
Справа № 380/11679/21
Провадження № 2-а/359/143/2021
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
09 серпня 2021 року м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Семенюта О.Ю., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці у Львівській області про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
встановив:
05.08.2021 до Бориспільського міськрайонного суду Київської області з Львівського окружного адміністративного суду надійшли матеріали вище зазначеної справи.
Згідно матеріалів справи, 15.07.2021 до Львівського окружного адміністративного суду надійшов вище зазначений адміністративний позов, в якому ОСОБА_1 просить визнати протиправною та скасувати постанову Головного управління Держпраці у Львівській області по справі про адміністративне правопорушення № ЛВ8925/1359/АВ/ПТ/ПС від 24.06.2021 щодо притягнення ОСОБА_1 - в.о. директора ДП « Арена Львів» до адміністративної відповідальності за порушення, передбачене статтею 188-6 КУпАП та накладення на неї адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1020грн.
Ухвалою судді Львівського окружного адміністративного суду Гулик А.Г. від 19 липня 2021 року матеріали адміністративної справи передано за підсудністю до Бориспільського міськрайонного суду Київської області.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.08.2021 було визначено суддю : Семенюту О.Ю., для розгляду цієї справи.
Вивченням адміністративного позову та доданих до нього документів встановлено наступне.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 ,172 цього Кодексу.
Так, у відповідності до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 6 статті 161 КАС України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позовної заяви про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Так, з матеріалів справи вбачається, що оскаржувана постанова винесена головним державним інспектором ГУ Держпраці у Львівській області 24 червня 2021 року, проте, як вбачається з відмітки на поштовому конверті, позов до суду позивач подав лише 08 липня 2021 року, тобто з пропущенням встановленого строку для звернення до суду з вказаною позовною заявою.
Встановлено, що при подачі адміністративного позову ОСОБА_1 не дотрималася вищезазначених вимог, а саме: - до адміністративного позову не приєднано документ, який би підтвердив сплату судового збору у повному обсязі чи документ, що підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону; - до позову не подано клопотання про поновлення пропущеного строку для звернення з вказаною заявою та позивач не просить поновити строк на оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення, відповідних обґрунтувань щодо поважності причин пропуску строку для звернення до суду з вказаним позовом, а також доказів на їх підтвердження, не надано.
У відповідності до правової позиції, викладеної у постанові Великої Палати Верховного Суду у справі № 543/775/17 від 18.03.2020, яка згідно з ч. 5 ст. 242 КАС України є обов`язковою для застосування, чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення.
У контексті фактичних обставин справи та зумовленого ними застосування норм процесуального права, у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону № 3674-VІ, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
Задля однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення, за подання позовної заяви підлягає сплаті судовий збір, який відповідно складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що дорівнює 454,00 грн. (2270 х 0,2).
А тому, позивачу слід подати до суду оригінал квитанції про сплату судового збору в розмірі 454 грн. 00 коп.
Платіжні реквізити для перерахування судового збору: отримувач коштів - ГУК у Київ.обл/Бориспіл.міс/22030101, код отримувача – 37955989 , банк отримувача – Казначейство України (ел. адм. подат.) , рахунок отримувача – UA908999980313141206000010778, відомча ознака: "00" Без деталізації за відомчою ознакою, код класифікації доходів бюджету – 22030101 Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)(При заповненні платіжного документа у графі «Код платника» платником судового збору – юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником – фізичною особою – ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані). У графі призначення платежу вказується: «Судовий збір за позовом , справа №».
Згідно з ч.1, ч.2 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, підстави для відкриття провадження у справі за поданим позовом відсутні, він підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного, керуючись постановою ВП ВС у справі № 543/775/17 від 18.03.2020, ст.ст. 161, 169, 248 КАС України, суддя
ухвалив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці у Львівській області про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення - залишити без руху та надати строк десять днів з дня отримання позивачем копії ухвали для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
Роз`яснити позивачу, що у випадку неусунення наведеного недоліку у визначений строк пред`явлений адміністративний позов буде визнаний неподаним.
Ухвала судді є остаточною та не підлягає апеляційному оскарженню.
Суддя О.Ю. Семенюта