Постанова № 98969392, 11.08.2021, Вовчанський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
11.08.2021
Номер справи
617/1207/21
Номер документу
98969392
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 617/1207/21

Провадження № 3/617/348/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 серпня 2021 року Вовчанський районний суд Харківської області у складі судді Глоби М.М.,

за участю прокурора – Карапетян Л.А.,

та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Вовчанську Харківської області матеріали справи про адміністративні правопорушення, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Нестерне Вовчанського району Харківської області, громадянина України, освіта професійно технічна, не працюючого, не одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

встановив:

ОСОБА_1 , будучи депутатом VII скликання Нестернянської сільської ради Вовчанського району Харківської області, відповідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VІІ, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія закону № 1700-VII, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 цього Закону, несвоєчасно подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за період не охоплений раніше поданими деклараціями «перед звільненням», а саме 07.06.2021 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 ст. 1726 КУпАП.

Крім того, 02.12.2020 року припинено у ОСОБА_1 повноваження депутата VII скликання Нестернянської сільської ради Вовчанського району Харківської області. Відповідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VІІ, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія закону № 1700-VII, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 цього Закону, ОСОБА_1 несвоєчасно подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2020 рік - «після звільнення», а саме 07.06.2021 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 ст. 1726 КУпАП.

Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину у порушенні вимог ЗУ «Про запобігання корупції» визнав у повному обсязі, щиро розкаявся.

Крім повного визнання своєї вини, провина ОСОБА_1 у вказаному правопорушенні фактично підтверджується наступним.

Даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією за № 371 від 19.07.2021 року відповідно до якого ОСОБА_1 , будучи депутатом VII скликання Нестернянської сільської ради Вовчанського району Харківської області, відповідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VІІ, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія закону № 1700-VII, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 цього Закону, несвоєчасно подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за період не охоплений раніше поданими деклараціями «перед звільненням», а саме 07.06.2021 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 ст. 1726 КУпАП.

Даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією за № 372 від 19.07.2021 року відповідно до якого 02.12.2020 року припинено у ОСОБА_1 повноваження депутата VII скликання Нестернянської сільської ради Вовчанського району Харківської області. Відповідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VІІ, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія закону № 1700-VII, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 цього Закону, ОСОБА_1 несвоєчасно подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2020 рік - «після звільнення», а саме 07.06.2021 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 ст. 1726 КУпАП.

Даними роздруківки відомостей з офіційного сайту Єдиного державного реєстру декларацій щодо несвоєчасного подання ОСОБА_1 -декларації за «перед звільненням» та «після звільнення».

Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» визначено поняття суб`єкта декларування, це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

В свою чергу, п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 вищезазначеного Закону визначено, що суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Таким чином, ОСОБА_1 виконуючи повноваження депутата Пільнянської сільської ради Вовчанського району Харківської області до 02.12.2020 року був особою, на якого поширювалася дія ЗУ «Про запобігання корупції» та суб`єктом декларування.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, «перед звільненням» та «після звільнення» за формою, що визначається Національним агентством.

Як встановлено судом, ОСОБА_1 подав декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням» та «після звільнення» - 07.06.2021 року, оприлюднивши їх на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Враховуючи практику Європейського суду з прав людини, яка вказує на необхідність оцінювати докази керуючись критерієм доведення «поза розумним сумнівом» (рішення ЄСзПЛ «Авшар проти Туреччини»), суд враховує наявність узгоджених між собою, належних та допустимих доказів, які вказують, що ОСОБА_1 був суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, оскільки займав посаду депутата Нестернянської сільської ради Вовчанського району Харківської області та був особою, на яку поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції» та суб`єктом декларування відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції».

Згідно зі статтею 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Таким чином, суд приходить до висновку про наявність правових підстав до визнання ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, кожне з яких передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП .

Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 відповідно до ст. 34 КУпАП – визнається – щире розкаяння винного.

Обставин, що обтяжують відповідальність, відповідно до ст. 35 КУпАП - не встановлено.

Згідно ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, наявність обставини, що пом`якшує відповідальність та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність.

Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року передбачено, що «при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Суду як джерело права».

Європейський суд з прав людини поширює стандарти, які встановлює Конвенція для кримінального провадження, на провадження у справах про адміністративні правопорушення (справа «Надточий проти України від 15 травня 2008 року»). ЄСПЛ зазначив, що український уряд визнав кримінально-правовий характер Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У справі «Ізмайлов проти Росії» (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 року), Європейський Суд вказав, що при призначенні покарання «для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити «особистий надмірний тягар для особи»». Також, як у справі «Бакланов проти Росії» (рішення від 9 червня 2005 року), так і в справі «Фрізен проти Росії» (рішення від 24 березня 2005 року) Європейський Суд з прав людини зазначив, що «досягнення справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи лише тоді стає значним, якщо встановлено, що під час відповідного втручання було дотримано принципу законності і воно не було свавільним».

Таким чином, з огляду на характер скоєного, особу правопорушника, ступінь його вини, з урахуванням вимог ч. 1 ст. 36 КУпАП, суд приходить до висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 стягнення за кожне з 2 правопорушень окремо, в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу на користь держави.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який на 1 січня 2021 року становить 2270 грн. 00 коп.

Таким чином з ОСОБА_1 підлягає стягненню 454 грн. 00 коп. судового збору на користь держави.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7-10, 36, ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 245, 247, 252, 280, 294 КУпАП, суд –

П О С Т А Н О В И В:

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення:

- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, по епізоду несвоєчасного подання декларації «перед звільненням», відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 371 від 19.07.2021 року, у виді штрафу в дохід держави в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп.;

- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, по епізоду несвоєчасного подання декларації «після звільнення», відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 372 від 19.07.2021 року, у виді штрафу в дохід держави в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп.;

На підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в дохід держави в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп.(одержувач ГУДКСУ у Харківській області, банк одержувача Казначейство України (ЕАП), код одержувача 37874947, рахунок одержувача UA268999980313060106000020156).

Стягнути з ОСОБА_1 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп. судового збору на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві /м.Київ/ 22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги, через Вовчанський районний суд Харківської області.

Суддя -