Єдиний державний реєстр судових рішень
13.06.10 <копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 квітня 2010 р. Справа № 2а-1788/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Коблової О. Д. <Текст > при секретаріЗагородній Ю.В. за участю: Прокурора: представника позивача: представника відповідача:Денисенко Д.В. Андреюк В.В. Прокофєва А.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Новомосковського міжрайонного прокурора Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Новомосковського міськрайонного центру зайнятості до Соціально-комунального управління "Трубник" про стягнення недоїмки, - ВСТАНОВИВ:
Новомосковський міжрайонний прокурор Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Новомосковського міськрайонного центру зайнятості населення (далі позивач) звернувся до адміністративного суду з позовною заявою до Соціально-комунального управління «Трубник» (далі відповідач) про стягнення недоїмки.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідачем порушені вимоги чинного законодавства, а саме Закон України «Про зайнятість населення».
Представник позивача у судовому засіданні змінив суму позову та позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити повністю.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечив, просив у задоволенні позовних вимог відмовити.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до ст.121 ч.2 Конституції України на органи прокуратури України покладено представництво інтересів громадян або держави в суді у випадках, передбачених законом.
Згідно ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів держави полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій спрямованих на захист у суді інтересів держави, у випадках визначених законом. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів в наслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або державою.
Прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом.
Статтею 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачено, що Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.
Згідно ч.2 ст.8 зазначеного Закону держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.
Несплата штрафних санкцій порушує інтереси держави, які полягають у забезпеченні діяльності Фонду та належному виконанні покладених на нього функцій і це, відповідно до ст. 121 Конституції України зобовязує прокуратуру представляти інтереси держави в суді.
Новомосковський міськрайонний центр зайнятості виконує функції робочого органу Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в числі яких перевірка підприємств, установ, організацій з питань правильності нарахування та сплати страхових внесків до Фонду, підготовка матеріалів щодо стягнення сум заборгованості та адміністративних штрафів з платників внесків для подання їх до суду, а також представництво інтересів Фонду у судових органах (п. 1.9.6, п.3.31, п.3.33 Положення про Новомосковський міськрайонний центр зайнятості), тому позов заявлено в інтересах держави в особі Новомосковського міськрайонного центру зайнятості.
Згідно п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» від 01.03.1991 р. із змінами та доповненнями, роботодавці, при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Відповідно до інструкції щодо заповнення форми звітності №4-ПН (Факт) «Звіт про фактичне вивільнення працівників» затвердженої Наказом Мінпраці та соціальної політики України 19.12.2005р. № 420 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21.12.2005 р. за №; 1536/11816 та відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» (803-12) при вивільненні працівників, у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, їх структурні підрозділи та філії, незалежно від форм власності, повинні у десятиденний строк після вивільнення інформувати про це центри зайнятості за місцем їх реєстрації як платника страхових внесків.
Звіт підписується керівником підприємства (установи, організації). Указується дата заповнення форми та ставиться печатка. Зазначаються прізвище, ініціали, посада і номер телефону виконавця.
У відповідача згідно наказів начальника Прокофьева А.В. № 6 від 01.09.09 р., №7 від 01.09.09 р., № 8 від 01.09.09 р. на підставі п.1 ст.40 КЗпП України (скорочення чисельності або штату працівників) були звільнені з роботи ОСОБА_7 з 01.09.2009 р., ОСОБА_8 з 01.09.2009 р. та ОСОБА_9 з 01.09.2009 р.
Про вивільнення працівників підприємство звітувало перед Центром зайнятості станом на 01.07.09 р. за формою №4-ПН(план).
Однак, на порушення вимог чинного законодавства звіт про фактичне вивільнення вказаних працівників відповідачем у 10-ти денний термін, після їх вивільнення, не надало.
Виявлені порушення зафіксовані актами документальних перевірок, проведених Новомосковським міськрайонним центром зайнятості за № 324, № 325, № 326 від 02.! 1.2009 р..
Відповідно до наданих відповідачем довідок про доходи річна заробітна плата ОСОБА_7 складає 13465,01 грн., ОСОБА_8 - 13525,50 грн., ОСОБА_9- 12105,20 грн.
5 листопада 2009 року Новомосковським міськрайонним центром зайнятості складений акт про порушення Закону України «Про зайнятість населення» згідно якого підприємство не надало до Центру зайнятості звіт про фактичне вивільнення працівників ОСОБА_7, ОСОБА_8 і ОСОБА_9 у 10-денний термін після їх вивільнення. В акті зазначено, що відповідачу пропонується за допущене порушення вимог п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» у 10-денний термін перерахувати штраф у сумі 39095,71 грн.
Складений акт вручено начальнику СКУ „Трубник" Прокоф'єву В.А. 05.11.09 р., однак сума штрафних санкцій відповідачем у добровільному порядку не перерахована.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 122, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Новомосковського міжрайонного прокурора Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Новомосковського міськрайонного центру зайнятості населення до Соціально-комунального управління «Трубник» про стягнення недоїмки - задовольнити повністю.
Стягнути з Соціально-комунального управління «Трубник» штрафну санкцію в сумі 39095 грн. 71 коп. до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на р/р 37172305900030, код платежу 50040500, код ОКПО 24230986, одержувач УДКУ у м. Новомосковську, МФО 805012, банк одержувач ГУДКУ у Дніпропетровській області.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складений 05.05.10 року.
Суддя <(підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >О. Д. Коблова
< суддя учасник колегії >
< ПІБ Судді >
< ПІБ Судді >