Рішення № 99091765, 19.08.2021, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.08.2021
Номер справи
580/5636/21
Номер документу
99091765
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 серпня 2021 року справа № 580/5636/21

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого – судді: Тимошенко В.П.,

за участю секретаря: Цаплі І.Ю.,

позивача – ОСОБА_1 ,

представника відповідача – Вельган О.В. (згідно витягу),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання протиправною та скасування постанови,

встановив:

05 серпня 2021 року до Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернувся ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Міністерства юстиції (м. Київ), в якій просить визнати протиправною та скасувати постанову відповідача від 16.07.2021 про закінчення виконавчого провадження та зобов`язати вчинити всі дії по виконанню виконавчого провадження до його повного виконання.

В обґрунтування позовних вимог зазначено те, що на виконанні у відповідача знаходився виконавчий лист Черкаського окружного адміністративного суду № 580/1315/21, виданий 16.06.2021 відповідно до якого зобов`язано ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ ЧЕРКАСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (18000, Черкаська обл., місто Черкаси, вулиця Байди Вишневецького, будинок 36; код ЄДРПОУ 04061547) надати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) на його запит від 14.12.2020 достовірну та повну інформацію про наявність всіх вільних земельних ділянок державної та комунальної форми власності у місті Черкаси з цільовим призначенням під будівництво гаража відповідно до норм безоплатної передачі земельних ділянок громадянам відповідно до вимог ст.121 Земельного кодексу України.

16.07.2021 винесено постанову про закінчення виконавчого провадження № 65857466, разом з тим у встановлені державним виконавцем строки фактично рішення суду не виконано, так як відповідь на запит від 14.12.2020, а тому вказана постанова є протиправною та підлягає скасуванню.

Позивач наголосив, що державним виконавцем не вчинено всіх необхідних дій для повного і фактичного виконання судового рішення у зв`язку з чим спірна постанова є протиправною та має бути скасована.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечував та просив відмовити у його задоволенні.

Заслухавши учасників справи, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд зазначає таке.

Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 12 березня 2020 року у адміністративній справі № 580/1315/21 позов ОСОБА_1 задоволено, зобов`язано ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ ЧЕРКАСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (18000, Черкаська обл., місто Черкаси, вулиця Байди Вишневецького, будинок 36; код ЄДРПОУ 04061547) надати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) на його запит від 14.12.2020 достовірну та повну інформацію про наявність всіх вільних земельних ділянок державної та комунальної форми власності у місті Черкаси з цільовим призначенням під будівництво гаража відповідно до норм безоплатної передачі земельних ділянок громадянам відповідно до вимог ст.121 Земельного кодексу України.

На виконання вказаного рішення Черкаським окружним адміністративним судом 16.06.2021 видано виконавчий лист № 580/1315/21.

18.06.2021 при примусовому виконанні виконавчого листа № 580/1315/21, виданого 16.06.2021, відповідачем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 65857466 та постанову від 18.06.2021 про стягнення виконавчого збору ВП №65857466.

16.07.2021 у виконавчому провадженні № 65857466 відповідачем винесено постанову про закінчення виконавчого провадження відповідно до пункту 9 частини 1 статті 39, статті 40 Закону України “Про виконавче провадження”.

Не погоджуючись з оскаржуваною постановою позивач звернувся до суду з даним позовом.

Під час вирішення спору по суті суд зазначає, що відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частинами першою, другою статті 129-1 Конституції України визначено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання.

Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Вирішуючи спір по суті суд зазначає, що відповідно до ст. 1 Закону України “Про виконавче провадження” від 02.06.2016 №1404-VIII (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі Закон №1404-VIII), виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Частиною 1 ст. 63 Закону №1404 передбачено, що за рішеннями, за якими боржник зобов`язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.

Виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом (п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону №1404).

Згідно з ч. 2 ст. 39 Закону № 1404 постанова про закінчення виконавчого провадження з підстав, передбачених частиною першою цієї статті, виноситься в день настання відповідних обставин або в день, коли виконавцю стало відомо про такі обставини.

Із аналізу наведених норм суд дійшов висновку, що обов`язковою умовою для винесення постанови про закінчення виконавчого провадження є встановлення державним виконавцем факту дійсного виконання в повному обсязі рішення суду згідно з виконавчим документом.

Судом встановлено, що 16.06.2021 Черкаським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист № 580/1315/21про зобов`язання ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЧЕРКАСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (18000, Черкаська обл., місто Черкаси, вулиця Байди Вишневецького, будинок 36; код ЄДРПОУ 04061547) надати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) на його запит від 14.12.2020 достовірну та повну інформацію про наявність всіх вільних земельних ділянок державної та комунальної форми власності у місті Черкаси з цільовим призначенням під будівництво гаража відповідно до норм безоплатної передачі земельних ділянок громадянам відповідно до вимог ст.121 Земельного кодексу України.

16.07.2021 постановою головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) закінчено виконавче провадження, у зв`язку з повним фактичним виконанням виконавчого листа, оскільки Виконавчий комітет Черкаської міської ради, на виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 28.04.2021 у справі №580/1315/21, повторно розглянув запит про надання публічної інформації від 15.01.2021 №300-2 про, що надав лист від 18.06.2021 №12996-2. В даному листі зокрема зазначено, що відповідно до плану зонування території м. Черкаси, затвердженого рішенням Черкаської міської ради від 04.12.2014 №2-513, будівництво окремих гаражів допускається в рекреаційній зоні «Р-4п». В інших зонах гаражі допускається будувати тільки в рамках існуючої забудови та присадибних ділянок. Генеральним планом міста Черкаси обгрутовується довгострокова стратегія планування та забудови міста без розміщення окремо збудованих гаражів. Натомість, будівництво гаражів дозволяється та територіях існуючих автокооперативів та за рахунок ущільнення. Також позивачу надано графічні матеріали з показом розміщення рекреаційної зони «Р-4п» в межах міста, що містить інформацію про земельні ділянки, що можуть бути використанні під забудову.

Отже, враховуючи зміст резолютивної частини рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 28.04.2021 у справі №580/1315/21 та виданого на його виконання виконавчого листа, суд дійшов висновку, що боржником виконавчого провадження №65857466 надано ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) на його запит від 14.12.2020 достовірну та повну інформацію про наявність всіх вільних земельних ділянок державної та комунальної форми власності у місті Черкаси з цільовим призначенням під будівництво гаража відповідно до норм безоплатної передачі земельних ділянок громадянам відповідно до вимог ст.121 Земельного кодексу України, що свідчить про повне фактичне виконання рішення у справі №580/1315/21, тому у відповідача були всі законні підстави для винесення постанови про закінчення виконавчого провадження за пунктом 9 частини першої статті 39 Закону №1404-VIII.

Суд звертає увагу, що відповідно до ст.1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена у процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або що знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Частиною першою статті 10-1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що публічна інформація у формі відкритих даних - це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання.

Суд зазначає, що Виконавчий комітет Черкаської міської ради не володіє запитуваною інформацією в повному обсязі.

Відповідно до частини другої ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно вимог ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до вимог ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи наведене, суд вважає, що оскаржувана постанова прийнята відповідачем в межах наданих повноважень та у спосіб, що передбачений чинним законодавством України, а тому суд приходить до висновку про відмову в задоволені позову.

Керуючись статтями 12, 72-77, 242- 243, 245-246, 255, 271, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення та з урахуванням вимог пункту 3 розділу VI Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення складений 19.08.2021.

Суддя В.П. Тимошенко