Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 204/5973/21
Провадження № 1-кс/204/1474/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 серпня 2021 року слідчий суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Дружинін К.М., за участю секретаря Очкуренко Ю.В., прокурора Остапенко І.К., розглянувши клопотання дізнавача СД Відділення поліції № 6 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенант поліції Лебідь К.О., погоджене прокурором Західної окружної прокуратури м. Дніпра Остапенко І.К., про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні № 42021040000000486 від 05.08.2021 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 342 КК України, -
встановив:
В обґрунтування клопотання зазначено, що в провадженні сектору дізнання ВП № 6 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021040000000486 від 05.08.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 342 КК України, за фактом вчинення опору представникам влади під час виконання ними своїх службових обов`язків, посадовими особами АТ «НІКОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ФЕРОСПЛАВІВ» (вул. Електрометалургів, 310, м. Нікополь, Дніпропетровська область, 53200), а саме відмовою державним інспекторам України з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції України в проведенні позапланового заходу державного нагляду (контролю), що є порушенням вимог ст.20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст.ст. 8,11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Досудовим розслідуванням встановлено, державними інспекторами з метою проведення позапланового заходу 28 липня 2021 було здійснено виїзд за юридичною адресою підприємства: вул. Електрометалургів, 310, м. Нікополь, Дніпропетровська область, 53200.
Відповідно до ч. 5 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» перед початком здійснення заходу посадові особи органу державного нагляду (контролю) зобов`язані пред`явити керівнику суб`єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу або уповноваженій ним особі (фізичній особі - підприємцю або уповноваженій ним особі) посвідчення (направлення) та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу органу державного нагляду (контролю), і надати суб`єкту господарювання копію посвідчення (направлення), що було реалізовано в перший день перевірки.
На центральній прохідній АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «НІКОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ФЕРОСПЛАВІВ» (далі - АТ «НЗФ») директору з юридичних та корпоративних питань АТ «НФЗ» та директору з економічної безпеки АТ «НФЗ» о 14:00 годині, надано відповідні документи і заявлено намір в організації зустрічі з керівником підприємства та/або уповноваженими особами (які будуть залучені до перевірки) для вирішення організаційних питань. Представники підприємства попросили зачекати комісію для обговорення та вирішення питання в наданні допуску до перевірки. Після тривалих телефонних розмов державним інспектором України з охорони навколишнього природного середовища отримано усну відповідь, що підприємство відмовляє Державній екологічній інспекції України в проведенні позапланового заходу контролю, а підтвердження цього буде надано в письмові формі. Зважаючи на те, що робочий день спливав, а офіційну - письмову відповідь підприємство так і не надало, державний інспектор України з охорони навколишнього природного середовища о 16:30 год. зателефонував на номер 102 та викликав наряд поліції.
Зважаючи на вищевикладене, державних інспекторів не допущено до проведення позапланової перевірки, не забезпечено огляд території та всіх структурних підрозділів, не надано інформацію і документи, що розглядаються в ході інспекційної перевірки, чим вчинено перешкоди для виконання обов`язків покладених на посадових осіб, які здійснюють державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища, що є порушенням вимог ст. 202 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. ст. 8, 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Недопущення спеціалістів з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції України на законних підставах посадовими особами АТ «НІКОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ФЕРОСПЛАВІВ» (вул. Електрометалургів, 310, м. Нікополь, Дніпропетровська область, 53200) свідчить про можливість вчинення та приховування злочину.
У зв`язку з викладеним, у органу досудового розслідування з метою повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування, виникла необхідність у проведенні обшуку, відшукання знаряддя кримінального правопорушення, майна, яке було здобуто в результаті його вчинення, документів та інших речей, що мають значення для кримінального провадження, що необхідні для призначення відповідних екологічних експертиз, фіксації рівня забруднення навколишнього середовища.
Отже, враховуючи викладене в ході досудового слідства виникла необхідність у проведенні обшуку за місцем здійснення фінансово-господарської діяльності АТ «НІКОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ФЕРОСПЛАВІВ», у будівлях та спорудженнях виробничих цехів №№ 3, 9, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 21, 22, 23, 24, 27, 28, 30, 31, 32, 34, 35, 37, 38, 40, 42, 4, 47, 67, 69, РБЦ - 2, 83, за адресою: Україна, 53200, Дніпропетровська обл., місто Нікополь, вулиця Електрометалургів, будинок 310, що згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єктів нерухомого майна, належить Нікопольській міській раді (код ЄДРПОУ 37338501), та перебувають в оренді АТ «НІКОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ФЕРОСПЛАВІВ» (код ЄДРПОУ 00186520).
Вказані в клопотанні речі і документи неможливо отримати шляхом їх витребування в порядку ст. 93 КПК України або за допомогою інших слідчих(розшукових) дій оскільки існує загроза їх знищення, переховування чи підміни.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знарядь злочину - стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин, які знаходяться в агломераційному цеху підприємства, отримання (відібрання) та подальшого вилучення проб викидів забруднюючих речовин зі всіх зазначених стаціонарних джерел, повітря робочої зони зі складанням актів відбору проб та протоколів, зразків проб води та ґрунтів для подальшого встановлення в їх складі параметрів та концентрацій забруднюючих речовин, рівня шкідливості, а також вчинення інших дій біля вказаних джерел, які будуть обґрунтовані спеціалістами, виходячи з характерних обставин та особливостей джерел забруднення, що передбачено п. 3 ч. 4 ст. 71 КПК України, та необхідними для повноти проведення слідчої дії; виявлення та вилучення технологічних карт (технологічних інструкцій) з метою подальшого підтвердження або спростування порушення технологічного процесу, копій документальних матеріалів (у тому числі в електронному вигляду) з автоматизованої системи управління технологічним процесом з відображенням усіх параметрів та процесів, які відбуваються в агломераційному цеху та виробничих приміщеннях, що є його складовими частинами за період, визначений спеціалістами; актів комплексних перевірок газоочисних установок на виробничих потужностях агломераційного цеху, документальних матеріалів проведення аудиту та/або інструментального контролю установок очищення газу в агломераційного цеху підприємства; паспорти на пилогазоочисні установки агломашин зі всіма додатками, а також документація щодо проведених ремонтних робіт, модернізації та реконструкції агломераційного обладнання (агломашини, пилогазоочисні установки, тощо) у період з 2017 року по 06.08.2021 року, дізнавач звертається до суду з даним клопотанням.
У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання, просив його задовольнити.
Вислухавши думку прокурора, вивчивши подане клопотання та додані до нього матеріали, якими обґрунтовується необхідність проведення обшуку, враховуючи положення ст.ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя приходить до наступного.
У ході судового розгляду прокурором доведено, що на даний час в рамках зазначеного кримінального провадження, проводиться комплекс заходів, спрямованих на встановлення обставин та розкриття кримінального правопорушення, встановлення осіб, які його вчинили. З матеріалів провадження вбачається, що у зазначених в клопотанні приміщеннях, можуть знаходитись вказані речі та документи, можуть бути отримані необхідні дані, які мають значення для розслідування даного кримінального провадження і можуть бути доказами в ході судового розгляду, тому з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, встановлення причетних осіб, вважаю за необхідне задовольнити клопотання дізнавача та надати дозвіл на проведення обшуку. За викладених обставин, обшук є доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення вказаних речей та документів, які мають значення для досудового розслідування.
Керуючись ст. ст. 110, 234, 235, 309, 372 КПК України, слідчий суддя -
постановив:
Клопотання дізнавача - задовольнити.
Надати дізнавачам групи дізнавачів ВП № 6 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області у кримінальному провадженні №42021040000000486 - Лебедю Костянтину Олеговичу, Войтаніку Івану Юрійовичу, Бакаляру Олександру Олександровичу, Австрієвських Тетяні Ігорівні, прокурорам групи прокурорів у кримінальному №42021040000000486 - прокурорам Західної окружної прокуратури м. Дніпра Бурчаку Сергію Миколайовичу, Остапенко Ігорю Костянтиновичу, першому заступника керівника Нікопольської окружної прокуратури Пашаєву Р.Ш., прокурорам Нікопольської окружної прокуратури Шкурко Є.В., Стельмаху А.В., Борко Р.Ю., дозвіл на проведення обшуку за місцем здійснення фінансово-господарської діяльності АТ «НІКОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ФЕРОСПЛАВІВ», за адресою: 53200 Дніпропетровська область, місто Нікополь, вулиця Електрометалургів, будинок 310, у будівлях та спорудженнях виробничих цехів, зокрема №№ 3, 9, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 21, 22, 23, 24, 27, 28, 30, 31, 32, 34, 35, 37, 38, 40, 42, 4, 47, 67, 69, РБЦ - 2, 83, що згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єктів нерухомого майна, належать Нікопольській міській раді (код ЄДРПОУ 37338501), та перебувають в оренді АТ «НІКОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ФЕРОСПЛАВІВ» (код ЄДРПОУ 00186520), з метою відшукання і вилучення відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а саме відшукання знарядь злочину - стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин, які знаходяться в агломераційному цеху підприємства, отримання (відібрання) та подальшого вилучення проб викидів забруднюючих речовин зі всіх зазначених стаціонарних джерел, повітря робочої зони зі складанням актів відбору проб та протоколів, зразків проб води та ґрунтів для подальшого встановлення в їх складі параметрів та концентрацій забруднюючих речовин, рівня шкідливості, а також вчинення інших дій біля вказаних джерел, які будуть обґрунтовані спеціалістами, виходячи з характерних обставин та особливостей джерел забруднення, що передбачено п. 3 ч. 4 ст. 71 КПК України, та необхідно для повноти проведення слідчої дії; виявлення та вилучення технологічних карт (технологічних інструкцій) з метою подальшого підтвердження або спростування порушення технологічного процесу, копій документальних матеріалів (у тому числі в електронному вигляді) з автоматизованої системи управління технологічним процесом з відображенням усіх параметрів та процесів, які відбуваються в агломераційному цеху та виробничих приміщеннях, що є його складовими частинами за період, визначений спеціалістами; актів комплексних перевірок газоочисних установок на виробничих потужностях агломераційного цеху, документальних матеріалів проведення аудиту та/або інструментального контролю установок очищення газу в агломераційного цеху підприємства; паспортів на пилогазоочисні установки агломашин зі всіма додатками, а також документації щодо проведених ремонтних робіт, модернізації та реконструкції агломераційного обладнання (агломашини, пилогазоочисні установки, тощо) у період з 2017 року по 06.08.2021 року.
Строк дії ухвали 30 днів з моменту її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя К.М. Дружинін