№2а-1380/10
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 червня 2010 року Залізничний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого, судді - Уржумової Н.В.
при секретарі Щировій Ю.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Сімферополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в АР Крим про визнання дій незаконними, проведення перерахунку та виплати недоотриманої пенсії з урахуванням доплати, третя особа Державна податкова адміністрація в АР Крим, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовними вимогами до Головного Управління Пенсійного фонду України в АР Крим (далі ГУ ПФУ в АРК) та змінивши і уточнивши позовні вимоги просив суд: визнати незаконними дії ГУ ПФУ в АРК при призначенні пенсії без включення до розміру грошового забезпечення, виходячи з якого призначається пенсія, доплати за вислугу 20 та більш років у розмірі 100 відсотків від суми пенсії, яка могла бути нарахована у разі виходу ОСОБА_1 на пенсію, передбачену пунктом 8 Постанови КМУ №1592 від 31.12.1996 року; зобовязати ГУ ПФУ в АРК включити до розміру грошового забезпечення, виходячи з якого призначається пенсія, доплату за вислугу 20 та більш років в розмірі 100 відсотків від суми пенсія, яка могла бути нарахована у разі виходу на пенсію, передбачену пунктом 8 Постанови КМУ №1592 від 31.12.1996 року; зобовязати ГУ ПФУ в АРК виплатити позивачу незаконно не донараховану та невиплачену в період з 01.10.2009р. по день винесення судового рішення пенсію, щомісячний розмір якої складає 4646,82 грн., з урахуванням включення в його грошове забезпечення, з якого призначається пенсія, доплати за вислугу 20 та більше років, щомісячний розмір якої в 2009 році склав 5666,87 грн. Зміненні та уточнені позовні вимоги мотивовані тим, що Державною податковою адміністрацією АР Крим до ГУ ПФУ в АРК направлені документи про вислугу років та грошове забезпечення для призначення позивачу ОСОБА_1 пенсії за вислугу років. ГУ ПФУ в АРК з 01.10.2009 року була призначена пенсія у розмірі 7208,87 грн. Однак позивач вважає, що відповідачем необґрунтовано був занижений розмір виплат. На думку позивача, ГУ ПФУ в АРК повинно було нарахувати пенсію з урахуванням доплати за вислугу 20 і більше років, яка була йому призначена та фактично отримувалася у 2009 році у розмірі 5666,87 грн. та яка, відповідно, була включена до його грошового атестату Державної податковою адміністрацією. Таким чином, розмір пенсії ОСОБА_1 з урахуванням 29 років вислуги років (82%) з 01.10.2009 року повинен складати складає 11855,70 грн. Тобто не донарахована суми пенсії склала 4646,82 грн. З урахуванням викладеного та з посиланням на Закон України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» та Постанову КМУ «Про умови оплати праці працівників Державної податкової адміністрації України, місцевих державних податкових адміністрацій та податкової поліції» позивач просив суд: визнати незаконними дії ГУ ПФУ в АРК при призначенні пенсії без включення в розмір грошового забезпечення, виходячи з якого призначається пенсія, доплати за вислугу 20 та більш років в розмірі 100 відсотків від суми пенсії, яка могла бути нарахована у разі виходу ОСОБА_1 на пенсію, передбачену пунктом 8 Постанови КМУ №1592 від 31.12.1996 року; зобовязати ГУ ПФУ в АРК включити в розмір грошового забезпечення, виходячи з якого призначається пенсія, доплату за вислугу 20 та більш років в розмірі 100 відсотків від суми пенсія, яка могла бути нарахована у разі виходу ОСОБА_1 на пенсію, передбачену пунктом 8 Постанови КМУ №1592 від 31.12.1996 року; зобовязати ГУ ПФУ в АРК виплатити позивачу незаконно не донараховану та невиплачену в період з 01.10.2009р. по день винесення судового рішення пенсію, щомісячний розмір якої складає 4646,82 грн., з урахуванням включення в його грошове забезпечення, з якого призначається пенсія, доплати за вислугу 20 та більше років, щомісячний розмір якої в 2009 році склав 5666,87 грн. (а.с. 2-3; 25).
Ухвалою суду від 31 березня 2010 року до участі у справі була притягнута у якості третьої особи по справі Державна податкова адміністрація в АР Крим (далі ДПА в АРК).
Позивач у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, зазначав, що наполягає на задоволенні своїх уточнених позовних вимог, викладених у позовній заяві на а.с. 25, додатково зазначивши, що відмовляючи йому у включенні до розміру пенсії доплати за вислугу років, ГУ ПФУ в АРК не надало жодного правового обґрунтування правомірності цієї відмов, тому дії відповідача є незаконними.
Представник позивача ОСОБА_3 підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити у повному обсязі та визнати незаконними дії ГУ ПФУ в АРК при призначенні пенсії ОСОБА_1 без включення в розмір грошового забезпечення, виходячи з якого призначається пенсія, доплати за вислугу 20 та більш років в розмірі 100 відсотків від суми пенсії, яка могла бути нарахована у разі виходу ОСОБА_1 на пенсію, передбачену пунктом 8 Постанови КМУ №1592 від 31.12.1996 року; зобовязати ГУ ПФУ в АРК включити в розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, виходячи з якого призначається пенсія, доплату за вислугу 20 та більш років в розмірі 100 відсотків від суми пенсія, яка могла бути нарахована у разі виходу ОСОБА_1 на пенсію, передбачену пунктом 8 Постанови КМУ №1592 від 31.12.1996 року; зобовязати ГУ ПФУ в АРК виплатити позивачу незаконно не донараховану та невиплачену в період з 01.10.2009р. по день винесення судового рішення пенсію, щомісячний розмір якої складає 4646,82 грн., з урахуванням включення в його грошове забезпечення, з якого призначається пенсія, доплати за вислугу 20 та більше років, уточнивши, що щомісячний розмір якої в 2009 році повинен складав 5092,06 грн. ( щомісячний розмір пенсії ОСОБА_1 5092, 06 грн., замість 5666, 87 грн., зазначених в уточненій позовній заяві на а.с. 25 був уточнений представником позивача у судовому засіданні).
Представник відповідача ГУ ПФУ в АРК Проценко І.А., діюча на підставі довіреності, заперечувала проти позовних вимог ОСОБА_1 та просила відмовити у задоволенні позовних вимог, зазначаючи при цьому, що пенсія позивачу була призначена з підстав Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та розмір призначеної пенсії відповідає нормам діючого законодавства і не має підстав для включення до розміру додаткового грошового забезпечення позивача, з якого розраховується розмір пенсії ОСОБА_1 доплати за вислугу 20 та більше років, тому, що зазначена доплата, на думку представника, є пенсійною доплатою.
Представник третьої особи ДПА в АРК - Бостаніді З.О., діючі на підставі довіреності, вважав позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтованими, додатково пояснивши, що доплата за вислугу на посадах слідчих більше 20 років у розмірі 100 відсотків суми пенсії, яка б могла бути нарахована ОСОБА_1 у разі виходу на пенсію була встановлена наказом ДПА в АРК від 05.02.2007 року №62-о на підставі п. 8 Постанови КМУ №1592 та виплачувала ОСОБА_1 протягом останніх 24 місяців перед звільненням. У звязку з цим, зазначена доплата була включена у довідку №1135/3/05-055 від 09.10.2009 року щодо складу додаткових видів грошового забезпечення за період з 01.10.2007 року по 30.09.2009 року (за 24 місяці) для обчислення пенсії ОСОБА_1
Заслухавши доводи позивача та його представника, заперечення представника відповідача, пояснення представника третьої особи, оглянувши матеріали адміністративної справи та пенсійну справу позивача за №01050046, проаналізувавши усі наявні по справі докази та матеріалі справи у їх сукупності, суд дійшов до висновку про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1, виходячи з наступного.
Судом встановлені наступні обставини та відповідні ним правовідносини.
Наказом голови ДПА в АРК за №62-о від 05.02.2007 року «По особовому складу податкової міліції» відповідно до постанови КМУ від 31 грудня 1996 року № 1592 ( із змінами і доповненнями) п. 8 ч.2, полковнику податкової міліції ОСОБА_1 (М-869755), заступнику начальника управління податкової міліції начальнику слідчого відділу податкової міліції ДПА в АРК станом на 01 січня 2007 року встановлений стаж служби для виплати щомісячної доплати за вислугу років на посадах слідчих більше 20 років у розмірі 100% суми пенсії, яка б могла бути йому нарахована у разі виходу на пенсію - 21 рік 04 місяці 26 днів. Вислуга років для призначення пенсії станом на 01.01.2007 року складала: 26 років 03 місяці 19 днів, в пільговому не має.
Також, цим же наказом полковнику податкової міліції ОСОБА_1 була відмінена виплата щомісячної доплати від суми пенсії за вислугу років, встановленої наказом ДПА в АРК від 24.05.2005 року №322-о відповідно до п.5 п.п.1 «г» Постанови КМУ від 31.12.1996 року №1592 (а.с.37).
Підставою для видання 05.02.2007 року головою ДПА наказу за № 62-о був висновок ДПА в АРК, лист ДПА України від 20 грудня 2006 року № 23988/7/05-0117 (а.с.37).
Наказом голови ДПА України за № 1178-0 від 28.09.2009 року «Про призначення, переведення та звільнення працівників податкової міліції» відповідно до Постанови КМУ від 30.10.1998 року №1716 «Про проходження служби особами начальницького складу податкової міліції та обчислення їм вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги» та Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою КМУ від 29.07.1991 року №114, полковник податкової міліції ОСОБА_1 (М-869755), заступник начальника управління податкової міліції начальник слідчого відділу податкової міліції ДПА в АРК був звільнений з 30.09.2009 року з посади та податкової міліції у відставку Збройних Сил за статтею 65 пунктом «а» (за віком) (а.с.39).
Наказом голови ДПА в АРК №770-о від 30.09.2009 року «По особовому складу податкової міліції» у звязку із тим, що наказом ДПА України від 28.09.2009 року №1178-о полковник податкової міліції ОСОБА_1 (М-869755) 30.09.2009 року був звільнений з податкової міліції у відставку за п. 65 п.п. «А» (за віком), в.о. начальника фінансового відділу ДПА в АРК Осадченко С.В. було наказано провести остаточний розрахунок та виплатити грошову допомогу відповідно до ст.. 9 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнений з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-XII від 09.04.1992 року і п. 10 постанови КМУ від 17.07.1992 року №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» у розмірі 50% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби з розрахунку 29 років. Також цим же наказом ОСОБА_1 встановлена вислуга років у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-XII від 09.04.1992 року і п. 10 постанови КМУ від 17.07.1992 року №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» для призначення пенсії на день звільнення: у календарному обчисленні 29 років 00 місяців 18 днів; у пільговому обчисленні не має (а.с. 7).
09 жовтня 2009 року ДПА в АРК був складений грошовий атестат за №47, в якому зазначено, яке грошового забезпечення перед звільненням з урахуванням відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення отримував ОСОБА_1 (а.с. 41).
Також ДПА в АРК надана довідка №1135/3/05-055 від 09.10.2009 року ОСОБА_1 щодо складу додаткових видів грошового забезпечення за період з 01.10.2007 року по 30.09.2009 року (за 24 місяці) (а.с.42).
Із вказаних документів убачається, що грошове забезпечення ОСОБА_1 на день звільнення із займаної посади складалося з посадового окладу в розмірі 2765,00 грн. на місяць; окладу за військовим або спеціальним званням 135,00 грн. на місяць; відсоткової надбавки за вислугу років у розмірі 1160,00 грн. (35%). А також він отримував наступні додаткові види грошового забезпечення: надбавку за високі досягнення у праці згідно з Постановою КМУ від 09.03.2006 року №268 за період з жовтня по грудень 2007 року (включно) у розмірі 1429,40 грн., у січні 2008 року 50% - 857,64 грн., з урахуванням підвищення з 01.02.2008 року окладу до 2765, 00 грн. 50 % - 1218,00 грн., з квітня 2008 року по грудень 2008 року (включно) 30% - 2030,00 грн., з січня 2009 року по серпень 2009 року (включно) 50% - 1624,00 грн.; з 01.09.2009 року 40 % - 2030,00 грн.; надбавку за таємність згідно з постановою КМУ від 15.06.1994 року №414 у розмірі 15 %, що за період з жовтня 2007 року по грудень 2007 року (включно) складало 286,05 грн., а за період з січня 2008 року по вересень 2009 року (включно) 414,75 грн.; надбавку за вислугу на посаді слідчого згідно з Постановою КМУ від 31.12.1996 року №1592 у розмірі 25%, що за період з жовтня 2007 року по січень 2008 року (включно) складало 510,50 грн., а з лютого 2008 року по вересень 2009 року (включно) 725,00 грн.; надбавки за вислугу 20 і більше років на посаді слідчого в розмірі 100% від належної суми пенсії відповідно до Постанови КМУ №1592 від 31.12.1996 року, що за період з жовтня 2007 року по січень 2008 року (включно) складало 3738,74 грн., з лютого 2008 року по серпень 2008 року (включно) - 4869,56 грн., з вересня 2008 року по грудень 2008 року (включно) - 5541,43 грн., з січня 2009 року по вересень 2009 року (включно) - 5666,87 грн.; доплати за науковий ступень кандидата або доктора наук згідно з Постановою КМУ №268 від 09.03.2006 року, яка за період з жовтня 2008 року по вересень 2009 року (включно) складала 138,25 грн.; щомісячної премії.
Всього грошове забезпечення позивача на дату звільнення становило 15191,41 грн.
При цьому, до середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення ОСОБА_1 за 24 місяці перед звільненням, з якого був розрахований розмір його пенсії, не була включена доплата за вислугу років на посадах слідчих, встановлена позивачеві наказом голови ДПА в АРК за №62-о від 05.02.2007 року «По особовому складу податкової міліції», відповідно до постанови КМУ від 31 грудня 1996 року № 1592 ( із змінами і доповненнями) п. 8 ч.2 у розмірі 100% суми пенсії, яка б могла бути йому нарахована у разі виходу на пенсію, хоча зазначена доплата фактично отримувалася позивачем за 24 місяці перед звільненням зі служби з податкової міліції та була включена ДПА в АРК до грошового атестату позивача.
Вищезазначені обставини не спростовувалися у судовому засіданні сторонами по справі ( їх представниками) та представником третьої особи та підтверджуються матеріалами адміністративної справи та пенсійної справи позивача, дослідженими у судовому засіданні.
Як убачається з листа ГУ ПФУ в АРК на а.с. 13, пенсія за вислугу років ОСОБА_1 була призначена з 01.10.2009 року та розрахована з грошового забезпечення у загальній сумі 8791, 30 грн.: у тому числі: посадового окладу -2765,00 грн., окладу за військове звання 135,00 грн., надбавки за вислугу років (35%) 1160,00 грн. середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечена за 24 місяці перед звільненням (зокрема: доплати за науковий ступень кандидата наук; слідчої надбавки; надбавки за таємність); надбавки за виконання особо важливих завдань; премії) 4731,30 грн.
Як пояснював у судовому засіданні представник ГУ ПФУ в АРК, відмовляючи у включенні до середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення ОСОБА_1 100% надбавки за вислугу років на посаді слідчого, відповідач виходив з того, що спірна доплата є пенсійною доплатою, тому не повинна включатися до середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення, з яких повинен був бути розрахований розмір пенсії позивача, тому зазначена надбавка, хоча була призначена позивачеві та фактично виплачувалася останні 24 місяці перед звільненням, але ж необґрунтовано була включена ДПА в АРК до грошового атестату позивача, оскільки є пенсійною доплатою.
Вивчаючи обґрунтованість позиції представника відповідача щодо не включення доплати за вислугу років на посаді слідчого, що була призначена позивачеві відповідно п. 8 ч.2 постанови КМУ від 31 грудня 1996 року № 1592 ( із змінами і доповненнями), суд дійшов до наступних висновків.
Пунктом 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей», встановлено, що пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії.
Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Пунктом 5 п.п. 1 «г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31.12.1996 року №1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби» надати право керівникам органів державної податкової служби у межах установлених фондів оплати праці та граничної чисельності працюючих установлювати особам рядового і начальницького складу податкової міліції, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їхньою згодою та в інтересах справи на службі, щомісячну доплату в розмірі від 25 до 50 відсотків суми пенсії, яка б могла бути їм нарахована.
Також пунктом 8 цієї ж Постанови визначено, що особам начальницького складу слідчих підрозділів податкової міліції за службу на посадах слідчих щомісячну доплату за вислугу 20 і більше років у розмірі 100 відсотків суми пенсії, яка б могла бути їм нарахована у разі виходу на пенсію. Доплата за вислугу 20 і більше років виплачується без урахування надбавок, установлених за службу на посадах слідчих.
Відповідно до частини 3 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у редакції Закону, діючої на час призначення позивачеві пенсії «.. пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством».
Оскільки при звільненні ОСОБА_1 з посади у відставку Збройних Сил доплату за вислугу 20 і більше років у розмірі 100 відсотків суми пенсії, яка б могла бути їм нарахована у разі виходу на пенсію була врахована, та фактично отримувалася ним за 24 місяці перед звільненням зі служби, що підтверджує й грошовий атестат №47 від 09.10.2009 року, й довідка №1135/3/05-055 від 09.10.2009 року, тому й повинна була врахована при розрахунку розміру пенсії ОСОБА_1
Враховуючи усе вищевикладене у сукупності, суд дійшов до висновку, що за своєю правовою природою щомісячна доплата за вислугу на посадах слідчих більше 20 років, встановлена позивачеві на підставі пункту 8 постанови КМУ № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби» не є так званою пенсійною доплатою і, хоча як пояснював представник ДПА в АРК у судовому засіданні і має персональний характер та встановлюється наказом керівника, але ж, не залежить від меж установлених фондів оплати праці та граничної чисельності або економії фонду оплати труда у ДПА, а має безумовний характер та підлягає до обовязкової виплати у розмірі 100% за наявністю у певної особи стажу роботи на посаді слідчого більш ніж 20 років, не залежно від волі керівників органів державної податкової служби.
Про «пенсійну доплату» йдеться річ у пункті 5 постанови КМУ № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби», встановлення якої є саме правом ( а не обовязком) керівників органів державної податкової служби, залежить від межах установлених фондів оплати праці та граничної чисельності працюючих і встановлюється особам рядового і начальницького складу податкової міліції, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їхньою згодою та в інтересах справи на службі, розмір якої, у залежності від вище визначених факторів може бути встановлений від 25 до 50 відсотків суми пенсії, яка б могла бути їм нарахована.
У звязку з наведеним, суд вважає, що право ОСОБА_1 на включення до середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення доплати за вислугу років у розмірі 100% суми пенсії, яка б могла бути йому нарахована у разі виходу на пенсію, призначеної відповідно до п. 8 постанови КМУ № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби» та фактично отримуваної ним за 24 місяці перед звільненням необґрунтовано було порушено ГУ ПФУ при розрахунку розміру його пенсії і тому потребує судового захисту.
При цьому судом було враховані і пояснення, надані у судовому засіданні позивачем стосовно того, що у своїй відповіді (а.с. 13) ГУ ПФУ в АРК не привело жодної підстави обґрунтованості невключення спірної доплати до грошового забезпечення позивача, з якого повинен бути розрахований розмір його пенсії.
Враховуючи встановлення судовим розглядом факту порушення прав позивача, суд дійшов до висновку, що порушені права позивача, будуть захищені та відновлені шляхом визнання незаконними дій ГУ ПФУ в АРК щодо призначенні ОСОБА_1 пенсії без включення до розміру грошового забезпечення доплати за вислугу 20 і більше років у розмірі 100 відсотків суми пенсії, яка б могла бути їм нарахована у разі виходу на пенсію, передбаченої пунктом 8 постанови Кабінету Міністрів України N 1592 від 31.12.1996 року; зобовязання ГУ ПФУ в АРК включити до розміру грошового забезпечення ОСОБА_1 доплату за вислугу 20 і більше років у розмірі 100 відсотків суми пенсії, яка б могла бути йому нарахована у разі виходу на пенсію, передбаченої пунктом 8 постанови Кабінету Міністрів України N 1592 від 31.12.1996 року, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 недораховану та недоплачену пенсію за період з 01.10.2009 року по 07.06.2010 року (в межах заявлених позовних вимог).
Разом з тим, суд вважає зайвим зазначення у судовому рішенні конкретного розміру спірної доплати за вислугу років позивача, щомісячний розмір якої у ОСОБА_1 у 2009 році складав 5092, 06 грн., та розміру недоплаченої у спірний період суми пенсії 4646, 82 грн., оскільки проведення зазначених розрахунків потребує спеціальних познань у галузі пенсійної справи та належить до компетенції фахівців у цій сфері.
Оскільки позовні вимоги ОСОБА_1 частково задоволені судом, то понесені ним судові витрати у розмірі, пропорційному задоволеним позовним вимогам 1 гривня 70 копійок підлягають стягненню на його користь з Державного бюджету України.
На підставі статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей», пунктів 5, 8 постанови Кабінету Міністрів України від 31.12.1996 року №1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби», керуючись статтями 2, 6, 7, 9-11, 17-18, 94, 159, 162-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
п о с т а н о в и в:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати незаконними дії Головного Управління Пенсійного фонду України в АР Крим щодо призначенні ОСОБА_1 пенсії без включення до розміру грошового забезпечення доплати за вислугу 20 і більше років у розмірі 100 відсотків суми пенсії, яка б могла бути йому нарахована у разі виходу на пенсію, передбаченої пунктом 8 постанови Кабінету Міністрів України N 1592 від 31.12.1996 року.
Зобовязати Головне Управління Пенсійного фонду України в АР Крим включити до розміру грошового забезпечення ОСОБА_1 доплату за вислугу 20 і більше років у розмірі 100 відсотків суми пенсії, яка б могла бути йому нарахована у разі виходу на пенсію, передбаченої пунктом 8 постанови Кабінету Міністрів України N 1592 від 31.12.1996 року; нарахувати та виплатити ОСОБА_1 недораховану та недоплачену пенсію за період з 01.10.2009 року по 07.06.2010 року.
ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог до Головного Управління Пенсійного фонду України в АР Крим про зобовязання нарахувати та виплатити ОСОБА_1 недораховану та недоплачену пенсію за період з 01.10.2009 року по 07.06.2010 року з урахуванням включення до грошового забезпечення ОСОБА_1 доплати за вислугу 20 і більше років, розмір якої у 2009 році склав 5092 гривень 06 копійок відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 1 гривня 70 копійок.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або у термін, встановлений для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя