
Справа № 301/2097/21
3/301/990/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"19" серпня 2021 р. м. Іршава
Суддя Іршавського районного суду Закарпатської області Пітерських М.О., при секретарі Халак Л.Ю., з участю прокурора Микити В.М., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про адміністративне корупційне правопорушення, що надійшли із Управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Богаревиця, мешканця АДРЕСА_1 , колишнього депутата VII скликання Кам`янської сільської ради, громадянина України,
за ст. 172-6 ч.1 КУпАП,
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 , який був депутатом VII скликання Кам`янської сільської ради з 11 січня 2020 року по 03 грудня 2020 року, будучи суб`єктом відповідальності за корупційне правопорушення, згідно підпункту б) пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції в порушення вимог ч.2 ст.45 вказаного Закону, будучи ознайомленим з положеннями Закону про необхідність заповнення і подачі до 01.04.2021 року електронної декларації про майно і доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за 2020 рік, несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого періоду декларування, а саме: 20.04.2021 року опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2020 рік (після звільнення) як особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, хоча зобов`язаний був подати та опублікувати таку декларацію до 00.00 годин 01.04.2021 року.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні правопорушення визнав, однак, пояснив, що він не знав про необхідність подачі декларації, крім того протягом певного часу він хворів.
В судовому засіданні прокурор Микита В.М. обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та просив накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, а саме: протокол №245 від 29.07.2021 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією (а.с.1-6); копію рішення першого засідання 1-ї сесії 8-го скликання Кам`янської сільської ради №01 від 03.12.2020 року «Про визнання повноважень депутатів Кам`янської сільської ради» VIIІ скликання (а.с.7); копію рішення 1-ї сесії 7-го скликання Кам`янської сільської ради №01 від 11.01.2020 року «Про визнання повноважень депутатів Кам`янської сільської ради» VII скликання (а.с.8); довідку Кам`янської сільської ради №1045 від 05.07.2021 року про склад сім`ї ОСОБА_1 (а.с.9); характеристику на ОСОБА_1 (а.с.10); копію повідомлення НАЗК із Кам`янської сільської ради про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 29.04.2021 року (а.с.11); витяг з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с.12-14); копію письмових пояснень ОСОБА_1 від 06.07.2021 року, згідно яких останній несвоєчасно подав декларацію через перебування на карантині та відсутності електронного цифрового підпису (а.с.15), приходжу до наступного.
Відповідно до рішення 1-ї сесії 7-го скликання Кам`янської сільської ради №01 від 11.2020 року ОСОБА_1 розпочав виконувати повноваження депутата Кам`янської сільської ради VII скликання, які припинилися 03.12.2020 року у зв`язку з початком повноважень депутатів вказаної сільської ради VIIІ скликання згідно рішення першого засідання 1-ї сесії 8-го скликання Кам`янської сільської ради №01 від 03.12.2020 року «Про визнання повноважень депутатів Кам`янської сільської ради».
Частиною першою статті 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за правопорушення, яке полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Суб`єктами такого правопорушення, згідно з приміткою до цієї статті, є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною другою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Щорічну декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік ОСОБА_1 подав тільки 20.04.2021 року. Дана обставина підтверджується в судовому засіданні як поясненнями самого ОСОБА_1 , так і роздруківкою з офіційного веб-сайту НАЗК, де датою публікації щорічної декларації ОСОБА_1 зазначено «20.04.2021 14:33» (а.с.12-13, 14).
Причину несвоєчасної подачі щорічної декларації ОСОБА_1 в письмових поясненнях вказав перебування на карантині та відсутність електронного цифрового підпису, в судовому засіданні пояснив не знанням положень Закону щодо строків та необхідності подачі декларації.
Отже, ОСОБА_1 без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (після звільнення) тільки 20.04.2021 року, тобто несвоєчасно.
Враховуючи наведене вважаю, що вина ОСОБА_1 у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування доведена та її дій за ст.172-6 ч.1 КУпАП кваліфіковано вірно.
Враховуючи, що ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення визнав, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, а також конкретні обставини вчинення правопорушення вважаю, що накладення на нього адміністративного стягнення у виді мінімального штрафу, що передбачений санкцією ст.172-6 ч.1 КУпАП, відповідатиме тяжкості скоєного правопорушення і буде достатнім та необхідним для запобігання вчинення нових правопорушень.
Відповідно до ст. 4 ч. 2 п. 5 ЗУ «Про судовий збір» та ст. 40-1 КУпАП, вважаю стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 454 грн.
Керуючись ст. ст. 172-6 ч.1, 283, 284 КУпАП,
п о с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, і піддати його стягненню у вигляді штрафу в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень, що відповідає п`ятдесяти неоподатковуваним мінімумам доходів громадян, та стягнути суму штрафу на р/р UA648999980313040106000007377, код отримувача (код ЄДРПОУ) 37975895, код класифікації доходів бюджету 21081100, отримувач коштів ГУК в Закарпатській області/ІРШАВСЬКИЙ Р-Н/21081100, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), призначення платежу «Адміністративні штрафи та інші санкції».
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. в користь держави, який підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача:Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Штраф має бути сплачений ОСОБА_1 не пізніше як через 15 днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що в разі несплати штрафу в п`ятнадцятиденний строк з дня вручення йому копії постанови, сума штрафу буде стягнена в порядку примусового виконання постанови в подвійному розмірі.
Постанова пред`являється до примусового виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Закарпатського апеляційного суду через Іршавський районний суд Закарпатської області.
Суддя Іршавського
районного суду : М. О. Пітерських