Рішення № 99216320, 26.08.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.08.2021
Номер справи
520/6997/21
Номер документу
99216320
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

26 серпня 2021 року № 520/6997/21

Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Білової О.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Відділу у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області (вул. Молодіжна, буд. 2, м. Богодухів, Богодухівський район, Харківська область, 62113, код ЄДРПОУ 39792822), Державного кадастрового реєстратора Відділу у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Небесного Олександра Павловича (вул. Молодіжна, буд. 2, м. Богодухів, Богодухівський район, Харківська область, 62113) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Відділу у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії державного кадастрового реєстратора Відділу у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області з перенесення в архів та поділу земельної ділянки з кадастровим номером 6320888303:00:001:0070;

- скасувати державну реєстрацію земельних ділянок з кадастровими номерами 6320888303:00:001:0091 та 6320888303:00:001:0092 та зобов`язати Відділ у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області скасувати записи в Державному земельному кадастрі та закрити поземельні книги про державну реєстрацію земельних ділянок кадастровий номер 6320888303:00:001:0091 та 6320888303:00:001:0092, що розташовані за адресою: АДРЕСА_2 ;

- зобов`язати Відділ у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харкіській області поновити запис в Державному земельному кадастрі земельної ділянки з кадастровим номером 6320888303:00:001:0070.

Ухвалою суду від 27.04.2021 прийнято цю адміністративну справу до розгляду та відкрито спрощене провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами. Витребувано у Відділу у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області документи, які стали підставою для перенесення відомостей про земельну ділянку з кадастровим номером 6320888303:00:001:0070 (площею 2 га) до архівної частини Державного земельного кадастру та документи, що були підставою для поділу такої ділянки на дві нові з кадастровими номерами 6320888303:00:001:0091 та 6320888303:00:001:0092 та подальшого вчинення державної реєстрації земельних ділянок кадастровий номер 6320888303:00:001:0091 та 6320888303:00:001:0092.

Ухвалою суду від 17.06.2021 залучено в якості співвідповідача Державного кадастрового реєстратора Відділу у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Небесного Олександра Павловича (вул. Молодіжна, буд. 2,м. Богодухів, Богодухівський район, Харківська область, 62113). Витребувано у державного кадастрового реєстратора Відділу у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Небесного Олександра Павловича документи, які стали підставою для перенесення відомостей про земельну ділянку з кадастровим номером 6320888303:00:001:0070 (площею 2 га) до архівної частини Державного земельного кадастру, та документи, що були підставою для поділу такої ділянки на дві нові з кадастровими номерами 6320888303:00:001:0091 та 6320888303:00:001:0092, та подальшого вчинення державної реєстрації земельних ділянок з кадастровими номерами 6320888303:00:001:0091 та 6320888303:00:001:0092.

На адресу співвідповідача було направлено ухвалу від 17.06.2021 та копію позовної заяви з додатками, проте до суду повернувся конверт за закінченням терміну зберігання.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Рішенням Улянівської сільської ради Богодухівського району Харківської області від 23 липня 2019 року №486 - VII позивачу надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в селі Воскресенівка Богодухівського району Харківської області (в межах населеного пункту), для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2.00 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення (рілля). У грудні 2019 року позивач звернувся до Улянівської сільської ради Богодухівського району Харківської області із заявою про затвердження проекту землеустрою, до якої додав відповідний проект та витяг з Державного земельного кадастру, проте позивачу двічі було відмовлено у затвердженні проекту землеустрою у зв`язку із тим, що дане рішення не знайшло підтримки у депутатів сільської ради. Позивач оскаржив вказані відмови до суду. Провадження триває. ОСОБА_1 стало відомо, що 28.01.2021 року державним кадастровим реєстратором відділу у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Небесним Олександром Павловичем перенесено запис про ділянку 6320888303:00:001:0070 до архівної частини, а на кадастровій мапі на місці даної ділянки з`явилася нова, візуально одна, але з двома кадастровими номерами: 6320888303:00:001:0091 та 6320888303:00:001:0092 по 1 га. Позивач не згоден з вказаними діями відповідача, у зв`язку з чим звернувся до суду.

Відповідачі правом подання відзиву не скористались.

14.05.2021 до суду надійшов лист ГУ Держгеокадастру у Харківській області, в якому останній зазначив, що Відділ у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області визначено в якості відповідача по даній справі, однак відповідно до Структури Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, затвердженої в.о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 18.02.2019, Відділ у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області є структурним підрозділом Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, не має статусу юридичної особи, а відтак не може бути учасником справи. Будь-яких обґрунтувань невиконання ухвали про витребування доказів ані ГУ Держгеокадастру у Харківській області, ані Відділ у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області суду не повідомив, клопотань про продовження строку виконання ухвали до суду не надав, про неможливість виконання та наявність обґрунтованих причин щодо такої неможливості не зазначив.

Ухвалою суду від 17.06.2021 за невиконання ухвали суду від 27.04.2021 в частині витребування доказів з відповідача, Відділу у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, стягнуто штраф в розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Станом на дату винесення судом рішення вимоги ухвали від 27.04.2021 залишилися невиконаними.

Відповідно до ч. 9 ст. 80 КАС України у разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.

З огляду на неподання відповідачем доказів, що витребовувались судом без поважних причин, суд розглядає справу з урахуванням положень ч. 9 ст. 80 КАС України.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАСУ країни суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 229 КАС України.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

Рішенням Улянівської сільської ради Богодухівського району Харківської області від 23 липня 2019 року №486 - VII позивачу надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в селі Воскресенівка Богодухівського району Харківської області (в межах населеного пункту), для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2.00 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення (рілля).

За заявою ОСОБА_1 та відповідно до завдання на виконання робіт з розробки проекту землеустрою ФО-П ОСОБА_2 розроблено проект землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення комунальної власності розташованої на території Улянівської сільської ради в межах населеного пункту с.Воскресенівка. Богодухівського району Харківської області.

У ході виготовлення проекту землеустрою, на виконання вимог частини восьмої статті 118 Земельного кодексу України та в порядку, встановленому статтею 1861 Земельного кодексу України, отримано погодження компетентного органу, яке відображено у висновку експерта державної експертизи про розгляд проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 30 серпня 2019 року №6227/82-19.

На виконання вимог Закону України "Про державний земельний кадастр" державним кадастровим реєстратором Головного управління держгеокадастру у Харківський області проставлено відповідні відмітки на проекті землеустрою, земельну ділянку зареєстровано у Державному земельному кадастрі з присвоєнням кадастрового номера 6320888303:00:001:0070.

У грудні 2019 року позивач звернувся до Улянівської сільської ради Богодухівського району Харківської області із заявою про затвердження проекту землеустрою, до якої додав відповідний проект та витяг з Державного земельного кадастру.

17 грудня 2019 року Рішенням №572- VII Улянівська сільська рада Богодухівського району Харківської області відмовила у затвердженні проекту землеустрою у зв`язку із тим, що дане рішення не знайшло підтримки у депутатів сільської ради.

Позивач повторно подав до сільради заяву про затвердження проекту землеустрою з проектом та витягом з Державного земельного кадастру.

Рішенням Улянівської сільської ради Богодухівського району Харківської області від 21 січня 2020 року №642-VII позивачу повторно відмовлено в затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, загальною площею 2.0 га кадастровий номер 6320888303:00:001:0070 для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення в межах населеного пункту с.Воскресенівка. Богодухівського району Харківської області, у зв`язку з тим, що дане рішення не знайшло підтримки у депутатів сільської ради.

Не погодившись з такою відмовою, позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом про зобов`язання органу місцевого самоврядування затвердити поданий проект землеустрою (справа №520/1827/2020). На даний час провадження у справі триває.

28.01.2021 року державним кадастровим реєстратором відділу у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Небесним Олександром Павловичем перенесено запис про ділянку 6320888303:00:001:0070 до архівних, а на кадастровій мапі на місці даної ділянки проведено реєстрацію двох нових ділянок з кадастровими номерами: 6320888303:00:001:0091 та 6320888303:00:001:0092 площею по 1 га.

Судом під час розгляду справи встановлено, що відповідно до наказу від 22.03.2021 № 166 державному кадастровому реєстратору відділу у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Небесному Олександру Павловичу анульовано доступ до автоматизованої системи Державного земельного кадастру.

Відповідно до Розпорядження КМУ №725-р від 12.06.2020 року «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Харківської області» та Рішення І сесії VIII скликання Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області №31-VIII від 23.12.2020 «Про початок реорганізації Улянівської сільської ради шляхом приєднання до Богодухівської міської ради», з 23.12.2020 Улянівська сільська рада Богодухівського району Харківської області була реорганізована та правонаступником всього майна, прав та обов`язків визначено Богодухівську міську раду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.

Згідно із частинами 6, 7 статті 79-1 Земельного кодексу України формування земельних ділянок шляхом поділу та об`єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення здійснюються за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок.

За правилами статті 25 Закону України «Про землеустрій» документація із землеустрою розробляється у вигляді схеми, проекту, робочого проекту або технічної документації. Видами документації із землеустрою є, зокрема: й) технічна документація із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок.

Аналіз зазначених норм дає підстави для висновку про те, що підставою для формування земельних ділянок шляхом поділу та об`єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення, є технічна документація із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок.

Згідно з положеннями Земельного кодексу України способами формування земельної ділянки, є: у порядку відведення земельної ділянки із земель державної, комунальної власності (за відсутності на даній частині земної поверхні сформованих та зареєстрованих земельних ділянок), шляхом поділу раніше сформованої земельної ділянки. На одній частині земної поверхні неможливим є існування двох одночасно зареєстрованих земельних ділянок, координати яких перетинаються, адже частина 2 статті 79 Земельного кодексу України встановлює, що право власності на земельну ділянку поширюється в її межах на поверхневий шар.

Відповідно до статті 56 Закону України "Про землеустрій" визначено, що технічна документація із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок включає: а) пояснювальну записку; б) технічне завдання на складання документації, затверджене замовником документації; в) кадастрові плани земельних ділянок, які об`єднуються в одну земельну ділянку, або частини земельної ділянки, яка виділяється в окрему земельну ділянку; г) матеріали польових геодезичних робіт; г) акт приймання-передачі межових знаків на зберігання при поділі земельної ділянки по межі поділу; д) перелік обтяжень прав на земельну ділянку, обмежень на її використання та наявні земельні сервітути; е) нотаріально посвідчена згода на поділ чи об`єднання земельної ділянки заставодержателів. користувачів земельної ділянки (у разі перебування земельної ділянки в заставі, користуванні); є) згоду власника земельної ділянки, для земель державної власності - органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на поділ чи об`єднання земельних ділянок користувачем (крім випадків поділу земельної ділянки у зв`язку з набуттям права власності на житловий будинок, розташований на ній).

Як вбачається з копії отриманого позивачем Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку з кадастровим номером 6320888303:00:001:0070 площею 2 га, вказана земельна ділянка перебуває у комунальній власності.

Відтак, відповідно до норм чинного законодавства поділ земельної ділянки з кадастровим номером 6320888303:00:001:0070, яка перебуває у власності, має здійснюватися за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок за згодою власника земельної ділянки.

Відповідачами жодних доказів щодо наявності підстав для поділу земельної ділянки та проведення реєстрації двох нових земельних ділянок з двома кадастровими номерами: 6320888303:00:001:0091 та 6320888303:00:001:0092 площею по 1 га на місці земельної ділянки з кадастровим номером 6320888303:00:001:0070 до суду ані з власної ініціативи, ані на виконання ухвал суду, в тому числі після застосування заходів процесуального примусу, не надано. Будь-яких обґрунтувань проведення таких дій щодо поділу та реєстрації нових земельних ділянок не наведено. Доказів розроблення технічної документації, наявності згоди власника на поділ земельної ділянки не надано.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

В той же час, правові наслідки звернення особи за отриманням дозволу на виготовлення проекту відведення земельної ділянки, його реалізація шляхом замовлення та отримання такого проекту полягають у тому, що у особи виникає обґрунтоване сподівання, що у разі проходження нею усіх визначених законом стадій цієї процедури (розробки, погодження і затвердження проекту землеустрою) бажана земельна ділянка, за умови дотримання цією особою усіх приписів закону, буде їй надана у власність або користування, а тому у особи після отримання дозволу щодо певної земельної ділянки виникає легітимний інтерес, який може бути захищений в судовому порядку.

З огляду на вказане, реалізуючи принцип "належного урядування", суб`єкт владних повноважень у разі, якщо на розроблення певної земельної ділянки вже надано відповідний дозвіл, має враховувати цю обставину при здійсненні власних повноважень щодо такої земельної ділянки та приймати рішення з урахуванням критеріїв, визначених частиною 2 статті 2 КАС України. В протилежному випадку, неврахування легітимного інтересу особи, якій вже надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою, може бути розцінено як порушення прав цієї особи.

Конституційний Суд України у Рішенні від 01.12.2004 № 18-рп/2004 розтлумачив поняття "охоронюваний законом інтерес", що вживається в частині першій статті 4 Цивільного процесуатьного кодексу України та інших законах України у логічно- смисловому зв`язку з поняттям "права", як прагнення до користування конкретним матеріатьним та/або нематеріазьним благом, як зумовлений загальним змістом об`єктивного і прямо не опосередкований у суб`єктивному праві простий легітимний дозвіл, що є самостійним об`єктом судового захисту' та інших засобів правової охорони з метою задоволення індивідуальних і колективних потреб, які не суперечать Конституції і законам України, суспільним інтересам, справедливості, добросовісності, розумності та іншим загальноправовим засадам.

Використаний у частині 1 статті 2 КАС України термін "інтерес" відповідає терміну "охоронюваний законом інтерес", яке було розтлумачено Конституційним Судом України у вищенаведеному рішенні. Отже, прагнення до користування конкретним матеріатьним благом - земельною ділянкою, може бути змістом охоронюваного законом інтересу.

У п.77 постанови Великої палати Верховного Суду від 29.09.2020 у справі №688/2908/16-ц зроблено висновок про те, що неконкурентне надання землі у користування за наявності двох або більше охочих не відповідає принципам забезпечення рівності права власності на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад та держави; забезпечення гарантій прав на землю. Зокрема, не можна вважати справедливим і розумним надання землі особі, яка пізніше за інших дізналася про існування вільної ділянки і звернулася з відповідною заявою.

Таким чином, дії відповідача щодо перенесення до архівної частини реєстру інформації про земельну ділянку з кадастровим номером 6320888303:00:001:0070, дозвіл на розробку технічної документації на яку наданий позивачу та реалізований ним шляхом замовлення та виготовлення такої документації, а також щодо поділу такої земельної ділянки та реєстрації двох нових земельних ділянок порушують законні інтереси позивача.

Посилання Головного управління Держгеокадастру у Харківській області на відсутність у відповідача, Відділу у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, статусу юридичної особи та неможливість бути відповідачем у справі не береться судом до уваги, оскільки відповідач є суб`єктом владних повноважень, який відповідно до положень п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України (суб`єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг) може бути відповідачем у адміністративній справі незалежно від наявності статусу юридичної особи.

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачами в ході судового розгляду на доведено правомірність своїх дій.

Відтак, дії державного кадастрового реєстратора Відділу у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області з перенесення в архів та поділу земельної ділянки з кадастровим номером 6320888303:00:001:0070, а також щодо проведення державної реєстрації земельних ділянок з кадастровими номерами 6320888303:00:001:0091 та 6320888303:00:001:0092 є необґрунтованими, такими, що не базуються на визначених законом документах, тому визнаються судом протиправними.

Щодо вимог зобов`язального характеру та про скасування державної реєстрації земельних ділянок з кадастровими номерами 6320888303:00:001:0091 та 6320888303:00:001:0092, суд зазначає, що відповідно до ч. 9,10,13 ст. 79-1 Земельного кодексу України земельна ділянка може бути об`єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї. Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі. Земельна ділянка припиняє існування як об`єкт цивільних прав, а її державна реєстрація скасовується в разі, зокрема, скасування державної реєстрації земельної ділянки на підставі судового рішення внаслідок визнання незаконною такої державної реєстрації. Ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки допускається виключно з одночасним припиненням таким рішенням усіх речових прав, їх обтяжень, зареєстрованих щодо такої земельної ділянки (за наявності таких прав, обтяжень).

З огляду на вказані норми суд приходить до висновку, що передбачене ними скасування державної реєстрації земельної ділянки на підставі судового рішення можливе відносно земельної ділянки як об`єкта цивільних прав, який виникає з моменту державної реєстрації права власності на таку ділянку.

Судом з Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно встановлено, що право власності на момент розгляду справи судом щодо земельних ділянок з кадастровими номерами 6320888303:00:001:0091 та 6320888303:00:001:0092 не зареєстроване.

Відтак, у задоволенні вимог про скасування державної реєстрації земельних ділянок з кадастровими номерами 6320888303:00:001:0091 та 6320888303:00:001:0092 належить відмовити.

Враховуючи викладене та те, що державному кадастровому реєстратору Відділу у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Небесному О.П. анульовано доступ до Автоматизованої системи Державного земельного кадастру, належним способом захисту прав позивача є зобов`язання державного кадастрового реєстратора Відділу у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області скасувати записи в Державному земельному кадастрі про державну реєстрацію земельних ділянок з кадастровими номерами 6320888303:00:001:0091 та 6320888303:00:001:0092, що розташовані за адресою: АДРЕСА_2 , та поновити запис в Державному земельному кадастрі земельної ділянки з кадастровим номером 6320888303:00:001:0070.

Таким чином, суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії державного кадастрового реєстратора Відділу у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Небесного О.П. з перенесення в архів та поділу земельної ділянки з кадастровим номером 6320888303:00:001:0070.

Зобов`язати державного кадастрового реєстратора Відділу у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області скасувати записи в Державному земельному кадастрі про державну реєстрацію земельних ділянок кадастровий номер 6320888303:00:001:0091 та 6320888303:00:001:0092, що розташовані за адресою: Харківська область, Богодухівський район, с. Воскресенівка, вулиця Лугова.

Зобов`язати державного кадастрового реєстратора Відділу у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області поновити запис в Державному земельному кадастрі земельної ділянки з кадастровим номером 6320888303:00:001:0070.

В задоволенні позовних вимог в іншій частині - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення, з урахуванням перебування судді у відпустці, складено 26.08.2021.

Суддя Білова О.В.