
Справа № 375/904/21
Провадження № 3/375/507/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 серпня 2021 року смт Рокитне
Суддя Рокитнянського районного суду Київської області Чорненька О.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, пенсіонера, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
До Рокитнянського районного суду Київської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, які передані у провадження судді Чорненької О.І., а саме:
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (протокол про вчинення адміністративного правопорушення № 598 від 19.07.2021)- справа № 375/904/21, провадження № 3/375/507/21;
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (протокол про вчинення адміністративного правопорушення № 599 від 19.07.2021)- справа № 375/905/21, провадження № 3/375/508/21.
Постановою Рокитнянського районного суду Київської області справи від 18.08.2021 справи об`єднані у одне провадження, присвоївши об`єднаній справі єдиний унікальний номер 375/904/21, провадження № 3/375/507/21.
Вивченням матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності встановлено, що відповідно до рішення Шарківської сільської ради Київської області № 01-1-VII від 02.11.2015 «Про затвердження інформації голови територіальної виборчої комісії та визнання повноважень сільського голови і депутатів сільської ради", ОСОБА_1 будучи депутатом Шарківської сільської ради Київської області, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону та примітки до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється його дія, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2-1 прикінцевих положень цього Закону, несвоєчасно без поважних причин 14.06.2021 подав щорічну декларацію за 2019 рік та 14.06.2021 подав щорічну декларацію за 2020 рік.
Своїми діями, які проявилися у несвоєчасному поданні без поважних причин щорічної декларації за 2019 та 2020 роки особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що будучи депутатом Шарківської сільської ради не подав вчасно декларації за 2020 рік та після закінчення каденції, так як вважав, що вони відмінені та забувся про подання декларації, так як на той час закінчилася його каденція. Свою вину у вчинених правопорушеннях визнає повністю
Дані, які б вказували на неможливість ОСОБА_1 з поважних причин подання вчасно декларації за 2019 та 2020 роки, як того вимагає закон відсутні.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень підтверджується його поясненнями наданими в судді, протоколами про адміністративне правопорушення, пов`язаного з корупцією № 598, 599 від 19.07.2021; рапортами щодо виявлення адміністративного правопорушення оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Київській області ДСР НП України М. Ототюка від 19.07.2021; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 08.07.2021; копією рішення Шарківської сільської ради Київської області № 01-1-VII від 02.11.2015 «Про затвердження інформації голови територіальної виборчої комісії та визнання повноважень сільського голови і депутатів сільської ради"; витягом з сайту НАЗК, роздрукованим з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції.
Згідно з ст. 34 КУпАП обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинені адміністративні правопорушення, є його щире каяття.
Згідно зі ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинені адміністративні правопорушення, не виявлено.
Суд зазначає, що відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Статтею 68 Конституції України визначено, що кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктами декларування у цій статті є особи, які зазначені у пункті 1, підпунктах "а" та "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", які відповідно до частин першої, другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, отже таке правопорушення не може бути визнане як малозначне.
З системного аналізу норм КУпАП встановлено, що його завдання полягає у встановленні винних і забезпеченні правильного застосування законодавства з тим, щоб до кожного правопорушника були застосовані справедливі заходи адміністративного примусу.
Суд приходить до висновку про те, що у справі зібрана достатня кількість достовірних, належних та допустимих доказів, які вказують на доведеність вини особи, яка притягується до адміністративної відповідальності у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до вимог статті 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.При обранні виду адміністративного стягнення щодо ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності та застосовується з метою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення, у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, враховуючи особу правопорушника, конкретні обставини справи, приходжу до висновку про можливість накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення в межах, передбачених частиною 1ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу.
Відповідно до пункту 10 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються громадяни, віднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 9, 33, 36, ст. 172-6, 280, 283, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 68, 129 Конституції України, п. 10 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», суддя –
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, пенсіонера, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , винним у вчинені адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок, який сплатити на рахунок:
Отримувач коштів: ГУК у Київській області/Рокитнянська селищна/21081100;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989;
Банк отримувача: Казначейства України (ел. адмін. подат.)
Рахунок отримувача: UA638999980313070106000010842
Код класифікації доходів бюджету: 21081100
Призначення платежу: адміністративні штрафи____
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови - не пізніше п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 , штраф у подвійному розмірі в сумі 1700 (тисячу сімсот) гривень, відповідно до статті 308 КУпАП.
Відповідно до пункту 10 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як особу віднесену до 1 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи від сплати судового збору.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Рокитнянський районний суд Київської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя О. І. Чорненька
Постанова набуває законної сили __
Постанова може бути пред”явлена до виконання до ___