
Справа № 583/3113/21
3/583/1338/21
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 серпня 2021 року м. Охтирка
Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Ільченко В.М.,
за участю секретаря Верби Н.О.,
прокурора Жмурко С.В.
особи, щодо якої вирішується питання про
притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Сумській області департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , має вищу освіту, заміжньої, що працює бухгалтером ДНЗ «Теремок»
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , яка наказом Охтирської районної державної адміністрації від 05.05.2018 № 10-к призначена на посаду головного спеціаліста бюджетного відділу фінансового управління Охтирської районної державної адміністрації Сумської області з 07.05.2018, присвоєно дев`ятий ранг державного службовця, 07.05.2018 прийняла присягу державного службовця та наказом Охтирської районної державної адміністрації Сумської області № 1-К від 03.02.2020 звільнена з посади головного спеціаліста бюджетного відділу фінансового управління Охтирської районної державної адміністрації, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» , без поважних причин несвоєчасно, а саме 09.04.2021 подала декларацію особи, яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала, щиросердно розкаялась, суду пояснила, що правопорушення допустила у зв`язку з недосконалим знанням Закону України «Про запобігання корупції».
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що вина ОСОБА_1 знайшла повне підтвердження доказами, наданими до протоколу про адміністративне правопорушення.
Суд, врахувавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, проаналізувавши матеріали справи, врахувавши позицію прокурора, дослідивши письмові докази, дійшов такого висновку.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
За приписами ст. 280 КУпАП під час розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов`язаний з`ясувати, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями ст. 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, зокрема, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Згідно вимог ч. 1, ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Диспозиція ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає настання відповідальності за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Факт скоєння правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії № 248/2021, повідомленням про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування № 01-32/105 від 08.04.2021; наказом начальника фінансового управління Охтирської РДА № 10-К від 05.05.2018; попередженням про спеціальні обмеження; присягою держслужбовця від 07.05.2018; посадовою інструкцією головного спеціаліста бюджетного відділу фінуправління Охтирської РДА; наказом начальника фінансового управління Охтирської РДА № 1-К від 03.02.2020; послідовністю дій ОСОБА_1 як користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» за період 01.01.2021-09.04.2021.
Виходячи з наведеного, дослідивши надані матеріали, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 є доведеною, в її діях наявний склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При призначенні стягнення суд враховує характер скоєного, особу, що притягається до адміністративної відповідальності, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, обставини, що пом`якшують відповідальність, а саме щире каяття, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та вважає за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі.
Крім того, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, визначеного ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) грн в прибуток держави, що підлягає сплаті на рахунок: UA168999980313030106000018538, отримувач: ГУК Сумської області/Охтирська МТГ/21081100, код отримувача 37970404, код класифікації доходів бюджету 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 454 грн (чотириста п`ятдесят чотири грн.), що підлягає сплаті на рахунок: отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, код отримувача 37993783, банк отримувач: Казначейство України (ЕАП), рахунок UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір п. 5.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Охтирський міськрайонний суд Сумської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Охтирського міськрайонного суду
Сумської області В.М. Ільченко