Постанова № 9907391, 25.03.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.03.2010
Номер справи
2а-10281/09/0470
Номер документу
9907391
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ц

Справа № 2а-10281/09/0470

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2010 року м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Юхно І.В.

при секретарі - Чупіній О.В.

за участю представника позивача - Нікулиці Л.Т.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції

до громадської організації Асоціація добровільної народної дружини

про звернення стягнення на активи в рахунок погашення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Нікопольська обєднана державна податкова інспекція звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до громадської організації Асоціація добровільної народної дружинипро звернення стягнення на активи в рахунок погашення податкового боргу.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем порушено вимоги ст. 9 Закону України Про систему оподаткування, ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України Про місцеві податки і збори, внаслідок чого у нього утворився податковий борг у сумі 163,20 грн. В добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення податкового органу до суду з даним позовом.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив задовольнити їх в повному обсязі, виходячи з положень норм Конституції України, Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, Закону України Про державну податкову службу України, та з підстав, викладених в адміністративному позові.

Відповідач у судове засідання не зявився повторно, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином відповідно до ст.ст. 35, 36 КАС України, однак, на адресу суду 06.03.2010р. та 12.03.2010р. повернулись конверти через закінчення терміну зберігання (а.с.43-44).

У відповідності до ст.128 КАС України, суд вважає можливим розглянути справу без участі відповідача.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані до суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та обєктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд встановив наступне.

Громадська організація Асоціація добровільної народної дружини(код ЄДРПОУ 21908979) зареєстрована рішенням виконавчого комітету Нікопольської міської ради від 12.12.2005р. (а.с. 7-8) та перебуває на обліку в Нікопольській обєднаній державній податковій інспекції як платник окремих видів податків за № 428 від 18.07.1995р. (а.с. 23), в тому числі комунального податку.

Відповідно до ст.ст. 67, 68 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори у порядку та у розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.9 Закону України Про систему оподаткуваннявід 25.06.1991р., п.п.4.1.1, 4.1.4 ст.4 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамивід 21.12.2000р., платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до ст.15 Декрету Кабінету Міністрів України Про місцеві податки і збори комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Статтею 18 вищезазначеного Декрету передбачено, що органи місцевого самоврядування встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до межах установлених граничних розмірів ставок.

Відповідно до п. 3 Положення про комунальний податок, затвердженого Рішенням сесії Нікопольської міської ради №119-7/ХХІУ від 11.07.2003р., платники комунального податку визначають суму податку, яку вказують у податковому розрахунку. Згідно п.4 Положення платник комунального податку зобов'язаний самостійно сплатити суму зобов'язання, яка визначена у податковій декларації (розрахунку). Авансові внески податку здійснюються не пізніше 15 числа кожного місяця. Остаточна сплата податку здійснюється протягом 10 календарних днів, слідуючих за останнім днем строку подання розрахунку комунального податку, тобто протягом 5 календарних днів за останнім календарним днем звітного податкового кварталу, що до п.5.1 ст.5 Закону України № 2181-Ш податкове зобов'язання, самостійно платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання податкової декларації.

У відповідності до ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.

11.12.2008р. фахівцями Нікопольської ОДПІ проведено перевірку відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства, про що складено Акт № 2182/153.21908979 від 11.12.2008р. (а.с. 10).

Перевіркою встановлено порушення відповідачем положень ст.15 Декрету Кабінету Міністрів Про місцеві податки і збори№ 56-93 від 20.05.1993р. та п. 3 Положення про комунальний податок, затвердженого Рішенням сесії Нікопольської міської ради №119-7/ХХІУ від 11.07.2003р., а саме: не подання розрахунку комунального податку за 3 квартал 2008р. (а.с. 10).

Відповідно до пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиплатник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

На підставі Акту № 2182/153.21908979 від 11.12.2008р. Нікопольською ОДПІ 26.12.2008р. було винесено податкове повідомлення-рішення № 0005311530/0/67309, яким визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 170,00 грн. (а.с. 13). Зазначене податкове рішення було направлене на адресу відповідача, однак, конверт повернувся з приміткою поштового відділення про причини невручення адресату через те, що адресат не розшукано та в звязку з цією обставиною розміщено на дошці податкових оголошень 08.01.2009р., про що складено Акт № 1/153(а.с. 14-15).

Згідно із пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України № 2181 -Ш податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.4.2 та 4.3 ст.4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених пп.5.2.2 цього Закону.

Абзацем 3 пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України № 2181 -Ш передбачено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп."а" - ""в" пп.4.2.2 п.4.2 ст.4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

У строк, встановлений пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України № 2181 (протягом 10 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення-рішення), відповідач не сплатив суму штрафних санкцій, визначених рішеннями податкового органу, та не оскаржив ці рішення у встановленому порядку.

Згідно пп. 5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, суми, що підлягають до стягнення з відповідача з урахуванням переплати у сумі 6,80 грн., відповідно до зазначеного податкового повідомлення рішення, є узгодженою, і набула статусу податкового боргу платника податків.

Відповідно до пункту апп.. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 закону України № 2181, перша податкова вимога надсилається платнику податків контролюючим органом не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.

Друга податкова вимога, у відповідності до пункту "б" пп. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 Закону України № 2181, направляється платнику податків не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) йому першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Позивачем відповідно до пп. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України № 2181, було відправлено відповідачу поштою першу податкову вимогу № 1/58 від 23.01.2009р. на суму 163,20 грн. (а.с.16), яка отримана відповідачем 02.02.2009р. (а.с. 16), а також, другу податкову вимогу № 2/134 від 27.02.2009р. на суму 163,20 грн. (а.с.17), однак, поштове відправлення повернулось на адресу позивача через те, що адресат не був розшуканий і у звязку з цим податкову вимогу було розміщено на дошці податкових оголошень 16.03.2009р, про що складено Акт № 21/240 (а.с. 18).

Проте, податковий борг відповідачем сплачений не був.

Згідно пункту 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу України", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднанні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.

Керуючись ст.ст. 122, 160-162, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції до громадської організації Асоціація добровільної народної дружини про звернення стягнення на активи в рахунок погашення податкового боргу задовольнити.

Стягнути за рахунок активів з громадської організації Асоціація добровільної народної дружини(код ЄДРПОУ 21908979, р/р 35411108010631, УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012) на користь місцевого бюджету в рахунок погашення податкового боргу з комунального податку у розмірі 163 (сто шістдесят три) грн. 20 коп. (р/р 33217828700029, код платежу 16010200, отримувач відділення ДКУ у м. Нікополі, банк УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012).

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Повний текст постанови складений 30.03.2010 року.

Суддя І. В. Юхно