Постанова № 9908833, 20.01.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.01.2010
Номер справи
2-а-8883/09/0470
Номер документу
9908833
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ц

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2-а-8883/09/0470

Категорія статобліку 6.6.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

20 січня 2010 року м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Олійника В.М.

при секретарі Лоба Е.Г.

за участю:

представника позивача Новицької Н.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції,-

ВСТАНОВИВ:

07 липня 2009 року Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, в якому просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 2700,00 грн. до Державного бюджету (код платежу 21081100 ГУДК у Дніпропетровській області, код банка 24237528, р/р 31111106700009, МФО 805012).

В обґрунтування позову позивач посилається на те, що на підставі акту перевірки від 23.03.2009 року № 040374 управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області було прийняте рішення про застосування фінансових санкцій від 03.04.2009 року № 040248, яким на підставі статті 17 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів від 19.12.1995 року № 481/95 (далі Закон України № 481) до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 2700,00 грн. В добровільному порядку відповідачем сума штрафу у розмірі 2700,00 грн. не сплачена.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся повісткою з поштовим повідомленням, яке направлялось за офіційним місцем знаходження згідно довідки органу реєстрації, проте конверт повернувся до суду з відміткою за адресою адресат не проживає.

Згідно з ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Відповідач заперечення на позов не надав, правом участі у судовому засіданні не скористався.

Суд вважає, що відсутність відповідача в судовому засіданні не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності та заслухавши пояснення представників сторін суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

Виходячи із матеріалів справи встановлено, що 23 березня 2009 року посадовими особами управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області проведено перевірку господарської одиниці кафетерій, за адресою: м. Дніпропетровськ, пров. Парусний, буд. 12, який належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1, свідоцтво про державну реєстрацію від 09.02.2004 року № 2НОМЕР_2), про що було складено акт перевірки № 040374.

В ході перевірки встановлено факт реалізації алкогольних напоїв без наявності відповідної ліцензії та факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої вітчизняного виробництва.

Рішення про застосування фінансових санкцій від 03.04.2009 р. № 040248 та супровідний лист від 03.04.2009 р. № 748/10/32-130 ОСОБА_2 не отримала. Лист повернувся з позначкою: за адресою не знаходиться, в зв'язку з чим 15.05.2009 р. відповідно до п.3.5 наказу РУ ДААК ДПА України від 08.07.2003р. № 80 винесено акт невручення рішення про застосування фінансових санкцій. Згідно абз.6 п.3.5 цього наказу день розміщення такого рішення на дошці оголошень вважається днем вручення рішення (про що складається відповідний акт). Таким чином 15.05.2009 р. вважається днем вручення рішення про застосування фінансових санкцій від 03.04.2009 р. № 040248.

Отже, відповідно до абзацу 1 статті 1 Закону України від 04 грудня 1990 року № 509 Про державну податкову службу в Україні(далі - Закон України №509) до системи органів державної податкової служби належать: Державна податкова адміністрація України, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах.

Згідно із статтею 4 Закону України № 509 Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі підпорядковуються Державній податковій адміністрації України. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до статті 2 цього закону завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) визначені статтею 111 Закону України № 509.

Системний аналіз змісту зазначених норм права свідчить про те, що органи Державної податкової адміністрації України є органами виконавчої влади, їм надано право здійснювати контроль за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів та здійснювати заходи погашення податкового боргу, зокрема, примусово шляхом звернення до суду.

Як вбачається з матеріалів справи, фінансову санкцію до відповідача було застосовано за порушення ним при здійсненні своєї діяльності ст.ст. 15, 18 ЗУ Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробіввід 19.12.95 р. ,№ 481/95-ВР (із змінами і доповненнями) та п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 р. №957 Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва.

Відповідно до ч. 10 ст. 15 зазначеного Закону, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Приписами абз. 5 ч. 2 ст. 17 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробіввизначено, що до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Згідно ст. 11-1 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення. Максимальна роздрібна ціна за пачку, коробку або сувенірну коробку наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається з її цифрового виразу та скороченого найменування грошової одиниці України. Дата виготовлення наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається із шести цифр, перші дві з яких означають день, наступні дві - місяць, останні дві - рік такої дати. Нанесення максимальної роздрібної ціни та дати виготовлення на упаковку тютюнових виробів, призначених для вивезення (експортування) за межі митної території України, здійснюється згідно з умовами відповідної угоди на експорт.

Згідно статті 15-3 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки підприємствам громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус підприємств громадського харчування, підприємств з універсальним асортиментом товарів.

Судом встановлено, що вказане рішення відповідачем в судовому порядку не оскаржено і є чинним.

Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що затверджений постановою КМУ від 02.06.2003р. № 790, передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

На теперішній час фінансова санкція в добровільному порядку відповідачем не сплачена, в зв'язку з чим у відповідача існує заборгованість перед бюджетом по сплаті фінансових санкцій в розмірі 2700,00 грн.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги про стягнення суми фінансової санкції на користь Державного бюджету України в розмірі 2700,00 грн. документально та нормативно обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 2700,00 грн. (дві тисячі сімсот гривень 00 коп.) до Державного бюджету (код платежу 21081100 ГУДК у Дніпропетровській області, код банка 24237528, р/р 31111106700009, МФО 805012).

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складений 25 січня 2010 року.

Суддя В.М.Олійник