Рішення № 99091249, 18.08.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.08.2021
Номер справи
520/10685/21
Номер документу
99091249
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 серпня 2021 р. № 520/10685/21

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панова М.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТерраАгро" до Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ТерраАгро" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС України в Харківській області за №2587781/41608646 від 22.04.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної №7 від 18.03.2021;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС України в Харківській області за №2587782/41608646 від 22.04.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної №8 від 19.03.2021;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС України в Харківській області за №2587780/41608646 від 22.04.2021 відмовлено в реєстрації податкової накладної №9 від 26.03.2021;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №7 від 18.03.2010 на суму 3000 грн (у т.ч. ПДВ 368,42 грн), складену постачальником товарів (робіт, послуг) ТОВ «ТЕРРААГРО» на адресу покупця товарів (робіт, послуг) ТОВ АФ «ЖНИВА» на дату фактичного подання на реєстрацію;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №8 від 19.03.2010 на суму 3333,33 грн (у т.ч. ПДВ 466,67 грн), складену постачальником товарів (робіт, послуг) ТОВ «ТЕРРААГРО» на адресу покупця товарів (робіт, послуг) ТОВ АФ «ЖНИВА» на дату фактичного подання на реєстрацію;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №9 від 26.03.2010 на суму 92500 грн (у т.ч. ПДВ 11359,65 грн), складену постачальником товарів (робіт, послуг) ТОВ «ТЕРРААГРО» на адресу покупця товарів (робіт, послуг) ТОВ АФ «ЖНИВА» на дату фактичного подання на реєстрацію.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржувані рішення відповідача є протиправними та такими, що прийняті всупереч нормам законодавства, яке регулює спірні правовідносини.

Ухвалою суду від 16.06.2021 відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачам надати відзив на позов, позивачу подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу - заперечення протягом п`яти календарних днів з моменту отримання відповідних документів.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та вручена відповідачам, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення, які міститься в матеріалах справи.

Представником Головного управління ДПС у Харківській області 07.07.2021 до суду надано відзив на позов, в якому зазначено, що оскаржувані рішення відповідача є правомірними, та прийнятими з дотриманням вимог чинного законодавства. В задоволенні адміністративного позову просить відмовити.

Оцінивши повідомлені сторонами обставини, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальність «ТерраАгро» є юридичною особою приватного права - підприємство, основними видами діяльності код КВЄД:01.11 та інше.

Так, 18.03.2021 між Товариством з обмеженою відповідальність «ТерраАгро» та ТОВ АФ «Жнива» було укладено договір поставки №2 за умовами якого ТОВ «ТерраАгро» прийняло на себе зобов`язання поставити для ТОВ АФ «Жнива» товар, а саме соняшник, а ТОВ АФ «Жнива» прийняло на себе зобов`язання прийняти та оплатити товар.

Строк поставки товару за договором - до 01.09.2021.

На виконання умов договору поставки в період з 18.03.2021 по 26.03.2021 ТОВ АФ «Жнива» здійснило попередню оплату за соняшник на поточний рахунок нашого підприємства: 18.03.2021 на суму 3000 грн, 19.03.2021 на суму 3800 грн, 26.03.2021 на суму 92500 грн.

Після здійснення часткової попередньої оплати за товар, ТОВ «ТерраАгро» на кожну оплату було складено окрему податкову накладну, кожна з якої була подана на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Всього подано на реєстрацію 4 податкові накладні, з яких 1 податкову накладну відповідач зареєстрував (податкова накладна №14 від 09.04.2021; квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН від 27.04.2021 №91000335470), а у реєстрації інших 3 податкових накладних відмовив.

Позивачем було отримано квитанції, у яких зазначено що відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК №7 від 18.03.2021, №8 від 19.03.2021, №9 від 26.03.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем було направлено до відповідача відповідні пояснення та копії наступних документів: повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 15.04.2021 №5 щодо податкової накладної №7 від 18.03.2021, повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 15.04.2021 №6 щодо податкової накладної №8 від 19.03.2021, повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 15.04.2021 №7 щодо податкової накладної №9 від 26.03.2021 додаються разом із квитанціями №1 та №2.

Рішеннями ГУ ДПС у Харківській області в особі Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних було відмовлено у реєстрації податкових накладних: рішенням №2587781/41608646 від 22.04.2021 відмовлено в реєстрації податкової накладної №7 від 18.03.2021; рішенням №2587782/41608646 від 22.04.2021 відмовлено в реєстрації податкової накладної №8 від 19.03.2021; рішенням №2587780/41608646 від 22.04.2021 відмовлено в реєстрації податкової накладної №9 від 26.03.2021.

На прийняті Комісією ГУ ДПС у Харківській області рішення про відмову реєстрації податкових накладних ТОВ «ТЕРРАГРО» були подані скарги до Державної податкової служби України, у задоволенні яких було відмовлено.

Так, у відносинах що склалися між ТОВ «ТерраАгро» та ТОВ АФ «ЖНИВА» при виконанні договору поставки, першою подією є зарахування коштів від покупця на банківський рахунок платника податку - ТОВ «ТерраАгро».

Враховуючи, що першою подією є отримання грошових коштів на банківський рахунок позивача, то для нарахування податкових зобов`язань та реєстрації податкової накладної не потрібно чекати 2-ї події - фактичної передачі товару (як наслідок складання видаткових, товарно-транспортних накладних, отримання довіреності від покупця), а є необхідним і достатнім лише надходження грошових коштів на поточний рахунок постачальника і це є безумовною підставою для нарахування податкових зобов`язань, а в подальшому для сплати податку до бюджету, а в кореспонденції з приписами п. 201.1. 201.10 ст. 201 ПК України - для виконання обов`язку платника податку скласти та зареєструвати податкову накладну.

В даному випадку, з врахуванням того, що першою подією є надходження грошових коштів на рахунок ТОВ «ТерраАгро», саме надходження коштів призводить до фактичного руху активів, таким документом є виписка банку про надходження грошових коштів на поточний рахунок.

Позивачем було надано до контролюючого органу пояснення, в якому зазначили, що ТОВ «ТерраАгро» зареєстровано в установленому законом порядку 22.09.2017 (запис в ЄДР: 14741020000001205), а з моменту державної реєстрації, Товариство здійснює вирощування сільськогосподарської продукції (код КВЕД:01.11 вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур).

Покупець за договором - ТОВ АФ «Жнива» має вид діяльності за кодом КВЕД - 46.21 оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.

В поясненнях зазначено, що ТОВ «ТерраАгро» здійснює свою діяльність на орендованих землях у фізичних осіб та землях сільської ради загальною площею 336,38 га. ріллі, що підтверджується наданою на адресу ДФС «Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності» реєстраційний номер звіту № 9030320018 від 19.02.2021 (Для земель комунальної власності). З початку 2020 року до бюджету було сплачено орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності у сумі 256940,56 грн. Для ведення господарської діяльності Товариство орендує сільськогосподарську техніку, та складські приміщення, крім того здійснює придбання сільськогосподарських послуг по дискуванню, посіву, збиранню тощо, даний факт підтверджується первинними документами, та податковими накладними, які зареєстровані у ЄРПН.

Повідомлено, що станом на 01.01.2021 залишки готової продукції обліковуються на бух. рахунку 26 «Готова сільськогосподарська продукція»» та складають соняшник 111,73 т. на суму 882328,13 грн, просо 272,08 т на суму 339467,43 грн що підтверджується даними Фінансової звітності малого підприємства за 2020 рік, рядок 1100 балансу, реєстраційний номер звіту №9004655971 від 26.02.2021.

Додатково до пояснень позивачем надавались копії статистичних звітів, що свідчать про посів збирання та реалізація врожаю: 4-сг «Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур», 29-сг «Звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур», 37-сг «Звіт про збирання сільськогосподарських культур», 21-заг «Звіт про реалізацію продукції сільського господарства», додали договір, виписки банку (зазначені документи додані нами до Повідомлень по всім трьом податковим накладним).

При поданні скарги в адміністративному порядку додатково надавались оборотно-сальдові відомості по рахунку 26.

Згідно даних статистичної звітності соняшник, тобто товар що реалізовувався за Договором та відповідає коду УКТ ЗЕД 1206 відповідно до «Звіту про збирання сільськогосподарських культур» № 37-сг в 2020 році займав площі 178,38 га, обсяг його виробництва у масі після доробки 3567,00 центнерів (рядок 0520 Розділу 1 Збирання врожаю сільськогосподарських культур в звітному році)

Також зазначено, що товар, а саме соняшник з кодом коду УКТ ЗЕД 1206, за який ТОВ «ТерраАгро» отримано попередню оплату» нашим підприємством не придбавається у сторонніх осіб, а вирощується на орендованих земельних ділянках, а тому коди КВЕД товарів, що закуповуються ніколи не будуть співпадати з кодами КВЕД товарів що реалізовується, а обсяги постачання не можуть відповідати обсягам придбання.

Придбавається насіння, пальне, мінеральні добрива, засоби захисту рослин, а в подальшому вирощується, а потім реалізується пшениця, просо, соняшник. Саме тому у ТОВ «ТерраАгро» не може бути документів щодо придбання товару у третіх осіб, навантаження, розвантаження тощо.

Надані позивачем первинні документи свідчать про факт виконання ТОВ «ТерраАгро» та його контрагентом господарських операцій та підтверджують інформацію, зазначену в податкових накладних №7 від 18.03.2021, №8 від 19.03.2021, №9 від 26.03.2021.

Суд зазначає, що Податковий кодекс України є спеціальним законом з питань оподаткування та установлює порядок погашення зобов`язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов`язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.

Згідно підпунктів "а", "б" пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України, об`єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

У відповідності до п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; дата відвантаженим товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно пункт 188.1 статті 188 Податкового кодексу України база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів.

Згідно з п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Пунктом 201.4 ст. 201 Податкового кодексу України регламентовано, що платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер покупцям - платникам податку - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом періоду, за який складається така податкова накладна, протягом такого місяця.

У відповідності п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені (терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та відати покупцю за його вимогою.

Відповідно до п. 2 ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» бухгалтерський облік є обов`язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Згідно п. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. В свою чергу первинний документи це документ, який містить відомості про господарську операцію.

У відповідності до п. 1 наказу від 14.10.1997 №363 «Про затвердження Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні» товарно-транспортна документація - це комплект юридичних документів, на підставі яких здійснюють облік, приймання, передавання, перевезення, здавання вантажу та взаємні розрахунки між учасниками транспортного процесу.

В свою чергу товарно-транспортна накладна це єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.

Підпунктом 11.1 пункту 11 вказаного наказу регламентовано, що основним документом на перевезення вантажів є товарно-транспортна накладна.

Таким чином, товарно-транспортна накладна є достатнім підтвердженням щодо навантаження, транспортування, відвантаження товару, його оприбуткування та бухгалтерського обліку тобто достатнім підтвердженням надання транспортної послуги.

За приписами пункту 74.2 статті 74 Податкового кодексу України, в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Згідно пункту 74.3 статті 74 Податкового кодексу України, зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики.

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" №1246 від 29.12.2010, податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Пункт 10 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1165, передбачає у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Пунктом 11 цього Порядку встановлено, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Аналогічні приписи містить абзац 10 пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, згідно яких у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Пунктом 4 Наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" №520 від 12.12.2019 визначено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Отже, згідно з направленими до Головного управління ДПС у Харківській області бухгалтерськими та фінансово - господарськими документами ТОВ «ТерраАгро» в повному обсязі підтверджено реальність та законність проведення господарських операцій з вказаними контрагентами, законність реєстрації податкових накладних в ЄРПН.

Також суд зазначає, що пунктом 25 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України №1165 від 11.12.2019 встановлено, що комісія центрального рівня приймає рішення про неврахування таблиці даних платника податку, розглядає скарги на рішення комісій регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі. Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Пунктом 5 Наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" №520 від 12.12.2019 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Пунктом 11 Наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" №520 від 12.12.2019 встановлено, що комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Таким чином, суд приходить до висновку, що рішення Комісії повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної, у даному випадку, або "надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства", або "ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку".

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «ТерраАгро» підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 262, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ТерраАгро" (вул. Маршала Федоренко, буд. 11/1, м. Ізюм, Харківська область, 64300, ЄДРПОУ 41608646) до Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, ЄДРПОУ 43983495), Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС України в Харківській області за №2587781/41608646 від 22.04.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної №7 від 18.03.2021.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС України в Харківській області за №2587782/41608646 від 22.04.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної №8 від 19.03.2021.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС України в Харківській області за №2587780/41608646 від 22.04.2021 відмовлено в реєстрації податкової накладної №9 від 26.03.2021.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №7 від 18.03.2010 на суму 3000 грн (у т.ч. ПДВ 368,42 грн), складену постачальником товарів (робіт, послуг) ТОВ «ТерраАгро» на адресу покупця товарів (робіт, послуг) ТОВ АФ «ЖНИВА» на дату фактичного подання на реєстрацію.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №8 від 19.03.2010 на суму 3333,33 грн (у т.ч. ПДВ 466,67 грн), складену постачальником товарів (робіт, послуг) ТОВ «ТерраАгро» на адресу покупця товарів (робіт, послуг) ТОВ АФ «ЖНИВА» на дату фактичного подання на реєстрацію.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №9 від 26.03.2010 на суму 92500 грн (у т.ч. ПДВ 11359,65 грн), складену постачальником товарів (робіт, послуг) ТОВ «ТерраАгро» на адресу покупця товарів (робіт, послуг) ТОВ АФ «ЖНИВА» на дату фактичного подання на реєстрацію.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ТерраАгро" (ЄДРПОУ 41608646) сплачену суму судового збору в розмірі 3405 (три тисячі чотириста п`ять) грн 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (ЄДРПОУ 43983495).

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ТерраАгро" (ЄДРПОУ 41608646) сплачену суму судового збору в розмірі 3405 (три тисячі чотириста п`ять) грн 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (ЄДРПОУ 43005393).

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя М.М.Панов