КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА СІМФЕРОПОЛЬ
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Справа № 3-2230/10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 червня 2010 року м. Сімферополь
Суддя Київського районного суду м. Сімферополя Харченко І.О. при секретарі судового засідання Мевлюдовій Ф.І., за участю прокурора Ібрагімової Г.В., розглянувши матеріали, що надійшли з УБОЗ ГУМВС України в АР Крим про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 6 Закону України «Про боротьбу з корупцією» відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Укромне, громадянина України, що працює Укромненським сільським головою та мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу, ОСОБА_1 , будучи державним службовцем 4 категорії 9 рангу посадової особи місцевого самоуправління, працюючи на посаді Укромненського сільського голови, являючись особою, уповноваженою на виконання функцій держави, 30.03.2010 скоїв адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, навмисно порушивши спрямовані на попередження корупції вимоги фінансового контролю, шляхом подання до Укромненської сільської ради заповненої власноручно декларації про доходи, зобов'язання фінансового характеру і майновий стан державного службовця за попередній звітний 2009 рік, яка містить неповні відомості про зобов'язання фінансового характеру. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ч. 1 ст. 6 Закону України «Про боротьбу з корупцією», відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 9 Закону України «Про боротьбу з корупцією».
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, згідно до телефонограми свою вину у правопорушенні визнав та просив розглянути справу за його відсутністю.
Прокурор у судовому засіданні протокол підтримав та наполягав на тому, що в діях ОСОБА_1 міститься склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 6 Закону України «Про боротьбу з корупцією».
Вислухавши у судовому засіданні особу, що склала протокол про корупцію ОСОБА_2, прокурора Ібрагімову Г.В., вивчивши надані суду матеріали та докази, суд дійшов до наступного.
Судовим розглядом встановлено, що УБОЗ ГУМВС України проведена перевірка у порядку ст. 97 КПК України відносно Укромненського сільського голови ОСОБА_1 за фактом надання ним недостовірних відомостей, які містяться у наданої ним 30.03.2010 року до Укромненської сільської ради декларації про доходи, зобов'язання фінансового характеру і майновий стан державного службовця за попередній звітний 2009 рік. За даним фактом 27.05.2010 року винесено постанову про відмову у порушенні кримінальної справи згідно п.2 ст. 6 КПК України.
У ході перевірки встановлено, що ОСОБА_1 у рядку 5 (Перелік зобовязань щодо сплати внесків (платежів) на утримання майна, зазначеного в розділах ІV,V) Розділу ІІІ «Зобовязання фінансового характеру, у тому числі за кордоном за 2009 рік» Декларації указав відсутність виплат, зроблених ним особисто та членами його сімї у 2009 році юридичним особам за зобов'язаннями на утримання майна, що знаходиться у його приватній власності.
Загальна сума фактично здійснених ОСОБА_1 у 2009 році юридичним особам виплат за зобов'язаннями на утримання майна, яке знаходиться у його приватній власності, згідно наявної інформації, та згідно з чинним законодавством підлягають декларуванню, складають 3383 грн. 87 коп.
Так, згідно інформації, наданої Сімферопольським районним БТІ від 18.05.2010 року № 1451 за ОСОБА_1 зареєстровано право власності на житловий будинок у цілому, розташований за адресою: АДРЕСА_1, на підставі договору довічного утримання від 28.11.1995 року № 1-2889.
Відповідно до інформації ВАТ «Крименерго» від 27.05.2010 № 10/1614 особистий рахунок № НОМЕР_1, відкритий на імя ОСОБА_1, АДРЕСА_1. Згідно виписці з особистого рахунку у 2009 році ОСОБА_3 оплатив на рахунок ВАТ «Крименерго» за спожиту електроенергію 938 грн. 25 коп.
У листі від 18.05.2010 року № 01-09/646 ТОВ «Кримгаз» вказано, що особистий рахунок № 216578, зареєстрований за ОСОБА_1. Згідно листа та квитанцій виплати за період з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року на рахунок ТОВ «Кримгаз» здійснював ОСОБА_1 на загальну суму 2445 грн. 62 коп.
Відповідно інформації ДПІ у Сімферопольському районі від 25.05.2010 №1069/9/190 ОСОБА_1 оплату податків не здійснював.
ОСОБА_1 був ознайомлений про спеціальні обмеження щодо фінансового контролю, встановлені Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та Законом України «Про боротьбу з корупцією» при призначенні на посаду.
Згідно листа Управління державної служби Головного управління державної служби України в Автономній Республіці Крим від 20.05.2010 № 452/02-03 працівниками Управління відповідно до графіків надання методично-консультативної допомоги органам місцевого самоврядування АР Крим протягом 20092010 років надано методично-консультативну допомогу з організаційно - кадрових питань Укромненській сільській ради, під час якої були розглянути питання декларування доходів та зобовязань фінансового характеру щодо себе та членів своєї сімї. Крім того, Управлінням проводяться відповідні семінари з посадовими особами місцевого самоврядування.
Форма декларації державного службовця (форма N 001-ДС), затверджена наказом Міністерства фінансів України від 6 березня 1997 року N 58, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31 березня 1997 року за N 104/1908.
Обовязок декларування, який є встановлене державою обмеженням, та його порядок визначені у ст. 13 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» і у наказі N 175 від 09.04.2001 Мінфіна України. Відомості про доходи та зобов'язання фінансового характеру щодо себе і членів своєї сім'ї подаються посадовою особою органів місцевого самоврядування у вигляді Декларації щорічно за місцем служби до 15 квітня.
Відповідно п. «а» ч.1 ст. 4 Закону України «Про боротьбу з корупцією», п.5 Постанови Кабінету Міністрів України « Про застосування статті 13 Закону України "Про державну службу"» організацією перевірок достовірності поданих державними службовцями відомостей про майно, доходи, зобов'язання фінансового характеру покладається на відповідні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України, яким є управління по боротьбі з організованою злочинністю ГУМВС України в АР Крим.
Склад адміністративного правопорушення з боку ОСОБА_1 передбаченого ч. 1 ст. 9 Закону України «Про боротьбу з корупцією» підтверджується наступними доказами: - постановою про відмову у порушенні кримінальної справи (а.с. 8); - копією декларації ОСОБА_1 (а.с. 13); - посадовою інструкцією Укромненського сільського голови (а.с. 17); - присягою ОСОБА_1 (а.с. 16); попередженням ОСОБА_1 (а.с. 19); - розпорядженням Укромненського сільського голови від 26.04.2006 року (а.с. 15); - розпорядженням Укромненського сільського голови від 27.04.2006 року (а.с. 21); - рішенням Укромненської сільської ради від 26.04.2006 року (а.с. 20); - листом ТОВ «Кримгаз» від 19.05.2010 року № 01-09/646 ( а.с. 32); - довідкою СРБТІ від 18.05. № 1451 ( а.с. 40); - листом КРФ ДП "ЦДЗК" від 11.05.2010 року № 02-04/1877 (а.с. 37); - листом від 27.05.2010 року № 10/1614 ТОВ «Крименерго» (а.с. 20); - листом від 25.05.2010 року № 1069/9/190 ДПІ у Сімферопольському районі (а.с. 54); - листом від 20.05.2010 року № 452/02-03 Управління держслужби (а.с. 55); - графіком надання методично-консультативної допомоги (а.с. 57); - інформацією про проведення семінару (а.с. 61).
Таким чином, ОСОБА_1 30.03.2010 року усупереч вимогам фінансового контролю навмисно не вказав у наданої ним декларації про доходи, зобов'язання фінансового характеру і майнового стану державного службовця за попередній звітний 2009 рік відомості щодо фактично здійснених ним у 2009 році виплат юридичним особам за зобов'язаннями на утримання майна, яке знаходиться у його приватній власності, на загальну суму 3383 грн. 87 коп., чим порушив вимоги ч. 1 ст. 6 Закону України «Про боротьбу з корупцією», відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 9 Закону України «Про боротьбу з корупцією».
На підставі ч. 1 ст. 6 та ч. 1 ст. 9 Закону України «Про боротьбу з корупцією», керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, с у д -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 притягти до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 6 Закону України «Про боротьбу з корупцією» та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 255 (двісті пятдесят пять) гривень.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адмністративної відповідальності, її законним преставником, захисником, потерпілим, його передставником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення ухвали.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до Апеляційного суду АР Крим через Київський районний суд м. Сімферополь.
Суддя: