
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"20" серпня 2021 р.м. Одеса Справа № 916/1772/21Господарський суд Одеської області у складі:
Суддя Гут С.Ф.
При секретарі судового засідання Тарасенко Ю.Г.,
за участю представників сторін:
від позивача: Польщіна Т.Л.,
від відповідача: не з`явився,
розглянувши справу за позовом Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) до Миколаївської сільської ради Ширяївського району Одеської області про стягнення 93935,95 грн.
ВСТАНОВИВ:
22.06.2021 р. Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) звернулась до Господарського суду Одеської області з позовом про стягнення з Миколаївської сільської ради Ширяївського району Одеської області шкоди, завданої навколишньому природному середовищу у вигляді збитків, нанесених Державі України у розмірі 93935,95 грн (враховуючи усне клопотання представника позивача про виправлення технічної помилки у позовній заяві, заявлене в судовому засіданні 20.08.2021 р.) у зв`язку з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.06.2021 р. позовній заяві Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 916/1772/21 та передано на розгляд судді Господарського суду Одеської області Гуту С.Ф.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 29.06.2021 р. прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі № 916/1772/21, справу ухвалено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено до розгляду по суті на 26.07.2021 р.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 26.07.2021 р. відкладено розгляд справи на 20.08.2021 р.
В судові засідання як 26.07.2021 р., так і 20.08.2021 р. представник відповідача не з`явився. Відповідно до наявних в матеріалах справи рекомендованих повідомлень про вручення поштових відправлень ухвалу суд 29.06.2021 р. отримано відповідачем, що підтверджується розпискою, залишеною на відповідному повідомленні, у той час як надіслана Миколаївській сільській ради Ширяївського району Одеської області ухвала від 26.07.2021 р. повернулась до суду неврученою з відміткою поштовою установи про повернення за заявою адресата.
Відповідно до п.5 ч.6 ст.242 ГПК України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Враховуючи викладене, проставлення у поштовому повідомленні відмітки про повернення у зв`язку з заявою адресата (отримувача) ухвала суду від 26.07.2021 р. вважається врученою належним чином, а Миколаївська сільська рада Ширяївського району Одеської області - повідомленою про судове засідання 20.08.2021 р.
Крім того, у даному випадку суд враховує, що за приписами ч.1 ст.9 ГПК України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч.2 ст.2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.
Згідно з ч.ч.1,2 ст.3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.
Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч.1 ст.4 Закону України "Про доступ до судових рішень").
В ході розгляду даної справи Господарським судом Одеської області, у відповідності до п.4 ч.5 ст.13 ГПК України, створено учасникам справи умови для реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
З огляду на встановлений ст.248 ГПК України присічний строк розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження 20.08.2021 р. судом після повернення з нарадчої кімнати, в порядку ст.240 ГПК України, проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши в відкритому судовому засіданні матеріали справи, надані докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив:
Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) звернулась до Господарського суду Одеської області з позовом про стягнення з Миколаївської сільської ради Ширяївського району Одеської області шкоди, завданої навколишньому природному середовищу у вигляді збитків, нанесених Державі України у розмірі 93935,95 грн, у зв`язку з використання для власних та господарсько-побутових потреб населення сільської ради у період з 13.03.21018 р. по 04.11.2019 р. підземних вод з баластових артезіанських свердловин за відсутності дозволу на спеціальне водокористування.
В обґрунтування позову Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) посилається на приписи ст.13 Конституції України, ст.ст.5,38,68,69 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", ст.ст.1,44,46,48,49,50,110,111 Водного кодексу України, ст.ст.16,614,1166 ЦК України, роз`яснення Вищого арбітражного суду України "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов`язаних із застосуванням законодавства про охорону навколишнього природного середовища" від 27.06.2001 р. № 02-5/744, протокол про адміністративне правопорушення від 15.11.2019 р. № 001208, постанову про накладення адміністративного стягнення від 22.11.2019 р. № 001208, довідку Миколаївської сільської ради Ширяївського району Одеської області від 13.11.2019 р. № 305/02-14, претензію від 15.05.2020 р. № 15.05.2020 р., клопотанням Миколаївської сільської ради Ширяївського району Одеської області від 26.06.2020 р. № 186, акт Державної екологічної інспекції України від 22.10.2020 р. № 52/10, дозвіл на спецводокористування, виданим Миколаївській сільській раді Ширяївського району Одеської області.
Письмового відзиву від Миколаївської сільської ради Ширяївського району Одеської області до Господарського суду Одеської області не надходило, у зв`язку з чим у відповідності до ч.9 ст.165 ГПК України суд вирішує справу за наявними матеріалами.
В період з 04.11.2019 р. по 15.11.2019 р. Державною екологічною інспекцією в Одеській області (правонаступником якої є Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Миколаївською сільською радою Ширяївського району Одеської області.
За результатами перевірки встановлено, що Миколаївська сільська рада Ширяївського району Одеської області для власних та господарсько-побутових потреб населення в період з 13.03.2018 р. по 04.11.2019 р. здійснювала використання підземних вод з баластових артезіанських свердловин за відсутності дозволу на спеціальне водокористування, що є порушенням п.9 ч.1 ст.44, ч.1 ст.49 Водного кодексу України, відповідальність за яке передбачено ст.ст.110,111 Водного кодексу України.
Відповідно до наданої Миколаївською сільською радою Ширяївського району Одеської області 13.11.2019 р. довідки № 305/02-14 в період з 13.03.2018 р. по 04.11.2019 р. обсяг самовільно використаної води становить 18455 м3.
Вказане порушення відображене у протоколі про адміністративне правопорушення від 15.11.2019 р. № 001208, складеного державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Одеської області Василик Т.І. у відношенні до ОСОБА_1 (сільського голови Миколаївської сільської ради Ширяївського району Одеської області).
Відповідно до постанови про накладення адміністративного стягнення від 22.11.2019 р. № 001208 встановлено вчинення ОСОБА_1 як головою Миколаївської сільської ради Ширяївського району Одеської області порушення, відповідальність за яке передбачена ст.110 Водного кодексу України, у зв`язку з самовільним водокористуванням сільською радою з артезіанських свердловин (знаходяться на балансі сільської ради), дозвіл водокористування на які закінчився 12.03.2018 р. В період з 13.03.2018 р. по 04.11.2019 р. сільською радою без наявності спеціального дозволу для цього забрано (використано) 18455 м3 води. Визнано ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення та накладеного на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 136,00 грн. Відповідно до наявних в матеріалах справи банківських виписок останнім штраф сплачено в повному обсязі.
15.05.2020 р. Державною екологічною інспекцією в Одеській області (правонаступником якої є Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) складено претензію № 02/33 та запропоновано Миколаївській сільській раді Ширяївського району Одеської області добровільно відшкодувати збитки, заподіяні державі внаслідок самовільного використання водних ресурсів при відсутності дозволу на спеціальне водокористування в розмірі 93935,95 грн.
Відповідно до клопотання Миколаївської сільської ради Ширяївського району Одеської області від 26.06.2020 р. № 186 остання визнає встановлене порушення, а саме використання підземних вод з балансових артезіанських свердловин при відсутності спеціального дозволу, та просить Державну екологічну інспекцію в Одеській області надати можливість сплачувати 95935,95 грн частково в залежності від фактичних надходжень дохідної частини бюджету у зв`язку з важким фінансовим становищем, пов`язаним з введенням протиепідемічних заходів для запобігання поширенню респіраторної хвороби в Україні COVID-19.
Не оплата завданих Миколаївською сільською радою Ширяївського району Одеської області збитків у розмірі 93935,95 грн. слугувала причиною звернення Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) до Господарського суду Одеської області з позовом в рамках провадження у даній справи.
Дослідивши в відкритому судовому засіданні матеріали справи, надані докази, проаналізувавши норми чинного законодавства, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст.15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права в разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Згідно ст.16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Відповідно до ст.1 Водного кодексу України використання води - процес вилучення води для використання у виробництві з метою отримання продукції та для господарсько-питних потреб населення, а також без її вилучення для потреб гідроенергетики, рибництва, водного, повітряного транспорту та інших потреб.
Статтею 2 Водного кодексу України встановлено, що завданням водного законодавства є регулювання правових відносин з метою забезпечення збереження, науково обґрунтованого, раціонального використання вод для потреб населення і галузей економіки, відтворення водних ресурсів, охорони вод від забруднення, засмічення та вичерпання, запобігання шкідливим діям вод та ліквідації їх наслідків, поліпшення стану водних об`єктів, а також охорони прав підприємств, установ, організацій і громадян на водокористування.
Відповідно до ст.149 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання використовують у господарській діяльності природні ресурси в порядку спеціального або загального природокористування відповідно до цього Кодексу та інших законів.
Статтею 151 Господарського кодексу України суб`єктам господарювання для здійснення господарської діяльності надаються в користування на підставі спеціальних дозволів (рішень) уповноважених державою органів земля та інші природні ресурси (в тому числі за плату або на інших умовах). Порядок надання у користування природних ресурсів громадянам і юридичним особам для здійснення господарської діяльності встановлюється земельним, водним, лісовим та іншим спеціальним законодавством.
Судом встановлено, що в період з 04.11.2019 р. по 15.11.2019 р. Державною екологічною інспекцією в Одеській області проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Миколаївською сільською радою Ширяївського району Одеської області.
За результатами перевірки встановлено, що Миколаївська сільська рада Ширяївського району Одеської області для власних та господарсько-побутових потреб населення в період з 13.03.2018 р. по 04.11.2019 р. здійснювала використання підземних вод з баластових артезіанських свердловин за відсутності дозволу на спеціальне водокористування, що є порушенням п.9 ч.1 ст.44, ч.1 ст.49 Водного кодексу України, відповідальність за яке передбачено ст.ст.110,111 Водного кодексу України.
Відповідно до наданої Миколаївською сільською радою Ширяївського району Одеської області 13.11.2019 р. довідки № 305/02-14 в період з 13.03.2018 р. по 04.11.2019 р. обсяг самовільно використаної води становить 18455 м3.
Вказане порушення відображене у протоколі про адміністративне правопорушення від 15.11.2019 р. № 001208, складеного державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Одеської області Василик Т.І. у відношенні до ОСОБА_1 (сільського голови Миколаївської сільської ради Ширяївського району Одеської області).
Відповідно до постанови про накладення адміністративного стягнення від 22.11.2019 р. № 001208 встановлено вчинення ОСОБА_1 як головою Миколаївської сільської ради Ширяївського району Одеської області порушення, відповідальність за яке передбачена ст.110 Водного кодексу України, у зв`язку з самовільним водокористуванням сільською радою з артезіанських свердловин (знаходяться на балансі сільської ради), дозвіл водокористування на які закінчився 12.03.2018 р. В період з 13.03.2018 р. по 04.11.2019 р. сільською радою без наявності спеціального дозволу для цього забрано (використано) 18455 м3 води. Визнано ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення та накладеного на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 136,00 грн. Відповідно до наявних в матеріалах справи банківських виписок останнім штраф сплачено в повному обсязі.
15.05.2020 р. Державною екологічною інспекцією в Одеській області (правонаступником якої є Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) складено претензію № 02/33 та запропоновано Миколаївській сільській раді Ширяївського району Одеської області добровільно відшкодувати збитки, заподіяні державі внаслідок самовільного використання водних ресурсів при відсутності дозволу на спеціальне водокористування в розмірі 93935,95 грн.
Відповідно до пункту 9.1 Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 20.07.2009 р. № 389, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.08.2009 р. за № 767/16783 зі змінами, затвердженими Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 30.06.2011 р. № 220, розрахунок розміру відшкодування збитків, обумовлених самовільним використанням водних ресурсів за відсутності дозвільних документів (дозволу на спеціальне водокористування та/або спеціального дозволу на користування надрами (підземні води)), у разі перевищення встановлених у дозволі на спеціальне водокористування лімітів, здійснюється за формулою Зсам = 5 x W x Тар (грн), де W - об`єм води, що використана самовільно без дозвільних документів (дозволу на спеціальне водокористування та/або спеціального дозволу на користування надрами (підземні води)), у разі перевищення встановлених у дозволі на спеціальне водокористування лімітів, куб. м; Тар - розмір, аналогічний ставці рентної плати за спеціальне використання води, встановленої статтею 255 Податкового кодексу України, на дату виявлення порушення (для поверхневих, підземних, шахтних, кар`єрних та дренажних вод - грн/100 куб. м, води для потреб гідроенергетики та рибництва - грн/10000 куб. м, води, яка входить до складу напоїв, - грн/куб. м). Для морської води та води з лиманів Тар аналогічний ставці рентної плати за спеціальне використання поверхневих вод для показника "Інші водні об`єкти", встановленої статтею 255 Податкового кодексу України, на дату виявлення порушення.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до наданої Миколаївською сільською радою Ширяївського району Одеської області 13.11.2019 р. довідки № 305/02-14 в період з 13.03.2018 р. по 04.11.2019 р. обсяг самовільно використаної води становить 18455 м3. Даний факт зафіксовано у протоколі про адміністративне правопорушення від 15.11.2019 р. № 001208, складеного державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Одеської області Василик Т.І. у відношенні до ОСОБА_1 (сільського голови Миколаївської сільської ради Ширяївського району Одеської області) та постанові про накладення адміністративного стягнення від 22.11.2019 р. № 001208 встановлено вчинення ОСОБА_1 як головою Миколаївської сільської ради Ширяївського району Одеської області порушення, відповідальність за яке передбачена ст.110 Водного кодексу України, у зв`язку з самовільним водокористуванням сільською радою з артезіанських свердловин (знаходяться на балансі сільської ради), дозвіл водокористування на які закінчився 12.03.2018 р. В період з 13.03.2018 р. по 04.11.2019 р. сільською радою без наявності спеціального дозволу для цього забрано (використано) 18455 м3 води. Визнано ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення та накладеного на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 136,00 грн. Відповідно до наявних в матеріалах справи банківських виписок останнім штраф сплачено в повному обсязі.
Згідно ставки рентної плати за спеціальне використання води, встановленої пунктом 255.5.2 статті 255 Податкового Кодексу України, розмір, аналогічний ставці рентної плати за спеціальне використання підземних вод в Одеській області станом на дату виявлення порушення складає 101,8 грн./м3 (1,018 грн./1м3). Виходячи з вищевикладеного, на підставі п. 9.1 Методики здійснено розрахунок розміру відшкодування збитків, обумовлених самовільним використанням водних ресурсів при відсутності дозволу на спеціальне водокористування в розрізі нормативів плати за спеціальне використання прісних підземних вод в період їх фактичного використання: Зсам = 5 х 18455 м3 х 1,018 грн./м3 = 93935,95 грн.
Судом встановлено, що 15.05.2020 р. Державною екологічною інспекцією в Одеській області (правонаступником якої є Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) складено претензію № 02/33 та запропоновано Миколаївській сільській раді Ширяївського району Одеської області добровільно відшкодувати збитки, заподіяні державі внаслідок самовільного використання водних ресурсів при відсутності дозволу на спеціальне водокористування в розмірі 93935,95 грн, до вказаної претензії надано обґрунтований розрахунок розмірі відшкодування збитків, обумовлених самовільним використанням водних ресурсів за відсутності дозвільних документів (дозволу на спеціальне водокористування).
Відповідно до клопотання Миколаївської сільської ради Ширяївського району Одеської області від 26.06.2020 р. № 186 остання визнає встановлене порушення, а саме використання підземних вод з балансових артезіанських свердловин при відсутності спеціального дозволу, та просить Державну екологічну інспекцію в Одеській області надати можливість сплачувати 95935,95 грн частково в залежності від фактичних надходжень дохідної частини бюджету у зв`язку з важким фінансовим становищем, пов`язаним з введенням протиепідемічних заходів для запобігання поширенню респіраторної хвороби в Україні COVID-19, однак станом на даний час, сума збитків залишається не відшкодованою (в матеріалах справи відсутні докази відшкодування суми збитків).
Згідно зі ст.111 Водного кодексу України підприємства, установи, організації та громадяни України, а також іноземні юридичні і фізичні особи без громадянства, зобов`язані відшкодувати збитки, завдані внаслідок порушень водного законодавства, в розмірах та порядку, встановлених законодавством України. Притягнення винних у порушенні водного законодавства до відповідальності не звільняє їх від обов`язку відшкодування збитків, завданих ними внаслідок порушення водного законодавства.
Згідно з приписами п.9 ст.44, ст.ст.48,49 Водного кодексу України водокористувачі зобов`язані здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу. Спеціальне водокористування - це забір води з водних об`єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об`єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів.
Спеціальне водокористування здійснюється юридичними та фізичними особами лише за наявності дозволу і насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських та інших державних і громадських потреб.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 55 Водного кодексу України право юридичних та фізичних осіб на спеціальне водокористування припиняється у разі закінчення строку спеціального водокористування.
Таким чином, право спеціального водокористування у відповідача відповідно до зазначеної норми припинилося із закінченням строку дії дозволу на спеціальне водокористування.
Згідно ст.110 Водного кодексу України порушення водного законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законодавством України.
Отже, чинним законодавством передбачено обов`язок отримання господарюючими суб`єктами як дозволу на спеціальне водокористування.
Відповідно до ч.1 ст.224 Господарського кодексу України учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов`язання або установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завдані цим збитки суб`єкту, права або законні інтереси якого порушено.
У відповідності до ст.22 Цивільного кодексу України особа, якій завдано збитків в результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі. Збитками є: 1) втрати, яких особа зазнала у зв`язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); 2) доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).
Відповідно до ст. 111 Водного кодексу України підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи зобов`язані відшкодувати збитки, завдані ними внаслідок порушень водного законодавства, в розмірах і порядку, встановлених законодавством України. Відшкодування збитків, завданих внаслідок порушень водного законодавства, не звільняє винних від збору за спеціальне водокористування, а також від необхідності здійснення заходів щодо ліквідації шкідливих наслідків. Притягнення винних у порушенні водного законодавства до відповідальності не звільняє їх від обов`язку відшкодування збитків, завданих ними внаслідок порушення водного законодавства.
Згідно частини третьої статті 13 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Під час розгляд справи відповідачем не надано доказів спростовуючих позовні вимоги.
Відповідно до ст.3 Цивільного кодексу України загальними засадами цивільного законодавства є зокрема справедливість, добросовісність та розумність.
Згідно ст.73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно ст.74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Статтею 79 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Відповідно до ст.86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відповідачем у встановленому законом порядку позовні вимоги позивача не спростовано, в судове засідання відповідач не з`явився хоча заздалегідь повідомлявся про дату час та місце судового засідання.
Згідно п.2 ч.1 ст.129 ГПК України судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст.13,20,73,74,76,86,126,129,165,232,233,237,238,240,241 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) до Миколаївської сільської ради Ширяївського району Одеської області про стягнення 93935,95 грн задовольнити.
2. Стягнути з Миколаївської сільської ради Ширяївського району Одеської області (66810, Одеська обл., Ширяївський р-н, с. Миколаївка, код ЄДРПОУ 04379077) суму шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, у вигляді збитків, нанесених Державі Україна у розмірі 93 935/дев`яносто три тисячі дев`ятсот тридцять п`ять/грн. 95 коп. до Державного бюджету України на розрахунковий рахунок UA658999980333169331000015736, код ЄДРПОУ: 37607526, ГУК в Од.обл./с.Ст.Маяки/24062100, грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності.
3. Стягнути з Миколаївської сільської ради Ширяївського району Одеської області (66810, Одеська обл., Ширяївський р-н, с. Миколаївка, код ЄДРПОУ 04379077) витрати по сплату судового збору на користь Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) (65058, Одеська обл., м. Одеса, просп. Шевченка, буд. 12, код ЄДРПОУ 43879780) на розрахунковий рахунок № UA438201720343110001000115709 в Держказначейській службі України у м. Києві МФО 820172, 2270/дві тисячі двісті сімдесят/грн 00 коп. судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Наказ видати в порядку ст.327 ГПК України.
Повний текст складено 25 серпня 2021 р.
Суддя С.Ф. Гут