Постанова № 99316911, 02.09.2021, Радомишльський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
02.09.2021
Номер справи
289/1299/21
Номер документу
99316911
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 289/1299/21

Номер провадження 3/289/674/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.09.2021 м. Радомишль

Радомишльський районний суд Житомирської області в складі

головуючого судді Мельника О.В.,

за участю:

секретаря судового засідання Грабіної К.Г.,

прокурора Ліньова О.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Межирічка, Радомишльського району, Житомирської області, громадянки України, зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

-за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ :

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення за № 248 від 14.07.2021 року, ОСОБА_1 , будучи у період з 23.11.2015 по 04.12.2020 депутатом Вишевицької сільської ради Радомишльського району Житомирської області, являючись відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, чим порушила вимоги, передбачені чинним законодавством України.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення за № 249 від 14.07.2021 року, ОСОБА_1 , будучи у період з 23.11.2015 по 04.12.2020 депутатом Вишевицької сільської ради Радомишльського району Житомирської області, являючись відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим порушила вимоги, передбачені чинним законодавством України.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення за № 247 від 14.07.2021 року, ОСОБА_1 , будучи у період з 23.11.2015 по 04.12.2020 депутатом Вишевицької сільської ради Радомишльського району Житомирської області, являючись відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону несвоєчасно без поважних причин не подала декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, чим порушила вимоги, передбачені чинним законодавством України.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення за № 246 від 14.07.2021 року, ОСОБА_1 , будучи у період з 23.11.2015 по 04.12.2020 депутатом Вишевицької сільської ради Радомишльського району Житомирської області, являючись відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону несвоєчасно без поважних причин не подала декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, чим порушила вимоги, передбачені чинним законодавством України.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення за № 245 від 14.07.2021 року, ОСОБА_1 , будучи у період з 23.11.2015 по 04.12.2020 депутатом Вишевицької сільської ради Радомишльського району Житомирської області, являючись відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону несвоєчасно без поважних причин не подала декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, чим порушила вимоги, передбачені чинним законодавством України.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, до суду надала заяву, в якій просить проводити розгляд адміністративних матеріалів у її відсутність, вину визнає, щиро кається. Крім того, просить закрити провадження за протоколами № 245 та 246, оскільки минув граничний строк притягнення до адміністративної відповідальності в два роки. Тому суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, пов`язаного з корупцією та призначити стягнення в межах санкції ст. 172-6 ч.1 КУпАП.

Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, заслухавши думку прокурора, суд приходить до наступного висновку.

Згідно положень п. «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами на яких поширюється дія цього закону є в тому числі і депутати місцевих рад.

У відповідності до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції, з метою виконання покладених на нього повноважень, має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016 року «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» затверджено «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування». Згідно розділу 2 ч.5 п.п.1, 2 щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком.

Декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Частиною першою ст. 172-6 КУпАП визначено, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, є адміністративним правопорушенням, пов`язаним з корупцією.

У відповідності до статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Факт скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується наступними доказами: протоколами про адміністративні правопорушення № 245, 246, 247, 248, 249 від 14.07.2021 року, в яких ОСОБА_1 зазначила, що невчасно подала декларації, копією рішення №2 від 23.11.2015 року Вишевицької сільської ради Радомишльського району Житомирської області "Про затвердження повноважень депутатів Вишевицької сільської ради", яким ОСОБА_1 обрано до складу депутатів сільської ради. Рішенням Вишевицької сільської ради № 1 від 04.12.2020 «Про початок повноважень депутатів Вишевицької сільської ради», згідно якого ОСОБА_1 припинила свої повноваження як депутат сільської ради, роздруківками дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", які вчинила ОСОБА_1 , подавши декларації 07.06.2021, а за 2018, 2017 роки 15.06.2021 року.

Визначаючи розмір адміністративного стягнення суд враховує характер та обставини вчиненого правопорушення, особу правопорушника.

Пом`якшуючою відповідальність обставиною є щире каяття правопорушника.

Обтяжуючих відповідальність обставин судом не встановлено.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накладає на неї стягнення у виді штрафу.

В той же час суд зазначає, що у відповідності до ч.4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Строк притягнення за адміністративне правопорушення щодо якого складені протоколи № 245 та 246 на даний час минув.

З урахуванням вимог ст.. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. ст. 172-6, 27, 36, 283, 285, 287-291 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.. (Отримувач коштів: ГУК у Жит.обл./ ТГ м.Радомишль /21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37976485, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA198999980313010106000006777, код класифікації доходів бюджету: 21081100).

Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за протоколом № 245 та № 246 від 14.07.2021 року закрити у зв`язку із закінченням на день розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 454 грн на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ 22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір).

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Радомишльський районний суд Житомирської області протягом 10 діб з моменту її винесення.

Суддя О. В. Мельник

Постанова набирає законної сили "__"__ 2021

Строк пред`явлення до виконання "__ "__ 2021