
Справа № 266/4512/21
Провадження№ 3/266/1424/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 липня 2021 року м. Маріуполь
Суддя Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області Федотова В.М., розглянувши матеріали, які надійшли від в.о. начальника Донецької митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), уродженця с. Курахівка, Донецької області, громадянина України, працюючого керівником «ФОП ОСОБА_1 », який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 484 МК України,
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про порушення митних правил №0038/70000/21 від 12.05.2021р.- 14.04.2021 року Азовською митницею отримано лист від 05.04.2021 №2367/10/05-97-13, згідно з яким 31.03.2021 співробітниками УОЗ зон проведення антитерористичної операції ГУ ДФС у Донецькій області встановлено, що у торгівельному об`єкті « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 ) громадянином України ОСОБА_1 здійснювалось зберігання та реалізація тютюнових виробів без марок акцизного податку України, без будь-якого маркування на українській мові, товаросупровідних та митних документів, які б свідчили про проведення митного оформлення вказаного товару.
Проведеною перевіркою встановлено, що зазначений товар «тютюнові вироби іноземного походження» в митних органах України не оформлювався та ввезений на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю. Таким чином, ОСОБА_1 , зберігав та використовував шляхом реалізації товар «тютюнові вироби іноземного походження» у кількості 2650 пачок, загальною вартістю 137 090 грн. (сто тридцять сім тисяч дев`яносто гривень) без марок акцизного податку України встановленого зразка, без маркування українською мовою, товаросупровідних та митних документів, тобто ввезений на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.
ОСОБА_1 в протоколі зазначив, що просить суд розглядати справу за його відсутності та просив застосувати відносно нього покарання у вигляді конфіскації товару. В подальшому, надав до суду заперечення в яких просив провадження по справі закрити у зв`язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення. Зокрема зазначив, що ГУ ДПС у Донецькій області м. Маріуполя, на його адресу 03.06.2021 р. направило рішення про застосування фінансових санкцій від 31 травня 2021 року № 0006141/05-99-09-01/2398506119, яким на ФОП ОСОБА_1 накладено фінансову санкцію у розмірі 1 259 440,00 гривень. Вказаним адміністративним матеріалом разом з протоколом встановлено зберігання з метою реалізації тютюнових виробів без марок акцизного податку, чим порушено абзац. 3 частини 4 ст. 11 Закону України № 481/95-ВР від 19.12.1995 « Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального». Вважає, що накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу за одне і теж порушення недопустиме, оскільки - вбачаються розбіжності в кількості та вартості того ж самого товару тютюнових виробів.
В.о. начальника Донецької митниці ДМС України надав пояснення стосовно заперечень ОСОБА_1 в яких зазначив, що проведеною перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 , серед виявлених співробітниками ГУ ДФС у Донецькій області 31.03.2021 року тютюнових виробів, здійснював зберігання та використання шляхом реалізації товару «тютюнові вироби іноземного походження» без марок акцизного податку України встановленого зразка, без маркування українською мовою, товаросупровідних та митних документів, тобто ввезений на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, у кількості 2650 пачок.
Стосовно твердження ОСОБА_1 , що правопорушення стосується порушення вимог податкового, а не митного законодавства, представник митниці зазначив, що в протоколі про ПМП № 0038/70000/21 зазначено про вимоги законодавства України до тютюнових виробів, які імпортуються в Україну.
Відповідно до ч. 4 ст. 11 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового,з коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі - Закон), алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до п. 226.2. ст. 226 Податкового кодексу України наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів.
Ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та продаж на митній території України не маркованих в установленому порядку алкогольних напоїв та тютюнових виробів забороняється, що передбачено п. 226.11. ст. 226 Податкового кодексу України.
Таким чином, відсутність на тютюнових виробах іноземного виробництва марок акцизного податку України встановленого зразка свідчить про їх ввезення з порушенням митного законодавства, а саме ввезення товарів поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю. Відповідальність за таке порушення передбачена ст. 484 МК України.
Стосовно розбіжності у кількості та вартості вилучених у ОСОБА_1 співробітниками ГУ ДФС у Донецькій області товарів та товарів, які вказані у протоколі про порушення митних правил № 0038/70000/21, зазначив, що оскільки тільки частина з вилучених у ОСОБА_1 співробітниками ТУ ДФС у Донецькій області тютюнових виробів без марок акцизного податку України була іноземного виробництва та є предметом порушення митних правил за ст. 484 МК України, на підставі ст. 508, 511 МК України проведено обов`язкове тимчасове вилучення у співробітника Управління оперативного забезпечення зон проведення АТО ТУ ДФС у Донецькій області 2 650 пачок (53 000 шт. цигарок) тютюнових виробів іноземного виробництва без марок акцизного податку України встановленого зразка, про що складено протокол про тимчасове вилучення.
У зв`язку з чим, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.. 484 МК України.
Згідно з п. 57, ст. 4 МК України, товар - будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.
Відповідно до ч. 1 ст. 318 МК України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.
Статтею 197 МК України передбачено, що у випадках передбачених законом на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України.
Відповідно до ч. 4 ст. 11 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Диспозиція ст. 484 Митного Кодексу України передбачає відповідальність за зберігання, перевезення, придбання чи використання товарів, транспортних засобів комерційного призначення, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.
Відповідно до ст. 458 Митного кодексу України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає вину ОСОБА_1 в порушенні митних правил, відповідальність за яке передбачене ст. 484 Митного Кодексу України, доведеною, а його вина підтверджується протоколом про порушення митних правил № 0038/70000/21, листом СЛЕД Дермитслужби від 04.06.2021 року №7.17-37-01/7.5/3898 з копією висновку товарознавчої експертизи від 04.06.2021 року №1420003700-0398 та іншими матеріалами справи.
Відповідно до ст. ст. 519, 520 Митного кодексу України, наказу Міністерства фінансів України від 15.06.12 № 731, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09.07.2012 за № 1140/21452, «Про затвердження Порядку відшкодування витрат за зберігання товарів та транспортних засобів на складах митних органів, Порядку обчислення сум витрат у справах про порушення митних правил та їх відшкодування та Розмірів відшкодувань за зберігання на складах митних органів товарів і транспортних засобів».
Згідно п. 1 розділу III Порядку обчислення сум витрат у справах про порушення митних правил та їх відшкодування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15.06.12 № 731, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09.07.2012 за № 1140/21452, витрати в справі про порушення митних правил відшкодовуються особою щодо якої винесено постанову про накладення адміністративного стягнення. Суми витрат, що підлягають відшкодуванню, зазначаються у постанові про накладення стягнення.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
З урахуванням характеру скоєного правопорушення, ставлення до скоєного і ступеню вини, даних про особу правопорушника та обставин пом`якшувальних і обтяжливих відповідальність, суд при вирішенні питання про призначення адміністративного стягнення до ОСОБА_1 вважає необхідним застосувати до нього адміністративне стягнення у виді конфіскації вилучених товарів, які є безпосереднім предметом порушення митних правил.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 484 МК України, ст. ст. 16, 280, 283 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 484 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді конфіскації на користь держави товара – цигарок іноземного виробництва у кількості 2650 пачок.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), на рахунок Донецької митниці ДФС (отримувач – Азовська митниця Держмитслужби, ЄДРПОУ - 43333684, № р/р -№UA148201720313241003201157528, банк отримувача Держказначейська служба України, м. Київ, УДКСУ у м. Маріуполі, МФО - 820172) витрати за зберігання товару на складі митного органу у розмірі 536,52 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), судовий збір в розмірі 454,00 коп., сума якого підлягає перерахуванню на (р/р № UA588999980000031211256026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача казначейство України(ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106.).
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців із дня її винесення.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Федотова В. М.