
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
27 серпня 2021 року № 520/12881/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Зінченко А.В.
при секретарі- Мурадли А.І.
за участі представників сторін:
позивача - Михайлової Ю.О.
відповідача - Синюшко С.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції в Харківській області (вул. Жон Мироносиць, буд. 5,м. Харків,61002, код ЄДРПОУ 40108599) про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив суд:
-визнати протиправним та скасувати наказ ГУНП в Харківській області від 30.06.2021 р. №526 “Про застосування дисциплінарних до поліцейських Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області”.
-визнати протиправним та скасувати наказ ГУНП в Харківській області від 06.07.2021 р. №309о/с.
-поновити ОСОБА_1 /008070/ на посаді оперуповноваженого сектору розкриття злочинів проти власності відділу кримінальної поліції Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області зі спеціальним званням старшого лейтенанта поліції.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив позов задовольнити.
В судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечував, надав відзив на позов з обґрунтування своєї правової позиції, в задоволенні позову просив відмовити.
Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані матеріали справи, суд встановив наступне.
Наказом ГУ НП в Харківській області від 30.06.2021 р. №526 «Про застосування дисциплінарних до поліцейських Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області» до старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 застосовано стягнення у вигляді звільнено зі служби в поліції.
02.07.2021 р. позивача було ознайомлено з наказом про застосування дисциплінарних стягнень.
Наказом ГУ НП в Харківській області від 06.07.2021 р. №309о/с старшого лейтенанта ОСОБА_1 /008070/, оперуповноваженого сектору розкриття злочинів проти власності відділу кримінальної поліції Харківського районного управління поліції №1 ГУ НП в Харківській області звільнено зі служби в поліції з 09.07.2021 р. згідно п. 6 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про національну поліцію» (у зв`язку з реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляд звільнення зі служби, накладеного відповідно до Дисциплінарного статуту Національної поліції України).
З оскаржуваними наказами позивач не згоден, вважає їх безпідставними та протиправними, а тому звернувся до суду за захистом своїх прав та інтересів.
Надаючи правову оцінку вищенаведеному, суд вказує, що частиною 1 статті 1 Закону України "Про Національну поліцію" встановлено, Національна поліція України (поліція) - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України "Про Національну поліцію" поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.
Згідно з вимогами ст. 19 Закону України "Про Національну поліцію" у разі вчинення протиправних діянь поліцейські несуть кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність відповідно до закону.
Підстави та порядок притягнення поліцейських до дисциплінарної відповідальності, а також застосування до поліцейських заохочень визначаються Дисциплінарним статутом Національної поліції України.
Відповідно до ст. 1 Дисциплінарного статуту Національної поліції України, затвердженого Законом України від 15.03.2018 № 2337-УІІІ, службова дисципліна - це дотримання поліцейським Конституції і законів України, наказів НПУ, нормативно - правових актів МВС України, Присяги поліцейського та наказів керівників.
Службова дисципліна ґрунтується на створенні необхідних організаційних та соціально-економічних умов для чесного, неупередженого і гідного виконання обов`язків поліцейського, повазі до честі і гідності поліцейського, вихованні сумлінного ставлення до виконання обов`язків поліцейського шляхом зваженого застосування методів переконання, заохочення та примусу
Службова дисципліна, крім основних обов`язків поліцейського, визначених статтею 18 Закону України "Про Національну поліцію", зобов`язує поліцейського: 1) бути вірним Присязі поліцейського, мужньо і вправно служити народу України; 2) знати закони, інші нормативно-правові акти, що визначають повноваження поліції, а також свої посадові (функціональні) обов`язки; 3) поважати права, честь і гідність людини, надавати допомогу та запобігати вчиненню правопорушень; 4) безумовно виконувати накази керівників, віддані (видані) в межах наданих їм повноважень та відповідно до закону; 5) вживати заходів до негайного усунення причин та умов, що ускладнюють виконання обов`язків поліцейського, та негайно інформувати про це безпосереднього керівника; б) утримуватися від дій, що перешкоджають іншим поліцейським виконувати їхні обов`язки, а також які підривають авторитет Національної поліції України; 7) утримуватися від висловлювань та дій, що порушують права людини або принижують честь і гідність людини; 8) знати і виконувати заходи безпеки під час несення служби, дотримуватися правил внутрішнього розпорядку; 9) підтримувати рівень своєї підготовки (кваліфікації), необхідний для виконання службових повноважень; 10) берегти службове майно, забезпечувати належний стан зброї та спеціальних засобів; 11) поважати честь і гідність інших поліцейських і працівників поліції, надавати їм допомогу та стримувати їх від вчинення правопорушень; 12) дотримуватися правил носіння однострою та знаків розрізнення; 13) сприяти керівникові в організації дотримання службової дисципліни, інформувати його про виявлені порушення, у тому числі вчинені іншими працівниками поліції; 14) під час несення служби поліцейському заборонено перебувати у стані алкогольного, наркотичного та/або іншого сп`яніння.
Відповідно до статті 12 Дисциплінарного статуту Національної поліції України дисциплінарним проступком визнається протиправна винна дія чи бездіяльність поліцейського, що полягає в порушенні ним службової дисципліни, невиконанні чи неналежному виконанні обов`язків поліцейського або виходить за їх межі, порушенні обмежень та заборон, визначених законодавством для поліцейських, а також у. вчиненні дій, що підривають авторитет поліції.
Статтею 13 вказаного вище Статуту передбачено, що дисциплінарне стягнення є засобом підтримання службової дисципліни, що застосовується за вчинення дисциплінарного проступку з метою виховання поліцейського, кий його вчинив, для безумовного дотримання службової дисципліни, а також з метою запобігання вчиненню нових дисциплінарних проступків.
Відповідно до ч.1 ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейський зобов`язаний неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського.
Матеріалами справи підтверджено, що на підставі наказу ГУ НП в Харківській області від 29.06.2021 р. №1355 призначено проведення службового розслідування за обставинами викладеними в рапорті полковника поліції ОСОБА_2 від 25.06.2021 р. №7969/119-61/02-2021 відносно старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 .
Зазначеним наказом створено дисциплінарну комісію в складі голови комісії - начальника ХРУП №1 ГУНП в Харківській області полковника поліції ОСОБА_2 ; заступника начальника ХРУП №1 ГУНП в Харківській області - начальника відділу кримінальної поліції ГУНП в Харківській області підполковника поліції ОСОБА_3 ; старшого оперуповноваженого відділу кримінальної поліції ХРУП №1 ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_4 .
Згідно з п. п. 2, 7, 9 розділу VI Порядку проведення службових розслідувань у Національній поліції України, затвердженого наказом МВС України від 07.11.2018 №893, Підсумковим документом службового розслідування є висновок службового розслідування, який складається зі вступної, описової та резолютивної частин. Висновок службового розслідування готує і підписує дисциплінарна комісія.
Висновок службового розслідування підписують голова, заступник голови та члени дисциплінарної комісії.
У разі якщо за результатами службового розслідування в діях поліцейського встановлено склад дисциплінарного проступку, дисциплінарна комісія разом з висновком службового розслідування подає уповноваженому керівнику проект наказу про накладення на цього поліцейського дисциплінарного стягнення.
Висновок службового розслідування затверджує керівник, який його призначив, або особа, яка виконує обов`язки керівника.
Враховуючи думку членів дисциплінарної комісії та на підставі поданих матеріалів службового розслідування уповноважений керівник може прийняти рішення про накладення на поліцейського іншого виду дисциплінарного стягнення, що відрізняється від запропонованого дисциплінарною комісією.
Судом встановлено, що 30.06.2021 р. членами дисциплінарної комісії підписано висновок службового розслідування відносно поліцейських ХРУП №1 ГУ НП в Харківській області, відповідно до якого комісія розглянула матеріали службового розслідування, проведеного у письмовому провадженні. Члени комісії з метою встановлення фактів ознайомились з рапортом заступника начальника ХРУП №1 ГУ НП в Харківській області - начальника відділу кримінальної поліції ГУ НП в Харківській області підполковника поліції ОСОБА_3 від 27.06.2021 р. №7958/119-61/02-2021, журналом обліку доручень СВ ХРП №1 ГУ НП в Харківській області (інв.. №1659 від 09.03.2021 р.), рапорт заступника начальника Харківського РУП №1 - начальника СВ ГУНП в Харківській області полковника поліції ОСОБА_5 . Комісія посилається, що станом на 28.06.2021 р. не виконаним залишаються доручення слідчих по кримінальним провадженням від 07.06.2021 р. №1463, 1464 та від 10.06.2021 р. №1526, 1539, виконання зазначених доручень було покладено в тому числі старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 .
Комісія дійшла висновку про встановлення факту порушення службової дисципліни з боку старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 , чим саме він порушив п. 4, 8 своїх функціональних обов`язків, а вказане, на думку комісії, є грубим порушенням вимог п.З розділу VI Інструкції з організації взаємодії органів досудового розслідування з іншими органами та підрозділами НПУ в запобіганні кримінальним правопорушенням, їх виявлені та розслідуванні, затвердженого наказом МВС України від 07.07.2017 р. №575, щодо обов`язкового виконання доручень слідчих. В свою чергу, вищезазначене призвело до порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про національну поліцію», в частині неухильного дотримання законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, а також професійного виконання своїх службових обов`язків. На підставі вищевикладеного комісія дійшла висновку про обрання та застосування дисциплінарного стягнення у вигляді зі служби в поліції.
Наказом ГУ НП в Харківській області від 30.06.2021 р. №526 «Про застосування дисциплінарних до поліцейських Харківського районного управління поліції №1 ГУ НП в Харківській області» до старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 застосовано стягнення у вигляді звільнено зі служби в поліції.
Суд вказує, що п.2 розділу II Порядку проведення службових розслідувань у Національній поліції України, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2018 р. №893, визначено, що службове розслідування призначається, зокрема, за наявності даних про: внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про скоєння поліцейським кримінального правопорушення; повідомлення поліцейському про підозру в учиненні ним кримінального правопорушення, якщо службове розслідування не було проведено на підставі абзацу другого цього пункту або якщо за його результатами не було встановлено дисциплінарного проступку; надходження подання спеціально уповноваженого суб`єкта у сфері протидії корупції або припису Національного агентства з питань запобігання корупції, в якому міститься вимога щодо проведення службового розслідування з метою виявлення причин та умов, за яких стало можливим учинення корупційного або пов`язаного з корупцією правопорушення чи невиконання вимог Закону України «Про запобігання корупції»; ознаки дисциплінарного проступку, що призвів до загибелі або поранення (контузії, травми або каліцтва) поліцейського під час виконання ним службових повноважень; недотримання підстав та порядку застосування або використання вогнепальної зброї, спеціальних засобів або заходів фізичного впливу; недотримання норм кримінального процесуального законодавства України під час проведення досудового розслідування; втрату поліцейським службового посвідчення та спеціального нагрудного знака (жетона), табельної, добровільно зданої чи вилученої зброї або боєприпасів, нагородної зброї, якщо вона зберігалася в територіальному органі поліції чи його територіальному (відокремленому) підрозділі, а також закладі, установі Національної поліції України, що належать до її управління (далі - органі (підрозділ, заклад, установа) поліції), а також втрату спеціальних засобів поліцейським чи відсутність їх в органі (підрозділі, закладі, установі) поліції, матеріалів досудового розслідування, справ оперативного обліку та справ про адміністративні правопорушення, речових доказів, а також тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження; розголошення конфіденційної, таємної, службової або іншої інформації, яка містить таємницю, що охороняється законом; порушення законодавства України у сфері фінансово-господарської діяльності органів поліції, а також установ, які належать до сфери управління Національної поліції України, виявлені під час ревізій або перевірок, внутрішніх аудитів; перебування поліцейського на роботі (службі) у стані алкогольного сп`яніння або стані, викликаному вживанням наркотичних чи інших одурманюючих засобів, або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції; приховування від обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні та адміністративні правопорушення, які були відомі поліцейському, але не отримали реєстраційного номера або не були зафіксовані ним у встановленому законодавством України порядку.
У відповідь на адвокатський запит ГУ НП в Харківській області надано копію матеріалів службової перевірки, матеріалів особової справи та послужного списку старшого лейтенанта поліції Краснощока Б.К. В переліку матеріалів службової перевірки були витяг з Наказу ГУ НП в Харківській області від 06.07.2021 р. №309о/с про звільнення старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 , рапорт заступника начальника ХРУП №1 ГУ НП в Харківській області - начальника відділу кримінальної поліції ГУ НП в Харківській області підполковника поліції Галушки Є.Л. від 25.06.2021 р. №7958/119-61/02-2021, Наказ ГУ НП в Харківській області від 29.06.2021 р. №1355 призначено проведення службового розслідування, Наказ ГУ НП в Харківській області від 30.06.2021 р. №526 «Про застосування дисциплінарних до поліцейських Харківського районного управління поліції №1 ГУ НП в Харківській області».
В судовому засіданні знайшло своє підтвердження, що наказ про призначення проведення службового розслідування датовано 29.06.2021 р., а 30.06.2021 р. завершено вказане службове розслідування затвердженням висновку та наказом про застосування дисциплінарних стягнення до поліцейських Харківського районного управління поліції №1 ГУ НП в Харківській області.
Суд вказує, що згідно розділу IV Порядку проведення службових розслідувань у Національній поліції України, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2018 р. №893, поліцейський, стосовно якого проводиться службове розслідування, під час його проведення має право: надавати пояснення, подавати відповідні документи та матеріали, що стосуються обставин, які досліджуються; подавати клопотання про отримання і залучення до матеріалів розслідування нових документів, отримання додаткових пояснень від осіб, які мають стосунок до справи; ознайомлюватися з матеріалами, зібраними під час проведення службового розслідування, робити їх копії за допомогою технічних засобів з урахуванням обмежень, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України, Законами України «Про захист персональних даних», «Про державну таємницю» та іншими законами; подавати скарги на дії осіб, які "проводять службове розслідування; брати участь у розгляді справи на відкритому засіданні дисциплінарної комісії; користуватися правничою допомогою, послугами представника. Пунктом 3 зазначено, що Поліцейський, стосовно якого проводиться службове розслідування, має право відмовитися від надання пояснень, а також Поліцейський, стосовно якого проводиться службове розслідування, має інші права, визначені статтею 18 Дисциплінарного статуту Національної поліції України.
Відповідно ст. 18 Дисциплінарного статуту Національної поліції України передбачено забезпечення поліцейському право на захист під час проведення службового розслідування, яке полягає в наданні йому можливості надавати письмові пояснення щодо обставин вчинення дисциплінарного проступку та докази правомірності своїх дій.
Крім того, згідно п.14 розділу V Порядку проведення службових розслідувань у Національній поліції України, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2018 р. №893, під час розгляду справи у формі письмового провадження поліцейський, стосовно якого проводиться службове розслідування, надає пояснення в письмовій формі. Проте, позивача позбавлено було і цього права.
Пунктом 16 розділу V Порядку проведення службових розслідувань у Національній поліції України, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2018 р. №893, встановлено, що виклик поліцейського для надання пояснень у разі його відсутності на службі дисциплінарна комісія здійснює в порядку, визначеному частинами шостою-десятою статті 18 Дисциплінарного статуту Національної поліції України.
Як встановлено вже судом, що строк проведення службового розслідування був один день, хоча статтею 16 Дисциплінарного статуту Національної поліції України зазначено, що Службове розслідування проводиться та має бути завершено не пізніше одного місяця з дня його призначення керівником. У разі потреби за вмотивованим письмовим рапортом (доповідною запискою) голови дисциплінарної комісії, утвореної для проведення службового розслідування, його строк може бути продовжений наказом керівника, який призначив службове розслідування, або його прямим керівником, але не більш як на один місяць. При цьому загальний строк проведення службового розслідування не може перевищувати 60 календарних днів. До строку проведення службового розслідування не зараховується документально підтверджений час перебування поліцейського, стосовно якого проводиться службове розслідування, у відрядженні, на лікарняному (у період тимчасової непрацездатності) або у відпустці.
Встановлено, що старший лейтенант поліції ОСОБА_1 перебував у щорічній відпустці з 21.06.2021 р.
Суд вказує, що відповідно п.п. 6-10 ст. 18 Дисциплінарного статуту Національної поліції України вказано, що разі відсутності поліцейського на службі дисциплінарна комісія викликає його для надання пояснень. Виклик для надання пояснень надсилається рекомендованим листом з повідомленням на адресу місця проживання поліцейського, що зазначена в його особовій справі. Виклик про надання пояснень надсилається з таким розрахунком, щоб поліцейський, який викликається, мав не менше двох діб для прибуття на засідання дисциплінарної комісії. Фактом, що підтверджує отримання або неотримання поліцейським виклику про надання пояснень, є отримання органом, що проводить службове розслідування, поштового повідомлення про вручення або про відмову від отримання такого виклику чи повернення поштового відправлення з позначкою про невручення. Поліцейський, який з поважних причин не може прибути для надання пояснень, зобов`язаний не менше ніж за добу до визначеного часу повідомити про це дисциплінарну комісію з наданням підтвердних документів. Якщо поліцейський, викликаний для надання пояснень у визначеному цією статтею порядку, не з`явився та не повідомив про причини свого неприбуття, він вважається таким, що відмовився від надання пояснень.
Статтею 22 Дисциплінарного статуту Національної поліції України передбачений порядок виконання дисциплінарних стягнень, а саме ч. 4 вказано, що Дисциплінарні стягнення у виді звільнення з посади та звільнення із служби в поліції, застосовані до поліцейського, який перебуває у відпустці чи на лікарняному (у період тимчасової непрацездатності), виконуються (реалізуються) після його прибуття до місця проходження служби.
Отже, проаналізувавши наведене, суд робить висновок, що службове розслідування відбулось однобічно з порушенням Порядку здійснення дисциплінарного провадження щодо позивача, службова перевірка проведена порушенням норм Закону України «Про дисциплінарний статут Національної поліції», Положення про дисциплінарні комісії в Національній поліції України, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2018 р. №893, Порядку проведення службових розслідувань у Національній поліції України, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2018 р. №893.
На підставі вищевказаного, суд частково задовольняє вказані вимоги,а саме: скасовує оскаржувані накази про накладення дисциплінарного стягнення та наказ про звільнення тільки в частині, яка стосується безпосередньо позивача ОСОБА_1 , так як вказані накази стосувались ще декількох осіб, які не є сторонами у вказаній справі.
Суд зазначає, що згідно з вимогами ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з ме тою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтер есів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів влад них повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень тау спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім фор мам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, протягом розумного строку.
Статтею 6 Кодексу адміністративного судочинства визначено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Таким чином, проаналізувавши наведене, суд вважає за необхідне вказати, що позовні вимоги є частково обґрунтованими, частково підтверджені нормативно та документально, а тому є такими, що підлягають частковому задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 6-9, 139, 242– 246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції в Харківській області (вул. Жон Мироносиць, буд. 5,м. Харків,61002, код ЄДРПОУ 40108599) про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати наказ ГУНП в Харківській області від 30.06.2021 р. №526 «Про застосування дисциплінарних стягнень до поліцейських Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області» в частині накладення дисциплінарного стягнення на ОСОБА_1 .
Визнати протиправним та скасувати наказ ГУНП в Харківській області від 06.07.2021 р. №309о/с в частині звільнення ОСОБА_1 .
Поновити ОСОБА_1 /008070/ на посаді оперуповноваженого сектору розкриття злочинів проти власності відділу кримінальної поліції Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області зі спеціальним званням старшого лейтенанта поліції.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 /008070/ на посаді оперуповноваженого сектору розкриття злочинів проти власності відділу кримінальної поліції Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області зі спеціальним званням старшого лейтенанта поліції підлягає негайному виконанню.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду у відповідності до ст. 295 цього Кодексу.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст рішення виготовлено 03 вересня 2021 року
Суддя Зінченко А.В.