
Справа №:755/12814/21
Провадження №: 2/755/6342/21
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження по справі
"03" серпня 2021 р. cуддя Дніпровського районного суду міста Києва Гончарук В.П., дослідивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, третя особа: Міністерство Оборони України про зобов`язання вчинити дії, щодо нарахування та сплати ЄСВ за час вимушеного прогулу, -
В С Т А Н О В И В:
До Дніпровського районного суду м. Києва надійшов позов ОСОБА_1 до Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, третя особа: Міністерство Оборони України про зобов`язання вчинити дії, щодо нарахування та сплати ЄСВ за час вимушеного прогулу.
Суддя, розглянувши матеріали позову, встановив наступне.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За правилами ст. 1 КАС України цей Кодекс визначає юрисдикцію, повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно з ч. 1 ст. 4 КАС України адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.
Публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов`язує надавати такі послуги виключно суб`єкта владних повноважень, і спір виник у зв`язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб`єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв`язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб`єкта владних повноважень або іншої особи;
Статтею 19 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб`єкт владних повноважень» позначає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб`єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Спори, які виникають у цих відносинах, підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Згідно з ст.19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Враховуючи викладене, оскільки позивачем не заявлялись вимоги приватно-правового характеру, суддя приходить до висновку, що позовні вимоги ґрунтуються на протиправності дій Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки як суб`єкта, наділених владними функціями..
Таким чином, у даній справі дослідженню будуть підлягати виключно владні, управлінські рішення та дії Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки як суб`єкта владних повноважень, а тому даний спір є публічно-правовим та підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства.
За правилами п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, зокрема, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства
Керуючись ст. 186, 353, 354 ЦПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
У відкритті провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, третя особа: Міністерство Оборони України про зобов`язання вчинити дії, щодо нарахування та сплати ЄСВ за час вимушеного прогулу - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання її копії.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Згідно з ст. 354 та відповідно до п. 8 та п.п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України апеляційна скарга подається шляхом подання апеляційної скарги через Дніпровський районний суд м. Києва до Київського Апеляційного суду.
Суддя: