консульський збір за оформлення заяви про вихід з громадянства Російської Федерації) х 23,3740 грн. (офіційний курс долара США станом на 20.12.2019 року - дата набуття позивачем громадянства України).

Суд звертає увагу на те, що 78 доларів США за подання заяви про вихід з громадянства РФ включає в себе 65 доларів США (консульський збір) та 13 доларів США (збір за відшкодування фактичних витрат), що спростовує розрахунок щодо вартості оформлення виходу з громадянства, який наведено ОСОБА_1 у позовній заяві.

Таким чином, суд вважає необґрунтованими розрахунки позивача щодо вартості оформлення процедури виходу з іноземного громадянства, оскільки вони не ґрунтуються на вимогах законодавства.

За вказаних обставин, суд доходить висновку, що вартість оформлення припинення громадянства Російської Федерації не перевищує половину розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом в Україні на момент, коли особа набула громадянство України - 20.12.2019 року, який відповідно до ст.8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 року», починаючи з 1 січня становить 4173,00 грн., а половина цієї суми складає 2086,50 грн.

Таким чином, у позивача відсутні незалежні від особи причини неотримання документа про припинення іноземного громадянства, що не породжує виникнення у позивача права на подання декларації про відмову від громадянства Російської Федерації.

З огляду на викладене вище, суд доходить висновку, що Дружківським міським відділом, як територіальним підрозділом ГУ ДМС України в Донецькій області не допущено протиправних дій чи бездіяльності по відношенню до позивача.

Лист вих.№П-58/6/1432-21/1402.46/21-21 від 20.04.2021 року не є індивідуальним актом суб`єкта владних повноважень в розумінні п.19 ч.1 ст.4 КАС України, тому суд відмовляє в позовній вимозі позивача щодо визнання протиправним та скасування рішення Дружківського міського відділу, як територіального підрозділу ГУ ДМС України в Донецькій області щодо відмови у розгляді та прийнятті декларації про відмову від громадянства Російської Федерації.

Щодо позовних вимог в частині зобов`язання Головне управління ДМС України в Донецькій області прийняти декларацію про відмову від громадянства Російської Федерації та видати паспорт громадянина України, суд зазначає, що доказів подання позивачем до Головного управління ДМС у Донецькій області декларації про відмову від іноземного громадянства форми 45, зразок якої затверджено Наказом МВС України від 16.08.2012 року №715 матеріали справи не містять. Відтак відсутні підстави для зобов`язання відповідача 1 вчинити певні дії.

Крім того, суд погоджується з доводами представника відповідача 1, що звернення ОСОБА_1 саме до Дружківського міського відділу ГУ ДМС в Донецькій області з декларацією про відмову від іноземного громадянства не ґрунтується на вимогах чинного законодавства, оскільки відповідно до положень статті 1 Закону № 2235-ІІІ зобов`язання припинити іноземне громадянство - письмово оформлена заява іноземця про те, що в разі набуття громадянства України він припинить громадянство (підданство) іншої держави або громадянства (підданства) інших держав і протягом двох років з моменту набуття ним громадянства України подасть документ про припинення громадянства (підданства) іншої держави або громадянств (підданств) інших держав до органу, що видав йому тимчасове посвідчення громадянина України.

Аналіз вказаної правової норми дає підстави для висновку, що особа, яка набула громадянство України, зобов`язана протягом двох років звернутись саме до органу, що видав тимчасове посвідчення громадянина України із документом про припинення громадянства (підданства) іншої держави або громадянств (підданств) інших держав.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивачу видано тимчасове посвідчення громадянина України № НОМЕР_2 управлінням ДМС у Херсонській області (а.с.11).

Тобто, на думку суду, позивач повинен подавати саме до управління ДМС у Херсонській області, як до органу, що видав тимчасове посвідчення громадянина України документ про припинення громадянства (підданства) іншої держави або громадянств (підданств) інших держав.

Згідно з частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Згідно з частиною першою статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності та з урахуванням того, що позивачем не доведено правомірність пред`явленого позову, а відповідачем доводи позовної заяви були спростовані, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача не підлягають задоволенню.

У зв`язку з відмовою у задоволенні позову у суду відсутні підстави для розподілу судових витрат.

Керуючись статтями 2, 5-10, 20, 22, 25, 72-77, 90, 132, 139, 143, 241-246, 250, 251, 255, 295, 297, підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Державної міграційної служби України в Донецькій області (код ЄДРПОУ: 37841728, місцезнаходження: Донецька область, м. Маріуполь, вул.Митрополитська, 20), Дружківського міського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Донецькій області (код ЄДРПОУ:37841728, місцезнаходження: Донецька область, м. Дружківка, вул.Машинобудівників, 54) про визнання протиправним та скасування рішення щодо відмови в розгляді та прийнятті декларації про відмову від громадянства Російської Федерації, зобов`язання прийняти декларацію про відмову від громадянства Російської Федерації та видати паспорт громадянина України - відмовити.

Повний текст судового рішення виготовлений та підписаний 06.09.2021 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Донецький окружний адміністративний суд.

Суддя Н.А. Мозговая