Рішення № 98973475, 13.08.2021, Ічнянський районний суд Чернігівської області

Дата ухвалення
13.08.2021
Номер справи
733/726/21
Номер документу
98973475
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Ічнянський районний суд Чернігівської області

Провадження № 2/733/339/21

Єдиний унікальний №733/726/21

Рішення

іменем України

13 серпня 2021 року м.Ічня

Ічнянський районний суд Чернігівської області у складі головуючого судді Фетісової Н.В., за участю секретаря судового засідання Кулак О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ічня в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Ічнянської міської ради Чернігівської області, про відшкодування моральної шкоди,

У С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом до Виконавчого комітету Ічнянської міської ради Чернігівської області, про відшкодування моральної шкоди.

Свої позовні вимоги мотивує тим, що звертався до відповідача із запитом про надання публічної інформації про наявність на території населеного пункту вільних земельних ділянок, що можуть бути використані під забудову житлового будинку, господарських будівель та споруд. Відповідач у визначений законом строк відповіді на вищевказаний запит не надав, та не повідомив про направлення його запиту від 15 січня 2021 року до Ічнянської міської ради, що, в подальшому, спонукало його звернутися до адміністративного суду з позовом про зобов`язання відповідача вчинити певні дії. Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 20 травня 2021 року у справі № 620/1156/21 визнано протиправною бездіяльність Виконавчого комітету Ічнянської міської ради щодо не надання публічної інформації за запитом від 15 січня 2021 року, щодо неповідомлення ОСОБА_1 про направлення запиту до Ічнянської міської ради та визнано протиправною відповідь Ічнянської міської ради від 20 січня 2021 року №03-07/182 та зобов`язано виконавчий комітет Ічнянської міської ради Чернігівської області надати ОСОБА_1 повну інформацію, що запитувалася згідно запиту на отримання інформації від 15 січня 2021 року. Оскільки, внаслідок неправомірних дій відповідача йому була завдана моральна шкода, яка полягає у стражданні та приниженні, яких він зазнав внаслідок протиправних дій, та враховуючи, що моральні страждання підсилювались також тим, що він є учасником бойових дій, для яких передбачено першочергове відведення земельних ділянок, просить стягнути з відповідача моральну шкоду в розмірі 36 000 грн., розрахунок якої здійснив за кожен місяць порушеного права, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати встановленої станом на січень 2021 року - 6 000,00 грн., що за 6 місяців з січня 2021 року до червня 2021 року (6 місяців х 6 000,00 грн. = 36 000,00 грн.).

Ухвалою Ічнянського районного суду Чернігівської області від 01 липня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Призначено підготовче засідання на 26 липня 2021 року.

26 липня 2021 року ухвалою Ічнянського районного суду закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні на 13 серпня 2021 року.

Позивач в судове засідання не з`явився, хоча про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Згідно письмової заяви просив розгляд справи проводити без його участі, заявлені позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання також не з`явився, згідно письмового відзиву заявлені позовні вимоги не визнав, просив відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, повно та всебічно з`ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є особою з інвалідністю ІІ групи, та має пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни-осіб з інвалідністю внаслідок війни (а.с.20).

Позивач звертався до відповідача із запитом про надання публічної інформації про наявність на території населеного пункту вільних земельних ділянок, що можуть бути використані під забудову житлового будинку, господарських будівель та споруд. Відповідач у визначений законом строк відповіді на вищевказаний запит не надав, та не повідомив про надсилання такого запиту до іншого суб`єкта,що в подальшому спонукало позивача звернутися до адміністративного суду з позовом про зобов`язання відповідача вчинити певні дії.

Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно ст.5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Відповідно до ст.12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Стаття 13 ЦПК України передбачає, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно ч.1 ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до ст.8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 20 травня 2021 року у справі № 620/1156/21, визнано протиправною бездіяльність Виконавчого комітету Ічнянської міської ради щодо не надання публічної інформації за запитом від 15 січня 2021 року, щодо неповідомлення ОСОБА_1 про направлення запиту до Ічнянської міської ради та визнано протиправною відповідь Ічнянської міської ради від 20 січня 2021 року №03-07/182, зобов`язано виконавчий комітет Ічнянської міської ради Чернігівської області надати ОСОБА_1 повну інформацію, що запитувалася згідно запиту на отримання інформації від 15 січня 2021 року (а.с.15-19). Рішення набрало законної сили.

Зокрема, судом встановлено, що ОСОБА_1 15 січня 2021 року звертався до виконавчого комітету Ічнянської міської ради із запитом на отримання публічної інформації. Зазначений запит виконавчим комітетом отриманий 19 січня 2021 року, що підтверджується копією роздруківки з офіційного сайту АП «Укрпошта» та не заперечувалося відповідачем. 14 лютого 2021 року позивач отримав лист-відповідь від Ічнянської міської ради за вих.№03-07/182 від 20 січня 2021 року на запит від 15 січня 2021 року, у якій відповідач 2 не надав публічну інформацію, яка була затребувана у запиті від 15 січня 2021 року щодо інформації про наявність на території м.Ічня вільних земельних ділянок, що можуть бути ви кори стані під забудову жилого будинку, господарських будівель і споруд.

Відповідно до ч.4 ст.82 ЦПК України обставини, встановлені рішенням суду у адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом. Тобто, рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 25.03.2021, у даному випадку, має преюдиційне значення, а факт протиправної бездіяльності відповідача, який підтверджений рішенням суду, не підлягає доведенню.

Відповідно до частини четвертої статті 263 ЦПК України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

У пункті 49 постанови Великої Палати Верховного Суду від 01 вересня 2020 року у справі № 216/3521/16-ц (провадження № 14-714цс19) зроблено висновок, що, виходячи з положень статей 16 і 23 ЦК України та змісту права на відшкодування моральної шкоди в цілому як способу захисту суб`єктивного цивільного права, компенсація моральної шкоди повинна відбуватися у будь-якому випадку її спричинення - право на відшкодування моральної (немайнової) шкоди виникає внаслідок порушення права особи незалежно від наявності спеціальних норм цивільного законодавств .

Відповідно до роз`яснень, викладених у п.9 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 4 Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди (за змінами та доповненнями), розмір відшкодування моральної (немайнової) шкоди суд визначає залежно від характеру та обсягу страждань (фізичних, душевних, психічних тощо), яких зазнав позивач, характеру немайнових втрат (їх тривалості, можливості відновлення тощо) та з урахуванням інших обставин. Зокрема, враховуються стан здоров`я потерпілого, тяжкість вимушених змін у його життєвих і виробничих стосунках, ступінь зниження престижу, ділової репутації, час та зусилля, необхідні для відновлення попереднього стану, добровільне - за власною ініціативою чи за зверненням потерпілого - спростування інформації редакцією засобу масової інформації. При цьому суд має виходити із засад розумності, виваженості та справедливості.

З огляду на природу інституту відшкодування моральної шкоди, цілком адекватними і самодостатніми критеріями визначення розміру належної потерпілому компенсації є морально-правові імперативи справедливості, розумності та добросовісності.

Під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.

Стаття 16 ЦК України визначає, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Одним зі способів захисту цивільних прав та інтересів може бути відшкодування моральної (немайнової) шкоди.

Відповідно до статті 56 Конституції України, кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень.

Відповідно до ч.1 ст.23 ЦК України передбачено, що особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.

Підстави відповідальності за завдану моральну шкоду визначені в ст.1167 ЦК України.

Так, згідно ч.1 ст.1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

Моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб. Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.

Статтею 1173 ЦК України визначено, що шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, дією чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується державою, Автономною Республікою Крим або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цих органів.

Так, згідно ст.1174 ЦК України шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової або службової особи органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування при здійсненні нею своїх повноважень, відшкодовується державою, Автономною Республікою Крим або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цієї особи.

Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості. Моральна шкода відшкодовується незалежно від майнової шкоди, яка підлягає відшкодуванню та не пов`язана з розміром цього відшкодування.

Загальні підходи до відшкодування моральної шкоди, завданої органом державної влади були сформульовані Верховним Судом у постанові від 10 квітня 2019 року у справі №464/3789/17. Зокрема, суд дійшов висновку, що адекватне відшкодування шкоди, зокрема й моральної, за порушення прав людини є одним із ефективних засобів юридичного захисту.

Згідно ст.25 Закону України Про звернення громадян , громадянину на його вимогу і в порядку встановленому чинним законодавством, можуть бути відшкодовані моральні збитки, завдані неправомірними діями або рішеннями органу чи посадової особи при розгляді скарги. Розмір відшкодування моральних збитків у грошовому виразі визначається судом.

Згідно правових висновків, викладених у постанові Верховного Суду від 18 квітня 2018 року у справі №К/9901/10765/18, відшкодування моральної шкоди за своєю природою є санкцією за порушення прав особи, які були виявлені і доведені.

Відповідно до п.92 постанови Великої Палати Верховного Суду у справі №216/3521/16-ц (провадження № 14-714 цс 19) від 01 вересня 2020 року визначено, що, виходячи з положень ст.16 та ст.23 ЦК України та змісту права на відшкодування моральної шкоди в цілому як способу захисту суб`єктивного цивільного права, компенсація моральної шкоди повинна відбуватися у будь-якому випадку її спричинення - право на відшкодування моральної (немайнової) шкоди виникає внаслідок порушення права особи незалежно від наявності спеціальних норм цивільного законодавства.

Європейський суд з прав людини в пункті 37 рішення у справі Недайборщ проти Російської Федерації зазначив, що заявнику не може бути пред`явлено вимогу про надання будь-якого підтвердження моральної шкоди, яку він поніс, що означає, що при наявності встановленого факту порушення прав заявника моральна шкода наявна та констатується судом.

Відповідно до ч.1 ст.20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту.

Позивачем доведено факт порушення відповідачем строку надання відповіді на його запит.

Відповідно до вимог ст.31 Закону України «Про інформацію», ст.24 Закону України «Про доступ до публічної інформації» при порушенні передбачених вказаними законами прав громадянина останній має право на відшкодування моральної шкоди (моральних збитків).

Таким чином, сам по собі встановлений рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 20 травня 2021 року, яке набрало законної сили, факт протиправної бездіяльності виконавчого комітету Ічнянської міської ради Чернігівської області щодо неповідомлення ОСОБА_1 щодо інформації про наявність на території м.Ічня вільних земельних ділянок, що можуть бути використані під забудову жилого будинку, господарських будівель і споруд та щодо неповідомлення про направлення його запиту на отримання публічної інформації від 15 січня 2021 року до Ічнянської міської ради, свідчить про завдання особі моральної шкоди, яка підлягає відшкодуванню незалежно від вини виконавчого комітету органу місцевого самоврядування.

Згідно з частинами другою та третьою статті 23 ЦК України моральна шкода полягає, зокрема, у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім`ї чи близьких родичів. Моральна шкода відшкодовується грошовими коштами, іншим майном або в інший спосіб. Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.

Пунктом 3 постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди від 31 березня 1995 року №4 (надалі - постанова Пленуму ВСУ) встановлено, що під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб. Відповідно до чинного законодавства моральна шкода може полягати, зокрема: у приниженні честі, гідності, престижу або ділової репутації, моральних переживаннях у зв`язку з ушкодженням здоров`я, у порушенні права власності (в тому числі інтелектуальної), прав, наданих споживачам, інших цивільних прав, у зв`язку з незаконним перебуванням під слідством і судом, у порушенні нормальних життєвих зв`язків через неможливість продовження активного громадського життя, порушенні стосунків з оточуючими людьми, при настанні інших негативних наслідків.

Пунктами 4, 5 постанови Пленуму ВСУ визначено, що у позовній заяві про відшкодування моральної шкоди має бути зазначено, в чому полягає ця шкода, яким неправомірними діями чи бездіяльністю заподіяно позивачеві, з яких міркувань він виходив, визначаючи розмір шкоди, та якими доказами підтверджується. Обов`язковому з`ясуванню при вирішенні спору про відшкодування моральної (немайнової) шкоди підлягають: наявність такої шкоди, протиправність діяння її заподіювача, наявність причинного зв`язку між шкодою і протиправним діянням заподіювача та вини останнього в її заподіянні. Суди, зокрема, повинні з`ясувати, чим підтверджується факт заподіяння позивачеві моральних чи фізичних страждань або втрат немайнового характеру, за яких обставин чи якими діями (бездіяльністю) вони заподіяні, в якій грошовій сумі чи в якій матеріальній формі позивач оцінює заподіяну йому шкоду та з чого він при цьому виходить, а також інші обставини, що мають значення для вирішення спору.

Як зазначив позивач у позовній заяві, йому була спричинена моральна шкода, зокрема у нього були негативні переживання, стан постійної напруги, важкість виконання повсякденних обов`язків, тимчасова відірваність від активного суспільно-політичного життя громади міста, знижений і нестійкий настрій, нервозність, дратівливість, порушення сну, гіпертонічні кризи та побоювання про майбутній стан здоров`я.

Пунктом 10-1 постанови Пленуму ВСУ визначено, що при розгляді справ за позовами про відшкодування моральної шкоди на підставі статті 56 Конституції України судам слід мати на увазі, що при встановленні факту заподіяння такої шкоди незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, місцевого самоврядування або їх посадових чи службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень вона підлягає відшкодуванню за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування.

На підтвердження моральної шкоди, заподіяної відповідачем, позивач не зазначив та не надав суду належних доказів на підтвердження заявленого розміру.

Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи позивач є учасником бойових дій, для якого передбачено першочергове відведення земельних ділянок, що враховується судом при визначенні розміру відшкодування моральної шкоди.

Суд зазначає, що порушення прав людини чи погане поводження із нею з боку суб`єктів владних повноважень можуть викликати негативні емоції. Проте, не всі негативні емоції досягають рівня страждання або приниження, які заподіюють моральну шкоду. Оцінка цього рівня залежить від усіх обставин справи, які свідчать про мотиви протиправних дій, їх інтенсивність, тривалість, повторюваність, фізичні або психологічні наслідки та, у деяких випадках, стать, вік та стан здоров`я потерпілого.

Завдану моральну шкоду позивач оцінює в розмірі 36 000 грн.

Разом з тим, з огляду на встановлені обставини справи, приймаючи до уваги принципи, які повинні враховуватись при стягненні моральної шкоди, суд вважає, що розмір моральної шкоди, який вказаний позивачем у розмірі є значно завищеним.

Отже, враховуючи вищевикладені норми права, обставини справи, наявність в матеріалах справи доказів, обсяг заподіяної позивачу шкоди, глибину та тривалість його моральних страждань внаслідок порушення розумних строків розгляду звернення, та враховуючи те, що рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 20 травня 2021 року визнано протиправною бездіяльність Виконавчого комітету Ічнянської міської ради щодо не надання публічної інформації за запитом від 15 січня 2021 року, щодо неповідомлення ОСОБА_1 про направлення запиту до Ічнянської міської ради та визнано протиправною відповідь Ічнянської міської ради від 20 січня 2021 року №03-07/182 та зобов`язано виконавчий комітет Ічнянської міської ради Чернігівської області надати ОСОБА_1 повну інформацію, що запитувалася згідно запиту на отримання інформації від 15 січня 2021 року, що призвело до необхідності позивача для звернення до суду, тривалість розгляду справ позивача судами, суд з урахуванням засад розумності та справедливості, приходить до висновку про наявність фактичних та правових підстав для стягнення моральної шкоди в розмірі 2000 грн.

Відшкодування моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, має на меті, як компенсацію потерпілому завданих збитків, так і запобігання вчинення суб`єктом владних повноважень такого у майбутньому, зокрема, шляхом здійснення превентивних заходів для удосконалення виконання своїх функцій, спрямованих на інтереси людини.

Суд також наголошує, що моральну шкоду, зважаючи на її сутність, не можна відшкодувати у повному обсязі, оскільки не має (і не може бути) точних критеріїв майнового виразу душевного болю. Зважаючи на це, будь-яка компенсація моральної шкоди не є (і не може бути) адекватною дійсним стражданням, тому будь-який її розмір може мати суто умовний вираз.

Окрім того, суд звертає увагу позивача на те, що ним не надано для суду достатніх та переконливих доказів, які дали б суду підстави для стягнення моральної шкоди з відповідача у більшому розмірі.

Відповідно до п. 13 ч.1 ст.5 Закону України Про судовий збір , позивач звільнений від сплати судового збору.

При зверненні до суду з позовом про стягнення моральної шкоди відповідно до ст.4 ч.2 ст.5 Закону України «Про судовий збір» сплачується судовий збір в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить на час звернення до суду з відповідним позовом 2 270 грн.

Згідно з ч. 1 ст.141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених вимог.

Враховуючи викладене, з відповідача в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в сумі пропорційно розміру задоволених позовних вимог, що становить 113 грн. 50 коп.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 4-5, 12-13, 141, 263, 265, 268, 272-273 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Ічнянської міської ради Чернігівської області, про відшкодування моральної шкоди - задовольнити частково.

Стягнути з Виконавчого комітету Ічнянської міської ради Чернігівської області (16700, Чернігівська область, м.Ічня, вул.Трудова,2-А, код ЄДРПОУ 38418231) на користь ОСОБА_1 (мешканця АДРЕСА_1 ) в рахунок відшкодування моральної шкоди 2 000 (дві тисячі) грн. 00 коп.

В іншій частині позову - відмовити.

Стягнути з Виконавчого комітету Ічнянської міської ради Чернігівської області на користь держави судовий збір в розмірі 113 грн. 50 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Чернігівського апеляційного суду через Ічнянський районний суд Чернігівської області.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду

Позивач: ОСОБА_1 , мешканець АДРЕСА_1 .

Відповідач: Виконавчий комітет Ічнянської міської ради Чернігівської області, вул.Трудова,2-А м.Ічня ЄДРПОУ 38418231.

Суддя Н.В.Фетісова