Постанова № 9894311, 20.05.2010, Іванівський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
20.05.2010
Номер справи
2-а-36/10
Номер документу
9894311
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________

Справа №2-а-36/10

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 травня 2010р. Іванівський районний суд Одеської області

в складі: судді Доніна В.Є.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Іванівської районної державної адміністрації Одеської області про зобов'язання здійснити перерахунок і виплату заробітної плати, та компенсації за несвоєчасну виплату заробітної плати,

ВСТАНОВИВ:

10.03.2009р. ОСОБА_1 звернулась до суду із адміністративним позовом, в якому посилається на неправомірність дій Іванівської районної державної адміністрації Одеської області виражених у відмові перерахувати та виплатити заробітну плату відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006р. №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів». Позивач є державним службовцем, про що до позовної заяви додана копія трудової книжки з відміткою про прийняття присяги та присвоєння 13 рангу державного службовця 1 категорії. Просить зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити недоплачену заробітну плату. Просить поновити строк звернення до суду, який пропущений з поважних причин.

До адміністративного позову додана заява про розгляд справи за відсутністю позивача, в порядку письмового провадження.

Судом отримана заява Іванівської районної державної адміністрації Одеської області, в якій відповідач не заперечує проти заявленого позову, та просить розглянути справу за наявними в матеріалах справи доказами, за його відсутністю, в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч.3 ст.122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, яки беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

З врахуванням заявлених клопотань сторін про розгляд справи за їх відсутністю, справа розглядатися в порядку письмового провадження.

Суд, перевіривши матеріали справи та дослідивши письмові докази, прийшов до наступного.

Судом встановлено, що дійсно, 09.01.1996р., ОСОБА_1 прийнята на посаду спеціаліста другої категорії Управління соціального захисту населення Іванівської районної державної адміністрації, ранг 13, про що в трудовій книжці (вкладиш НОМЕР_2) зроблено запис під №37.

29.12.2000р., в зв'язку з реорганізацією Управління соціального захисту населення в Управління праці та соціального захисту населення, ОСОБА_1 звільнена з посади за п.5 ст.36 КЗпП України, та 01.01.2003р., прийнята на посаду спеціаліста першої категорії відділу соціальних компенсацій Управління праці та соціального захисту населення Іванівської районної державної адміністрації Одеської області.

16.08.2006р. ОСОБА_1 звільнена з посади в зв'язку із виходом на пенсію, про що в трудовій книжці (вкладиш НОМЕР_2) зроблено запис під №42.

Факт роботи позивача державним службовцем в період з 09.01.1996р. по 16.08.2006р. також підтверджений довідкою Управління праці та соціального захисту населення Іванівської районної державної адміністрації Одеської області від 02.02.2009р. №192.

Відповідно до ст.33 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993р. №3723-ХІІ (із наступними змінами) заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років та державній службі та інших надбавок.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006р. №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» посадові оклади державних службовців були підвищені, та нові умови оплати праці запроваджені з 01.01.2006р.

Довідкою відповідача від 01.12.2008р. №Г-161-04 підтверджено, що у січні 2006р. оклад позивача становить 196 грн., а у лютому 2006р. 133 грн. 64 коп.

Згідно із довідкою відповідача від 21.01.2010р. №20/76, позивачеві нарахована заробітна плата: в січні 2006 року 743 грн. 67 коп., в лютому 2006р. 1086 грн. 08 коп., загалом 1829 грн. 75 коп.

Однак, згідно п.п.1, 9, 15, додатку 34 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006р. №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», посадовий оклад спеціаліста першої категорії становить у січні-лютому 2006р. 425 грн.

Тому, виходячи із посадового окладу спеціаліста першої категорії в розмірі 425 грн ., в рахунок заробітної плати, позивачу належало нарахувати :

січень 2006р .: за 17 робочих днів 425 грн. 00 коп., доплата за ранг 55 грн. 00 коп., надбавка за вислугу років 20% - 96 грн. 00 коп., інтенсивність 50% - 288 грн. 20 коп., премія 65% - 561 грн. 60 коп., індексація 24 грн. 01 коп., загалом 1449 грн. 61 коп .;

лютий 2006р .: за 15 робочих днів 289 грн. 77 коп., доплата за ранг 37 грн. 50 коп., надбавка за вислугу років 20% - 65 грн. 46 коп., інтенсивність 50% - 196 грн. 38 коп., премія 65% - 382 грн. 94 коп., індексація 36 грн. 23 коп., відпустка 218 грн. 50 коп., компенсація відпустку 327 грн. 75 коп., загалом 1554 грн. 53 коп.

Всього, за січень-лютий 2006 року , в рахунок заробітної плати, позивачу належалоть нарахувати: 1449грн. 61 коп. + 1554 грн. 53 коп. = 3004 грн. 14 коп.

Недорахована сума заробітної плати за січень-лютий 2006 року становить: 3004 грн. 14 коп. 1829 грн. 75 коп. = 1174 грн. 39 коп.

Крім того, суд вважає, що за несвоєчасну сплату заробітної плати, відповідач повинен сплатити позивачу відповідну компенсацію.

Згідно ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Позовні заяви приймаються до розгляду адміністративним судом незалежно від закінчення строку звернення до адміністративного суду (ч.3 ст.100 КАС України).

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч.2 ст.99 КАС України).

Пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна зі сторін (ч.1 ст.100 КАС України).

Іванівська районна державна адміністрація Одеської області не наполягає на відмові у задоволенні позову з причин пропуску строку звернення до адміністративного суду.

Відповідно до ч.2 ст.100 КАС України якщо суд визнає причину пропущення строку звернення до суду поважною, адміністративна справа розглядається і вирішується в порядку, встановленому цим Кодексом.

Суд вважає, що процесуальний строк пропущений з поважних причин.

Позивач є людиною похилого віку та мешкає в селі у певних соціально-побутових умовах, що позбавляє її безпосередньо та в повному обсязі отримувати відомості про діюче законодавство. Наведені причини є поважними з оглядом на ст.43 Конституції України згідно з якою громадяни мають право на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані (ч.2 ст.22 Конституції України).

Суд приймає до уваги, що неправомірними діями відповідача фактично порушено право власності позивача на майно грошові кошти, та таке право не може бути скасовано та обмежено у відповідності до ст.41 Конституції України, ст.1 Протоколу №1 до Конвенції про захист прав людини та основних свобод (Рим, 1950). До зазначених вимог застосовується загальна позовна давність тривалістю у три роки у відповідності до ст.257 ЦК України.

Пропущений з поважних причин процесуальних строк, встановлений законом, може бути поновлений за клопотанням особи, яка бере участь у справі (ч.1 ст.102 КАС України).

Тому, клопотання позивача про поновлення процесуального строку підлягає задоволенню.

На підставі ст.162 КАС України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково. У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення субєкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення. Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших субєктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку субєктів владних повноважень.

Керуючись ст.2 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо справ, пов'язаних із соціальними виплатами» від 18.02.2010р. №1691-V, ст.ст.4, 7, 17, 18, 19, 122, 159-163, 256 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

Поновити ОСОБА_1 строк звернення до суду з адміністративним позовом до Іванівської районної державної адміністрації Одеської області про зобов'язання здійснити перерахунок і виплату заробітної плати, та компенсації за несвоєчасну виплату заробітної плати.

Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Зобов'язати Іванівську районну державну адміністрацію Одеської області (ідент.код ЄДРПОУ - 04057112, місцезнаходження: 67200, Одеська область, Іванівський район, смт Іванівка, вул.Леніна, 93) здійснити ОСОБА_1 (ідент.номер НОМЕР_1, місце проживання: 67200, АДРЕСА_1) спеціалісту 1 категорії відділу соціальних компенсацій Управління праці і соціального захисту населення Іванівської районної державної адміністрації, перерахунок і виплату заробітної плати за січень, лютий 2006 року у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006р. №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», та здійснити компенсацію за несвоєчасну виплату заробітної плати станом на 10.03.2009р.

Допустити негайне виконання постанови у межах суми стягнення за один місяць .

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Іванівської районної державної адміністрації Одеської області на користь держави в рахунок судового збору 3 (три) грн. 40 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції. Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяті днів з дня її проголошення. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.5 ст.186 КАС України. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя