
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
11 серпня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/4147/21 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Захарова О.В., перевіривши матеріали за позовною заявою Головного управління ДПС у Луганській області (місцезнаходження: 93401, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, буд. 72) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
06 серпня 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДПС у Луганській області (далі - позивач, ГУ ДПС у Луганській області) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому позивач просить стягнути кошти за податковим боргом у загальній сумі 17936,22 грн, а саме:
- на рахунок розмежування казначейства податковий борг з податку на доходи фізичних осіб у загальній сумі 5478,78 грн основного платежу;
- на користь Державного бюджету з військового збору в сумі 831,57 грн основного платежу;
- на користь місцевого бюджету з акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в сумі 996,43 грн основного платежу;
- на користь місцевого бюджету з орендної плати з фізичних осіб в сумі 629,44 грн основного платежу;
- на користь місцевого бюджету з адміністративних штрафів та штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів у сумі 10000,00 грн штрафних санкцій.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач перебуває на податковому обліку у Головному управлінні ДПС у Луганській області, Сєвєродонецька ДПІ (м. Сєвєродонецьк), як платник податків за основним місцем обліку з 27 квітня 2021 року, до цього перебувала на обліку у Головному управлінні ДПС у Луганській області, Кремінська ДПІ (Кремінський район).
Станом на 21.07.2021 у ФОП ОСОБА_1 наявний податковий борг на загальну суму 17936,22 грн, у тому числі з податку на доходи фізичних осіб у сумі 5478,78 грн, військового збору у сумі 831,57 грн, акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів у сумі 996,43 грн, орендної плати з фізичних осіб у сумі 629,44 грн, адміністративних штрафів та штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів у сумі 10000,00 грн.
Податковий борг з податку на доходи фізичних осіб у сумі 5478,78 грн складається з основного платежу та нарахований згідно самостійно визначеного відповідачем зобов`язання у поданій податковій звітній декларації про майновий стан і доходи від 06.02.2021 № 8496097 у сумі 9978,78 грн. Залишок непогашеної заборгованості з податку на доходи фізичних осіб складає 5478,78 грн.
Податковий борг з військового збору у сумі 831,57 грн складається з основного платежу та нарахований згідно самостійно визначеного відповідачем зобов`язання у поданій податковій звітній декларації про майновий стан і доходи від 06.02.2021 № 8496097 у сумі 831,57 грн. Залишок непогашеної заборгованості з військового збору складає 831,57 грн.
Податковий борг з орендної плати з фізичних осіб у сумі 1620,19 грн за 2020 рік складається з основного платежу, який нарахований згідно самостійно визначених відповідачем зобов`язань у поданій податковій декларації з плати за землю № 3279 від 19.02.2020 звітна за 2020 рік на загальну суму 8152,77 грн (плата за землю за місяць складає 679,40 грн). Залишок непогашеного податкового зобов`язання з орендної плати з фізичних осіб за 2020 рік складає 629,44 грн.
Податковий борг з акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів у сумі 996,43 грн складається з основного платежу та нарахований згідно самостійно визначеного відповідачем зобов`язання у поданій податковій звітній декларації з акцизного податку від 07.06.2021 № 25885418 за травень 2021 року, згідно якої платником податків самостійно визначене податкове зобов`язання з акцизного податку у сумі 1050,00 грн, залишок непогашеного податкового зобов`язання складає 996,43 грн.
Згідно наказу від 10.03.2021 № 194-п ГУ ДПС у Луганській області 10.03.2021 позивачем було здійснено фактичну перевірку господарської одиниці - кафе « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , суб`єкта господарської діяльності Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ).
За результатами перевірки складено акт від 10.03.2021 № 388/12-32/09-01/ НОМЕР_2 , який вручено відповідачу особисто.
На підставі акту перевірки 31.03.2021 контролюючим органом було прийняте податкове повідомлення-рішення форми «Є» №0004970901, відповідно до якого до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 10000,00 грн.
Вказане податкове повідомлення-рішення було направлене засобами поштового зв`язку на податкову адресу ФОП ОСОБА_1 та отримано відповідачем 06.04.2021. Вищезазначене податкове повідомлення-рішення платником податків не оскаржувалось, з огляду на це, станом на 21.07.2021 сума штрафних санкцій, що визначена у вказаному податковому повідомленні-рішенні, є узгодженою та не сплаченою.
Згідно витягу з облікової картки платника з адміністративних штрафів та штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів за 2020-2021 роки по Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 залишок несплаченого податкового боргу складає 10000,00 грн.
У зв`язку з несплатою відповідачем грошових зобов`язань та з метою погашення податкового боргу контролюючим органом, відповідно до вимог пункту 59.1 статті 59 ПК України, ФОП ОСОБА_1 пред`явлено податкову вимогу форми «Ф» від 13.04.2021 №10594-13, яку направлено рекомендованим листом з повідомленням на податкову адресу платника податків. Згідно поштового повідомлення податкова вимога вручена відповідачу 20.04.2021. Вищезазначена вимога контролюючим органом не відкликалася, боржником не оскаржувалася, та як наслідок судами не скасовувалася.
Станом на даний час вищезазначена податкова вимога не погашена, податковий борг відповідачем не сплачений та продовжує збільшуватись.
На підставі зазначеного позивач, просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено, тому вважаю за необхідне відкрити провадження у цій справі.
Згідно з пунктом 4 частини дев`ятої статті 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Частинами першою, другою та третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Частиною третьою статті 257 КАС України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин (пункт 20 частини першої статті 4 КАС України).
Відповідно до пункту 10 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Зазначена справа не є справою у спорах, що відповідно до приписів частини четвертої статті 12 КАС України має розглядатись виключно за правилами загального позовного провадження.
Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частиною п`ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Таким чином, суд дійшов висновку про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає для з`ясування всіх обставин у справі.
Керуючись статтями 5, 9, 12, 19, 20, 32, 160, 161, 168, 171, 174, 175, 256, 257, 260, 261, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за позовною заявою Головного управління ДПС у Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу.
Справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
У разі заперечень відповідача проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - встановити строк для подання відповідної заяви протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Запропонувати відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.
Зобов`язати Головне управління ДПС у Луганській області у строк до 29 серпня 2021 року надати суду:
- витяг з інтегрованої картки платника податків за спірний період з показниками, актуальними на час розгляду справи.
Запропонувати:
- позивачу подати до суду відповідь на відзив протягом п`яти днів з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) відповідачу копії відповіді на відзив та доданих до неї документів;
- відповідачу подати до суду заперечення протягом трьох днів з дня отримання відповіді на відзив та доданих до неї документів разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії заперечення та доданих до них документів.
Нагадати сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п`ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до вимог пунктів 5.26, 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації «Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів «Згідно з оригіналом», назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Підпис відповідальної особи на документі засвідчують відбитком печатки організації. Згідно з пунктом 4.5 ДСТУ 4163-2003 у документах, що їх оформлюють на двох і більше сторінках, реквізити 26 - відбиток печатки, 27 - відмітка про засвідчення копії проставляють після тексту (21).
Попередити сторони, що відповідно до частини дев`ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Справа розглядатиметься суддею Захаровою О.В. одноособово.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі «Електронний суд» для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:
- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;
- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.
СуддяО.В. Захарова