
Справа № 373/1318/21
Номер провадження 3/373/550/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 серпня 2021 року м. Переяслав
Суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області Рева О.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління Державної податкової служби у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , керівника виробничо-комерційної фірми «УКРПРОМПОСТАЧ-95» ЛТД,
– за ч. 1 ст. 1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення, —
ВСТАНОВИВ:
З протоколу про адміністративне правопорушення № 3549/10-36-18-09 від 05.08.2021, складеного старшим державним ревізором-інспектором Бориспільського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління Державної податкової служби у Київській області Завертайло Г.М. вбачається, що при проведенні камеральної перевірки від 21.07.2021 № 11912/10-36-18-09/31245250 виробничо-комерційної фірми «УКРПРОИПОСТАЧ -95» ЛТД, розташованої по вулиці 30-річчя Перемоги, 8/2, Бориспільського району, Київської області, що ОСОБА_1 , будучи керівником зазначеного підприємства, вчинила правопорушення, а саме: не подала річної фінансової звітності разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10 червня 2021 року, наступного за звітним, тобто порушила вимоги п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 1631 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП суддя при підготовці до розгляду справи вирішує питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи, що передбачено вимогами ст. 256 КУпАП.
У протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (дата народження), місце (адреса) вчинення правопорушення є неповною - вулиця 30-річчя Перемоги, 8/2, Бориспільського району, Київської області, а найменування населеного пункту не зазначене.
Також слід звернути увагу на те, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено про акт камеральної перевірки № 11912/10-36-18-09/31245250 від 21.07.2021, а до матеріалів справи долучено акт камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності, повноти нарахування, своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на прибуток приватних підприємств №11012/10-36-18-09/20598324 від 21.07.2021, в якому зазначені, зокрема, посадові особи Виробничо-комерційної фірми «УКРПРОМПОСТАЧ—95» ЛТД: керівник - ОСОБА_2 , головний бухгалтер - ОСОБА_1 .
Суб`єктами правопорушень, за які передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 1631 КУпАП, можуть бути керівники та інші посадові особи підприємств, установ, організацій.
Із вищезазначеного протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, є керівник Виробничо-комерційної фірми «УКРПРОМПОСТАЧ—95» ЛТД ОСОБА_1 , що суперечить акту камеральної перевірки. Доказів про те, що ОСОБА_1 займає посаду керівника підприємства не надано.
Крім цього, у протоколі зазначено про те, що особу повідомлено, що розгляд адміністративної справи відбудеться 17 серпня 2021 року у приміщенні Бориспільського міжрайонного суду Київської області, що не відповідає дійсності.
За правилами, що викладені у ч. ч. 2, 3 ст. 256 КУпАП зазначено, що протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Протокол про адміністративне правопорушення не підписаний особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, відсутній запис про відмову підписання протоколу, як це передбачено положеннями ст. 256 КУпАП.
Також матеріали справи не містять доказів отримання цією особою протоколу про адміністративне правопорушення.
Крім того, до протоколу додано повідомлення про запрошення платника податків на 13 год. 00 хв. 02 серпня 2021 року до Бориспільського відділу ГУ ДПС у Київській області. При цьому акт, що засвідчує факт неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності складений 05.08.2021 року, про те що головний бухгалтер Виробничо-комерційної фірми «УКРПРОМПОСТАЧ—95» ЛТД ОСОБА_1 не з`явилась 02.08.2021 року о 15 год. 00 хв. для підписання протоколу про адміністративне правопорушення. Тобто, дата складання документа, проставлена в акті, не відповідає даті заактованої події.
Додані до протоколу про адміністративне правопорушення копії документів не завірені належним чином. Зокрема, не зазначено особу, яка засвідчила документи та не проставлено печатку про засвідчення копії.
Відповідно до положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото ? і кінозйомки, відеозапису та інше, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
З огляду на вищевикладене суд доходить висновку, що протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, оскільки відсутні відомості необхідні для вирішення справи, а тому відсутні підстави для розгляду даного протоколу про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст. 256, 278 КУпАП, —
ПОСТАНОВИВ:
Повернути протокол про адміністративне правопорушення № 3549/10-36-18-09 від 05.08.2021 та адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 1631 КУпАП до Головного управління Державної податкової служби в Київській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О. І. Рева