Рішення № 98887145, 10.08.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.08.2021
Номер справи
640/2630/21
Номер документу
98887145
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 серпня 2021 року місто Київ №640/2630/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Іщука І.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Оболонського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київській області

про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Оболонського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київській області, в якій просить суд:

- визнати протиправною відмову Оболонського районного відділу Центрального міжрегіонального управління державної міграційної служби у місті Києві та Київської області у видачі ОСОБА_1 паспорта громадянина України замість втраченого;

- зобов`язати Оболонський районний відділ Центрального міжрегіонального управління державної міграційної служби у місті Києві та Київської області видати ОСОБА_1 паспорт громадянина України замість втраченого.

В обгрунтування позовних вимог позивач зазначив про те, щодо серпня 2014 року він проживав на території АР Крим, однак 01 серпня 2014 року останній змушений був покинути своє місце проживання з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини, переїхав до міста Києва ( АДРЕСА_1 ) та був взятий на облік як особа, переміщена з окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції. У зв`язку з втратою паспорта громадянина України, позивач 11.09.2020 звернувся до Четвертого відділу обслуговування громадян ДП "Документ" із заявою про втрату паспорта громадянина України з пакетом документів, яка в подальшому була передана до Оболонського районного відділу Центрального міжрегіонального управління державної міграційної служби у місті Києві та Київській області, проте листом Оболонського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київській області було відмовлено у такій видачі. Таким чином, на переконання позивача, відповідачем протиправно відмовлено йому в оформленні та видачі паспорта громадянина України, оскільки ним надано всі необхідні документи.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08.02.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі №640/2630/21 та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи.

Через канцелярію Окружного адміністративного суду міста Києва 13.04.2021 відповідачем надано відзив на позовну заяву, в якому останній проти позову заперечив, зазначивши, що рішення про відмову у видачі паспорта позивачу прийнято у повній відповідності до вимог діючого законодавства, оскільки станом на 17.11.2020 ідентифікувати особу, на ім`я якої оформлюється паспорт, не є можливим.

Щодо позовних вимог в частині зобов`язання Оболонського районного відділу Центрального міжрегіонального управління державної міграційної служби у місті Києві та Київської області видати ОСОБА_1 паспорт громадянина України замість втраченого відповідач пояснив, що такі вимоги не підлягають задоволенню, адже питання щодо видачі паспорта віднесено до дискреційних повноважень відповідача, а втручання в таку діяльність є формою втручання в дискреційні повноваження наведеного органу та виходить за межі завдань адміністративного судочинства.

У відповіді на відзив від 20.04.2021 позивач зазначив про те, що відповідач у своєму відзиві не спростував тверджень та аргументів позивача стосовно суті позовних вимог, а тому залишається незрозумілим з яких підстав відмовлено у видачі паспорта громадянина України, адже позивачем надано відповідачеві всі можливі документи для встановлення його особи.

Справу розглянуто після отримання судом інформації щодо повідомлення належним чином сторін про відкриття спрощеного позовного провадження у справі та у зв`язку з надходженням від позивача клопотання про прискорення розгляду справи з підстав суттєвого порушення його прав, оскільки відсутність паспорта ускладнює процедуру працевлаштування, свободу пересування та вільний вибір місця проживання, отримання соціальних виплат, виконання обов`язків опікуна тощо.

Відповідно до частини першої статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Частиною п`ятою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.

Пунктом 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Розглянувши подані позивачем документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд,-

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з матеріалів справи, 11.09.2020 ОСОБА_1 звернувся до Четвертого відділу обслуговування громадян ДП "Документ" із заявою про втрату паспорта громадянина України, що підтверджується копією заяви №15-11092020/345 та копією акта виконаних робіт від 11.09.2020.

Позивач зазначив, що до вказаної заяви останнім було долучено:

- копію дублікату картки фізичної особи - платника податків;

- копію паспорта громадянина України;

- копію довідки від 27.01.2015 №3005007155 про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції;

- копію довідки з Оболонського управління поліції ГУ НП в м. Києві стосовно втрати паспорта громадянина України.

Заява позивача про втрату паспорта разом із пакетом документів була передана для опрацювання до Оболонського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київській області.

За посиланям позивача, на вимогу відповідача ним додатково були надані наступні документи:

- копію свідоцтва про народження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , серії НОМЕР_1 від 16 листопада 1984 року (актовий запис № 510);

- копію рішення виконавчого комітету Сакської міської ради Автономної Республіки Крим від 26 березня 2009 року за № 186 «Про встановлення опіки над малолітнім ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 » «встановити опіку над малолітнім ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з боку ОСОБА_1 »;

- копію посвідчення серії НОМЕР_2 від 03 вересня 2012 року, видане відділом у справах дітей Сакської міської ради Автономної Республіки Крим про призначення ОСОБА_1 , проживаючого АДРЕСА_2 , опікуном ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та його майна;

- копію гарантійного листа ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , про те, що у зв`язку з позбавленням батьківських прав гр. ОСОБА_4 і влаштування дітей до Керченського інтернату для дітей, позбавлених батьківської опіки, виконком міської ради народних депутатів рішенням № 200 від 19 травня 1995 року, гарантує неповнолітнім дітям гр. ОСОБА_4 збереження житлової площі в квартирі АДРЕСА_3 : ОСОБА_3 , 1980 року народження, ОСОБА_5 , 1982 року народження, ОСОБА_1 , 1984 року народження;

- автобіографію;

- заяви трьох свідків - ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 .

Листом Оболонського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київській області від 25.11.2020 №8029.10-2493/8029.1-20 позивачу відмовлено у наданні адміністративної послуги щодо оформлення паспорта громадянина України, оскільки подані не в повному обсязі документи та інформація, необхідні для оформлення і видачі паспорта та дані, отримані з Баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують надану позивачем інформацію.

Не погоджуючись з такими діямки відповідача позивач звернувся до суду з даним позовом.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно статті 5 Закону України "Про громадянство" від 18.01.2001 №2235-III документами, що підтверджують громадянство України, є: паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; тимчасове посвідчення громадянина України; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну.

Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ затверджено Положення про паспорт громадянина України (далі - Положення №2503-ХІІ).

Відповідно до пунктів 1 та 2 Положення №2503-ХІІ паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. Паспорт громадянина України (далі - паспорт) видається кожному громадянинові України центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, після досягнення 16-річного віку.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну міграційну службу України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 №360, Державна міграційна служба України (ДМС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів.

Згідно пункту 5 вказаного вище Положення, ДМС з метою організації своєї діяльності, зокрема, контролює та координує діяльність територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС.

Відповідно до частини другої статті 21 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" від 20.11.2012 №5492-VI оформлення, видача, обмін паспорта громадянина України, його пересилання, вилучення, повернення державі та знищення здійснюються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 №302 затверджено Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України (далі - Порядок №302).

Пунктом 1 Порядку №302 визначено, що паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта подаються до центрів надання адміністративних послуг, державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, і його відокремлених підрозділів (далі - уповноважені суб`єкти), територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС (пункт 19 Порядку №302).

В свою чергу, пунктом 16 Порядку №302 передбачено, що ДМС має право отримувати інформацію про особу з наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій, в обсязі, необхідному для ідентифікації особи у зв`язку з оформленням (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміном паспорта.

Абзацом 2 пункту 24 Порядку №302 встановлено, що у разі виявлення факту подання не всіх необхідних документів або подання документів, оформлення яких не відповідає вимогам законодавства, територіальний орган ДМС/територіальний підрозділ ДМС, уповноважений суб`єкт інформує заявника про відмову в прийнятті документів із зазначенням підстав такої відмови. За бажанням заявника відмова надається в письмовому вигляді.

Відповідно до пункту 69 Порядку №302 заявник для оформлення паспорта замість втраченого або викраденого подає такі документи: 1) 1) паспорт, що підлягає обміну; 2) документи, що підтверджують обставини, у зв`язку з якими паспорт підлягає обміну (крім випадків, передбачених підпунктами 4 і 6 пункту 6 цього Порядку); 3) посвідчення про взяття на облік бездомних осіб (для бездомних осіб); 4) довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб); 5) документ, що посвідчує особу законного представника/уповноваженої особи, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника/уповноваженої особи; 6) документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати. Оригінал документа про звільнення від сплати адміністративного збору повертається заявнику, а до заяви-анкети додається його копія, засвідчена працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта шляхом проставлення відмітки "Згідно з оригіналом" та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів та дати; 7) документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія та у паспорт (за наявності таких документів): про місце проживання - довідку органу реєстрації встановленого зразка (крім випадків, коли здійснюється обмін паспорта зразка 1994 року); про народження дітей - свідоцтва про народження дітей; про шлюб і розірвання шлюбу - свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт; про зміну імені - свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт; довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття; 8) одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування із застосуванням засобів Реєстру - для оформлення паспорта особі, яка не може пересуватися самостійно у зв`язку з тривалим розладом здоров`я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров`я, оформленим в установленому порядку, або особі, яка відбуває покарання в установах виконання покарань або перебуває на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу (в разі потреби). Фотокартка повинна відповідати вимогам рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації (IКAO) Doc 9303.

Після прийняття до розгляду заяви-анкети та доданих до неї документів працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС здійснює заходи з ідентифікації особи, на ім`я якої оформляється паспорт (пункт 72 Порядку №302).

Згідно пункту 100 Порядку №302 територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС має право відмовити особі в оформленні або видачі паспорта, якщо: 1) особа не є громадянином України; 2) особа вже отримала паспорт (у тому числі паспорт зразка 1994 року), який є дійсним на день звернення (крім випадків обміну паспорта у зв`язку з виявленням помилки в інформації, внесеній до нього; звернення для обміну протягом одного місяця до дати закінчення строку дії паспорта; непридатності для подальшого використання); 3) дані, отримані з баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують надану заявником інформацію; 4) за видачею паспорта звернувся законний представник, який не має документально підтверджених повноважень на отримання паспорта; 5) особа подала не в повному обсязі документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі паспорта; 6) особу не встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи.

У рішенні про відмову в оформленні чи видачі паспорта, яке доводиться до відома заявника в порядку і строки, встановлені законодавством, зазначаються підстави відмови (пункт 101 Порядку №302).

Отже наведені норми Порядку №302 свідчать, що існує певна процедура оформлення органами ДМС паспорта громадянина України, яка включає розгляд заяви-анкети, приймання документів від заявника, ідентифікацію особи та перевірку факту належності особи до громадянства України і прийняття відповідного рішення.

При цьому за результатами перевірки повноти поданих заявником та законодавчо визначених документів, відповідності їх оформлення вимогам законодавства під час їх прийняття від заявника, територіальний орган ДМС/територіальний підрозділ ДМС, може відмовити в їх прийнятті у разі виявлення факту подання не всіх необхідних документів або подання документів, оформлення яких не відповідає вимогам законодавства, про що заявник інформується із зазначенням підстав такої відмови (за бажанням заявника - в письмовому вигляді).

З листа від 23.12.2020 №8029.10-2769/8029.1-20 Оболонського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київській області вбачається, що відповідачем, в якості підстави для відмови у видачі позивачу паспорту громадянина України зазначено про те, що позивачем не було надано жодного документа з фотокарткою, а провести опитування родичів вважається за неможливе, особу позивача не було встановлено.

Суд звертає увагу, що згідно частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України саме на відповідача покладено обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності.

Втім, відповідачем не надано належних доказів на підтвердження обґрунтованості та правомірності прийнятої відмови відповідно до листа від 25.11.2020 №8029.10-2493/8029.1-20 відмови в оформленні та видачі паспорта громадянина України ОСОБА_1 .

На підтвердження того, що ОСОБА_1 є громадянином України, в матеріалах справи містяться копії наступних документів, зокрема:

- копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків від 29.01.2009;

- копія паспорта громадянина України ОСОБА_1 ;

- копія довідки від 27.01.2015 №3005007155 про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції;

- копія Довідки Оболонського управління Головного управління Національної поліції у м. Києві про втрату паспорта громадянина України, видана ОСОБА_1 ;

- копія автобіографії;

- копія свідоцтва про народження ОСОБА_1 ;

- копія свідоцтва від 03.09.2012 Серія НОМЕР_2 щодо встановлення опіки над малолітнім ОСОБА_2 ;

З наданих позивачем документів вбачається, що останній має громадянство України.

Абзацом першим - другим пункту 43 Порядку передбачено, що у разі неподання особою, яка досягла 18-річного віку, документів з фотокартками, проводиться процедура встановлення особи шляхом надсилання запитів щодо перевірки документів та інформації, зазначеної заявником у письмовому зверненні, зокрема до МВС, Національної поліції, Мін`юсту, органів ДФС, навчальних закладів, військових частин, військових комісаріатів, установ виконання покарань, для отримання інформації з наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій, у тому числі фотокартки особи, яка дасть змогу ідентифікувати особу. В процесі перевірки береться до уваги вся інформація, яку повідомив заявник.

Проте відповідачем не надано суду доказів щодо надсилання буд-яких запитів у відповідності до абзаців 1 та 2 пункту 43 Порядку.

Крім того, як вказує позивач в позовній заяві та визнає відповідач у відзиві, до заяви ОСОБА_1 від 11.09.2020 до Оболонського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київській області щодо оформлення паспорта громадянина України замість втраченого було додано копію паспорта громадянина України серії НОМЕР_3 , виданого Сакським МРВ ГУ МВС України у АР Крим 16.05.2007 та копію свідоцтва від 03.09.2012 Серія НОМЕР_2 щодо встановлення опіки над малолітнім ОСОБА_2 , які містять фото позивача.

Відповідно до частини другої статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Згідно із рішенням Європейського суду з прав людини по справі Смирнов проти Росії №461133-99 від 24.07.2003 позбавлення громадянина паспорта являє собою втручання в його особисте життя, так як громадяни для реалізації земних благ в повсякденному житті вимушені користуватись паспортом.

Згідно статті 21 Конституції України усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

Стаття 22 Конституції України передбачає, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Стосовно позовних вимог щодо зобов`язання Оболонського районного відділу Центрального міжрегіонального управління державної міграційної служби у місті Києві та Київської області видати ОСОБА_1 паспорт громадянина України замість втраченого суд приходить висновку про їх безпідставність, оскільки прийняття рішення про видачу або відмову у видачі паспорта громадянина України є дискреційними повноваженнями компетентного органу, а тому навіть у разі встановлення протиправності дій/рішення суб`єкта владних повноважень суд не може втручатися у дискреційні повноваження такого суб`єкта та зобов`язувати його прийняти певне рішення щодо видачі вказаного документа.

Так, відповідно до Рекомендації № R (80) 2 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам «Стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень» від 11.03.1980 р, визначено, що під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Адміністративний суд, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень на відповідність критеріями, визначених частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, не втручається у дискрецію (вільний розсуд) суб`єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями.

Однак, зважаючи на те, що відповідачем було відмовлено позивачу у видачі паспорта у спосіб не визначений законом, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог шляхом зобов`язання Оболонського районного відділу Центрального міжрегіонального управління державної міграційної служби у місті Києві та Київської повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо видачі паспорта громадянина України, з урахуванням висновків суду,

Відповідно до частини другої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Виходячи з положень пункту 10 частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

У даному випадку, дотримуючись принципів верховенства права, законності, поділу влади, в межах компетенції, визначеної Конституцією та законами України, а також виходячи з повноважень суду, визначених статтею 245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та застосувати той спосіб захисту порушених прав позивача, який є ефективним відповідно до встановлених обставин та правового регулювання спірних відносин та належить до компетенції суду, шляхом визнання протиправними дій Оболонського районного відділу Центрального міжрегіонального управління державної міграційної служби у місті Києві та Київської області про відмову у видачі ОСОБА_1 паспорта громадянина України замість втраченого.

Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, а також усні та письмові доводи позивача та представника відповідача стосовно заявлених позовних вимог, суд дійшов до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Керуючись статтями 77, 139, 241-246, 255, 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

2. Визнати протиправними дії Оболонського районного відділу Центрального міжрегіонального управління державної міграційної служби у місті Києві та Київської області про відмову у видачі ОСОБА_1 паспорта громадянина України замість втраченого.

3. Зобов`язати Оболонський районний відділ Центрального міжрегіонального управління державної міграційної служби у місті Києві та Київської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо видачі паспорта громадянина України, з урахуванням висновків суду.

4. В решті позовних вимог відмовити.

5. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Оболонського районного відділу Центрального міжрегіонального управління державної міграційної служби у місті Києві та Київської області (04114, м. Київ, вул. Автозаводська, 25-А, код ЄДРПОУ 42552598) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_4 ) судовий збір в сумі 640,00 грн (шістсот сорок гривень).

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статями 292-297 Кодексу адміністративного судочинства України, із урахуванням положень пункту 15.5 Перехідних положень (Розділу VII) Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Іщук І.О.