Постанова № 9908852, 26.04.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.04.2010
Номер справи
2а-9002/09/0470
Номер документу
9908852
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ц

Справа № 2а-9002/09/0470

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 квітня 2010 року м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Юхно І.В.

при секретарі - Чупіній О.В.

за участю представника позивача - Палія І.В.

представника відповідача - Васильєва І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська

до Підприємства 971 Управління начальника робіт

про звернення стягнення на активи, -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м.Дніпропетровська звернулась до суду із адміністративним позовом до Підприємства 971 Управління начальника робіт, з урахуванням уточнень позовних вимог, які були прийняті судом, про звернення стягнення на активи.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем в порушення вимог ст. 67 Конституції України, Закону України Про систему оподаткуваннята Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондамине було сплачено суми податкових зобовязань у встановлені законом строки. В добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення податкового органу до суду з даним позовом.

Представник позивача підтримав позовні вимоги та просив задовольнити їх в повному обсязі, виходячи з положень норм Конституції України, Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, Закону України Про державну податкову службу України, та з підстав, викладених в адміністративному позові.

Відповідач у судовому засіданні заперечив проти позову та просив відмовити в задоволенні позовних вимог з огляду на те, що відповідно до ст. 3 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиактиви платника податків можуть бути примусово стягненні в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення вимог кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредитора визначається законодавством про банкрутство.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані до суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та обєктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Відповідач - підприємство 971 Управління начальника робітзареєстроване рішенням виконкому Дніпропетровської міської ради від 04.06.1999р. (а.с. 20) та перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська.

Відповідно до ст.ст. 67, 68 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори у порядку та у розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України. Відповідно до п.2 ч.1 ст.9 Закону України Про систему оподаткуваннявід 25.06.1991р., п.п.4.1.1, 4.1.4 ст.4 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамивід 21.12.2000 р., платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів). Також, згідно п.3 ч.1 ст.9 Закону України Про систему оподаткування, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України Про систему оподаткуваннядо загальнодержавних належать такі податки і збори (обов'язкові платежі), зокрема, податок на додану вартість.

Підприємство 971 Управління начальника робітподало до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська наступні податкові декларації по податку на додану вартість:

- від 14.04.09р. на загальну суму 1436,00 грн. (а.с. 41-42);

- від 20.05.09р. на загальну суму 1642,00 грн. (а.с. 38-40);

- від 16.06.09р. на загальну суму 1548 грн. (а.с. 35-37);

-від 17.09.2009р. на суму 2377,00 грн.;

-від 16.10.2009р. на загальну суму 802 грн.;

-від 20.11.2009р. на загальну суму 1248,00 грн.

Згідно пп. 7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України Про податок на додану вартість№168/97 ВР від 03.04.1997 року, податковим періодом для сплати податку на додану вартість є один календарний місяць.

Однак, підприємством не сплачено суму вище визначених ним податкових зобовязань у встановлені законом строки.

Таким чином, загаль на сума податкового боргу відповідача перед бюджетом з податку на додану вартість становить 12789,00 г рн.

Відповідно до ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України Про місцеві податки і зборикомунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Статтею 18 вищезазначеного Декрету передбачено, що органи місцевого самоврядування встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до межах установлених граничних розмірів ставок.

Підприємство 971 Управління начальника робітподало до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська податкові розрахунки комунального податку:

-від 03.04.08р. на суму 418,20 грн. (а.с. 52);

-від 23.07.08р. на суму 357,00 грн. (а.с. 51);

-від 13.10.08р. на суму 357,00 грн. (а.с. 50);

-від 22.01.09р. на суму 346,80 грн. (а.с. 49);

-від 17.04.09р. на суму 326,40 грн. (а.с. 48);

-від 09.09.09р. на суму 306,40 грн.:

- від 04.10.09р. на суму 295,80 грн.

Відповідач у встановлені строки не сплатив суму податкових зобов'язань, зазначених у поданій ним податковій декларації.

Таким чином, загаль на сума податкового боргу відповідача перед бюджетом з комунального податку становить 2407,20 г рн.

Відповідно до ст.1 Закону України Про податок з власників транспортних засобів та інших машин і механізмів1963-ХІІ від 11.12.1991 р. платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації. які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Згідно із ст.6 зазначеного Закону податок з власників транспортних засобів та інших машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року.

Відповідно до ст. 5 Закону України Про податок з власників транспортних засобів та інших машин і механізмів1963-ХІІ від 11.12.1991 р. податок з власників транспортних самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Підприємство 971 Управління начальника робітподало до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська податкові розрахунки суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів від 11.03.08р. на загальну суму 16849,00 грн. (а.с. 47) та від 17.06.09р. на суму 3911,00 грн. (а.с. 46), але відповідач у встановлені строки не сплатив суму податкових зобов'язань, зазначених у поданих ним розрахунках .

Відповідно до п. 2. постанови Кабінету Міністрів України Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору 303 від 01.03.1999р. збір за забруднення навколишнього природного середовища (далі - збір) справляється за: викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин (далі - викиди) стаціонарними та пересувними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти (далі - скиди); розміщення відходів; утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені); тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками.

Згідно із п. 9 вищезазначеної постанови базовий податковий (звітний) період збору дорівнює календарному кварталу. Платники збору складають податкові розрахунки за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби, наростаючим підсумком за квартал, півріччя, дев'ять місяців та рік і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби: 1) за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення - у разі здійснення викидів стаціонарними джерелами забруднення та скидів; 2) за місцем знаходження спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів - у разі розміщення відходів; 3) за місцем перебування платника збору на податковому обліку - у разі здійснення викидів пересувними джерелами забруднення; 3-1) за місцем перебування платника збору на податковому обліку - в разі утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасового зберігання радіоактивних відходів їх виробниками.

Пунктом 10 постанови закріплено, що платники збору протягом десяти календарних днів, що настають після граничного строку подання податкового розрахунку, сплачують збір: 1) за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення - у разі здійснення викидів стаціонарними джерелами забруднення та скидів; 2) за місцем знаходження спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів - у разі розміщення відходів; 3) за місцем перебування платника збору на податковому обліку - у разі здійснення викидів пересувними джерелами забруднення; 4) за місцем перебування платника збору на податковому обліку - в разі утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасового зберігання радіоактивних відходів їх виробниками.

Підприємством 971 Управління начальника робітподало до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська було подано Розрахунки збору за забруднення навколишнього природного середовища:

-від 07.08.08р. на суму 28 грн. 15 коп.;

-від 13.10.08р. на суму 28 грн. 15 коп.;

-від 22.01.09р. на суму 6 грн. 26 коп.;

-від 07.05.09р. на суму 15 грн. 30 коп.;

-від 08.08.09р. на суму 26,78 грн.;

-від16.10.09р. на суму 34,43 грн.

У встановлені строки не сплачено в повному обсязі суму податкових зобов'язань, зазначених у відповідних Розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища.

Таким чином, загальна сума податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища становить 96 грн. 99 коп.

Відповідно до пункту апп. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 закону України № 2181, перша податкова вимога надсилається платнику податків контролюючим органом не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.

Друга податкова вимога, у відповідності до пункту "б" пп. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 Закону України № 2181, направляється платнику податків не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) йому першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Позивачем відповідно до пп. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України № 2181, було відправлено відповідачу поштою першу податкову вимогу № 1/53 від 10.01.2007р. на суму 180146,26 грн. (а.с. 5), яка отримана відповідачем 15.01.07р., а також, другу податкову вимогу № 2/232 від 14.02.2007р. на загальну суму 177319,13 грн. (а.с. 6),яка отримана відповідачем 26.02.07р.

Таким чином, сума заборгованості зі сплати податкових зобовязань, є узгодженою, і набула статусу податкового боргу платника податків.

Відповідно до ст. 1 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомсанацією визнається система заходів, здійснюваних під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнання боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського стану боржника банкрутом, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів.

Згідно з ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 18.06.09р. відповідач перебуває у процедурі санації до 18.06.10р.

Конституцією України кожному гарантується право на звернення до суду за захистом свого порушеного права, законного інтересу.

Таким чином, твердження представника відповідача щодо обовязкового звернення позивача для врегулювання питання щодо стягнення заборгованості до керуючого санацією, а не до суду суд вважає не обґрунтованим.

Згідно пункту 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу України", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднанні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

У відповідності до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. Закону України № 2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду, що відповідно до п. 1.6 ст. 1 цього ж Закону, є зверненням на активи платника податків в рахунок погашення податкового боргу.

У відповідності до пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону України № 2181, джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.

Керуючись ст.ст. 94, 122, 128, 160-162, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська до Підприємства 971 Управління начальника робітпро звернення стягнення на активи задовольнити.

Стягнути за рахунок активів з Підприємства 971 Управління начальника робіт(код ЄДРПОУ 07737235, адреса місцезнаходження: вул. Фурманова, 11, м. Дніпропетровськ, 49100) на користь бюджету податковий борг у загальній сумі 43577 (сорок три тисячі пятсот сімдесят сім) грн. 19 коп. (12789 (дванадцять тисяч сімсот вісімдесят девять) грн. 00 на р/р 31117029700005, 28284 (двадцять вісім тисяч двісті вісімдесят чотири) грн. на р/р 33217808700005, 2407 (дві тисячі чотириста сім) грн. 20 коп. на р/р 33219828700005, 96 (девяносто шість) грн. 99 коп. на р/р 33116329700005) код ЄДРПОУ 24246786, одержувач: УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо постанову було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Повний текст постанови складений 30.04.2010р.

Суддя І. В. Юхно