
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 серпня 2021 року Справа № 160/8169/21
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Озерянської С.І., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у письмовому провадженні) у м. Дніпро адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради, треті особи: Релігійна організація “Дніпропетровська єврейська релігійна громада”, Товариство з обмеженою відповідальністю “Аста Буд Груп” про визнання протиправним та скасування дозволу на виконання будівельних робіт, -
ВСТАНОВИВ:
24.05.2021 року ОСОБА_1 звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить визнати протиправним та скасувати дозвіл на виконання будівельних робіт №ДП112192800235 виданий 07 жовтня 2019 року Управлінням Державного архітектурно- будівельного контролю Дніпровської міської ради замовнику в особі Релігійної організації “Дніпропетровська єврейська релігійна громада”, генеральному підряднику в особі Товариства з обмеженою відповідальністю “Аста Буд Груп” на будівництво Багатофункціонального культового комплексу “Бейт Машіах” у районі вул. Ливарної та вул. Поля по вул. Ливарній.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що 07.10.2019 року відповідачем надано дозвіл на виконання будівельних робіт № ДП 112192800235, замовником якого є Релігійна організація “Дніпропетровська єврейська релігійна організація”, а генеральним підрядником ТОВ “Аста Буд Груп” (кадастровий номер ділянки 1210100000:03:336:0043, площа 0, 2623 га). Згідно вказаного дозволу передбачено будівництво багатофункціонального культового комплексу “Бейт Машіах”. Вказаний дозвіл є протиправним та підлягає скасуванню з огляду на те, третьою особою-1 земельну ділянку і домоволодіння, що належить позивачу на праві приватної власності ( договір купівлі-продажу Серії № 416, 418, рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 41294505, № 41294969) по вул. Ливарній, 3а, м. Дніпро самовільно зайнято, огороджено прохід на територію домоволодіння металевим парканом, доступ на земельну ділянку обмежено, на її території розміщено тимчасові споруди. За вказаними фактами протиправних дій Соборним ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області до ЄРДР 26.05.2018 року за № 12015040650001007 внесено відомості про умисне пошкодження майна по АДРЕСА_1 за ч. 1 ст. 194 КК України, 16.01.2020 року за № 12020020650000132 про самовільне заняття і будівництво на земельній ділянці по АДРЕСА_1 за ч.1 ст. 197-1 КК України, 18.02.2020 року за № 12020040650000395 про заподіяння майнової шкоди шляхом обману і зловживання довірою у ході надання дозволу на будівництво і користування земельною ділянкою по АДРЕСА_1 за ч. 1 ст. 192 КК України, 12.03.2021 року за № 120210466500000087 про самоправство по АДРЕСА_1 за ст. 356 КК України.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.05.2021 року відкрито провадження у справі, розгляд справи призначено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Цією ж ухвалою відповідачу було надано строк для подання письмового відзиву на позовну заяву - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
13.07.2021 року відповідачем було надано відзив на позовну заяву, в якому він проти задоволення позовних вимог заперечує з наступних підстав. Так, Управлінням архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради перевірено всі документи додані до заяви про видачу дозволу, встановлено, що вони відповідають вимогам законодавства та видано дозвіл на виконання будівельних робіт від 07.10.2019 року №ДП 112192800235. Відповідно до ст.ст. 125, 126 Земельного кодексу України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права земельна ділянка, кадастровий номер 1210100000:03:336:0043 на праві постійного користування зареєстрована за Дніпропетровською єврейською релігійною громадою. Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна 17.06.2021 року до реєстру внесено відомості виконавчим комітетом Новопокровської селищної ради про знищення об`єкта нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 . Так, в позовній заяві позивач зазначив, що внаслідок надання дозволу на виконання будівельних робіт від 07.10.2019 року № ДП112192800235 їй спричинено матеріальну шкоду у вигляді позбавлення права користування власністю (домоволодінням) та земельною ділянкою під нею, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , що не відповідає дійсності, оскільки у позивача відсутнє право володіння, користування та розпорядження земельною ділянкою під домоволодінням. Таким чином, дії Управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради при видачі дозволу на виконання будівельних робіт від 07.10.2019 року № ДП 112192800235 на об`єкт будівництва “будівництво багатофункціонального культового комплексу “Бейт Машіах” у районі вул. Ливарної та вул. Поля, по вул. Ливарній, 3” відповідали вимогам ЗУ “Про регулювання містобудівної документації”, а також вимогам порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 року № 466, та жодним чином не порушували права позивача.
Третьою особою Дніпропетровською єврейською релігійною громадою 27.07.2021 року до суду подано письмові пояснення щодо позову, які долучено до матеріалів справи. Так, в поясненнях третя особа підтримує позицію відповідача викладену у відзиві. Наполягає, що при видачі дозволу відповідач діяв з чітким дотриманням вимог чинного законодавства України, а саме ст. 37 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”. На виконання п. 1 ч. 3 ст. 37 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, третьою особою для отримання дозволу надано копії наступних документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою: Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно при реєстрації іншого речового права № 98570321 від 27.09.2017 року; рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 37284977 від 27.09.2017 року; договір про надання права користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій) від 12.06.2018 року; додаткову угоду від 25.04.2019 року до нього та акт прийому-передачі земельної ділянки від 12.06.2018 року.
Частинами 5, 8 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
За викладених обставин, відповідно до вимог статей 258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази у сукупності з нормами чинного законодавства України, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 20.09.2017 року Дніпровською міською радою було прийнято рішення №301/24 «Про передачу земельної ділянки у районі вул. Ливарної та вул. Поля у постійне користування Дніпропетровській єврейській релігійній громаді для будівництва та обслуговування культових та інших будівель».
Відповідно п.1 рішення №301/24 від 20.09.2017 року, вирішено зареєструвати право комунальної власності на земельну ділянку площею 0,2623 га (кадастровий номер 1210100000:03:336:0043) у районі вул. Ливарної та вул. Поля за територіальною громадою м. Дніпра в особі Дніпровської міської ради.
Пунктом 3 даного рішення передано земельну ділянку площею 0,2623 га (кадастровий номер 1210100000:03:336:0043) у постійне користування Дніпропетровській єврейській релігійній громаді.
ОСОБА_1 на підставі договорів купівлі-продажу від 25.05.2018 №№ 416, 418, посвідчених приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Ковальовою Є.Є., набула у власність домоволодіння, об`єкт житлової нерухомості, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , про що зазначено у витягах з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, сформованих 25.05.2018 року. Площа земельної ділянки 635 кв.м., крім того самовільно зайнятої площею 285 кв.м., літ. А-1: цоколь житлового будинку (ушкоджений пожежею).
07 жовтня 2019 року Управлінням Державного архітектурно- будівельного контролю Дніпровської міської ради надано замовнику Дніпропетровській єврейській релігійній громаді (код ЄДРПОУ 23644881), генеральному підряднику ТОВ “Аста Буд Груп” (код ЄДРПОУ 42675598, ліцензія 2013057794), дозвіл на виконання будівельних робіт № ДП 112192800235, назва об`єкта будівництва “Будівництво багатофункціонального культового комплексу “Бейт Машіах” у районі вул. Ливарної та вул. Поля, по вул. Ливарній, 3”, місце розташування об`єкта будівництва: 49000, м. Дніпро, вул. Ливарна, 3.
Спір між сторонами виник з підстав правомірності видання відповідачем дозволу на виконання будівельних робіт №ДП112192800235 від 07 жовтня 2019 року.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності встановлює Закон України “Про регулювання містобудівної діяльності” ( надалі - Закон № 3038-VI), який спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Відповідно до статті 6 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, органами державного архітектурно-будівельного контролю, іншими уповноваженими органами містобудування та архітектури, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.7 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, управління у сфері містобудівної діяльності та архітектурно-будівельного контролю здійснюється шляхом:
надання (отримання, реєстрації), відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів:
виконавчими органами з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад (крім міських рад населених пунктів, які є адміністративними центрами областей, та міських рад населених пунктів з чисельністю населення понад 50 тисяч) - щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1), розташованих у межах відповідних населених пунктів;
виконавчими органами з питань державного архітектурно-будівельного контролю міських рад населених пунктів, які є адміністративними центрами областей, міських рад населених пунктів з чисельністю населення понад 50 тисяч, структурними підрозділами з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій - щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними (СС1) та середніми (СС2) наслідками, розташованих у межах відповідних населених пунктів;
здійснення державного архітектурно-будівельного контролю щодо об`єктів, розташованих в межах та за межами населених пунктів, на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, зазначених у пункті 7 частини першої цієї статті.
Згідно з Положенням про Управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради, затвердженого рішенням Дніпровської міської ради від 23.05.2018 року № 33/32, до повноважень Управління належить здійснення державного архітектурно-будівельного контролю за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування об`єктів містобудування, проектної документації щодо об`єктів, розташованих у межах міста Дніпра.
Відповідно пункту 4 частини 1 статті 1 Закону №3038-VI, замовник - фізична або юридична особа, яка має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала в установленому законодавством порядку відповідну заяву.
Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 34 Закону №3038-VI, замовник має право виконувати будівельні роботи після видачі замовнику органом державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об`єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками або підлягають оцінці впливу на довкілля згідно із Законом України “Про оцінку впливу на довкілля”.
У відповідності до положень частин 1, 2 статті 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об`єктах будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, підключення об`єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після отримання дозволу на виконання будівельних робіт.
Дозвіл на виконання будівельних робіт видається органами державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Відповідно до частини 3 статті 37 Закону №3038-VI для отримання дозволу подається заява, до якої додаються:
1) копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію;
2) копія розпорядчого документа щодо комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду у разі здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування на відповідних землях державної чи комунальної власності (замість копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою);
3) проектна документація на будівництво, розроблена та затверджена в установленому законодавством порядку;
4) копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або згода його власника (співвласників), засвідчена у встановленому законодавством порядку, на проведення будівельних робіт у разі здійснення реконструкції, реставрації чи капітального ремонту;
5) копії документів про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, та осіб, які здійснюють авторський і технічний нагляд;
5-1) інформація про інженера-консультанта (у разі його залучення);
6) інформація про ліцензію, що дає право на виконання будівельних робіт, та кваліфікаційні сертифікати;
7) результати оцінки впливу на довкілля у випадках, визначених Законом України “Про оцінку впливу на довкілля”.
Копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, копія договору суперфіцію або копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, не подається у разі, якщо державна реєстрація такого права здійснювалася у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. У цьому випадку інформація про документ, який посвідчує відповідне речове право, зазначається у заяві про видачу дозволу на виконання будівельних робіт.
Форма дозволу на виконання будівельних робіт, форма заяви, що подається для його отримання, форма відмови у видачі дозволу на виконання будівельних робіт, порядок видачі та анулювання дозволу на виконання будівельних робіт визначаються Кабінетом Міністрів України.
Механізм набуття права на виконання підготовчих та будівельних робіт визначено Порядком виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 №466 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.2015 №747) (далі - Порядок №466).
Пунктом 5 Порядку №466 визначено, що будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та видачі замовнику дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об`єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками або підлягають оцінці впливу на довкілля відповідно до Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”.
Дозвіл видається на безоплатній основі відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю за формою, наведеною у додатку 9 до цього Порядку (пункт 27 Порядку №466).
Згідно з пунктом 28 Порядку №466 замовник (його уповноважена особа) подає до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю через центр надання адміністративних послуг чи через електронний кабінет шляхом подання засобами програмного забезпечення Єдиного державного веб-порталу електронних послуг або заповнює та надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до центру надання адміністративних послуг заяву про отримання дозволу за формою згідно з додатком 10 до цього Порядку.
До заяви додаються: витяг (витяги) з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо наявного права власності або землекористування земельною ділянкою (земельними ділянками) (крім випадків, визначених пунктом 7 цього Порядку); витяг (витяги) з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо будівель і інженерних споруд, які реконструюються, піддаються капітальному ремонту чи реставрації; нотаріально завірена згода власника (власників) будівлі (будівель), інженерної споруди на проведення будівельних робіт у разі здійснення не власником будівель і інженерних споруд їх реконструкції, реставрації, капітального ремонту; частина проектної документації у складі: для нового будівництва, капітального ремонту та реконструкції містобудівних умов та обмежень або листа уповноваженого органу містобудування та архітектури про те, що для проектування даного об`єкта будівництва містобудівні умови та обмеження не надаються; технічних умов щодо теплопостачання або листа розробника проекту про відсутність потреби; технічних умов щодо водопостачання та водовідведення або листа розробника проекту про відсутність потреби; технічних умов щодо електропостачання або листа розробника проекту про відсутність потреби; технічних умов щодо газопостачання або листа розробника проекту про відсутність потреби; розрахунку класу наслідків (відповідальності) та категорії складності; генерального плану на топографічній основі масштабом 1:500 або 1:1000; плану трас зовнішніх інженерних мереж та комунікацій масштабом 1:2000; планів поверхів, фасадів масштабом 1:50, 1:100 або 1:200 (для будівель).
Пунктом 29 Порядку №466 визначено, що орган державного архітектурно-будівельного контролю протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви приймає рішення про надання дозволу або відмову у його видачі.
Під час розгляду заяви орган державного архітектурно-будівельного контролю на основі чек-листа, поданого за формою згідно з додатком 9-3 до цього Порядку (для об`єктів нового будівництва, капітального ремонту та реконструкції) або додатком 9-4 до цього Порядку (для об`єктів реставрації), встановлює: відповідність цільового призначення земельної ділянки; відсутність зауважень за результатами проведеної експертизи проектної документації; відповідність проектних рішень містобудівним умовам і обмеженням, а саме дотримання вимог щодо відсотка забудови земельної ділянки, висотності; дотримання вимог щодо збереження охоронних зон (у разі потреби): зони приаеродромної території; зон потенційно небезпечних об`єктів лінійної частини магістральних продуктопроводів; заборонних зон електромереж; санітарно-захисної зони; природоохоронної зони; зон потенційно небезпечних об`єктів 2 класу; зони охорони пам`яток культурної спадщини, історико-культурних заповідників, історико-культурних заповідних територій; історичних ареалів населених місць; охорона культурної спадщини, збереження традиційного характеру середовища населених пунктів; забезпеченість об`єктами благоустрою: дитячими майданчиками; зонами відпочинку; паркувальними майданчиками; достовірність поданих документів (у тій частині, що об`єктивно може бути документально перевірена): чинність ліцензії/сертифіката відповідального виконавця робіт та її/його відповідність класу наслідків об`єкта будівництва; чинність сертифіката архітектора та його відповідність класу наслідків об`єкта будівництва (СС2 чи СС3) (у разі потреби); чинність сертифіката інженера-проектувальника та його відповідність класу наслідків об`єкта будівництва (СС2 чи СС3) (у разі потреби); чинність сертифіката інженера технічного нагляду та його відповідність класу наслідків об`єкта будівництва (СС2 чи СС3).
Як вбачається з матеріалів справи, замовником будівництва - Дніпропетровською єврейською релігійною громадою 25.09.2019 року подано заяву про видачу дозволу з додатками відповідно до Додатку 10 Порядку, а саме:
- заява Дніпропетровської єврейської релігійної громади про видачу дозволу від 25.09.2019 року;
- копія витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права земельної ділянки кадастровий номер 1210100000:03:336:0043;
- копія рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 27.09.2017 року № 37284977;
- копія договору про надання права користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій) від 12.06.2018 року;
- копія наказу Дніпропетровської єврейської релігійної громади про затвердження проектної документації від 09.09.2019 № 9/09-П;
- копія експертного звіту щодо розгляду проекту "Будівництво багатофункціонального культового комплексу "Бейт Машіах" у районі вул. Ливарної та вул. Поля по вул. Ливарній, 3" від 08.07.2019 № 05-123-19;
- копія наказу ТОВ "Аста Буд Груп" від 24.09.2019 № 09-19 "Про призначення особи, відповідальної за виробництво робіт та пожежну безпеку";
- копія ліцензії від 27.12.2018 року № 79-Л на провадження господарської діяльності з будівництва;
- копія наказу ТОВ "Днепр Проект Інвест" від 01.07.2018 року № 8/18 "Про призначення головного інженера проекту" та копія кваліфікаційного сертифіката;
- копія наказу ТОВ "Днепр Проект Інвест" від 01.07.2018 року № 8/18-1 "Про призначення головного архітектора проекту" та копія кваліфікаційного сертифіката;
- копія наказу ТОВ "Днепр Проект Інвест" від 01.07.2018 року № 8/18-2 "Про утворення групи із здійснення авторського нагляду";
- копія наказу ТОВ "ДНІПРО ІНЖИНІРІНГ" від 24.09.2019 року № 24/09/19 "Про призначення особи, відповідальної за технічний нагляд на період будівельних робіт" та копія кваліфікаційного сертифіката.
Частиною 4 статті 37 Закону №3038-VI визначено, що відмова у видачі дозволу на виконання будівельних робіт видається заявнику в письмовому вигляді з відповідним обґрунтуванням у строк, передбачений для видачі дозволу.
Підставою для відмови у видачі дозволу на виконання будівельних робіт є: 1) неподання документів, необхідних для прийняття рішення про видачу такого дозволу; 2) невідповідність поданих документів вимогам законодавства; 3) виявлення недостовірних відомостей у поданих документах; 4) результати оцінки впливу на довкілля у випадках, визначених Законом України "Про оцінку впливу на довкілля".
Згідно з пунктом 30 Порядку №466 підставою для відмови у видачі дозволу є: невідповідність цільового призначення земельної ділянки; наявність у поданих документах порушень містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, зокрема дотримання вимог висотності (блакитна лінія), щільності населення, планувальні обмеження (охоронні зони пам`яток культурної спадщини, межі історичних ареалів, зони регулювання забудови, зони охоронюваного ландшафту, зони охорони археологічного культурного шару, в межах яких діє спеціальний режим їх використання, охоронні зони об`єктів природно-заповідного фонду, прибережні захисні смуги, зони санітарної охорони), дотримання охоронних зон об`єктів інженерно-транспортної інфраструктури та об`єктів підвищеної небезпеки (червоні та жовті лінії), а також зелених насаджень (зелена лінія).
В даному випадку, судом встановлено, що замовником Релігійною організацією «Дніпропетровська єврейська релігійна громада» до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради до заяви про видачу дозволу на виконання будівельних робіт було додано всі необхідні документи, які відповідали вимогам законодавства, а отже у управління були наявні підстави для видачі такого дозволу.
Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Оцінюючи оскаржуване рішення суб`єкта владних повноважень – дозвіл на виконання будівельних робіт від 07.10.2019 року №ДП 112192800235 на відповідність його переліченим критеріям, суд констатує, що таке рішення (дозвіл) прийняте Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради з дотриманням всіх перелічених критеріїв, що свідчить про відсутність підстав для визнання його протиправним та скасування.
В свою чергу, позивачем не зазначено, а судом не встановлено жодних обставин, які б свідчили про наявність підстав для відмови у видачі дозволу на виконання будівельних робіт, які передбачені статтею 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та пунктом 30 Порядку №466 на підставі заяви Дніпропетровської єврейської релігійної громади від 25.09.2019 року про видачу дозволу на виконання будівельних робіт.
При цьому, судом не приймаються посилання позивача на скасування Рішенням Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 27.11.2019 року рішення Дніпровської міської ради №301/24 від 20.09.2017 року, оскільки на момент прийняття заяви з доданими документами 25.09.2019 року та на момент надання дозволу на виконання будівельних робіт 07.10.2019 року рішення Дніпровської міської ради від 20.09.2017 року №301/24 було чинним та підлягало обов`язковому врахуванню при розгляді наданих заявником документів.
Разом з тим ч.1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
В даному випадку, відповідачем доведено правомірність оскаржуваного дозволу на виконання будівельних робіт від 07.10.2019 року.
При прийнятті даного рішення суд також застосовує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи), сформовану в п. 58 рішення у справі "Серявін та інші проти України" (заява № 4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії", заява № 303-A, п. 29).
Таким чином, з врахуванням вищевказаного суд приходить до висновку що дії відповідача відповідали чинному законодавству, а дозвіл на виконання будівельних робіт №ДП112192800235 від 07 жовтня 2019 року видано правомірно з дотриманням норм законодавства України, а отже відсутні підстави для задоволення поданого ОСОБА_1 позову.
Керуючись ст.ст.241-250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради, треті особи: Релігійна організація “Дніпропетровська єврейська релігійна громада”, Товариство з обмеженою відповідальністю “Аста Буд Груп” про визнання протиправним та скасування дозволу на виконання будівельних робіт - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.І. Озерянська