Рішення № 99091792, 19.08.2021, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.08.2021
Номер справи
580/4375/21
Номер документу
99091792
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 серпня 2021 року справа № 580/4375/21

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд одноособово в складі головуючої судді Бабич А.М., розглянувши в залі суду в порядку спрощеного письмового провадження адміністративну справу за позовом адвоката Руденко Ю.В. від імені ОСОБА_1 ГОЛОВНОГО ЦЕНТРУ ПІДГОТОВКИ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ ІМЕНІ ГЕНЕРАЛ-МАЙОРА ІГОРЯ МОМОТА (ВІЙСЬКОВА ЧАСТИНА 9930) про визнання протиправним і скасування рішення та зобов`язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

29.06.2021 у Черкаський окружний адміністративний суд надійшла позовна заява адвоката Руденко Ю.В. від імені ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) (далі – позивач) до ГОЛОВНОГО ЦЕНТРУ ПІДГОТОВКИ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ ІМЕНІ ГЕНЕРАЛ-МАЙОРА ІГОРЯ МОМОТА (ВІЙСЬКОВА ЧАСТИНА 9930) (19601, Черкаська обл., місто Черкаси, селище Оршанець, вулиця Підполковника Красніка, будинок 1; код ЄДРПОУ 14321512) (далі – відповідач) про:

визнання протиправним і скасування спільного рішення Командування та житлової комісії відповідача, оформленого протоколом від 24.12.2020 №8, в частині відмови у наданні йому грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення;

зобов`язання відповідача повторно розглянути його заяву від 03.12.2019 вх.1/8133 щодо надання згоди на отримання грошової компенсації за належне йому та членам його сім`ї для отримання жиле приміщення відповідно до Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.09.2015 №728, з урахуванням висновків суду.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач всупереч вимог закону не виплатив грошову компенсацію за належне йому та членам його сім`ї для отримання жиле приміщення.

Ухвалою суду від 05.07.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, вирішено розгляд справи здійснювати на виконання ст.12 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) за правилами спрощеного провадження. Також встановлено відповідачу строк, тривалістю 15 днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі, для надання відзиву на позовну заяву та доказів. Згідно з даними рекомендованих повідомлень про поштове вручення вказану ухвалу відповідач отримав 15.07.2021, а позивач – 17.07.2021.

28.07.2021 відповідач надав до суду відзив, в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог повністю. Стверджує, що позивачу відмовлено у виплаті грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення у зв`язку з відсутністю на те правових підстав. Вказує, що позивач звертався до голови житлової комісії заявою про надання згоди на отримання грошової компенсації за належне йому та членам його сім`ї житло. Житлова комісія не є окремою юридичною структурою, зареєстрованою у встановленому порядку. Рішення житлової комісії оформлюється протоколом, який подається на затвердження для прийняття остаточного рішення начальнику головного центру. Позивач не просив розглянути його звернення та прийняти відповідне рішення, а лише надав згоду на отримання грошової компенсації. Вказує, що не інформував позивача про настання його черги на отримання грошової компенсації за належне йому житлове приміщення та про її орієнтовний розмір для отримання, як того вимагає п.10 Порядку №728. Позивач не подавав документів, передбачених п.11 Порядку №728. Вказаний Порядок не поширюється на осіб, звільнених у зв`язку із закінченням строку контракту. На сьогодні позивач забезпечений відомчою двокімнатною квартирою загальною площею 51,4 м.кв. за адресою: АДРЕСА_2 ,- та залишився перебувати на обліку, що потребують поліпшення житлових умов, в загальному та першочерговому порядку.

12.08.2021 від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в якій просив задовольнити позов у повному обсязі. Зазначає, що дія Порядку №728 поширюється також на осіб, звільнених з військової служби в запас або у відставку за віком. Станом на 04.12.2019 він зі складом сім`ї 3 особи перебував у списку згідно з №15, а відповідно до листа Головного центру від 27.05.2021 №14/1830 грошова компенсація надана 26 особам. В матеріалах житлової справи позивача наявні необхідні документи, передбачені п.11 Порядку №728. Стверджує, що військовослужбовці, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та члени їх сімей мають право на отримання житла, а отже, і на грошову компенсацію, у т.ч. у разі звільнення в запас чи відставку, крім випадків, передбачених п.30 Порядку.

16.08.2021 відповідач подав до суду заперечення на відповідь на відзив, в якому зазначив про відсутність предмету спору. Позивач оскаржує не відмову у виплаті грошової компенсації за належне житло, а просить суд повторно зобов`язати відповідача розглянути вже розглянуту заяву, щодо якої наявна відмова. Представник позивача поєднує поняття право на отримання житлової площі з поняттям права на грошову компенсацію замість належного житла, а також визначення «військовослужбовець» з «звільнений з військової служби», які на думку відповідач не є тотожними. Позивач не набув права на отримання грошової компенсації за належне йому житло, оскільки його звільнено у зв`язку із закінченням строку контракту.

Оскільки сторони обґрунтовані клопотання щодо розгляду справи у відкритому судовому засіданні з їх повідомленням та викликом до суду не надали, зважаючи на відсутність доцільності виклику для допиту свідків або призначення експертизи, суд дійшов висновку розглянути спір у письмовому провадженні.

Оцінивши доводи сторін, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню, з огляду на таке.

Посвідченням від 04.03.2015 серії НОМЕР_2 підтверджується, що позивач має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни-учасників бойових дій.

Згідно з посвідченням від 13.11.2019 серії НОМЕР_3 позивачу призначена пенсія за вислугу років.

Витягом з наказу начальника Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота від 31.07.2019 №341-ОС підтверджується, що позивача, звільненого з військової служби наказом Голови Державної прикордонної служби України від 26.07.2019 №776-ос за підп. «а» п.2 ч.5 ст.26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» (у зв`язку із закінченням строку контракту) в запас Збройних Сил України, з правом носіння військової форми одягу, зараховано до військового резерву першої черги оперативного резерву Державної прикордонної служби України на посаду заступника начальника центру підготовки молодших інспекторів з особового складу. Виключено зі списків особового складу з 01.08.2019. Вислуга років станом на 01.08.2019 становить: календарна – 25 років 00 місяців 04 дні, пільгова – 00 років 03 місяці 18 днів, всього – 25 років 03 місяці 22 дні.

03.12.2019 позивач звернувся письмовою заявою до голови житлової комісії полковника ОСОБА_2 , в якій зазначив, що надає згоду на отримання грошової компенсації за належне для отримання житла, про розмір вказаної компенсації проінформований, претензій майнового та морального характеру до Державної прикордонної служби України з приводу компенсації чи її розміру не має і не матиме.

Витягом з протоколу №8 підтверджується, що командування та житлова комісія Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота прийняли спільне рішення від 04.12.2019 щодо розгляду рапортів військовослужбовців та заяв військовослужбовців запасу, які надали згоду на отримання грошової компенсації відповідно до Порядку №728, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.09.2015. Зазначено, що при розгляді заяви позивача від 03.12.2019 вх.1/8173 в його присутності, додатково вивчивши представлені заявником документи, вирішили направити облікову житлову справу позивача зі списками виплати грошової компенсації за належне для отримання житлове приміщення та розрахунком виплати компенсації на розгляд Адміністрації Державної прикордонної служби України.

Рішення житлової комісії Головного центру підготовки особового складу ДПС України імені генерал-майора Ігоря Момота (військова частина 9930), оформлене протоколом № 8 від 04 грудня 2019 року, щодо відмови позивачу у нарахуванні та виплаті грошової компенсації за належне йому та членам його сім`ї для отримання жиле приміщення, відповідно до Порядку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року № 728, визнання за ним права на отримання грошової компенсації за належне йому та членам його сім`ї для отримання жилого приміщення, зобов`язати житлової комісії здійснити нарахування та виплату такої компенсації стало предметом судового оскарження між тими ж сторонами в справі №712/2387/20 з березня 2020 року. У результаті Рішенням Соснівського районного суду міста Черкаси від 03 червня 2020 року у задоволенні позову відмовлено повністю. Постановою Черкаського апеляційного суду від 29 жовтня 2020 року вказане рішення суду скасовано та ухвалено нове судове рішення, яким позов залишено без задоволення з інших мотивів, а саме спірним рішенням позивачу не було відмовлено в нарахуванні та виплаті грошової компенсації, а вимога про визнання за позивачем права на отримання грошової компенсації не підлягає задоволенню у зв`язку із відсутністю факту порушення, невизнання або оспорювання такого права. Також суд апеляційної інстанції зауважив, що остаточне рішення про надання та перерахування грошової компенсації приймає Адміністрація Держприкордонслужби, а не житлова комісія Головного центру підготовки особового складу ДПС України імені генерал-майора Ігоря Момота (військова частина 9930), а отже, позивач неправильно визначив відповідача. Постановою Верховного Суду від 11 серпня 2021 року рішення судів скасовані, а провадження закрито з мотивів підвідомчості спору адміністративному суду.

Листом від 17.04.2020 №14/969 відповідач на адвокатський запит представника позивача повідомив. Позивач перебуває на квартирному обліку за порядковим номером 22, а також перебуває у списках осіб, які потребують першочергового отримання житлових приміщень за порядковим номером 15. На час написання заяви позивачем у грудні 2019 року у Головному центрі розподіл житла для постійного проживання не здійснювався. Житло для постійного проживання у Головному центрі відсутнє. Виплата компенсації у грудні 2019 року здійснена особам, визначеним у п.2 Порядку№728. Позивач забезпечений службовою двокімнатною квартирою загальною площею 51,4 кв.м. за адресою: АДРЕСА_2 ,- в якій живуть 3 особи.

24.11.2020 позивач повторно звернувся до відповідача письмовою заявою, в якій просив розглянути його заяву від 03.12.2019 вх.№1/8133 щодо надання згоди на отримання грошової компенсації за належне йому та членам його сім`ї для отримання жилого приміщення та прийняти рішення відповідно до Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.09.2015 №728.

Листом від 03.12.2020 №704/14-175-44/10-3389 відповідач повідомив, що у грудні 2020 року планується засідання житлової комісії, на якому буде розглянуто звернення позивача. Зазначено, що про результати позивачу буде повідомлено додатково.

Витягом з протоколу №8 оскаржуваного спільного рішення командування та житлової комісії Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота від 24.12.2020 (далі – Спірне рішення) підтверджується, що розглянувши звернення позивача від 01.12.2020 вх.№Щ-179 щодо отримання грошової компенсації, ухвалили письмово повідомити, що відповідно до п.10 Порядку №728 житлова комісія інформує черговика у разі настання черги на отримання жилих приміщень у поточному році про право на отримання компенсації та про її орієнтовний розмір. Зазначено, що такого інформування житлова комісія на адресу заявника не направляла. Кошти для виплати грошової компенсації для осіб, які перебувають на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов, до Головного центру не надходили, рішення щодо виплати чи невиплати грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення не прийнято.

Листом від 27.05.2021 №14/1830 відповідач на адвокатські запити представника позивача повідомив. Списки осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення жилими приміщеннями для постійного проживання (у загальному, першочерговому порядку) містять персональні дані не тільки позивача, а й інших осіб. Тому відповідач надав лише витяги зі списків осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення жилими приміщеннями для постійного проживання (у загальному та першочерговому порядку) відносно позивача.

Витягом зі списку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення жилими приміщеннями для постійного проживання в першочерговому порядку, Головного центру Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота (Військова частина 9930) станом на 26.05.2021 підтверджується, що позивач перебуває у ньому згідно з №13, зарахований на квартирний облік 02.04.2015.

Витягом зі списку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення жилими приміщеннями для постійного проживання в загальному порядку, Головного центру Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота (Військова частина 9930) станом на 26.05.2021 підтверджується, що позивач перебуває у ньому згідно з №22, зарахований на квартирний облік 16.11.1998 - першочергово.

Не погоджуючись із спірним рішенням, позивач звернувся в суд з позовом.

Надаючи оцінку спірним обставинам, суд врахував ч.2 ст.19 Конституції України, якою встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У ч.1 ст.46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Статтею 47 Конституції України передбачено, що кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких громадянин має змогу побудувати житло, придбати його у власність, або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступною платою відповідно до закону.

Відповідно до ст.481 Житлового кодексу УРСР (далі - ЖК УРСР) порядок та розмір надання громадянам грошової компенсації за належні їм для отримання жилі приміщення визначаються Кабінетом Міністрів України.

Механізм визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей, що перебувають разом з ними на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, який ведеться у військових частинах, органах, підрозділах, загонах, військових навчальних закладах, установах (далі - військові частини), а у разі їх розформування - у військових комісаріатах та квартирно-експлуатаційних установах (організаціях), за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення (далі - компенсація) визначає Порядок визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 №728 (далі – Порядок №728).

В п.2 Порядку №728 визначено, що його дія поширюється на:

військовослужбовців, які мають вислугу на військовій службі 20 і більше років, та членів їх сімей;

осіб, звільнених з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров`я та у зв`язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів у разі неможливості використання на військовій службі, та членів їх сімей;

сім`ї військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби;

сім`ї померлих осіб, звільнених з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров`я та у зв`язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів.

Вказаним вище витягом підтверджується, що позивач звільнений з військової служби (у зв`язку із закінченням строку контракту) в запас Збройних Сил України, з правом носіння військової форми одягу та станом на 01.08.2019 мав календарну вислугу років 25 років 00 місяців 04 дні.

Отже, норми Порядку №728 регулюють спірні правовідносини з позивачем.

Згідно з п.3 Порядку №728 військовослужбовці та члени їх сімей, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов, мають право отримати компенсацію один раз протягом усього часу проходження військовослужбовцями військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла.

Пунктом 14 вказаного Порядку визначено, що облік військовослужбовців (осіб, звільнених з військової служби у запас або у відставку, або членів сімей, зазначених в абзацах четвертому і п`ятому пункту 2 цього Порядку), яким надано грошову компенсацію, ведеться у порядку, визначеному Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, Адміністрацією Держприкордонслужби, СБУ, ДСНС, розвідувальними органами, Національною гвардією, Управлінням державної охорони, ДКА та Адміністрацією Держспецзв`язку.

Отже, Порядок передбачає можливість надання грошової компенсації для осіб, звільнених з військової служби.

Відповідно до п.5 Порядку №728 черговість надання компенсації визначається за часом взяття військовослужбовця та членів його сім`ї на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та/або включення до списків осіб, які мають право на першочергове чи позачергове отримання жилих приміщень.

Тобто, адресність виплати грошової компенсації залежить порядкового номеру в списку осіб на обліку, що потребують поліпшення житлових умов.

Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, Адміністрація Держприкордонслужби, СБУ, ДСНС, розвідувальні органи, Національна гвардія, Управління державної охорони, ДКА, Адміністрація Держспецзв`язку щороку протягом I кварталу після визначення загальної суми видатків на надання компенсації розподіляють її між військовими частинами, військовими комісаріатами та квартирно-експлуатаційними установами (організаціями), в яких ведеться облік військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов, з урахуванням часу взяття військовослужбовців та членів їх сімей на такий облік та/або включення їх до списків осіб, які мають право на першочергове чи позачергове отримання жилих приміщень (п.9 Порядку №728 ).

Отже, кошти для виплати компенсації повинні побути перераховані розпорядниками бюджетних коштів вищого рівня. Право на отримання компенсації виникає в чергової особи, яка перебуває у відповідній черзі на житло, за умови отримання компенсації попередньою з такого списку.

Відповідно до п.10 Порядку №728 житлові комісії військових частин, військових комісаріатів та квартирно-експлуатаційних установ (організацій) письмово інформують військовослужбовців та членів їх сімей, у яких настала черга на отримання жилих приміщень у поточному році, про їх право на отримання компенсації та про її орієнтовний розмір.

Суд врахував відсутність належних, допустимих і достовірних доказів щодо такого інформування відповідачем позивача, а також доказів, що настала його черга у 2019 році або 2020 році на отримання жилих приміщень.

Пункт 11 Порядку №728 визначає, що для отримання грошової компенсації та визначення її остаточного розміру житловій комісії подаються такі документи:

рапорт військовослужбовця (заява особи, звільненої з військової служби в запас або у відставку, або члена сім`ї, зазначеної в абзацах четвертому і п`ятому пункту 2 цього Порядку) та нотаріально посвідчена згода членів його сім`ї на отримання компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення;

довідки про реєстрацію місця проживання (перебування) військовослужбовця та членів його сім`ї;

копії паспорта військовослужбовця і повнолітніх членів сім`ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;

копія свідоцтва про шлюб (за наявності);

копія свідоцтва про народження дитини (за наявності);

копія облікової картки фізичної особи - платника податків (військовослужбовця та членів його сім`ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов);

копія свідоцтва про право власності на житло за його наявності (військовослужбовця та членів його сім`ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов);

довідка про отримання (неотримання) житла військовослужбовцем з колишнього місця перебування його на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;

документ, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду;

витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про належне військовослужбовцю та членам його сім`ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, нерухоме майно;

дозвіл органу опіки і піклування на отримання неповнолітнім членом сім`ї компенсації у випадках, визначених законодавством.

Відсутні достовірні докази виконання позивачем вимог пункту 11 Порядку №728. У його заяві про надання згоди на виплату компенсації не зазначено про надання вказаних вище документів.

Згідно з п.12 Порядку №728 житлові комісії розглядають рапорти військовослужбовців (заяви, зазначені в пункті 11 цього Порядку) щодо надання компенсації та приймають рішення про її надання або відмову в наданні.

Рішення житлової комісії затверджується відповідно командирами військових частин, військовими комісарами та начальниками житлово-експлуатаційних установ (організацій), після чого в порядку, визначеному Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, Адміністрацією Держприкордонслужби, СБУ, ДСНС, розвідувальними органами, Національною гвардією, Управлінням державної охорони, ДКА, Адміністрацією Держспецзв`язку, списки осіб, щодо яких прийнято рішення про надання компенсації, подаються на затвердження відповідно Міністрові оборони, Міністрові внутрішніх справ, Міністрові інфраструктури, Голові Держприкордонслужби, Голові ДСНС, Голові СБУ, керівнику розвідувального органу, начальнику Управління державної охорони, командувачу Національної гвардії, Голові ДКА, Голові Держспецзв`язку.

Отже, розглянувши звернення особи, подане відповідно до п.11 Порядку №728, щодо надання компенсації, саме житлова комісія може прийняти два альтернативні види рішення – надати її або відмовити. Відсутність вказаного переліку документів не викликає обов`язку прийняте обґрунтований, передбачений п.12 Порядку №728, вид рішення.

Згідно з п.6 Порядку №728 підставою для відмови у наданні військовослужбовцю та членам його сім`ї компенсації є їх зняття з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, або виключення із списків громадян, що мають право на першочергове чи позачергове отримання жилих приміщень.

Докази наявності вказаних обставин суду не надані та в спірному рішенні такі підстави не зазначені. Позивач на час виникнення спірних правовідносин перебуває у квартирному обліку 16.11.1998 та перебуває в списку осіб, які потребують поліпшення житлових умов в загальному порядку, під №22 та з 02.04.2015 зарахований на квартирний облік і перебуває у списку осіб, які потребують поліпшення житлових умов в першочерговому порядку під номером 13.

У Спірному рішенні відповідача щодо розгляду заяви позивача вказано про відсутність інформування житловою комісією про факт настання черги позивача на отримання жилих приміщень у поточному році та право на отримання компенсації, її орієнтовний розмір, а також про ненадходження коштів для її виплати. У зв`язку з цим рішення щодо виплати чи невиплати грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення не прийнято. Тобто, відповідач не прийняв рішення відмовити позивачу у виплаті компенсації, як стверджує позивач.

Частина перша ст.77 КАС України встановлює обов`язок кожного довести обставини і факти, на які посилаються в суді, доказами.

Оскільки настання черги позивача у 2019 чи 2020 році для отримання жилого приміщення за його складом сім`ї не підтверджене, його право на отримання компенсації не підтверджене. Зважаючи на відсутність доказів дотримання позивачем вимог п.11 Порядку щодо надання для прийняття рішення відповідного переліку документів, відсутні підстави вважати, що відповідач діяв з порушенням вимог закону.

Врахувавши викладене в сукупності, суд дійшов висновку, що відповідач у заявлених спірних правовідносинах прав позивача не порушив, а позовні вимоги не обґрунтовані та задоволенню не підлягають.

Отже, позовні вимоги є не обґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Згідно з ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Зважаючи на результат вирішеного спору, відсутні підстави для розподілу судових витрат.

Керуючись ст.ст.2-20, 72-78, 132-139, 242-245, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

1. Відмовити повністю у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до ГОЛОВНОГО ЦЕНТРУ ПІДГОТОВКИ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ ІМЕНІ ГЕНЕРАЛ-МАЙОРА ІГОРЯ МОМОТА (ВІЙСЬКОВА ЧАСТИНА 9930) (19601, Черкаська обл., місто Черкаси, селище Оршанець, вулиця Підполковника Красніка, будинок 1; код ЄДРПОУ 14321512) про:

визнання протиправним і скасування спільного рішення Командування та житлової комісії відповідача, оформленого протоколом від 24.12.2020 №8, в частині відмови у наданні грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення;

зобов`язання повторно розглянути його заяву від 03.12.2019 вх.1/8133 щодо надання згоди на отримання грошової компенсації за належне йому та членам його сім`ї для отримання жиле приміщення відповідно до Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.09.2015 №728, з урахуванням висновків суду.

2. Судові витрати розподілу не підлягають.

3. Копію рішення направити учасникам справи.

4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного його тексту.

Суддя А.М. Бабич