Рішення № 99216180, 26.08.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.08.2021
Номер справи
520/10580/21
Номер документу
99216180
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 серпня 2021 р. Справа № 520/10580/21

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шевченко О.В., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_1 , з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не призначення ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу»;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» в розмірі 60 відсотків заробітної плати, визначеної довідками Головного управління Пенсійного фонду України Харківської області від 19.04.2021 року № 2000-0504-8/55380 та № 2000-0504-8/55392.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що пенсійним органом протиправно не призначено йому пенсію за віком відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» в розмірі 60 відсотків заробітної плати, визначеної довідками Головного управління Пенсійного фонду України Харківської області від 19.04.2021 року № 2000-0504-8/55380 та № 2000-0504-8/55392, що слугувало підставою для звернення до суду з даним позовом.

Ухвалою суду відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та вручена відповідачу, що підтверджується матеріалами справи.

Від Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області через канцелярію суду надійшов письмовий відзив на позов та додаткові пояснення, в яких представник відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог зазначивши, що ОСОБА_1 з 2014 року перебуває на обліку в Пенсійному фонду України в Харківській області та по листопад 2020 року отримувала пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу». З грудня 2020 року ОСОБА_1 переведено з пенсії за віком згідно Закону України «Про державну службу» на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообо`вязкове державне пенсійне страхування» згідно її заяви. У разі переведення (призначення) пенсії за віком згідно Закону України «Про державну службу» розмір пенсії ОСОБА_1 зменшується.

Ухвалами суду від 22.06.2021 року та від 12.07.2021 року витребувано у відповідача копію пенсійної справи позивача, а також докази (розрахунок, тощо), що у разі призначення ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» розмір її пенсії зменшиться.

09.07.2021 року відповідачем надано до суду витребувані документи на виконання ухвали суду від 22.06.2021 року.

Також, 26.07.2021 року представник відповідача на виконання ухвали суду від 12.07.2021 року надав документи.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України), суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні докази, судом встановлено наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області з 2014 року.

У жовтні 2014 року позивачу призначено пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу". У грудні 2020 року позивача (за його заявою) переведено на пенсію за віком згідно Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

19.04.2021 року позивач звернувся до пенсійного органу із заявою про переведення його на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року №3723-ХІІ.

Проте, рішенням пенсійного органу відмовлено позивачу у проведенні з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу". Довідки Головного управління Пенсійного фонду України Харківської області від 19.04.2021 року № 2000-0504-8/55380 та № 2000-0504-8/55392 застосувати відсутні підстави, оскільки чинним законодавством перерахунок пенсії не передбачено (а.с. 23 - 24).

Вказане рішення супровідним листом Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (Московський відділ обслуговування громадян) від 05.05.2021 року направлено позивачеві.

У відзиві на позов представник відповідача зазначив, що ОСОБА_1 з 01.10.2014 року перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області. У 2014 році позивачу призначено пенсію за віком згідно Закону України "Про державну службу". 22.12.2020 року позивач звернувся із заявою про перехід на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», що пенсійним органом зроблено та в теперішній момент отримує пенсію на підставі зазначеного вище Закону.

Щодо призначення позивачу пенсії за віком відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» пенсійний орган у відзиві зауважив, що вказані вимоги позивача є необґрунтованими, оскільки в контексті Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" це не є призначенням пенсії, а є переведенням на пенсію за віком, порядок нарахування та вплати якої буде регулюватися іншим Законом. Крім того, Закон України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV та Закон України "Про державну службу" №889-VІІІ не передбачають підстав (умов) для перерахунку пенсії державного службовця.

Крім того, в додаткових поясненнях, наданих на виконання ухвали суду від 22.06.2021 року, пенсійний орган також зазначив, що у разі переведення (призначення) пенсії за віком згідно Закону України «Про державну службу» розмір пенсії ОСОБА_1 зменшиться.

Вважаючи протиправними дії пенсійного органу щодо відмови у переведенні на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ, позивач звернувся до суду з даним позовом.

По суті спірних правовідносин, суд зазначає наступне.

За приписами п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

01 травня 2016 року набрав чинності Закон України “Про державну службу” № 889-VIII від 10.12.2015 року (далі - Закон № 889-VIII), у якому передбачені певні особливості пенсійного забезпечення державних службовців, зокрема, пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII визнано, що втратив чинність Закон України “Про державну службу” № 3723-ХІІ від 16.12.1993 року (далі - Закон № 3723-ХІІ), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу, якими передбачено право державних службовців, за певних умов, на призначення пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ.

Відповідно до ч.1 ст. 37 Закону № 3723-XII, на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, у тому числі, стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до частини 1 статті 26 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу - з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року - не менше 28 років.

Тобто, до 01.05.2016 року (дата набрання чинності Закону № 889-VIII) право на пенсію державного службовця мали особи, які: а) досягли певного віку (62 роки для чоловіків, 60 років для жінок) та мають передбачений законодавством страховий стаж; б) мали стаж державної служби не менш як 10 років, та на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців; а також особи, які мали не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Після 01.05.2016 року, відповідно до ст. 90 Закону № 889-VIII пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”.

При цьому, законодавець визначив певні умови, за дотримання яких у осіб зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII.

Так, відповідно до п. 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 попереднього Закону "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Попереднього Закону у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно з п. 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статті 25 попереднього Закону "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 попереднього Закону в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Тобто, Прикінцевими та перехідними положеннями Закону № 889-VIII передбачено, що за наявності у особи станом на 01.05.2016 певного стажу держслужби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-XII, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Водночас, для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, стаття 37 Закону № 3723-XII передбачає додаткові умови для наявності права на призначення пенсії державного службовця: певний вік і страховий стаж.

Аналізуючи зазначені норми чинного законодавства, суд дійшов висновку, що обов`язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII після 01.05.2016 року є дотримання сукупності вимог, визначених ч. 1 ст. 37 Закону № 3723-XII та Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби. Крім того, необхідною умовою є те, що на час досягнення відповідного віку особи працювали на посадах державних службовців.

Статтею 62 Закону № Закону України “Про пенсійне забезпечення” №1788-ХІІ передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пунктів 3, 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Постанова № 637), за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Згідно записів трудової книжки НОМЕР_1 від 03 серпня 1979 року, ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), з 01.08.1979 року прийнята економістом фінансистом у відділ фінансів та бухгалтерського обліку управління "Харківметалоснабсбут". 05.12.1979 переведена на посаду економіста по фінансовій роботі. 16.08.1988 позивача призначено на посаду заступника головного бухгалтера. З 20.07.1989 переведена на посаду заступника головного бухгалтера по строковому трудовому договору. 31.12.1990 позивача звільнено за переводом до Харківського головного територіального управління Держностату УРСР. 02.01.1991 позивача прийнято переводом на посаду бухгалтера - ревізора 2 категорії Харківського головного територіального управління Держностату УРСР. З 30.12.1992 позивача звільнено по переводу в Харківське об`єднання "Харківметал". 31.12.1992 позивача прийнято (за переводом) на посаду бухгалтера І категорії Харківської державної фірми "Харківметал-1". 07.04.1994 позивача звільнено з займаної посади у зв`язку зі змінами в організації та 11.04.1994 призначено на посаду економіста. 03.10.1994 позивача звільнено за згодою сторін. 14.10.1994 позивача призначено на посаду економіста по фінансовій роботі ОП Харківська товарно-сировинна фірма "Харківресурси" (ЗАТ "Харківресурси") (а.с. 12 - 16).

Згідно записів трудової книжки НОМЕР_1 позивача призначено на посаду економіста по фінансовій роботі ЗАТ "Харківресурси". 08.02.1996 позивача переведено на посаду ведучого бухгалтера відділу бухгалтерського обліку. 13.07.1998 позивача призначено на посаду головного бухгалтера (28.01.1999 позивача звільнено з посади). З 12.03.1999 позивач займав посаду ведучого бухгалтера ЗАТ "Харківресурси" (21.11.2000 позивача звільнено з посади за згодою сторін). Крім того, в період з 10.07.2002 по 27.11.2020 позивач працював на різних посадах в управлінні Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова (Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області) (а.с. 17 - 22).

Суд звертає увагу, що відповідачем ні у відзиві на позов, ні в письмових поясненнях, не ставиться під сумнів достовірність наведеної в трудових книжках позивача інформації.

Відповідно до пункту 8 Закону № 889-VIII, стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

За пунктом 1 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII, цей Закон набирав чинності з 01 травня 2016 року.

До 2016 року діяв Порядок обчислення стажу державної служби, затверджений постановою КМУ від 3 травня 1994 року №283 (постанова втратила чинність на підставі постанови КМУ №229 від 25.03.2016), яким визначалися посади і органи, час роботи в яких зараховуються до стажу державної служби.

Відповідно до абзацу 2 пункту 2 Порядку № 283, до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах державних службовців у державних органах, передбачених у статті 25 Закону України "Про державну службу"(3723-12), а також на посадах, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад державних службовців.

Згідно даних пенсійної справи, пенсійним органом визначено, що загальний (повний) стаж позивача складає 44 роки 3 місяці 28 днів.

Таким чином, загальний стаж державної служби позивача більше 40 років, який включає стаж державної служби позивача на відповідних посадах в пенсійному органі, віднесених до категорій посад державних службовців, в період з 10.07.2002 по 27.11.2020, що в свою чергу складає більше 10 років, який набуто до 01 травня 2016 року. При цьому, на час досягнення зазначеного віку позивач працював в пенсійному органі на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, на момент звернення 19.04.2021 року до пенсійного органу із заявою щодо призначення пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" ОСОБА_1 досягла 60 років ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), отже має право на одержання пенсії за віком відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року №3723-XII.

Оскільки Головним управлінням протиправно відмовлено в переведенні ОСОБА_1 з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, на пенсію державного службовця відповідно до Закону України “Про державну службу”, в цій частині позовні вимоги підлягають задоволенню.

Стосовно позовних вимог про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» в розмірі 60 відсотків заробітної плати, визначеної довідками Головного управління Пенсійного фонду України Харківської області від 19.04.2021 року № 2000-0504-8/55380 та № 2000-0504-8/55392, слід зазначити наступне.

Як зазначалося судом, згідно з частиною першою статті 37 Закону № 3723-XII (в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин) на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Порядок призначення пенсій згідно Законом №889-VIII, яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" (далі - Порядок № 622).

Відповідно до п. 4 Порядку № 622, пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Отже, пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Твердження представника відповідача стосовно того, що у разі переведення (призначення) пенсії за віком згідно Закону України «Про державну службу» розмір пенсії ОСОБА_1 зменшується, суд не приймає до уваги, оскільки на виконання ухвали суду від 12.07.2021 року відповідачем не надано до суду жодних доказів на підтвердження цього.

Таким чином, позовні вимоги в цій частині також підлягають задоволенню.

Так, пунктами 5 та 6 Порядку № 622 передбачено, що форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики. У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.

В матеріалах справи наявна довідка від 19.04.2021 року № 2000-0504-8/55380 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), яка видана ОСОБА_1 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області (а.с. 10).

Крім того, в матеріалах справи міститься довідка від 19.04.2021 року № 2000-0504-8/55392 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь - які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), яка видана ОСОБА_1 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області (а.с. 11).

Судом встановлено, що 19.04.2021 року позивач звернувся до пенсійного органу із заявою про переведення його на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року №3723-ХІІ. Отже, пенсія державного службовця (переведення на вказану пенсію) позивачу повинна бути призначена з дати його звернення - 19.04.2021 року.

За таких підстав, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в цій частині шляхом зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, на пенсію державного службовця відповідно до Закону України “Про державну службу” з 19.04.2021 року згідно її заяви, здійснивши нарахування (перерахунок) та виплату такої пенсії з 19.04.2021 року в розмірі 60 відсотків суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, враховуючи довідку від 19.04.2021 року № 2000-0504-8/55380 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та довідку від 19.04.2021 року № 2000-0504-8/55392 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь - які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), видані ОСОБА_1 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області.

Позовні вимоги в частині призначення позивачу пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу” не підлягають задоволенню, оскільки позивач перебуває на пенсійному обліку та отримує пенсію за віком з 2014 року.

Враховуючи викладене, суд вважає вимоги ОСОБА_1 такими, що підлягають частковому задоволенню.

Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до ч.8 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст. ст. 2, 6-10, 13, 14, 77, 139, 205, 242-246, 250, 255, 257-263, 293, 295, п.п.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ 14099344, адреса: майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, яка полягає у відмові переведення ОСОБА_1 з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, на пенсію державного службовця відповідно до Закону України “Про державну службу”, згідно її заяви від 19.04.2021 року.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, на пенсію державного службовця відповідно до Закону України “Про державну службу” з 19.04.2021 року згідно її заяви, здійснивши нарахування (перерахунок) та виплату такої пенсії з 19.04.2021 року в розмірі 60 відсотків суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, враховуючи довідку від 19.04.2021 року №2000-0504-8/55380 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та довідку від 19.04.2021 року №2000-0504-8/55392 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь - які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), видані ОСОБА_1 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) судові витрати в розмірі 908 (дев`ятсот вісім) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ 14099344).

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Шевченко О.В.