Рішення № 99232365, 28.08.2021, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.08.2021
Номер справи
440/7021/21
Номер документу
99232365
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2021 рокум. ПолтаваСправа № 440/7021/21

Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Слободянюк Н.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Управління Держпраці у Полтавській області до Приватного акціонерного товариства "Полтавський алмазний інструмент" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -

В С Т А Н О В И В:

Управління Держпраці у Полтавській області /далі – позивач/ звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного акціонерного товариства "Полтавський алмазний інструмент" /далі – відповідач/ про застосування до Приватного акціонерного товариства "Полтавський алмазний інструмент" заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом зупинення робіт підвищеної небезпеки, а саме: вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою машин і механізмів; зливу, очистки, нейтралізації резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктів, кислот, лугів та інших небезпечних речовин, в тому числі радіоактивних; плавильних, заливочних робіт та робіт з термообробки лиття; ковальсько-пресове устатковання, - до усунення порушень /а.с.1-4/.

Позов обґрунтований тим, що у період з 05 травня 2021 року по 19 травня 2021 року позивачем проведено планову перевірку дотримання Приватним акціонерним товариством "Полтавський алмазний інструмент" вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, промислової безпеки та гігієни праці, за результатами якої виявлено та зафіксовано в акті перевірки №ПЛ1608/1287/А від 19 травня 2021 року (підпункти 1-4 розділу «Опис виявлених порушень вимог законодавства» акта) порушення вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці» №2694 від 14 жовтня 1992 року, пункту 21 та додатку 2 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1107 від 26 жовтня 2011 року (зі змінами), групи Б Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №77 від 03 лютого 2021 року, а саме: роботодавцем не отримано дозвіл спеціального уповноваженого органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою машин і механізмів (пункт 1), робіт зі зливу, очистки, нейтралізації резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктів, кислот, лугів та інших небезпечних речовин, в тому числі радіоактивних (пункт 2), паливних, заливочних робіт та робіт з термообробки лиття (пункт 3), та відсутня декларація відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки на виконання робіт підвищеної небезпеки – ковальсько-пресового устатковання (пункт 4). У зв`язку з допущенням підприємством вказаних порушень у позивача наявні підстави для звернення до суду із позовом про зупинення виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою машин і механізмів; зливу, очистки, нейтралізації резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктів, кислот, лугів та інших небезпечних речовин, в тому числі радіоактивних; плавильних, заливочних робіт та робіт з термообробки лиття; ковальсько-пресове устатковання.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 30 червня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, витребувано докази.

Відповідач позов не визнав та у відзиві на позовну заяву /а.с.52-55/ зазначив, що 07 липня 2021 року Управлінням Держпраці у Полтавській області видано відповідачу дозвіл №157.21.53 від 07 липня 2021 року, яким дозволено виконувати види робіт підвищеної небезпеки, які зазначені у пунктах 1-3 розділу «Опис виявлених порушень вимог законодавства» акта №ПЛ1608/1287/А від 19 травня 2021 року, що свідчить про усунення відповідачем відповідних виявлених порушень та відсутність підстав для задоволення позову у відповідній частині. Крім того, відповідачем надано до суду декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, подану відповідачем до Центру надання адміністративних послуг Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради за вх.№197622-Ф від 14 липня 2021 року та зареєстровану у територіальному органі Держпраці 29 липня 2021 року.

Справу розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи відповідно до пункту 10 частини шостої статті 12, статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі приписів частини четвертої статті 229 КАС України.

Дослідивши письмові докази, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.

На підставі наказу Державної служби України з питань праці №158 від 27 листопада 2020 року /а.с.7/, повідомлення про проведення планової перевірки суб`єкта господарювання Управління Держпраці у Полтавській області №07.1-12/2931 від 06 липня 2021 року /а.с.5/ та направлення на проведення перевірки Управління Держпраці у Полтавській області №457 від 19 квітня 2021 року /а.с. 6/ Управлінням Держпраці у Полтавській області у період з 05 травня 2021 року по 19 травня 2021 року проведено планову перевірку дотримання Приватним акціонерним товариством "Полтавський алмазний інструмент" вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, промислової безпеки та гігієни праці, за результатами якої виявлені та зафіксовані в акті перевірки №ПЛ1608/1287/А від 19 травня 2021 року /а.с.8-30/ порушення вимог законодавства, зокрема підпунктами 1-4 розділу «Опис виявлених порушень вимог законодавства» зафіксовані порушення вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці» №2694 від 14 жовтня 1992 року, пункту 21 та додатку 2 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1107 від 26 жовтня 2011 року (зі змінами), групи Б Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №77 від 03 лютого 2021 року, а саме: роботодавцем не отримано дозвіл спеціального уповноваженого органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою машин і механізмів (пункт 1), робіт зі зливу, очистки, нейтралізації резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктів, кислот, лугів та інших небезпечних речовин, в тому числі радіоактивних (пункт 2), паливних, заливочних робіт та робіт з термообробки лиття (пункт 3), а також відсутня декларація відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки на виконання робіт підвищеної небезпеки – ковальсько-пресового устатковання (пункт 4).

На підставі вказаного акта перевірки Управлінням Держпраці у Полтавській області видано Приватному акціонерному товариству "Полтавський алмазний інструмент" Припис від 19 травня 2021 року №ПЛ1608/1287/А/П /а.с.31-42/, яким зобов`язано усунути порушення вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці» №2694 від 14 жовтня 1992 року, пункту 21 та додатку 2 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1107 від 26 жовтня 2011 року (зі змінами), групи Б Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №77 від 03 лютого 2021 року, а саме: роботодавцем не отримано дозвіл спеціального уповноваженого органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою машин і механізмів (пункт 1), робіт зі зливу, очистки, нейтралізації резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктів, кислот, лугів та інших небезпечних речовин, в тому числі радіоактивних (пункт 2), паливних, заливочних робіт та робіт з термообробки лиття (пункт 3), та відсутня декларація відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки на виконання робіт підвищеної небезпеки – ковальсько-пресового устатковання (пункт 4).

Вбачаючи наявність підстав для застосування до Приватного акціонерного товариства "Полтавський алмазний інструмент" заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом зупинення виконання робіт підвищеної небезпеки, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам та аргументам учасників справи, вказаним у заявах по суті, суд виходить з такого.

Згідно з частиною п`ятою статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду. Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб`єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.

За приписом частини сьомої статті 7 названого Закону на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.

Отже, діяльність суб`єкта господарювання, яка пов`язана, в тому числі, з порушенням вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки, може бути тимчасово заборонена (зупинена) на підставі рішення адміністративного суду, ухваленого за результатами розгляду позову компетентного органу державного нагляду (контролю) щодо тимчасового зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктом господарювання.

Судовим розглядом встановлено, що фактичною підставою для звернення до суду із позовом про застосування до відповідача заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом зупинення виконання робіт підвищеної небезпеки став висновок позивача про допущення Приватним акціонерним товариством "Полтавський алмазний інструмент" порушень вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці» №2694 від 14 жовтня 1992 року, пункту 21 та додатку 2 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1107 від 26 жовтня 2011 року (зі змінами), групи Б Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №77 від 03 лютого 2021 року, що викладений у підпунктах 1-4 розділу «Опис виявлених порушень вимог законодавства» акту перевірки №ПЛ1608/1287/А від 19 травня 2021 року та у пунктах 1-4 припису від 19 травня 2021 року №ПЛ1608/1287/А/П.

За визначеннями, наведеними у статті 1 Закону України "Про охорону праці" № 2694-XII від 14 жовтня 1992 року /далі – Закон № 2694-XII/, охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров`я і працездатності людини у процесі трудової діяльності; роботодавець - власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання, і фізична особа, яка використовує найману працю.

Відповідно до статті 13 Закону № 2694-XII роботодавець зобов`язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, а саме: створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов`язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання; розробляє за участю сторін колективного договору і реалізує комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці; забезпечує виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, що змінюються; впроваджує прогресивні технології, досягнення науки і техніки, засоби механізації та автоматизації виробництва, вимоги ергономіки, позитивний досвід з охорони праці тощо; забезпечує належне утримання будівель і споруд, виробничого обладнання та устаткування, моніторинг за їх технічним станом; забезпечує усунення причин, що призводять до нещасних випадків, професійних захворювань, та здійснення профілактичних заходів, визначених комісіями за підсумками розслідування цих причин; організовує проведення аудиту охорони праці, лабораторних досліджень умов праці, оцінку технічного стану виробничого обладнання та устаткування, атестацій робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці в порядку і строки, що визначаються законодавством, та за їх підсумками вживає заходів до усунення небезпечних і шкідливих для здоров`я виробничих факторів; розробляє і затверджує положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах підприємства (далі - акти підприємства), та встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках, робочих місцях відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, забезпечує безоплатно працівників нормативно-правовими актами та актами підприємства з охорони праці; здійснює контроль за додержанням працівником технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці; організовує пропаганду безпечних методів праці та співробітництво з працівниками у галузі охорони праці; вживає термінових заходів для допомоги потерпілим, залучає за необхідності професійні аварійно-рятувальні формування у разі виникнення на підприємстві аварій та нещасних випадків. Роботодавець несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.

Відповідно до частин першої, третьої, четвертої статті 21 Закону № 2694-XII виробничі будівлі, споруди, машини, механізми, устаткування, транспортні засоби, що вводяться в дію після будівництва (виготовлення) або реконструкції, капітального ремонту тощо, та технологічні процеси повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.

Роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов`язань на постачання. Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Порядок видачі дозволів або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, переліки видів робіт, машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, проведення або експлуатація (застосування) яких потребує отримання дозволу, та граничні розміри тарифів на проведення експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання, висновок якої є підставою для видачі дозволів, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року №1107 затверджено Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки /далі - Порядок №1107 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин)/, який визначає процедуру видачі або відмови у видачі, переоформлення, анулювання Держпраці та її територіальними органами дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі - дозвіл).

За визначеннями, наведеними у пункті 3 Порядку №1107, експлуатація машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки - довготривалий період використання під час виробничого процесу машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки з урахуванням їх експлуатаційних характеристик; застосування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки - використання машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки за призначенням згідно з результатами оцінки їх відповідності вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

Відповідно до абзаців першого та другого пункту 6 Порядку №1107 дозвіл за формою згідно з додатком 1 видається роботодавцеві - на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А додатка 2, або на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2021 р. № 77.

Згідно з пунктом 7 Порядку №1107 дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки видається територіальним органом Держпраці за місцем державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця.

У додатку 2 до Порядку №1107 визначено Перелік видів робіт підвищеної небезпеки, до якого включено: злив, очистка, нейтралізація резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктів, кислот, лугів та інших небезпечних речовин, в тому числі радіоактивних (пункт 17 групи А «Види робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі дозволу» (далі – група А); плавильні, заливочні роботи і роботи з термообробки лиття (пункт 18 групи А); вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів (пункт 17 групи А).

Таким чином, роботодавець для виконання видів робіт підвищеної небезпеки, а саме: злив, очистка, нейтралізація резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктів, кислот, лугів та інших небезпечних речовин, в тому числі радіоактивних, плавильні, заливочні роботи і роботи з термообробки лиття, вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів, повинен отримати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, який видається територіальним органом Держпраці за місцем державної реєстрації суб`єкта господарювання.

Судовим розглядом встановлено, що 07 липня 2021 року Управлінням Держпраці у Полтавській області виданий Приватному акціонерному товариству «Полтавський алмазний інструмент» дозвіл №157.21.53 від 07 липня 2021 року /а.с. 57/, яким товариству дозволено виконувати види робіт підвищеної небезпеки, а саме: вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів; злив, очистка, нейтралізація резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктів, кислот, лугів та інших небезпечних речовин, в тому числі радіоактивних; плавильні, заливочні роботи і роботи з термообробки лиття.

Відповідно до пункту 21 Порядку №1107 виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у групі Б додатка 2, експлуатація (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зазначених у групі Б переліку, машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2021 р. № 77, здійснюються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці за формою згідно з додатком 8.

Декларація подається роботодавцем або уповноваженою ним особою, надсилається поштою до адміністратора центру надання адміністративних послуг у паперовій формі або в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, у тому числі через інтегровану з ним інформаційну систему Держпраці. Територіальний орган Держпраці здійснює реєстрацію декларацій на безоплатній основі протягом п`яти робочих днів з дня їх отримання. Відмова в реєстрації декларації не допускається.

У групі Б переліку, машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2021 р. № 77, до вказаного переліку включено ковальсько-пресове устатковання (пункт 2 групи Б).

Таким чином, експлуатація (застосування) роботодавцем машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зокрема ковальсько-пресового устатковання, здійснюються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці за формою згідно з додатком 8.

Судовим розглядом встановлено, що відповідачем подано до Центру надання адміністративних послуг Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради за вх.№197622-Ф від 14 липня 2021 року декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, за формою згідно з додатком 8 Порядку №1107, яку зареєстровано у територіальному органі Держпраці 29 липня 2021 року /а.с. 69-70/. Вказаною декларацією підтверджено відповідність матеріально-технічної бази та умови праці вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час використання таких робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосування) таких машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки: ковальсько-пресове устатковання (згідно із переліком)

Таким чином, відповідачем отримано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів; злив, очистка, нейтралізація резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктів, кислот, лугів та інших небезпечних речовин, в тому числі радіоактивних; плавильні, заливочні роботи і роботи з термообробки лиття, а також подано декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці за формою згідно з додатком 8 Порядку №1107 щодо використання ковальсько-пресового устатковання.

Враховуючи вищевикладене, наявні підстави вважати, що Приватним акціонерним товариством «Полтавський алмазний інструмент» усунуто порушення вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці» №2694 від 14 жовтня 1992 року, пункту 21 та додатку 2 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1107 від 26 жовтня 2011 року (зі змінами), групи Б Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №77 від 03 лютого 2021 року, які зазначені у підпунктах 1-4 розділу «Опис виявлених порушень вимог законодавства» акту перевірки №ПЛ1608/1287/А від 19 травня 2021 року та у пунктах 1-4 припису від 19 травня 2021 року №ПЛ1608/1287/А/П.

З огляду на встановлені судом обставини справи, суд доходить висновку про відсутність підстав для застосування до відповідача заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом зупинення виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою машин і механізмів; зливу, очистки, нейтралізації резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктів, кислот, лугів та інших небезпечних речовин, в тому числі радіоактивних; плавильних, заливочних робіт та робіт з термообробки лиття; ковальсько-пресове устатковання.

Отже, у задоволенні позову слід відмовити.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 6-9, 72-77, 211, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, -

В И Р І Ш И В:

Відмовити у задоволенні адміністративного позову Управління Держпраці у Полтавській області (вул. Пушкіна, буд. 119, м. Полтава, Полтавська область, 36014, ідентифікаційний код 39777136) до Приватного акціонерного товариства "Полтавський алмазний інструмент" (вул. Ціолковського, буд. 34, м. Полтава, Полтавська область, 36023, ідентифікаційний код 33804724) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги у порядку, встановленому статтею 297 з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Н.І. Слободянюк