
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
18 серпня 2021 року Справа № 280/5002/21 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Артоуз О.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , в особі Адвоката Сідельникової Олени Леонідівни (Поштова адреса: АДРЕСА_2, РНОКПП НОМЕР_2 ) до Енергодарської міської ради (71502, Запорізька область, м. Енергодар, вул.Курчатова буд.11 , ЄДРПОУ 20514818) про визнання протиправним та скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Енергодарської міської ради (далі - відповідач), в якій позивач просить суд: визнати протиправним та скасувати рішення Енергодарської міської ради № 1 «Про покладення обов`язків міського голови» від 15.06.2021.
Ухвалою від 22.06.2021 у справі відкрите спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.
Позивачем подано до суду клопотання про долучення доказів, в якому позивач просив долучити до матеріалів справи № 280/5002/21: диск з відеозаписом сесії Енергодарської міської ради 15.06.2021; копію рішення виконавчого комітету Енергодарської міської ради № 170 від 17.06.2021; копію оголошення про проведення конкурсу на посаду директора КНП «СМСЧ» Енергодарської міської ради; Копію листа виконавчого комітету Енергодарської міської ради від 16.06.2021.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що рішення Енергодарської міської ради № 1 від 15.06.2021 «Про покладення обов`язків міського голови» прийнято з порушенням законодавчо встановленого порядку та Регламенту ЕМР, проект оскаржуваного рішення не опубліковано, виконання повноважень міського голови його заступником суперечить положенням Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Відповідач позов не визнав, надав до суду заперечення щодо розгляду справи п порядку прощеного позовного провадження (вх. №42193 від 26.07.2021). По суті позовних вимог позицію у вигляді відзиву на позовну заяву до суду не надав.
Суд, оцінивши повідомлені сторонами обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення у справі.
Розглянувши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.
Депутатами Енергодарської міської ради восьмого скликання подано до Енергодарської міської ради повідомлення про скликання позачергової дев`ятої сесії міської ради, датоване 14.06.2021.
У вказаному повідомлені зазначалось, що у зв`язку з відсутністю (перебуванням на лікарняному) міського голови та секретаря міської ради, депутати Енергодарської міської ради скликають позачергову сесію міської ради на 15.06.2021 о 08:00.
15.06.2021 відбулась дев`ята чергова сесія Енергодарської міської ради, на якій прийнято рішення № 1 «Про покладення обов`язків міського голови».
Рішенням Енергодарської міської ради № 1 від 15.06.2021 покладено виконання обов`язків міського голови та як начальника цивільного захисту (ЦО) міста з 15 червня 2021 року до моменту фактичного виходу на роботу міського голови або секретаря міської ради на першого заступника міського голови ОСОБА_2.
17.06.2021 виконавчим комітетом Енергодарської міської ради винесено рішення № 170 «Про проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства «Спеціалізована медико-санітарна частина» Енергодарської міської ради Запорізької області. Рішення виконавчого комітету Енергодарської міської ради № 170 від 17.06.2021 підписано ОСОБА_2 (як в.о. міського голови).
Позивач не погоджуючись з прийнятими відповідачем рішеннями звернувся до суду.
Розглядаючи спір по суті суд зазначає наступне.
Частиною 11 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» передбачено, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов`язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".
Згідно ч. 3 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 10 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.
Відповідно до ч. 10 ст. 46 «Про місцеве самоврядування в України», рішення про скликання сесії ради відповідно до частин четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.
Верховний Суд притримується позиції щодо того, що неоприлюднення проектів актів органами місцевого самоврядування у визначений законодавством строк є підставою для скасування таких актів. Зазначений правовий висновок викладено в постановах Верховного Суду: від 08.08.2019 по справі № 500/6108/16-а; від 10.07.2019 по справі № 299/1914/17-А; від 02.07.2019 по справі № 280/1619/17.
Проект рішення Енергодарської міської ради № 1 від 15.06.2021 не опубліковано на офіційному сайті Енергодарської міської ради. Відповідачем не надано суду доказів публікації проекту оскаржуваного рішення та дотримання строків такої публікації.
Енергодарська міська рада дії на підставі, зокрема, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту Енергодарської міської ради, затвердженого рішенням ЕМР № 17 від 16.12.2020.
Водночас, підготовка оскаржуваного рішення до розгляду на сесії Енергодарської міської ради, а також скликання та проведення позачергової сесії Енергодарської міської ради 15.06.2021 відбулось з порушенням вищевказаних нормативно-правових актів.
За ч. 1 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.
За ч. 4 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» наступні сесії ради скликаються: сільської, селищної, міської - відповідно сільським, селищним, міським головою; районної у місті, районної, обласної - головою відповідної ради.
Згідно ч. 6 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у разі немотивованої відмови сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті, районної, обласної ради або неможливості його скликати сесію ради сесія скликається: сільської, селищної, міської ради - секретарем сільської, селищної, міської ради; районної у місті, районної, обласної ради - відповідно заступником голови районної у місті, районної ради чи першим заступником, заступником голови обласної ради.
Частиною 7 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що сесія сільської, селищної, міської, районної у місті ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, а сесія районної, обласної ради - також за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради або голови відповідної місцевої державної адміністрації.
Відповідно до ч. 9 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у разі якщо посадові особи, зазначені у частинах четвертій та шостій цієї статті, у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу суб`єктів, зазначених у частині сьомій цієї статті, або у разі якщо такі посади є вакантними сесія може бути скликана депутатами відповідної ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійною комісією ради.
За ч. 10 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення про скликання сесії ради відповідно до частин четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.
За ч. 11 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сесію сільської, селищної, міської ради відкриває і веде відповідно сільський, селищний, міський голова, а у випадках, передбачених частиною шостою цієї статті, - секретар ради; сесію районної у місті, районної, обласної ради - голова ради або відповідно заступник голови районної у місті, районної ради чи перший заступник, заступник голови обласної ради. У випадку, передбаченому частиною восьмою цієї статті (для розгляду електронної петиції), сесію відкриває за дорученням групи депутатів, з ініціативи якої скликана сесія, один з депутатів, що входить до її складу, а веде за рішенням ради - один з депутатів цієї ради.
Статтею 23 Регламенту встановлено, що рішення про скликання сесії міської ради доводиться до відома депутатів і населення не пізніше як за 10 днів (у виняткових випадках - не пізніше як за день) до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які виносяться на розгляд міської ради.
Згідно ст. 26 Регламенту сесію міської ради (крім першої) відкриває і веде міський голова, або у випадках, передбачених частиною 6 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - секретар ради.
відповідно до ст.16 Регламенту підставою для розгляду питання в міській раді, залежно від того, хто із суб`єктів, зазначених у статті 14 регламенту, є ініціатором, можуть бути:
1) розпорядження міського голови;
2) звернення постійної або тимчасової контрольної комісії до міського голови з наданням витягу з протоколу її засідання, на якому прийнято рішення щодо звернення про внесення питання на розгляд міської ради;
3) письмове звернення депутата (депутатів) до міського голови;
4) письмове звернення депутатської фракції, групи до міського голови, підписане її керівниками, з наданням витягу з протоколу засідання фракції чи групи, на якому прийнято рішення щодо звернення;
5) рішення виконавчого комітету міської ради про внесення питання на розгляд міської ради;
6) протокол проведених загальних зборів громадян, на яких прийнято рішення про колективну місцеву ініціативу;
7) письмове звернення громадської організації або їх об`єднання, чи члена територіальної громади на ім`я міського голови щодо розгляду відповідного проекту рішення;
8) електронна петиція, що набрала необхідну кількість підписів, протягом строку, встановленого для її розгляду;
Ініціатор має чітко сформулювати питання, увійти з пропозицією про внесення питання в план роботи міської ради чи розглянути його позапланово на черговій сесії ради, указати, хто готує проект рішення і доповідає на пленарному засіданні міської ради. Ініціатор може звернутися до міського голови з проханням доручити підготовку проекту рішення та виступу з доповіддю на сесії міської ради відповідним виконавчим органам міської ради.
Згідно ст. 18 Регламенту відповідні виконавчі органи ради (їх відділи, управління) надають аргументовану інформацію про можливість виконання рішень у разі їх прийняття, відповідність міському бюджетові, можливі наслідки тощо.
За положеннями ст. 19 Регламенту не пізніше, як за 10 робочих днів до сесії підготовлені і оформлені належним чином проекти рішень у друкованому і електронному вигляді подаються у відділ по забезпеченню роботи ради.
На протязі 10 днів, що передують даті проведення сесії, постійні комісії на своїх засіданнях розглядають проекти рішень, висновки юридичного управління та виконавчих органів міської ради і готують власні висновки у формі рекомендацій міській раді.
Статтею 20 Регламенту встановлено, що матеріали до кожного питання, винесеного на сесію, мають містити:
1) проект рішення;
2) довідкові, інформаційні, експертні та інші додаткові матеріали;
3) аркуш погодження проекту рішення, в якому має бути зазначено, хто ініціює розгляд питання і хто готує проект рішення, з їх особистими підписами.
В аркуші погодження проекту рішення повинні також міститися:
- підпис міського голови, секретаря міської ради, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради або керуючого справами виконавчого комітету, який за розподілом обов`язків координує або контролює порушене у проекті рішення питання;
- підпис завідувача сектора регуляторної політики та тендерних процедур відділу розвитку підприємницької діяльності управління економіки, якщо проект рішення містить питання, віднесені до його компетенції;
- підпис юридичного управління про відповідність проекту рішення чинному законодавству України;
- підпис управління економіки, якщо питання стосується міських програм;
- підпис фінансового управління, якщо питання стосується міських програм та фінансових питань;
- рекомендації профільних постійних комісій міської ради з питань, віднесених до їх компетенції.
Так, питання щодо покладення обов`язків міського голови на ОСОБА_2 винесено на розгляд сесії без правової підстави, що передбачена ст. 16 Регламенту.
Виконавчими органами Енергодарської міської ради не надано аргументований висновок щодо проекту рішення, чим порушено ст.18 Регламенту. Проект рішення не обговорювався в постійних комісіях, не пройшов погоджувальну раду.
В порушення ст. 19 Регламенту, проект оскаржуваного рішення не подавався у відділ по забезпеченню роботи ради за 10 днів до сесії.
Відповідачем не подано до суду доказів протилежного.
Під час скликання та проведення позачергової сесії Енергодарської міської ради 15.06.2021, відповідачем не забезпечено дотримання процедури доведення до відома депутатів і населення питань, які стали предметом розгляду позачергової сесії міської ради.
Повідомлення про скликання позачергової сесії Енергодарської міської ради підписано та опубліковано 14.06.2021, тобто менше ніж за 24 години до проведення позачергової сесії ЕМР. З вказаного вбачається, що депутати Енергодарської міської ради та населення не було належним чином повідомлено про скликання сесії та порядок денний сесії Енергодарської міської ради.
Крім того, депутатами не наведено підстави скликання позачергової сесії Енергодарської міської ради, не зазначено в чому полягає винятковість обставин, за яких сесія міської ради має бути скликана невідкладно.
Пропозиція скликання сесії ради не менш як однієї третини депутатів від загального складу ради є звичайною обставиною, що передбачена Законом № 280/97-ВР, за якої проводиться скликання сесії ради, та така пропозиція не є винятковим випадком, за наявності якого рішення про скликання сесії повідомляється депутатам не пізніш як за день до такої сесії. Звернення депутатів не є необхідним випадком для проведення сесії у строк більш ранній, ніж два тижні.
Чинним законодавством передбачено, що сесія міської ради скликається міським головою або секретарем ради за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради. При цьому, сесія може бути скликана депутатами відповідної ради виключно у разі, якщо міським головою або секретарем ради не скликається сесія протягом двох тижнів.
Депутати Енергодарської міської ради не мали повноважень на самостійне скликання позачергової сесії міської ради, оскільки вони не звертались попередньо до міського голови або секретаря з заявою про скликання позачергової сесії міської ради та, відповідно, двотижневий строк, за спливом якого депутати можуть скликати сесії міської ради самостійно, не минув.
Відповідачем порушено порядок відкриття позачергової сесії міської ради.
Як вбачається з відеозапису позачергової сесії Енергодарської міської ради від 15.06.2021 особу, яка відкриватиме та вестиме сесію обрано безпосередньо на сесії міської ради.
На почату пленарного засідання позачергової сесії Енергодарської міської ради, особа, що займала місце біля мікрофону доповіла, що в залі присутній 21 депутат міської ради, а отже наявний кворум для прийняття рішень. Після чого, цією особою запропоновано проголосувати за кандидатуру головуючого на сесії міської ради, запропонованої невстановленими особами, що перебували у сесійній залі.
Депутатами Енергодарської міської ради проголосувано за головуючого - Анохіна Анатолія шляхом підняття руки. При цьому, на відеозаписі видно, що в сесійні залі перебувало більше 21 особи, тобто в залі разом з депутатами перебували сторонні невстановлені особи, які не мали права голосу з будь-яких питань. Результатів поіменного голосування з цього питання матеріали справи не містять.
Жодних доручень на відкриття та ведення сесії депутатом Анохіним Анатолієм від групи депутатів, з ініціативи якої скликана сесія не було, матеріали справи не містять доказів на спростування цього.
Водночас, частина 11 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає можливість відкриття та ведення сесії міської ради одним з депутатів виключно у випадках, коли на сесію винесено питання розгляду електронної петиції.
Статтею 26 Регламенту ЕМР взагалі не передбачено можливості відкриття та ведення сесії міської ради одним з депутатів. Натомість, статтею 26 Регламенту ЕМР встановлено, що сесію міської ради відкриває та веде або міський голова, або секретар міської ради.
Відсутність законодавчо визначених підстав для скликання позачергової сесії міської, скликання та її проведення з порушенням встановленого законом порядку, тобто її нелегітимність, призводить до протиправності проведення її пленарних засідань і, як наслідок, наявності підстав для скасування будь-яких рішень, прийнятих на таких пленарних засіданнях, як неправових.
Така правова позиція сформована у постанові Верховного Суду від 22 квітня 2020 року у справі № 360/2169/19 та підтримана Верховним Судом в постанові від 04.06.2020 по справі №802/1463/18-а.
У постанові від 26 червня 2019 року у справі № 1640/3394/18 Верховний Суд указав, що виходячи із міркувань розумності та доцільності, деякі вимоги до процедури прийняття акта необхідно розуміти не як вимоги до самого акта, а як вимоги до суб`єктів владних повноважень, уповноважених на їх прийняття. Дефектні процедури прийняття адміністративного акта, як правило тягнуть настання дефектних наслідків.
З огляду на допущення численних порушень порядку скликання та проведення дев`ятої позачергової сесії Енергодарської міської ради, усі прийняті на такій сесії рішення є неправовими та підлягають скасуванню.
Рішення Енергодарської міської ради № 1 від 15.06.2021 не відповідає вимогам закону як внаслідок порушення процедури його підготовки до розгляду, скликання та проведення позачергової сесії міської ради, так і за змістом.
За ч. 1 ст. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об`єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.
Статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено виключні повноваження міської ради, серед яких відсутні повноваження призначати виконуючого обов`язки міського голови на час його відсутності.
Відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у разі звільнення з посади сільського, селищного, міського голови у зв`язку з достроковим припиненням його повноважень або його смерті, а також у разі неможливості здійснення ним своїх повноважень повноваження сільського, селищного, міського голови здійснює секретар відповідної сільської, селищної, міської ради, крім випадків дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови відповідно до Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» або Закону України «Про правовий режим воєнного стану».
Як передбачено ч. 1 ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» секретар сільської, селищної, міської ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.
За ст. 65 Регламенту Енергодарської міської ради на період відсутності міського голови (хвороба, відрядження, відпустка тощо) його повноваження, виконує секретар міської ради.
За п. 2.6 Регламенту виконавчого комітету Енергодарської міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету № 82 від 16.04.2009 у разі відсутності міського голови його повноваження у виконавчому комітеті та як начальника цивільного захисту (ЦО) міста виконує особа, визначена розпорядженням міського голови відповідно до чинного законодавства України.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Чинним законодавством України, регламентом Енергодарської міської ради та регламентом виконавчого комітету Енергодарської міської ради не передбачено повноважень міської ради на призначення виконуючим обов`язки міського голови його заступника. Отже, при прийняті рішення № 1 від 15.06.2021 Енергодарською міською радою перевищено, надані їй законом та регламентом, повноваження.
Вищевикладені обставини у своїй сукупності свідчать про протиправність рішення Енергодарської міської ради № 1 від 15.06.2021 «Про покладення обов`язків міського голови» та наявність підстав для його скасування.
Щодо порушення прав позивача оскаржуваним рішенням, судом враховано, що ОСОБА_1 є керівником Комунального некомерційного підприємства «Спеціалізована медико-санітарна частина» Енергодарської міської ради (ідентифікаційний код 40286862). Чинним законодавством України, Статутом КНП «СМСЧ» ЕМР та контрактом позивача передбачено, що директор КНП призначається та звільняється з посади міським головою, а отже такими повноваженнями наділений і виконуючий обов`язки міського голови.
17.06.2021 виконавчим комітетом Енергодарської міської ради винесено рішення № 170 «Про проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства «Спеціалізована медико-санітарна частина» Енергодарської міської ради Запорізької області за підписом виконуючого обов`язки Енергодарського міського голови ОСОБА_2 .
За усталеною практикою ЄСПЛ особа має право на судовий захист навіть у випадку, коли рішення суб`єкта владних повноважень саме по собі не тягне за собою безпосереднього негативного ефекту, якщо таке рішення створює неминуче покладення на заявника обов`язків і обмежень в майбутньому, тобто заявник в результаті прийняття цього рішення змушений "змінити свою поведінку" та "зазнає ризику переслідування».
У справі «Сєйдіч і Фінці проти Боснії і Герцеговини» Уряд країни посилався на те, що законодавство, на яке скаржились заявники де-факто і де-юре не породжувало само по собі ніяких наслідків для заявників, проте ЄСПЛ відхилив ці доводи уряду, зазначивши, зокрема у п. 28, що «заявники можуть стверджувати, що певний закон порушує їхні права, незважаючи на відсутність конкретних заходів з його застосування, у разі, якщо вони належать до категорії людей, права яких можуть виявитися безпосередньо зачепленими таким законом, або якщо вони змушені змінити свою поведінку, щоб не наразитися на ризик зазнати судового переслідування».
Аналогічні висновки здійснені ЄСПЛ і в п. 33-34 рішення у справі «Берден проти Сполученого Королівства».
Таким чином, позивач у даній справі є належним та його права підлягають судовому захисту.
Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.
Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 ст. 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Враховуючи встановлені обставини справи, оцінивши докази у справі в їх сукупності та норми чинного законодавства, що регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 243, 243-246 КАС України, суд,
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Енергодарської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправним та скасувати рішення Енергодарської міської ради № 1 «Про покладення обов`язків міського голови» від 15.06.2021.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення в повному обсязі складено та підписано 18.08.2021
Суддя О.О. Артоуз