Рішення № 99214150, 26.08.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.08.2021
Номер справи
200/6744/21
Номер документу
99214150
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 серпня 2021 р. Справа№200/6744/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Хохленкова О.В. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010; 84122, Донецька область, місто Слов`янськ, площа Соборна, будинок 3) про визнання дії протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 , звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Мангушського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дії протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що з 10.06.2012 року, після досягнення пенсійного віку, їй була призначена пенсія згідно до Закону України “ Про державну службу “№3723-XII.

З 01.03.2019 року автоматизованим способом Мангушським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області був проведений перерахунок пенсії, а саме була призначена пенсія за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, тобто був проведений перерахунок пенсії за віком, призначеної з 10.06.2012 року відповідно до Закону “ По державну службу" №3723-ХІІ на пенсію за віком відповідно Закону України “ Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування"№1058- IV.

Позивач зазначає, що управлінням ПФУ при розрахунку пенсії за віком були застосовані норми ч.3 ст. 45 Закону України “ По загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”№1058-ІV та показник середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу, з якої сплачено страхові внески за 2017 рік ( 2014-2016 роки) з урахування індексу інфляції ( 3764,40 грн.)

Вважаючи такі дії відповідача неправомірними, ОСОБА_1 звернулась з письмовою заявою № 119/Ш-0579-21 від 17.05.2021 року до управління ПФУ з проханням провести перерахунок та виплату пенсії за віком відповідно до частини 2 ст. 40 Закону України “ Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування №1058-ІV із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях України за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, тобто за 2016- 2018 роки (6188,89 грн.) з урахування раніше виплачених сум пенсії з моменту призначення з 01.03.2019 року.

Управлінням ПФУ у своїй відповіді № 124-118/Ш-05/8-0579/21 відмовило в перерахунку пенсії за віком, посилаючись на відсутність обставин для перерахунку пенсії відповідно до ч 2ст 40 Закону України " Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» 1058-IV із застосування показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузях України за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, тобто за 2016-2018 роки (6188,89 грн ).

Позивач вважає відмову у перерахунку пенсії неправомірною та просить суд

Визнати протиправними дії Мангушського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, щодо незастосування при розрахунку пенсії за віком, ОСОБА_1 , показника середньої заробітної плати працівників, занятих у галузях України за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за віком, тобто за 2016-2018 роки (6188,89 грн), відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування ” № 1058-ІV та забов`язати Мангушське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області здійснити перерахунок та виплату пенсії за віком, ОСОБА_1 із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у галузях України за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, тобто за 2016-2018 роки (6188,89 грн.) з дати призначення пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІV, тобто з 01.03.2019 року, з урахуванням фактично виплачених сум.

5 серпня 2021 року відповідач надав через канцелярію суду відзив на адміністративний позов.

Свою позицію відповідач вмотивовував тим, що ОСОБА_1 з 01.03.2019 переведено з призначеної пенсії згідно Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону України №1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Позивачка звернулась до Мангушського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області зі зверненням від 17.05.2021 відповідно до Закону України «Про звернення громадян» щодо роз`яснення призначення пенсії за віком.

Розмір пенсії позивача з 01 березня 2019 року після переведення на пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» склала: коефіцієнт стажу з урахуванням кратності ( (445 / 100 * 12) * 1)=0.37083 розмір пенсії за віком (ст.27) (7395.62 * 0.37083)= 2742,52 грн., що стала більше від попередньої пенсії згідно із Законом України «Про державну службу» яка становила 2205,67 грн.

Для обчислення пенсії позивача з 01 березня 2019 року, відповідно до п. 4-3 Прикінцевих положень ЗУ №1058, постанов КМУ від 20.02.2019 року №124, від 01.04.2020 року №251 управлінням використано показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки (3764,40) збільшений на коефіцієнти підвищення 1,17 та 1,11, тобто 3764,4*1,17*1,11=4404,35 грн.

В свою чергу, за наявності підстав для автоматичного перерахунку пенсії відповідно до пунктів 4-3 та 4-7 Прикінцевих положень Закону № 1058-ІV відсутні підстави для застосування середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2016,2017 та 2018 роки, оскільки таке застосування можливе при призначенні пенсії.

Управління зазначає, що позивачкою не було надано відповідної заяви про перерахунок пенсії встановленого зразку та Мангушським об`єднаним управління Пенсійного фонду України не винесено рішення про відмову в перерахунку пенсії за віком, слід вважати заявлені позовні вимоги передчасними та такими, що не відповідають основним принципам кодексу адміністративного судочинства

Управління Пенсійного Фонду вважає позовні вимоги такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства і не підлягають задоволенню.

10 серпня 2021 року позивач надав через канцелярію суду відповідь на відзив, згідно якої заперечував проти відзиву та просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

У зв`язку з тим, що позовна заява була подана без дотримання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 3 червня 2021 року позовна заява була залишена без руху.

Зазначеною ухвалою позивачу був встановлений строк для усунення недоліків, шляхом надання суду належним чином засвідчених копій всіх документів долучених до позовної заяви для суду та для направлення судом відповідачу.

Позивач виконав вимоги ухвали, тим самим усунувши недоліки позовної заяви.

Ухвалою від 25 червня 2021 року суд відкрив провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 26 серпня 2021 року замінено відповідача у справі № 200/6744/21-а з Мангушського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області на його правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010; 84122, Донецька область, місто Слов`янськ, площа Соборна, будинок 3).

Враховуючи, що суддя Хохленков О.В. у період з 5 липня 2021 року по 19 липня 2021 року у щорічній основній відпустці, а з 19 липня 2021 року по 2 серпня 2021 року перебував на лікарняному, справа розглянута після виходу судді з лікарняного.

Суд дослідивши подані матеріали справи встановив наступне.

Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є громадянином України, про що свідчить паспорт громадянина України НОМЕР_2 , виданий Володарським РВ УМВС України в Донецькій області 29.08.1996 року, РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації, згідно паспортних даних: АДРЕСА_1 .

Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, яке є юридичною особою код ЄДРПОУ 13486010, 84122, Донецька обл., місто Слов`янськ, площа Соборна, 3 та суб`єктом владних повноважень.

З 10.06.2012 року, після досягнення пенсійного віку, позивачу була призначена пенсія згідно до Закону України “ Про державну службу “№3723-XII.

З 01.03.2019 року автоматизованим способом Мангушським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької обласп(далі управління ПФУ), був проведений перерахунок пенсії, була призначена пенсія за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування ”.

Не погоджуючись з розрахунком пенсії, позивач звернувся з заявою № 119/Ш-0579-21 від 17.05.2021 року до управління ПФУ з проханням провести перерахунок та виплату пенсії за віком відповідно до частини 2 ст. 40 Закону України “ Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування №1058-1V із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників , зайнятих у галузях України за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, тобто за 2016- 2018 роки (6188,89 грн.) з урахування раніше виплачених сум пенсії з моменту призначення з 01.03.2019 року.

Управлінням ПФУ у своїй відповіді № 124-118/Ш-05/8-0579/21 повідомило про відсутність обставин для перерахунку пенсії відповідно до ч 2ст 40 Закону України " Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» 1058-IV із застосування показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузях України за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, тобто за 2016-2018 роки (6188,89 грн ). Як вважає, відповідач, іншого чинним законодавством не передбачено.

Позивач не погоджуючись з розрахунком її пенсії за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії та вважаючи, що пенсія за віком має бути призначена із застосуванням показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески за три календарні роки, що передують року звернення із заявою про призначення пенсії за віком, а не переведення з одного виду пенсії (за вислугою років) на інший (пенсію за віком), звернулась до суду з адміністративним позовом.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до пункту 6 статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються, зокрема, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.

Положеннями статті 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII (далі Закон № 1788-XII) встановлено, що громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

У відповідності до ст. 1 Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058-IV) страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.

Згідно із п. 1 ч. до Закону № Закону № 1058-IV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані інвалідами в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у ст. 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Відповідно до статті 40 Закону № 1058-IV пенсії обчислюються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

Частиною третьою статті 45 Закону № 1058-IV передбачено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону № 1058-IV, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Частиною третьою статті 45 Закону №1058-IV регламентовано порядок переведення з одного виду пенсії, призначеного саме за цим Законом, на інший. В цьому випадку показник середньої заробітної плати, який застосовується при визначенні заробітку для обчислення пенсії, має бути незмінним.

З аналізу зазначених вище норм законодавства вбачається, що ч. 3 ст. 45 Закону № 1058-IV встановлюється порядок переведення з одного виду пенсії, призначеної саме за цим Законом, на інший. Отже, показник середньої заробітної плати при переведенні на інший вид пенсії має бути незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії, передбаченої Законом № 1058-ІV. Однак у випадку із заявою позивача мало місце призначення іншої пенсії за іншим законом, а тому має враховуватись показник середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року призначення нового виду пенсії (пенсії за віком).

Суд звертає увагу, що позивачу було призначено пенсію за вислугу років, як працівнику охорони здоров`я, відповідно до ст. 55 Закону № 1788-XII, який передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії.

Відповідно до п. «е» ст. 55 Закону № 1788-XII право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров`я та соціального забезпечення при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку

Статтею 7 Закону № 1788-XII передбачено, що звернення за призначенням пенсії може здійснюватися у будь-який час після виникнення права на пенсію. При цьому пенсії за віком та по інвалідності призначаються незалежно від того, припинено роботу особою на час звернення за пенсією чи ні. Пенсія за вислугу років призначається лише при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію.

Згідно з абз. 2 п. 2.4 11 р. ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, пенсія за вислугу років призначається у разі звільнення з роботи, що дає право на цей вид пенсії. У разі зарахування після призначення пенсії за вислугу років на роботу, яка дає право на цей вид пенсії, виплата пенсії припиняється і поновлюється з дня, що слідує за днем звільнення з роботи.

Верховний Суд України у постанові від 29 листопада 2016 року у справі № 133/476/15-а (№ 21-6331а15) зазначив, що у випадку призначення особі пенсії за вислугу років відповідно до Закону № 1788-XII, який передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії, а в подальшому при виявленні такою особою бажання отримувати пенсію за віком відповідно до Закону № 1058-IV, має місце саме призначення пенсії за віком, а не переведення згідно ч. 3 ст. 45 Закону № 1058-IV.

Таким чином, позивач має право на призначення пенсії за віком відповідно до Закону №1058-IV із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у галузі економіки України за три календарні роки, що передують року звернення.

Наведений висновок узгоджується з правовою позицією, викладеною Верховним Судом України у постанові від 29 листопада 2016 року у справі № 133/476/15-а (№ 21-6331а15). Велика Палата Верховного Суду у постанові від 31 жовтня 2018 року у справі №577/2576/17 підтримала таку правову позицію.

Крім того Верховний Суд у постанові від 31.10.2018 у справі №876/5312/17 зазначив про те, що більшість положень Закону № 1788-XII втратили чинність, у зв`язку із чим державні пенсії, які раніше призначалися на підставі вказаного Закону, призначаються на підставі Закону № 1058-IV.

Таким чином, суд приходить до висновку про необґрунтованість використання відповідачем механізму переведення з одного виду пенсії на інший, а саме: з пенсії за вислугу років на пенсію за віком, а тому при обчисленні пенсії необхідно було застосувати показник середньої заробітної плати (доходу) за три роки, що передували року призначенню пенсії за віком, як того вимагає ч. 2 ст. 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Оскільки позивач до 2019 року отримував пенсію за нормами Закону 3723-XII, тому у 2019 році при обчисленні пенсії за віком вперше відповідно до Закону № 1058-IV слід застосувати показник середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три роки, що передують року призначенням цієї пенсії.

Відповідно до правової позиції Верховного Суду, висловленій у постановах від 14.02.2018 у справі № 465/5246/17, від 23.10.2018 у справі № 334/2653/17, від 13.12.2018 у справі № 185/860/17, від 06.02.2019 у справі № 333/1856/17 та постанові Великої Палати Верховного Суду від 31.10.2018 у справі № 876/5312/17, якщо особа отримувала пенсію за іншим Законом, звертається за призначенням пенсії згідно із Законом України №1058-ІV, показник середньої заробітної плати має враховуватись за три календарні роки, що передують року призначення нового виду пенсії за Законом №1058-ІV.

В силу приписів частини п`ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно якої при виборі і застосуванні норм права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного суду.

З огляду на наведене, суд вважає, що призначення пенсії за віком відповідно до Закону № 1058-IV було здійснено вперше, відтак, з 01.03.2019 року відповідач повинен був призначити позивачу пенсію, виходячи із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016, 2017, 2018 роки, тобто показник середньої заробітної плати має враховуватись за три календарні роки, що передують року призначення нового виду пенсії за Законом №1058-ІV.

Виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що позовні вимоги про визнання протиправними дії відповідача, щодо незастосування при розрахунку пенсії за віком, ОСОБА_1 , показника середньої заробітної плати працівників, занятих у галузях України за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за віком, тобто за 2016-2018 роки (6188,89 грн), відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІV та забов`язати ГУ ПФУ у Донецькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії за віком, ОСОБА_1 із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у галузях України за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, тобто за 2016-2018 роки (6188,89 грн.) з дати призначення пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІV, тобто з 01.03.2019 року, з урахуванням фактично виплачених сум, підлягають задоволенню.

Згідно з частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною першою статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до частини другої статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (частини перша та друга статті 76 Кодексу адміністративного судочинства України).

Частинами першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно частин першої - третьої статі 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Оцінивши належність, допустимість, достовірність вказаних вище доказів окремо, а також достатність і взаємний зв`язок цих доказів у їх сукупності, суд вважає, що позивачем доведено наявність підстав для задоволення заявлених вимог.

Щодо розподілу судових витрат суд зазначає, відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Беручи до уваги задоволення позову та приписи ст. 139 КАС України, на користь позивача належить стягнути понесені ним судові витрати у сумі 908 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 241 - 246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010; 84122, Донецька область, місто Слов`янськ, площа Соборна, будинок 3) про визнання дії протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010; 84122, Донецька область, місто Слов`янськ, площа Соборна, будинок 3), щодо незастосування при розрахунку пенсії за віком, ОСОБА_1 , показника середньої заробітної плати працівників, занятих у галузях України за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за віком, тобто за 2016-2018 роки (6188,89 грн), відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІV.

Забов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010; 84122, Донецька область, місто Слов`янськ, площа Соборна, будинок 3) здійснити перерахунок та виплату пенсії за віком, ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у галузях України за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, тобто за 2016-2018 роки (6188,89 грн.) з дати призначення пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІV, тобто з 01.03.2019 року, з урахуванням фактично виплачених сум.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010; 84122, Донецька область, місто Слов`янськ, площа Соборна, будинок 3) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 908 гривень.

Повний текст рішення складено та підписано суддею головуючим 26 серпня 2021 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя О.В. Хохленков